Sherlock Holmes: Varjude mäng

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Sherlock Holmes: Varjude mäng

PostitusPostitas uLtImAtEcRiTiC » 31. August 2011, 14:45

Sherlock Holmes: Varjude mäng
Sherlock Holmes: A Game of Shadows (2011)

Sherlock Holmes on alati olnud toa kõige targem mees... kuni praeguseni. Nüüd tuleb tal rinda pista uue kuritegeliku geeniusega - professor Moriartyga (Jared Harris) - kes pole üksnes samavõrd tark kui Holmes ise, vaid lisaks ülimalt õel ja südametu, mis võib talle kuulsa detektiivi ees anda edumaa.

Austria kroonprints leitakse surnuna. Inspektor Lestrade'i (Eddie Marsan) arvates viitavad tõendid enesetapule. Sherlock Holmes seevastu järeldab, et prints langes mõrva ohvriks, kusjuures mõrv on üksnes pisuke killuke professor Moriarty kavandatud hiiglaslikus salaplaanis.

Töö ja lõbuga käsikäes avastab Holmes põrandaaluse härrasmeeste klubi, kus ta koos oma venna Mycroft Holmesi (Stephen Fry) seltsis tähistab dr Watsoni viimast õhtut vallalise mehena. Just seal kohtab Holmes Simi (Noomi Rapace), mustlannast ennustajat, kes näeb rohkem, kui välja ütleb, ja kelle tahtmatu osalus printsi mõrvas teeb temast mõrvari järgmise sihtmärgi. Holmesil õnnestub Simi elu viimasel hetkel päästa ja naine nõustub vastutahtmist Holmesi abistama.

Juurdlus võtab aga veelgi ohtlikuma pöörde, kui Holmesil, Watsonil ja Simil tuleb ette võtta reis Inglismaalt Prantsusmaale, Saksamaale ja otsaga Šveitsi välja. Kurikaval Moriarty on neist aga alatasa sammukese ees, punudes surma ja hävingu võrku, mis on osa tema lennukast plaanist. Plaanist, mis õnnestumise korral muudab ajaloo kulgu.

http://www.acmefilm.ee

Loe täielikku tutvustust siit
Kasutaja avatar
uLtImAtEcRiTiC
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 4788
Liitunud: 01. Detsember 2009, 23:12

Re: Sherlock Holmes: Varjude mäng

PostitusPostitas DaydreamDiamond » 29. Detsember 2011, 13:35

Ei mäleta väga täpselt esimest Ritchie oma aga minu meelest seal Sherlock nii batman ei olnud. Kiiresti, kuid väga tuimalt möödus see film kinolinal mu silme eest. Snyder saab seda filmi vaadates ilmselt kerge ereka ka kuigi ausalt öeldes oli tõesti suht effektne kohati. Downey "inglise keel" hakkas ka närvidele. Ühe heana jäi meelde tavapäraselt väga heal tasemel olev Zimmeri toodang.

Esimese osa lõpus olid igatahes positiivsemad emotsioonid.
It's only after we've lost everything that we're free to do anything.
Kasutaja avatar
DaydreamDiamond
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 982
Liitunud: 07. Oktoober 2008, 11:36
Asukoht: Tartu

Re: Sherlock Holmes: Varjude mäng

PostitusPostitas brixxx » 29. Detsember 2011, 15:31

Downey "inglise keel" hakkas ka närvidele.


Mis Downey inglise keelel viga oli?

Mul oli plaanis minna kinno seda filmi vaatama, kas järgmine nädal või järgmisel kuul.
Kultuuri Võlu - blogi kultuurist
Techblog - õpetused ja arvustused
Kasutaja avatar
brixxx
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 927
Liitunud: 19. Detsember 2011, 12:53
Asukoht: Tallinn

Re: Sherlock Holmes: Varjude mäng

PostitusPostitas DaydreamDiamond » 29. Detsember 2011, 17:34

brixxx kirjutas:
Downey "inglise keel" hakkas ka närvidele.


Mis Downey inglise keelel viga oli?

