Colombiana

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Colombiana

PostitusPostitas Soprano » 06. Juuli 2011, 01:08

Colombiana
Colombiana (2011)

Cataleya (Zoe Saldana) oli vaid 10-aastane, kui tema silme all tapsid tundmatud mõrvarid julmalt ta vanemad. Tüdrukul õnnestus bandiitide eest põgeneda ja varjata ennast Chicagos oma onu (Cliff Curtis) juures. Nüüd on temast kasvanud elukutseline tapamasin. Tüdruku peamine eesmärk: lahendada vanemate mõrv ning maksta kätte halastamatule narkoparunile, kes oli koletu veretöö taga. Ainus niidots, mis seob kirglikku kättemaksuinglit reaalse maailmaga, on tema armastatu (Michael Vartan), kes isegi ei aima, millega tema kallim tegelikult tegeleb.

Kättemaks on ilus, seda tõestab Zoe Saldana ("Avatar") dünaamilises action-thrilleris "Colombiana".

http://www.forumcinemas.ee

Ülevaate lisas: Jevgeni

Loe täielikku tutvustust siit
Kasutaja avatar
Soprano
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 8748
Liitunud: 06. Jaanuar 2007, 05:24

Re: Colombiana

PostitusPostitas Ralf » 08. September 2011, 23:44

Mul hakkab vaikselt villand saama 'palgamõrvari stereotüübist' - alati on tegemist oma ala tõeliste professionaalidega, kes üsna harva on KOHUSTATUD sellist tööd tegema, aga elavad ainult mingis Tšehhovi näidendis... ainult hala ja depressioon. Õnneks eelmise aasta meistriteos "Faster" tutvustas meile kihlunud ja rõõmsat elu elavat palgamõrvarit, aga eks temalgi oli psühhiaater. :))

Sellest hoolimata võib öelda, et tegu on valdavas osas tugeva märuliga, kui üritada ignoreerida stsenaristilist lihtsameelsust ja teatavaid odavaid klišeesid. Ja lõpuks ka üks film mustanahalistele kinosõpradele, viimase aja 'valgete meeste' filmide buumis hea värskendus.
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Colombiana

PostitusPostitas 0ll » 13. September 2011, 01:00

Ei hakka spoilerikaste tekitama, sest seda tüüpi filmidest rääkides on raske midagi spoilida. Aga hoiatus on igaks juhuks antud. Näiteks kui teile näidatakse tükk aega basseini haidega ja te teate, et keegi peab hoonesse märkamatult sisse pääsema, et üks paha mees ära tappa, siis on ju niigi selge, et see keegi saabub haibasseini kaudu ja paha mehe söövad ära need samad haid.
Lihtne kättemaksulugu tuttava palgamõrvaritüübiga ("tapan ainult eriti ilgeid kolle, tegelikult mul ikkagi on süda, lasen ühe inimese liiga lähedale") ... Iseenesest on sellised filmid täiesti ok. Filmi esimene veerandtund lausa karjus "Vanakooli märul" - (stseeni ebasobiv) klassikalise muusika pärl, Ladina-Ameerika narkomõis, läbi turu kihutav mootorratas :)
Aga siis tõmmati tempo asjatult alla. Lisati tegelasi, kellele ei suudetud isegi 80ndate B-märulifilmi standardeid arvestades piisavalt sisu anda - onu, fbi-onu ja suure paha tegelased jäid liiga õhukeseks. Poiss-sõber muidugi ka, aga ta oli algusest peale rekvisiidi rollis, nii et see on vähemoluline.
Kuigi kogu tegevus (palgamõrvad) oli ähmaselt põhiliiniga seotud, tundus lugu liiga tükeldatud. Aga Zoe on nunnu... punkt juurde! Krt, nüüd tuli see koolikoti/relva stseen meelde... punkt maha!

3/10
Fact is, the law says you cannot touch! But I think I see a lotta lawbreakers up in this house tonight...
Kasutaja avatar
0ll
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 795
Liitunud: 07. Detsember 2009, 23:25
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Wisegirl » 14. September 2011, 19:29

Aeg-ajalt tuleb Eesti Päevalehes filmide kohta ülevaade/hinnang, seekordne oli "Colombiana" kohta.
Ning aeg-ajalt minu arvamus ühtib artikli kirjutaja omaga (nagu "Colombiana" puhul). Ma mõtlesin tükk aega (lugedes eelnevaid postitusi), mis mulle antud linateose juures meeldib ja mis küll tegi filmi minu jaoks algusest lõpuni põnevaks.

