Hannibali tõus

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Hannibali tõus

PostitusPostitas Cochrane » 08. Detsember 2006, 02:42

Hannibali tõus
Hannibal rising

Thomas Harrise peadselt ilmuval raamatul põhinev samanimeline film näitab Hannibal Lecteri (Gaspard Ulliel) kujunemislugu. Meie silme ette jõuavad erinevad faasid tema elust, alustades lapsepõlvega Leedus, kus tema vanemad tapetakse ja ta õde grupi desertööride poolt nälja leevendamiseks ära süüakse.

Täielikku tutvustust loe siit.
Kasutaja avatar
Cochrane
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 2680
Liitunud: 12. Aprill 2005, 12:17

PostitusPostitas Gamma14 » 20. Detsember 2006, 10:56

See võib alles äge olla... Tahaks kindalsti näha.
Kasutaja avatar
Gamma14
Raevunud härg
Raevunud härg
 
Postitusi: 151
Liitunud: 09. Detsember 2006, 17:03
Asukoht: The Infinite Darkness?

PostitusPostitas Eve1990 » 15. Jaanuar 2007, 10:52

Tahan kohe kindalsti näha. :D ;)
Kasutaja avatar
Eve1990
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 7
Liitunud: 18. Aprill 2006, 19:45
Asukoht: Kohtla Järve

PostitusPostitas Ralf » 20. Juuni 2007, 23:23

Mulle täiega meeldis ja kahetsen, et ei avanenud võimalust vaadata 13 minutit pikemat Unrated versiooni. Tõsi, film oli üsna ebahannibalilik ja mitte ka ainult Hopkinsi puudumise, vaid ka liigse eurooplaslikkuse tõttu. Viimane on küll vabandatav sellega, et Hannibal Lecter on tegelikult Leedu päritolu, aga jänkide hõngu oleks võinud veidi rohkem olla. "The Silence of the Lambs" ja "Red Dragon" on ju puhtameeriklaslikud. Peaks ka mainima, et Gaspard Ulliel sai Anthony Hopkinsi naeratuste ja ilmete matkimisega hiilgavalt hakkama ja piinamine köiega oli päris vägev. Hea ka see, et ühele filmiajaloo suurimale koletisele anti lõpuks ka inimlik külg ja motiivid. Samas negatiivseks küljeks võib lugeda venivust, kaks tundi tundusid kolmena. Lecteri raamatute / filmide fännile (nagu mina) peaks meeldima küll. Huvitav, kas "Hannibal Risingu" raamat ka eestikeelsena ilmub??

7/10
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

PostitusPostitas Milenko » 22. Juuni 2007, 11:02

Minu jaoks pettumus, sest ootasin rohkem p6nevust/"verd". K6ige igavam Hannibali seeriast... Kui fim oleks olnud mitte Hannibali nime all vaid m6ne teise sarim6rtsuka v6i misiganes tegelase p6hjal tehtud oleks asi rahuldavam olnud.
Kasutaja avatar
Milenko
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 626
Liitunud: 28. Juuli 2006, 01:45

PostitusPostitas suslike » 22. Juuni 2007, 22:37

Mulle on juba eelnevad hannibali osad meeldinud. Väga põnev oli vaadelda, kuidas ta kasvas. Ta oli ikka täiega julm lapsepõlv, kohutaav.
See oli natuke imelik, et kõik toimus euroopas ja nii. Natuke harjutmatu oli, et näitleja ei olnud hopkins.
Ma algul ei julgenud üldse vaadata seda filmi, kuna mõtlesin ,et julm tapmine ja täielik killer hakkab seal. Aga ei olnud üldse nii hull, lootsin isegi hullemat.
"Remember, remember, the fifth of November, gunpowder treason and plot. I see no reason why the gunpowder treason should ever be forgot."
Kasutaja avatar
suslike
Batman alustab
Batman alustab
 
Postitusi: 89
Liitunud: 12. Oktoober 2006, 20:41
Asukoht: Tartu

Re: Hannibali tõus

PostitusPostitas Zinera » 04. Jaanuar 2012, 00:25

3/10

Mulle on alati meeldinud Hannibal Lecteri tegelaskuju, "Voonakeste vaikimine" ja "Hannibal" Anthony Hopkinsiga olid minu silmis väga head, isegi "Punane draakon" oli enamvähem, kui see film ei suutnud küll seda temaatikat edasi anda. Vaid põskede söömine ja ilus jaapanlanna, suhteliselt etteaimatav ja kusjuures minumeelest üldiselt halvasti lavastatud ka. Näitlejad olid tundmatud ja mitte midagi ütlevad.
Zinera
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2599
Liitunud: 22. Mai 2005, 13:41

