Robert Downey Jr.

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee näitlejate kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Robert Downey Jr.

PostitusPostitas LiveForThis » 18. Jaanuar 2010, 19:34

Robert Downey Jr.



Robert John Downey Jr. on Ameerika näitleja, filmiprodutsent ja muusik. Tema filmidebüüt oli 5-aastaselt kui ta näitles ühes enda isa filmis ja peale seda on ta mänginud mitmetes televisiooni saadetes ja filmides. 1987. aasta film "Less Than Zero" on märkimisväärne mitte ainult sellepärast, et see oli esmakordselt tunnustatud kriitikute poolt, aga see viis Downey juba eksisteeriva narkootikumide sõltuvuse kaugemale. Peale filmi osales Downey juba suurtemates hittides nagu "Air America" (1990) ja "Soapdish" (1991). Need kindlustasid talle koha Charlie Chaplinina 1992. aasta filmis "Chaplin".

1996. ja 2001. aastate vahel, Downey arreteerti narkootikumidega seotud süüdistustes ja ta läbis mitmed ravikuurid, kuid tal oli kaineks jäämisega raskusi. Peale vanglast pääsemist 2000. aastal, liitus Downey sarjaga Ally McBeal. Selle eest sai ta Emmy Auhinna. Tema tegelane kirjutati sealt välja, kui Downey vallandati peale kahte narkootikumidega seotud vahistamisi aastatel 2000 ja 2001. Peale ravikuuri jäi Downey lõpuks kaineks ja alustas uuesti otsast peale. Ta ilmus mitmetes filmides, sealhulgas "The Singing Detective" (2003), "Kiss Kiss Bang Bang" (2005) ja "A Scanner Darkly" (2006). Tal on ka kõrvalosad filmides "Gothika" (2003) ja "Zodiac" (2007). 2004. aastal andis Downey välja debüütalbumi "Futurist".

2007. aastal sai Downey filmi "Iron Man" nimiossa. Film valmis 2008. aastal. Avanädalavahetusel sai film USAs ja Kanadas peaaegu 100 miljonit dollarit. 2008. aastal osales ta veel Ben Stilleri lavastatud filmis "Tropic Thunder". Selle eest nomineeriti ta Parima Kõrvalnäitlejana Oscarile, mille ta Heath Ledgerile kaotas. Järgmisena mängis ta filmis "Sherlock Holmes" peaosas. Selle eest sai ta ka Kuldgloobuse. 2010. aastal osaleb ta ka filmis "Iron Man 2".



�levaate kirjutanud: _eesti999_



Täielikku tutvustust loe siit.
Kasutaja avatar
LiveForThis
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4911
Liitunud: 28. Juuni 2008, 15:25
Asukoht: Tallinn

Re: Robert Downey Jr.

PostitusPostitas brixxx » 22. Märts 2012, 12:21

Robert Downey Jr. elulugu wikist lugedes tekkis, selline mõtte, et 70ndatel (hipide aeg) olid vanematel küll teistsugused arusaamised kasvatamisest, neile tundus normaalne anda 8.aastasele Robert Downey Jr. marihuaanat (Robert Downey Sr. oli sel ajal narkomaan). Tore, et Robert Downey Jr. suutis narko sõltuvuse võita ja ei lõpetanud nagu Whitney Houston.

Ma sain ''Sherlock Holmes: A Game of Shadows'' sellise Robert Downey Jr. huvi, et peale seda vaatasin ''Due Date'', ''Iron Man 2'', ''Sherlock Holmes'', ''The Soloist'', ''Tropic Thunder'', ''Iron Man'', ''Charlie Bartlett'', ''Zodiac'', ''Fur: An Imaginary of Diane Arbus'', ''A Scanner Darkly'' (telekas olen näinud, seda uuesti ei vaadanud), ''The Shaggy Dog'' (seda uuesti ei vaadanud, aga olen seda u 5 korda vaadanud), ''A Guide to Recognizing Your Saints'', ''Good Night, and Good Luck'', ''Kiss Kiss Bang Bang'', ''Game 6'', ''Gothika'', ''The Singing Detective'', ''Whatever We Do'', ''Wonder Boys'', ''Black and White'' (lisasin selle filmi, aga nüüd on see andmebaasist kadunud), ''Bowfinger'', ''Friend & Lovers'', ''In Dreams'', ''U.S. Marshals'', ''The Gingerbread Man'', ''Two Girls and a Guy'', ''One Night Stand'', ''Only You'', ''Natural Born Killers'', ''Heart and Souls'', ''Soapdish'', ''Air America'' ja ''Johnny Be Good''.

Mina ei saa öelda, et tema näitlemise oskus aastatel 1996-2001 halvenes, pigem olid jamad filmid nt: ''One Night Stand'' (selles filmis meeldis ainult Robert Downey Jr. roll, muidu oli jama film), ''The Gingerbread Man'', ''Friends & Lovers'' ja ''Black and White'', kuid mõned head filmid olid ka ''Two Girls and a Guy'' ja ''In Dreams''. Sel perioodil ja üldse kogu oma karjääri jooksul, tema poolt näideldud roll oli kehv, oli filmis ''Wonder Boys''.

Minu lemmikfilm on ''Sherlock Holmes: A Game of Shadows'' (hetkel lemmik film) ja kõige vähem meeldib ''Black and White'', Robert Downey Jr. roll on näideldud hästi, aga film on liiga dokumentaal filmi sarnane.