Proloogiga põhjendati, või siis vabandati välja, noore naise elukutsevalik. Aga need palgamõrvad olid nii peened ja kavalalt planeeritud! Ei olnud mingit räpaselt tehtud tööd ega otseteed ohvri juurde, aga ka mitte ühtki ülearust liigutust (eeldusel, et kõik mõrvad olid meedi kajastuse saamiseks). Vot see nutikus ja planeerimine olid väga köitvad. Ning kogu oma olemuselt meenutas film "La Femme Nikitat".

Päris alguses oli stseen "Ave Mariaga", mis tekitas korraks ma-olen-ju-seda-näinud-tunde. Ja fakt, et Cataleya pidi lapsena juba eriti raudse närvikava ja psüühikaga olema, tundus pisut too far out there.

Sellele vaatamata on tegu tugeva ja meeldejääva põnevusmäruliga.
-Breathe.... Deeply, yes, of course, but, by all means.....: exhale- RDA
Kasutaja avatar
Wisegirl
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1082
Liitunud: 28. Detsember 2005, 01:15
Asukoht: Sydney

Re:

PostitusPostitas Kidd » 20. September 2011, 15:10

Iseenesest ei oleks tegu ju paha filmiga, aga oleks siis midagigi erilist , mingisugunegi üllatus, aga ei...

4/10
So, where's the Cannes Film Festival being held this year?
Kasutaja avatar
Kidd
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 872
Liitunud: 23. Jaanuar 2008, 15:14
Asukoht: Taiwan

Re: Colombiana

PostitusPostitas Defexer » 07. November 2011, 01:04

Ei midagi erilist, üpris lastefilm kui nii saab öelda. Kusjuures Zoe Saldana ja Megan Good on üpris sarnased omavahel. 4/10
Kasutaja avatar
Defexer
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1175
Liitunud: 31. Juuli 2008, 21:29

Re: Colombiana

PostitusPostitas H6umy » 17. November 2011, 12:04

Ma pole selliste filmide vaataja ja ei näe neis midagi huvitavat.
Kuid see film mulle täitsa meeldis. Lõpp läks liiga märuliks, kuid üldmulje oli hea.
H6umy
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 28
Liitunud: 17. November 2011, 11:53

Re: Colombiana

PostitusPostitas Ronet » 28. Detsember 2011, 08:05

Oli mis ta oli. Segama ei hakanud.
Zoe peal kohe silm puhkas. :}

Bessoniga seotud filmid imevad PG-13'st ikka korraliku möllu ja vere välja. (Y)

6/10
Päevik | 2021
Pilt
Pilt
"What's a knockout like you doing in a computer-generated gin joint like this?" - William T. Riker
Kasutaja avatar
Ronet
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5960
Liitunud: 08. November 2008, 08:40

Re: Colombiana

PostitusPostitas CM-Girl » 02. Jaanuar 2012, 19:54

Likelikelike! Filmi algus oli juba superhea, eriti tüdruku põgenemine. Enim meeldis tüdruku kohtumine onuga. Cliff Curtist on alati tore näha kuskil filmis või sarjas mängimas. Põnev film algusest lõpuni.

10/10
Kasutaja avatar
CM-Girl
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4885
Liitunud: 16. Juuli 2009, 22:48
Asukoht: Paide

Re: Colombiana

PostitusPostitas Ardo » 05. Jaanuar 2012, 03:50

(L)ootuspärane.
Vaatasin sisuliselt järjest Expendablesi, Arnoldi Raw Deali ja selle. Viimane meeldis enim. Eks see loeb ka midagi...

5/10
Ardo
Batman alustab
Batman alustab
 
Postitusi: 58
Liitunud: 16. Aprill 2005, 10:40

Re: Colombiana

PostitusPostitas CyberRax » 19. Aprill 2012, 01:28

Hakkan vist liialt valivaks muutuma, aga 3 ja pool märulistseeni ei anna kuidagi filmi kokku. Jaburad tegelaskujud (poiss-sõber, kellel ei paistnud oma "suure armastusega" olevat sügavamat suhet kui aeg-ajalt voodis pühendamine? CIA-tüüp ja föde, keda oli vaja korra ähvardada, et nad teeks kõik vajaliku? põhipahad, kelleni jõudmiseks kulus aastaid, ning seejärel tehti ühe raketi ja paari salvetäie padrunitega külmaks?), jabur lõpplahendus, jabur plaan mida tibi jälgis (tekkis võrdlusmoment kirutud "Hitman"iga - vot see oli killerifilm kus eksisteeris Plaan, "Colombiana" lahendus oli selle kõrval "nokime nina ja vaatame, mis juhtub" stiilis). Oli paar huvitavat mõtet, aga iga kell eelistaks kas siis "Hitman"i või Bessoni kordades paremat filmi "Leon". 3,5/10
Movies don't create psychos, they just make psychos more creative!
CyberRax
Eliit
 
Postitusi: 451
Liitunud: 08. September 2005, 20:39
Asukoht: Tallinn


Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 71 külalist

cron