Re: Hannibali tõus

PostitusPostitas LiveForThis » 04. Jaanuar 2012, 15:00

Zinera kirjutas:ilus jaapanlanna

Kõige hullem on veel see, et Gong Li on tegelikult ilus hiinlanna :))
Ma lähen alati natuke närvi kui märkan korealasi või hiinlasi jaapanlasteks kehastumas. Mis neil ameeriklastel häda on?

See film pole mulle kunagi istunud. Väga kiirete üleminekutega, psühholoogiliselt tegelikult põhjendamata, lihtsalt väikesed ja suuremad sammud, mis lubavad eeldada ja umbmääraselt põhjendada peategelase karakterit. Nõrk stsenaarium.
Režii on ka väga konkreetne, ettemängitud, puudub ruum mõtlemise jaoks. Lecteri lapsepõlv ja tapmisstseenid tegelikult isegi näitavad Peter Webberi poolt mingisugustki elegantsi. Kõik muu on aga....tavaline. OST suutis aga nii mõndagi päästa.

Gaspard Ulliel on noore Lecterina üsna veenev, eriti näoilme ja säravate silmade poolest. Aga kogu see tema pseudointellektuaalsus ei kanna üldse vilja. Ta mõjub hirmus iseenesestmõistetavana. Saan aru, et isegi sünniloos võib ja tegelikult peabki säilitama salapära, aga antud juhul noor Lecter lihtsalt "on" kurikaval noor tapja.

Näitlejaskond on igati okei, West oma tuntud tavalisuses ja Rhys Ifans oma tuntud headuses. Gong Li`st rääkimata. Nende karakterid olid näitlejatega võrreldes ikka väga üheülbalised. Visuaal ja operaatoritöö olid kohati isegi väga kenad, aga suurema osa ajast valdas neidki peamiselt rusuv etteaimatavus.

That is all

4/10

Pean kiiremas korra Harrise romaani ette võtma. Loodan, et see filmiga eriti ei sarnane. Mõtlen ebaveenvust jne.
Kasutaja avatar
LiveForThis
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4911
Liitunud: 28. Juuni 2008, 15:25
Asukoht: Tallinn

Re: Hannibali tõus

PostitusPostitas adi » 04. Jaanuar 2012, 20:55

Ma lähen alati natuke närvi kui märkan korealasi või hiinlasi jaapanlasteks kehastumas. Mis neil ameeriklastel häda on?


Tüüpilised ameeriklased noh, ei tee vapsee vahet neil pilusilmadel.

Anyway, karjuvalt halb film oli jah. Ma loodan, et kes iganes castis selle noore peategelase söödi filmi esilinastusele järgnenud õhtusöögil ära, sest see noor Hannibal oli lihtsalt kohutav.
Kasutaja avatar
adi
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1030
Liitunud: 05. September 2009, 13:05

Re: Hannibali tõus

PostitusPostitas Spellbound » 05. Jaanuar 2012, 00:06

See, et Harris kirjutas ise stsenaariumi paneb natuke kulmu kergitama, kuigi usun, et romaan ise on vägagi vääriline eellugu. Vähemalt kõik ülejäänud Hannibali lood on küll maiuspalad, mida ampsaks aina uuesti ja uuesti.

Lugu kui selline on ju tegelikult korralik, aga igav lavastus ja suutmatus muuta Lecter ise psühholoogiliselt huvitavaks ei lase filmi võrrelda ei Manni, Demme, Ratneri ega Scotti ekraniseeringutega.

Scotti Hannibali filmis ei olnudki vist viiteid Lecteri lapsepõlvele.

Miskipärast ootasin, et film paneb rohkem rõhku Lecteri tulevasele psühhiaatri staatusele, aga kui seda raamatus ka polnud, siis on isegi mõistetav.
Who are you? Who slips into my robot body and whispers to my ghost?
LEVEL 1
Kasutaja avatar
Spellbound
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3527
Liitunud: 01. September 2008, 14:34
Asukoht: Tallinn


Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 113 külalist

cron