Hugo Cabret' leiutis

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Hugo Cabret' leiutis

PostitusPostitas uLtImAtEcRiTiC » 21. Detsember 2011, 17:12

Hugo Cabret' leiutis
Hugo (2011)

Hugo – orb, kellavalvur ja varas – elab Pariisis ühe pulbitseva rongijaama seinte vahel, kus tema ellujäämine sõltub anonüümsusest. Kui aga Hugo maailm põrkub tema poolt hooldatavate kellade hammasrataste kombel ekstsentrilise raamatukoist tüdruku ning kibestunud, rongijaamas mänguasjakioskit pidava vanamehega, satuvad ohtu nii poisi salajane elu kui ka tema kiivalt varjatud suur saladus.

http://www.solariskino.ee

Loe täielikku tutvustust siit
Kasutaja avatar
uLtImAtEcRiTiC
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 4788
Liitunud: 01. Detsember 2009, 23:12

Re: Hugo Cabret\\\' leiutis

PostitusPostitas Spellbound » 14. Veebruar 2012, 14:33

Kahju, et Hugo jõuab meil olla ainult piiratud aja. Selline film vääriks enamat. Vähemalt näeb ära. Piletid juba müügis.
Who are you? Who slips into my robot body and whispers to my ghost?
LEVEL 1
Kasutaja avatar
Spellbound
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3527
Liitunud: 01. September 2008, 14:34
Asukoht: Tallinn

Re: Hugo Cabret' leiutis

PostitusPostitas Kickflick » 24. Veebruar 2012, 13:03

Armas ja heasüdamlik film ja üldiselt meeldis, aga kuna mu ootused olid liiga üles kruvitud, siis selline vapustav kinoelamus jäi saamata. Kus oli see unustamatu teekond, kuhu film mind viima pidi, nagu Solaris seda reklaamis? 3D efektid olid paaris stseenis päris ägedad, aga muidu ei pidanud seda vajalikuks ja filmi oleks sobinud vabalt vaadata ka 2D-s. Kohati muutus sisu liiga ettearvatavaks, aga muidu oli sündmuskäik päris huvitav. Kuigi suurt vaimustust see film minus ei tekita, julgen pidada seda üheks parimaks koguperefilmiks, mis viimaste aastate jooksul tehtud on, pole mingeid võltse ja ülepingutatud tegelasi ning tõsiseltvõetava stsenaariumiga.
Kasutaja avatar
Kickflick
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3774
Liitunud: 29. Juuli 2009, 19:53
Asukoht: Tallinn

Re: Hugo Cabret' leiutis

PostitusPostitas Garli » 24. Veebruar 2012, 15:17

Minule meeldis. Eriti midagi oodata ei osanud, kuid sain väga vahva seikluse ning 3D oli mõnus. Sobilik igale vanusele, aga päris lastekaks ikka nimetada ei anna, sest ega väiksed lapsed ju Georges Méliès'st jt viidetest aru ei saa. 11 Oscari nommi on ehk overkill, kuid kahtlemata on tegu hea filmiga.

Ei koonerda ja panen 9/10.
Kasutaja avatar
Garli
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3695
Liitunud: 23. Detsember 2008, 17:19

Re: Hugo Cabret' leiutis

PostitusPostitas uLtImAtEcRiTiC » 24. Veebruar 2012, 17:57

Film nii tugevat muljet paraku ei jätnud. Ei saaks ka öelda, et üldse ei meeldinud, kuid pigem võib esile tuua mõned eredamad kohad ning lisaks pika (mõnusa) kulgemise. Midagi enneolematut ei olnud ning jutustuselt teisi samaväärseid filme varju ka ei jäta, ka näitlejad eriliselt silma ei paistnud - see võtabki filmi lühidalt kokku.