Mul oli plaanis minna kinno seda filmi vaatama, kas järgmine nädal või järgmisel kuul.


ilmselt maitseasi ja puha aga mulle jäi see lihtsalt nje rõba nje mjasa lõpuks ja siis oligi siuke " :? " tunne. No worries, vend ise on ladna.
It's only after we've lost everything that we're free to do anything.
Kasutaja avatar
DaydreamDiamond
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 982
Liitunud: 07. Oktoober 2008, 11:36
Asukoht: Tartu

Re: Sherlock Holmes: Varjude mäng

PostitusPostitas Soprano » 30. Detsember 2011, 13:38

Oeh, kust alustada. Esimene osa mulle meeldis ja selle lõpus vihjatud Moriarty tekitas kohese isu järgmise osa järele, aga tulemuseks on igav ja täiesti külmaks jättev jant. Terve film on korralikult läbi mõtlemata ja toimuvad seosetud sündmused, mis paari üksiku erandiga ei haaranud kordagi kaasa. Peategelaste elu oli mitu korda ohus, aga see ei liigutanud karvavõrdki. Downey mängis seekord puhta klouni ja aktsent hakkas segama. Vaat et halvim järg sel aastal ja tuletagem meelde, et sel aastal nägid ilmavalgust Hangover 2, Transformers 3 ja Pirates 4...
Ainus meeldejääv koht oligi aegluubis metsas jooksmine, mille üle Snyder oleks uhke. Natukene sai ka nalja siin-seal, aga ikka liiga palju meh'i. Esimese osa headusest pole enam jälgegi, kui muusika välja arvata.
Muide vaatamisel tekkis mõte, et miks küll Jude Law ei võiks hoopis Sherlock't mängida ja Downey siis Watson't.
Kasutaja avatar
Soprano
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 8748
Liitunud: 06. Jaanuar 2007, 05:24

PostitusPostitas Wisegirl » 05. Jaanuar 2012, 21:54

Ou, miks nii negatiivsed kommentaarid?

Mind kisti filmi nii pööraselt sisse, et kõik meeldis. Paar tundi enne kino sai meelde tuletatud ka esimene film, ja kogu elevus hõljus igal pool kaasas. F***ing awsome!
Võrreldes viimast osa esimesega ei saa küll väita, et esimeses oleks midagi nüüd paremat olnud. Karakteritele oldi truuks jäädud, Holmes oli samasugune egoist nagu alati ning seiklused olid vanamoodi pöörased.

Filmi alguses, kus Holmes meeleheitlikult uut juhtumit (mõistatust) soovib, tekkis mõte, et: Dr. House = Holmes ja Wilson = Dr. Watson. It all makes perfect sense, vähemalt antud filmide puhul; tegelased on lihtsalt sedavõrd sarnased.

Aegluubis metsavahel silkamine meeldis, Holmesi käikude etteplaneerimine meeldis, ja Moriarty oli samuti nii meeldivalt kõhe (igavene mölakas!). Minult küll rahulolev peanoogutus ja kõrgemad punktid.

Olen nüüd Downeyst sisse võetud.
-Breathe.... Deeply, yes, of course, but, by all means.....: exhale- RDA
Kasutaja avatar
Wisegirl
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1082
Liitunud: 28. Detsember 2005, 01:15
Asukoht: Sydney

Re: Sherlock Holmes: Varjude mäng

PostitusPostitas Pixie » 05. Jaanuar 2012, 22:11

Heh, mulle meeldis teine film näiteks rohkem kui esimene. Peale vaatamist viskasin ka trailerile pilgu peale - üle pika ajan tuleb tõdeda, et film oli parem. Silma jäid hea huumor, Holmes'i ja Watson'i vaheline sõprus ning vinged efektid. Koguni kahel korral suudeti mind tegelaste eluga mängides ära lollitada. :D

'What do you see?
Everything.'
Kasutaja avatar
Pixie
gatehead
gatehead
 
Postitusi: 1740
Liitunud: 22. Aprill 2007, 17:12

Re:

PostitusPostitas brixxx » 06. Jaanuar 2012, 12:49

Wisegirl kirjutas:Filmi alguses, kus Holmes meeleheitlikult uut juhtumit (mõistatust) soovib, tekkis mõte, et: Dr. House = Holmes ja Wilson = Dr. Watson. It all makes perfect sense, vähemalt antud filmide puhul; tegelased on lihtsalt sedavõrd sarnased.


Sarnased on küll need tegelaskujud, kuid toon ühe erinevuse sisse, et dr. House on tunduvalt depresiivsem ja masendunud tegelaskuju kui Holms. Mul on jäänud esimeses filmis küll selline mulje, et Holms ei ole üldse depressiivne ega masendunud, pigem lollitab pidevalt.