Huvitav on vaadata erinevatel kümnenditel Robert Downey Jr., mulle tundub, et 21.sajandil on Robert Downey Jr. palju mehelikum, kui 90ndatel ja 80ndatel, minu jaoks nendel kümnenditel on ta liiga lapselik. See on u nagu mul on Brad Pitti suhtes tunne, kuigi hetkel hakkab ta tasapisi rohkem meeldima, enne ta oli liiga nooruslik ja ilueedilik. Huvitav on vaadata, et 80ndatel ja 90ndatel mängib ta rohkem komöödiad ja pean tunnistama, et ta on nendel kümnenditel isegi mängib paremini ja mõjub usutavamalt komöödiates mängimas kui 21.sajandis. Nt. ''Due Date'' ei mõju ta nii usutavalt kui ''Soapdish'', ''Only You'' ja ''Heart and Souls'', kuid 21.sajandi kaks head komöödiat on ''The Shaggy Dog'' ja ''Kiss Kiss Bang Bang''. Robert Downey Jr. filmid ja näitlemise oskus on muutunud tema karjääri jooksul, ei ole nagu Harrison Ford, kellel on terve tema karjääri jooksul sarnase sisuga filmid, oskan tuua välja 5 teistsuguse sisuga filmi: ''Regardin Henry'' (üks lemmikumaid Harrison Fordi filme), ''Sabrina'' (seda ei ole näinud), ''Six Days Seven Nights'', ''Extraordinary Measures'' ja ''Morning Glory''.
Kultuuri Võlu - blogi kultuurist
Techblog - õpetused ja arvustused
Kasutaja avatar
brixxx
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 927
Liitunud: 19. Detsember 2011, 12:53
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Wisegirl » 22. Märts 2012, 22:12

Tõesti kummaline, kuidas mehed (või noh, üldse inimesed), kes on sündinud kuuekümnendatel, on aastal 2012 palju mehelikumad, võrreldes siis kaheksakümnendate (kui nad olid, mis hilisteismelised) ja üheksakümnendatega, mil nad olid 10-20 aastat nooremad. Lihtsalt uskumatu!
-Breathe.... Deeply, yes, of course, but, by all means.....: exhale- RDA
Kasutaja avatar
Wisegirl
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1082
Liitunud: 28. Detsember 2005, 01:15
Asukoht: Sydney

Re: Robert Downey Jr.

PostitusPostitas Rain » 22. Märts 2012, 23:38

Tõesti uskumatu. Enamus näitlejaid saavad just nooremaks ja ei suuda vananeda, aga Robert kohe oskab vananeda. Raudselt on siin mingid ravimid mängus, RAUDSELT!
Kasutaja avatar
Rain
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 3667
Liitunud: 06. Märts 2008, 16:38

Re: Robert Downey Jr.

PostitusPostitas Forzelius » 23. Märts 2012, 00:56

Ma usun isegi, et vananemise eliksiir on. Üks laar on umbes 2000 dollarit, aga Pitt, Cruise ja Depp seda küll ei kasuta.
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

Re: Robert Downey Jr.

PostitusPostitas brixxx » 23. Märts 2012, 11:25

Forza kirjutas:Ma usun isegi, et vananemise eliksiir on. Üks laar on umbes 2000 dollarit, aga Pitt, Cruise ja Depp seda küll ei kasuta.


Mina pean küll tunnistama, et Brad Pitt on veidi vanemaks muutunud ning ilmselt sellepärast hakkab ta mulle tasapisi meeldima.

Rain kirjutas:Tõesti uskumatu. Enamus näitlejaid saavad just nooremaks ja ei suuda vananeda, aga Robert kohe oskab vananeda. Raudselt on siin mingid ravimid mängus, RAUDSELT!


Kui ma vaatan näitlejaid eriti USA näitlejaid, siis mulle hakkavad eriti mees näitlejad alles 50.aastaselt meeldima, siis mulle tundub, et inimene näeb oma vanusele vastav välja nt. Tom Hanks, aga 40.aastaselt näevad välja nagu 25 või 30 aastased nt. Brad Pitt.

Ma vaatasin, et Brad Pitt saab järgmine aasta 50.aastaseks, mulle tundub, et mulle hakkab Brad Pitt natuke hiljem meeldima. Ükspäev vaatasin, et Liam Neeson saab sel aastal 60.aastaseks, aga näeb välja kui 50.aastane. Ühesõnaga saab öelda, et näitlejad näevad oma eale 10.aastat nooremad välja.

Kuid pean seda tunnistama, et näitlejad, kes on hetkel 60sed, 70sed või 80sed, siis neid 40ndate või 30ndate eluaastates vaadata, näevad oma eale rohkem vastavad välja kui praegused 40sed. Nt: Donald Sutherlandi on küll huvitav vaadata 70ndate ja 80ndate filmis ning tema küll nii nooruslik ei näinud välja kui nt. Brad Pitt.

Nt. Kiefer Sutherland on koguaeg näinud oma eale vastav välja, minu arust näeb isegi natuke liiga vana välja.
Kultuuri Võlu - blogi kultuurist
Techblog - õpetused ja arvustused
Kasutaja avatar
brixxx
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 927
Liitunud: 19. Detsember 2011, 12:53
Asukoht: Tallinn

Re: Robert Downey Jr.

PostitusPostitas LiveForThis » 13. Jaanuar 2014, 23:12

You’ll Never Believe The Singing Voice That Comes Out Of Robert Downey Jr.’s Body
http://www.uproxx.com/filmdrunk/2014/01/robert-downey-jr-singing-with-sting/

:shokeeritud: :shokeeritud:
Kasutaja avatar
LiveForThis
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4911
Liitunud: 28. Juuni 2008, 15:25
Asukoht: Tallinn


Mine Näitlejad

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist

cron