Teiste materjalide kasutamine Scorsese filmi paremaks ei muuda 3-D nii ja naa - vaja polnud, häirima ka ei hakanud. 11 Oscari nommi on kindel overkill. Mõttes hakkasin võrdlema War Horse'iga, millest Hugo õige pisut siiski üle oli, seega

6,5/10
Kasutaja avatar
uLtImAtEcRiTiC
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 4788
Liitunud: 01. Detsember 2009, 23:12

Re: Hugo Cabret' leiutis

PostitusPostitas JazZ- » 24. Veebruar 2012, 22:37

Nõustun James Cameroniga, kes arvas, et "Hugo" 3D kasutus on üks kõigi aegade paremaid (jah - isegi tema enda filmidega võrreldes!!!) - üks väheseid kordi, kus pildile kolmanda dimensiooni lisamine minu arvates ennast tõesti ära õigustas. Kui vaadata, mille eest need Oscari nommid tulid, siis imo ei ole midagi nii väga suur overkill - vähemalt pooled on väga õigustatult välja teenitud - visuaalne külg oli absoluutselt viimse detailini lihvitud (kaasa arvatud näiteks Hugo ise enda suurte siniste silmadega).
Lugu iseenesest jäi ehk pildilisele poolele pisut alla, aga erinevalt suurest enamusest 3D kassamagnetitest, oli see vähemalt olemas.
Also, normaalne, et Hugo kogu aeg lühikestes pükstes ringi lasi - soojad riided talvel ON mainstream.

Aga lastefilmid (ma ei tea, millega "lastefilmi" täpselt määratleda - publiku seas just väga palju lapsi ei olnud - ja siinkohal pole subtiitrite puudumine vabandus, sest üks vähestest seansil viibinud eelnevalt nimetatud kategooria esindajatest tõdes pärast filmi võidukalt, et sai kõigest aru!) - olgu - filmid, mille peaosas on väikesed poisid ( kõlab hästi, ma tean), on mulle alati meeldinud ja "Hugo" polnud mingi erand.

Hindeks annaks midagi 8-9 ringis - igatahes tänavustest BP nominetidest (koos "Rahapalliga") mu lemmik. (Y)

+ Kui leiutistest rääkida, siis kinos mu kõrval istunud tädi oli leiutanud popcorni, mis kunagi otsa ei saa!
Kasutaja avatar
JazZ-
Aasta foorumlane 2018
Aasta foorumlane 2018
 
Postitusi: 3827
Liitunud: 19. Aprill 2009, 19:19
Asukoht: Tallinn

Re: Hugo Cabret' leiutis

PostitusPostitas Zinera » 26. Veebruar 2012, 18:49

7/10

Äärmiselt hea näitlejatöö, kuid natukene pettusin, sest ootasin midagi rohkem seiklusrikkamat. Samas see ajaloo osa oli ka tore ja kõike muud, siiski kuidagi loost väljas. Hugo oli kõrvalfaktor, mitte Sherlock, aga Watson. 3D ei olnud filmis eriti vajalik, aga paha ka ei teinud. Kokkuvõttes armas lookene.
Zinera
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2599
Liitunud: 22. Mai 2005, 13:41

Re: Hugo Cabret' leiutis

PostitusPostitas DaydreamDiamond » 28. Veebruar 2012, 18:07

Avatar'i ja Tr2n'i kõrval järgmine film, mida oli suht nauding 3D's vaadata. Algusest lõpuni ei unustatud 3D aspekti peaaegu, et kordagi.
Mingitest kohtadest veidi logises, kuid siiski vägagi nauditav vaatamine. Ja Scorsese pani ikka korralikult ära..olgu 2D/3D/perefilm/mafioosofilm - vend teab, mida teeb (kuigi eks me kõik teame, mis tema safe ground siiski on).

siuksed tüübid süvendavad armastust filmide vastu veelgi.

respekt
It's only after we've lost everything that we're free to do anything.
Kasutaja avatar
DaydreamDiamond
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 982
Liitunud: 07. Oktoober 2008, 11:36
Asukoht: Tartu

Re: Hugo Cabret' leiutis

PostitusPostitas adi » 03. Märts 2012, 00:57

Oh kuidas ma igavlesin, jah, kõik oli ilus, kõik oli hea, aga KÕIK OLI IGAV. Ma tean, et asi on minus kinni, ei vaidle vastu, aga ma lihtalt ei suuda samastuda selliste lugudega. Ma tahan saada midagi enamat.