Kuid pean tunnistama mulle meeldib Sherlock Holmsi filmidest kõige rohkem Murder by Decree (1979), põhiline põhjus Sherlock Holmsi tegelaskuju iseloom istub selles filmis kõige rohkem, suht normaalne ja kaastundlik on Holms seal, Holmsi mängis Christopher Plummer, aga Watson ei meeldinud selles filmis, aga lugu mida nad lahendasid oli väga keeruline, intriige täis ja huvitav, et ma ei saanud filmi lõppuski sellele päris pihta.
Kultuuri Võlu - blogi kultuurist
Techblog - õpetused ja arvustused
Kasutaja avatar
brixxx
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 927
Liitunud: 19. Detsember 2011, 12:53
Asukoht: Tallinn

Re: Sherlock Holmes: Varjude mäng

PostitusPostitas Soprano » 06. Jaanuar 2012, 17:11

See on hetkel ainus õige Sherlock. Vaataksin heameelega hoopis seda seriaali suurel ekraanil.
Kasutaja avatar
Soprano
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 8748
Liitunud: 06. Jaanuar 2007, 05:24

PostitusPostitas Wisegirl » 06. Jaanuar 2012, 19:48

Soprano kirjutas:See on hetkel ainus õige Sherlock. Vaataksin heameelega hoopis seda seriaali suurel ekraanil.

Oh, peaagu arvasin, et link viib mind selle vene seriaalini. Küll see oli alles äge... ja jube.

Brixxx, Holmes kirjutatakse ikkagi H-O-L-M-E-S. And other than that, I don't care. Ütlesin vaid, et House ja Holmes on sarnased.
-Breathe.... Deeply, yes, of course, but, by all means.....: exhale- RDA
Kasutaja avatar
Wisegirl
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1082
Liitunud: 28. Detsember 2005, 01:15
Asukoht: Sydney

Re: Sherlock Holmes: Varjude mäng

PostitusPostitas CM-Girl » 28. Jaanuar 2012, 20:28

Soprano kirjutas:Esimene osa mulle meeldis ja selle lõpus vihjatud Moriarty tekitas kohese isu järgmise osa järele, aga tulemuseks on igav ja täiesti külmaks jättev jant. Peategelaste elu oli mitu korda ohus, aga see ei liigutanud karvavõrdki.
Ainus meeldejääv koht oligi aegluubis metsas jooksmine. Natukene sai ka nalja siin-seal, aga ikka liiga palju meh'i

Jaa..see metsastseen oli parim terve filmi juures. Seda stseeni trailerist nähes tekkiski huvi II osa vastu. Kõige halvem see film ei olnud, aga pigem vaataks uuesti esimest osa.

6/10
Kasutaja avatar
CM-Girl
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4885
Liitunud: 16. Juuli 2009, 22:48
Asukoht: Paide

Re: Sherlock Holmes: Varjude mäng

PostitusPostitas Ralf » 28. Jaanuar 2012, 23:40

Filmi vaatamise ajal mõtlesin endamisi, et kui ma oleksin skisofreenikust transvestiit, siis võib-olla mulle isegi meeldiks see.

Et... halb! Eelarve oli 125 miljonit! Ma oletan, et sellest 100 miljonit kulutati nende über-vägevate kaamerate peale, mis suudavad metsas jooksva Jude Law munni lipendamist näidata kaheksakümmend tuhat kaadrit sekundis, ja ülejäänud 25 läks siis... kõige muu peale.

Paar head asja: äge snaiper, äge Moriarty ja see väga mõnus muusikavideo-episood metsas. Aga kokkuvõttes oli see lihtsalt kaks tundi homondust.
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Sherlock Holmes: Varjude mäng

