Amatöörfilm "Aeg minna"

Siia jutt, näited, mõtted amatöörfilmidest.

Moderaator: Meeskond

Amatöörfilm "Aeg minna"

PostitusPostitas M!kk » 26. Märts 2012, 22:06

Nonii, sattusin ennist pool-juhuslikult teie foorumi amatöörfilmide teema peale ning tundus, et jagatakse päris konstruktiivset kriitikat.

Antud juhul siis tegu lühifilmiga "Aeg minna"

Tegu on mu teise tõsisema filmiprojektiga, esimene, aasta eest ''seebikarbiga'' filmitud videoke pääses imekombel lausa televisiooni.

"Aeg minna" valmis ühe ürituse jaoks ning nii mõnedki apsakad on tulnud sisse lihtsalt ajapuudusest - monteerimine lõppes varahommikul enne tähtsat päeva. Nii mõneski kohas on kaadrite vaheline fade mustaks jäänud liiga pikaks. Samuti sellised absurdsed pisiasjad nagu "ä" täppide puudumine intros - fondil puudus "ä" täht ja tol hetkel tundus asja lõpetamine tähtsam (:

Asi on filmitud Canon 550D-ga, kasutatud on videopeaga statiivi ja kodukootud dollyt/relsse. Muusika on salvestatud miskise odava Hiina imemikrofoniga.

Et siis rääkige, kas ja kui kohutav on, ning mida võiks parandada.

Kui huvi on siis saab samas Juutuubi kanalis ka mu teistele videograafilistele katsetustele pilgu peale heita.


EDIT : kukkus kuidagi enesereklaamina välja, tegelikult sooviks lihtsalt nõuandeid ja muud säärast (:
M!kk
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 2
Liitunud: 26. Märts 2012, 18:09

Re: Amatöörfilm "Aeg minna"

PostitusPostitas adi » 26. Märts 2012, 23:31

Muusikavideona ok, visuaalselt igati hästi tehtud, soundtrackil pole ka midagi häda.

Aga ... ma olen olnud paaril selliste lühifilmide linastusel ning pea alati avastan ennast peale 20 minutit mõtlemast, et kui ma kohe lahkuks siis äkki jõuaksin veel poodi ning ei peaks hiljem kodus eilset toitu soojendama.

Pikk jutt lühidalt - ma tahan lugu. Videotöötlusprogrammi õpib ära igaüks, stoorytelling vajab annet.
Kasutaja avatar
adi
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1030
Liitunud: 05. September 2009, 13:05

Re: Amatöörfilm "Aeg minna"

PostitusPostitas Spellbound » 26. Märts 2012, 23:44

Fookuse keeramine on ülioluline, aga kui ei tunne end selle juures kindlalt, siis ei tasuks igas kaadris fookusega mässata. Mõnes kohas pole lihtsalt vaja, hakkab vastu käima, endine mõju kaob.

Pilt on kena. Lugu arusaadav.
Spoiler :
Sain vist õigesti aru, et lugu algas loo lõpuga või siis pigem teise poolega ja pärast vanaemaga kohtumist läks see sama alguses alanud ajaliin edasi. Ehk siis paiskasid narratiivi segi ja andis kahetisi emotsioone, mida vaataja peaks tundma.


Muusika oli tõesti hea.
Who are you? Who slips into my robot body and whispers to my ghost?
LEVEL 1
Kasutaja avatar
Spellbound
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3527
Liitunud: 01. September 2008, 14:34
Asukoht: Tallinn

Re: Amatöörfilm "Aeg minna"

PostitusPostitas M!kk » 27. Märts 2012, 17:30

Fookusega olen tõesti veidi liiale läinud - mõistsin seda siis, kui videot vanavanematele näidates tundsin poole peal vajadust öelda, et nad ei pea koguaeg prille kohendama, tegu ongi uduse pildiga. (:

Fookusega mängimise maaniast pean lahti saama, kuid täpsemaks olen igaljuhul läinud - hiljuti hankisin Canoni "stock" toru asemele veidi pikema fookusrõnga käiguga objektiivi, millega veidi lihtsam kaadrit paika saada.

Lugu on tegelikult lineaarne, enne lõppu pigem aega mööda läinud.

Adi, "stoori" on ju täiesti olemas, lihtsalt lihtsakoeline ja mitte kõige pikem. Eks aja jooksul tulevad ka kogemused ning anne tulebki välja vaid filme tehes. Kui tead mõnda just nimelt hea stooriga amatöörfilmi siis võid seda palun minuga jagada. Tänan.
M!kk
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 2
Liitunud: 26. Märts 2012, 18:09

Re: Amatöörfilm "Aeg minna"

PostitusPostitas ardisala » 17. Aprill 2012, 00:45

Mulle küll meeldis.
... lihtsalt romantik ...
Kasutaja avatar
ardisala
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 1
Liitunud: 16. Aprill 2012, 16:29


Mine Amatöörfilmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist

cron