Anyway, TinTin ning War Horse oli VEEL igavamad. Ei mäleta ühtegi teist aastat kus oscari filmide vaatamine oleks olnud nii piinarikas kogemus kui see aasta (ning Artist on veel vaatamata!)
Kasutaja avatar
adi
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1030
Liitunud: 05. September 2009, 13:05

Re: Hugo Cabret' leiutis

PostitusPostitas lostinthemist » 03. Märts 2012, 04:57

adi kirjutas:Oh kuidas ma igavlesin, jah, kõik oli ilus, kõik oli hea, aga KÕIK OLI IGAV. Ma tean, et asi on minus kinni, ei vaidle vastu, aga ma lihtalt ei suuda samastuda selliste lugudega. Ma tahan saada midagi enamat.

Anyway, TinTin ning War Horse oli VEEL igavamad. Ei mäleta ühtegi teist aastat kus oscari filmide vaatamine oleks olnud nii piinarikas kogemus kui see aasta (ning Artist on veel vaatamata!)


No ilgelt kahju, et nendes filmides polnud Rambot, kes tulistab kuulipildujaga terve armee gorillasid juppideks, eksole.
Minu elust ja enesest
Lõuna-Korea filmiblogi
Eelnevalt AvP_75, nüüd kasutajanimega lostinthemist.
Kasutaja avatar
lostinthemist
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2195
Liitunud: 02. Veebruar 2006, 01:43
Asukoht: Lõuna-Korea

Re: Hugo Cabret' leiutis

PostitusPostitas adi » 03. Märts 2012, 05:52

lostinthemist kirjutas:
adi kirjutas:Oh kuidas ma igavlesin, jah, kõik oli ilus, kõik oli hea, aga KÕIK OLI IGAV. Ma tean, et asi on minus kinni, ei vaidle vastu, aga ma lihtalt ei suuda samastuda selliste lugudega. Ma tahan saada midagi enamat.

Anyway, TinTin ning War Horse oli VEEL igavamad. Ei mäleta ühtegi teist aastat kus oscari filmide vaatamine oleks olnud nii piinarikas kogemus kui see aasta (ning Artist on veel vaatamata!)


No ilgelt kahju, et nendes filmides polnud Rambot, kes tulistab kuulipildujaga terve armee gorillasid juppideks, eksole.


Jah. Tõesti kahju.
Kasutaja avatar
adi
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1030
Liitunud: 05. September 2009, 13:05

Re: Hugo Cabret' leiutis

PostitusPostitas 0ll » 04. Märts 2012, 22:50

Nüüd kaks korda nähtud, seekord kodustes tingimustes. Enne ei saanudki aru, kui "3D" see film tegelikult on. Scorsese ei unustanud kordagi, milliseid võimalusi konkreetne tehnoloogia pakub. Kaamera otsis võimalikult "kolmemõõtmelisi" liikumisi, nurki. "Otse" võeti vaid neid stseene, kus tegelased või objektid vaatajale lähenesid või eemaldusid. Pluss kõik need detailid esiplaanil, mis kahemõõtmelisena vaatamist segasid või sootuks ära kadusid... Ma olen üsna kindel, et nö lamedana ei oleks see film nii palju kiita saanud ja tehnilisi auhindu võitnud.

Lugu (kui iga filmi tähtsaim element) minu puhul 100% ei toiminud. See hüpe robotiga orvust Georges Melies loominguni ei tundunud teenitud. Tegelased ei saanud tuttavaks, energiat jäi väheks.
Minu peas tekkis paratamatult võrdlus kahe teise mulluse linateosega, mis olid pühendatud armastusele filmide vastu ja mingile konkreetsele ajastule/stiilile - "Artist" ja "Super 8". Kõik kolm on tehtud suure hoole ja armastusega, aga mul on tunne, et kui Scorsese pani filmi eelkõige oma kogemused ja oskused, siis Hazanavicius ja Abrams lähenesid asjale kirglikumalt... südamega, peaaegu poisiliku õhinaga.