PostitusPostitas brixxx » 14. Märts 2012, 17:36

Minu meelest oli see viimase aja kõige parem film, mida ma olen näinud, võrreldes esimese osaga tunduvalt parem ja huvitavam. Teine Sherlock Holmes meeldis rohkem kuna oli rohkem Holmes isiklik elu sees. Käisin vaatamas filmi ''Sherlock Holmes: A Game of Shadows'' u kaks kuud tagasi ning sellest sain sellise Robert Downey Jr. vaimustuse, et peale seda vaatasin u kuu aega ainult Robert Downey Jr. filme (vaatasin 32 filmi ja enne olin vaadanud veel 2 filmi + ''Sherlock Holmes: A Game of Shadows'', et hetkel on vaadatud 35 Robert Downey Jr. filmi), uurisin ka Jude Lawi filme, aga paraku pean tunnistama, et Jude Law meeldib ainult Dr. Watsonina ja võibolla ka filmis ''Elfie''. Vaatasin uuesti esimest Sherlock Holmes ning sain teada, et seal oli juba sees Professor James Moriarity. Teises filmis oli palju lahedamad action stseenid ning meeldisid eriti kohad: kui Professor Moriarity teatab Holmesile, et ta tappis Irene Adleri, metsas jooksmine, kui Holmese õlga torgatakse konks ning kui Holmes lendas kuristikku, veel meeldis, et mängis Stephen Fry. Filmi lõpust ei saanud eriti aru, miks oli vaja Holmesil surnut mängida.

Filmi soundtrack oli väga hea. Minu lemmik filmide muusika kirjutaja ongi Zimmer. Tema looming meeldib veel filmides: ''Kariibi mere piraatides'' (kõik filmid) ja ''Inception''.

Nagu ma enne mainisin, et olen vaadanud 35 Robert Downey Jr. filmi, pean tunnistama nagu enamike näitlejate puhul, et näitlejaid on kõige huvitavam siiski vaadata draama filmides, kus näeb nende emotsioone ning minu arust sama näitleja, kes mängib action filmides muutub draama ja kurvades filmides veelgi paremaks näitlejaks. Seega pean tunnistama minu lemmikud Robert Downey Jr. filmid on pigem:
Spoiler :
''Charlie Bartlett'', ''The Soloist'', ''Zodiac'', ''Fur: An Imaginary Portrait of Diane Arbus'', ''A Guide to Recognizing Your Saints'', ''In Dreams'', ''Two Girls and a Guy'', ''One Night Stand'', ''Heart and Souls'' ja ''Soapdish''.


Kas keegi oskab öelda, millal tuleb ''Sherlock Homes: A Game of Shadows'' müüki, olen juba kaks korda Kaubamajas küsimas käinud, hetkel tundub, et on ainult CD müügil.

Punktideks annan 10/10.
Kultuuri Võlu - blogi kultuurist
Techblog - õpetused ja arvustused
Kasutaja avatar
brixxx
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 927
Liitunud: 19. Detsember 2011, 12:53
Asukoht: Tallinn

Re: Sherlock Holmes: Varjude mäng

PostitusPostitas Soprano » 14. Märts 2012, 18:00

brixxx kirjutas:Kas keegi oskab öelda, millal tuleb ''Sherlock Homes: A Game of Shadows'' müüki, olen juba kaks korda Kaubamajas küsimas käinud, hetkel tundub, et on ainult CD müügil.

DVD peaks tulema mais või juunis. Eks hoia Filmipoe tulevatel filmidel silma peal.
Kasutaja avatar
Soprano
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 8748
Liitunud: 06. Jaanuar 2007, 05:24

Re: Sherlock Holmes: Varjude mäng

PostitusPostitas Forzelius » 18. Aprill 2012, 06:23

Ei ole küll kõigi viimaste tähtsamate frantsiiside hilisemate järgedega kursis, aga olen üpris kindel, et põhjakihti tal küll asja pole. Jah, kannatas selle vea all, mis muutsid nõrgaks nii National Treasure'i kui Transformers'i järjed ehk taheti teha kõike suuremalt, laiahaardelisemalt, aga miks muuta võitvat formulat, tekib kohe küsimus. Miks peab alati järjes hõlmama kordades rohkem linnu, ringipendeldamist, kui võiks usaldada komponente, mis esimese osa üldse esmajoones superluseks muutsid. Jääb küll enese kordamise oht alles, kuid seda juhtus ka teises osas (korduvad Sherlocki etteennustamised muutusid OLDiks peale esimest korda, kui said aru, et midagi eriti uut ei tule).
Then again, mul ei tulnud kordagi selle salasepitsustest kubiseva filmi jooksul probleemi aru saamisega, mis on hetkel peategelaste motiivideks. Kommistuskivi, mis tavaliselt liigikaaslastel alati olemas on. Ja nautisin RDJ-Law vahelist keemiat ning vinget kaameratööd. Meeldiv vaatamine ning rohkemat ei otsinudki. Mind üldse ei huvita, palju selle filmi peale raha läks ning mida kõike asjalikumat selle summaga teha oleks võinud. I'm a simple man to please.

7/10
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

Järgmine

Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 23 külalist