Kokkuvõttes: eeskujulik helindus ja kaameratöö (sh 3D kasutus). Läheks hea meelega uuesti kinosaali. Samas puhtalt sisu pärast kolmandat korda ei vaataks.
Kinoelamuse hinne: 7/10
Fact is, the law says you cannot touch! But I think I see a lotta lawbreakers up in this house tonight...
Kasutaja avatar
0ll
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 795
Liitunud: 07. Detsember 2009, 23:25
Asukoht: Tallinn

Re: Hugo Cabret' leiutis

PostitusPostitas rauls » 10. Märts 2012, 16:12

Eelkõige võiks "Hugo" puhul kiita kaunist pilti. 30-ndate Pariisi rongijaam on väga kenasti kujundatud ja igasugu suured kellamehhanismid näevad igati uhked välja ja on detailideni hoolikalt tehtud. Filmi tehniline tase on äärmiselt kõrge ja ma nii väga ei imestagi oscarinominatsioonide (11) ja võidetud kuldmehikeste (5) arvu peale. Sisu oli natuke liiga lapsik minu jaoks, kuid kinoikooni Georges Mèlié teema oli huvipakkuv. Need stseenid, kus kujutati tema loomekõrgperioodi 19. sajandi lõpus ja 20. sajandi alguses, olid minu jaoks filmi tipphetkedeks. Kena austusavaldus Mèlié'le ja kinoajaloo algusjärgule.

7,5/10
Kasutaja avatar
rauls
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4385
Liitunud: 27. August 2008, 23:34

Re: Hugo Cabret' leiutis

PostitusPostitas CM-Girl » 10. Märts 2012, 17:03

Oscarid läksid selle filmi puhul ma arvan, et küll õigesse kohta. Visuaalselt väga ilus, hea muusika. Kõik sobis, aga . . . film ise sisupoolest jäi veidi nõrgaks. Tegelased olid huvitavad kuigi kuidagi kummaline tundus Richard Griffithsi ja Frances de la Tour'i rollid. Kuid taksid mulle meeldisid. So cute. Christopher Lee'l oli küll väike roll aga meeldis kõige enam. Kõige huvitavamat tegelast kehastas. Ja muidugist meeldis ka Ben Kingsley Méliès rollis.
Alles siis kui Hugo ja Isabelle uurisid filmiajaloo kohta ja sattusid lugema Georges Méliès filmist "A Trip to the Moon", siis tuli meelde kust ma seda nime tean, olin seda filmi kuu alguses alles vaadanud. Mitmed tegelased meenutasid mulle kedagi teist - Inspektor meenutas Crabtree'd ("'Allo 'Allo!"), Hugo meenutas kohati Frodot, Tabard meenutas R.Williamsit filmist "Good Will Hunting" ja Jeanne meenutas Sigourney Weaverit. Hmmm...

7/10
Kasutaja avatar
CM-Girl
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4885
Liitunud: 16. Juuli 2009, 22:48
Asukoht: Paide

PostitusPostitas Wisegirl » 10. Märts 2012, 17:13

Nõustun ülima kriitikuga.

Pilt oli ilus, sisu jäi nõrgaks. Ootasin midagi meeliülendavat, kuid visuaalsest elamusest kaugemale ei saanud.
Õnneks jäi seekord olemata 3D-ga kaasnev peavalu. Asi seegi.

Tundus, et tegelastes oli rohkem peidus kui ekraanilt välja lasti paista nagu tihti raamatul põhinevate filmide puhul juhtub; mõned karakterid tundusid väga raamitud ning jäigad.
Lugu ise oli armas, koguperele. Äratundmisrõõmu pakkus Georges Méliès' looming. Parimad filmihetked.

Ah, ja tabasin end mõttelt, et film võiks üleni prantsuskeelne olla.
-Breathe.... Deeply, yes, of course, but, by all means.....: exhale- RDA
Kasutaja avatar
Wisegirl
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1082
Liitunud: 28. Detsember 2005, 01:15
Asukoht: Sydney

Järgmine

Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 59 külalist