Kauboid ja tulnukad

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Kauboid ja tulnukad

PostitusPostitas Rain » 20. November 2010, 12:09

Kauboid ja tulnukad
Cowboys & Aliens (2011)

Aasta 1873, Arizona. Jake (Daniel Craig) on erak, kes ärkab ootamatult üles keset kõrbet, koos mälukaotuse ja salapärase käevõruga. Otsides vastuseid oma minevikule, siseneb ta Absolutioni linna, kus ta peagi avastab, et ta on kurjategija, keda pool kõrbe taga otsib.

Kuid peatselt peab Absolutioni linn silmitsi seisma müstiliste lendavate objektidega, kes tõmbavad iga ettejuhtuva külaelaniku enda laeva. Äkitselt muutub Jake külaelanike jaoks kui kaitseingliks, kui nad saavad aru, et Jake hoiab enda käes võtit, mis võib päästa nende elud.

Loe täielikku tutvustust siit
Kasutaja avatar
Rain
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 3667
Liitunud: 06. Märts 2008, 16:38

PostitusPostitas LiveForThis » 20. November 2010, 17:50

Esimene trailer meeldis küll hullu moodi.
Ford, Craig, Williams, Rockwell, Dano - meeldiv koosseis.

Koomiksiga pole küll tuttav, aga idee kauboidest ja tulnukatest on kahtlemata huvipakkuv.
Craig nägi kah väga hea välja. Loodan, et tuleb ikka tõsine film, mitte midagi Jonah Hexi sarnast. Jon Favreau seda vist pakkuda ei suuda.
Kasutaja avatar
LiveForThis
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4911
Liitunud: 28. Juuni 2008, 15:25
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Forzelius » 20. November 2010, 17:58

Esimest korda, kui sellest projektist kuulsin, olin veendunud, et tegemist on komöödiaga.
Esimest korda, kui pealkirja nägin, that is
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

PostitusPostitas Rain » 20. November 2010, 18:26

Pealkiri on jah väga ... algeline.
Aga muidu treiler kutsub küll vaatama.
Kasutaja avatar
Rain
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 3667
Liitunud: 06. Märts 2008, 16:38

PostitusPostitas Ronet » 20. November 2010, 18:45

Esimest korda, kui sellest projektist kuulsin, olin veendunud, et tegemist on Monsters vs Aliens järjega.
Esimest korda, kui pealkirja nägin, that is
Päevik | 2021
Pilt
Pilt
"What's a knockout like you doing in a computer-generated gin joint like this?" - William T. Riker
Kasutaja avatar
Ronet
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5960
Liitunud: 08. November 2008, 08:40

PostitusPostitas DaydreamDiamond » 22. November 2010, 11:10

olin väga kahtleval seisukohal aga endalegi üllatuseks ei olnud treila üldse halb ja treila lõpuks ma olin täiesti särisemas. Ootan väga.

O. Wilde oooommmmgggg :))
It's only after we've lost everything that we're free to do anything.
Kasutaja avatar
DaydreamDiamond
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 982
Liitunud: 07. Oktoober 2008, 11:36
Asukoht: Tartu

Re: Kauboid ja tulnukad

PostitusPostitas LiveForThis » 30. Juuli 2011, 14:41

Väga imelik on senist vastukaja jälgida. Osad kiidavad, osa laidavad. Rottenis ainult 44%, Ebert`ilt 3/4. Tundub, et kriitika laskub suures osas kahte leeri.

Eriti naljakas on jälgida, kuidas alati mainitakse, et kuidas SELLINE sisu üldse töötama hakkas. Üldine toon on umbes selline, et kauboid vs. tulnukad on midagi väga erilist, seninägematut ja piisavalt pöörast, et sellisesse filmi mitte eriti panustada.

Ma ei saa aru, kas siis tõesti on kauboide ja tulnukate ühte filmi panek niivõrd imetabane? Imelik idee? WTF?

Ameeriklased on imelikud :pööritus:

Autod võivad robotiteks muutuda, Kapten Ameerika võib Punase Kolbaga II Maailmasõja ajal madistada ja isegi Skandinaavia jumalad võivad maavälisel planeedil pesitseda, aga tulnukad kauboisid jahtimas on lausa ennekuulmatu?
:P
Kasutaja avatar
LiveForThis
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4911
Liitunud: 28. Juuni 2008, 15:25
Asukoht: Tallinn

Re: Kauboid ja tulnukad

PostitusPostitas Ralf » 30. Juuli 2011, 14:48

Mulle jääb arusaamatuks, miks vesternižanriga nii vähe manipuleeritakse, selliseid "Westworld" sarnaseid hübriidfilme võiks kõvasti rohkem olla. Samas, sel aastal on juba olnud "Rango" ja nüüd "Cowboys & Aliens" (mille suhtes olen kindel, et meeldib).

Huvitav artikkel: Cowboys, aliens and the good, the bad and the ugly of the sci-fi western
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Kauboid ja tulnukad

PostitusPostitas Wisegirl » 30. Juuli 2011, 23:45

Ralf kirjutas:... nüüd "Cowboys & Aliens" (mille suhtes olen kindel, et meeldib).

Ma olen ka veendunud, et film mulle meeldib. Ootan head põnevust.
-Breathe.... Deeply, yes, of course, but, by all means.....: exhale- RDA
Kasutaja avatar
Wisegirl
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1082
Liitunud: 28. Detsember 2005, 01:15
Asukoht: Sydney

Re: Kauboid ja tulnukad

PostitusPostitas Kidd » 01. September 2011, 15:30

Juba 3 saj. tagasi maandusid tulnukad ainult ameerikasse, kuhu siis veel. Üldiselt mulle ei meeldi vestern, ega D. Craig, aga see film oli küll positiivne üllatus tegelt. Ma arvasin esiti, et selline Wild Wild West sarnane möga, kuid ei tõsine film ilma tola tegemata.

7/10
So, where's the Cannes Film Festival being held this year?
Kasutaja avatar
Kidd
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 872
Liitunud: 23. Jaanuar 2008, 15:14
Asukoht: Taiwan

PostitusPostitas Wisegirl » 20. September 2011, 22:51

Jah, vot, mulle meeldiski film.
Harrison Ford oma indianalikus vormis (if you do something really well, stick to it; he does). Kusagilt lugesin, arvamust, et tulnukate portreteerimisega oleks võinud sügavuti minna. Meeh, nii oli täitsa hea ja kas tahakski teada rohkem olenditest, kes tunduvad nii... pahad.
Ja muide, üks sõber mainis, et ta ootas ikka täiesti out of mind tulnukalikku tulnukat, aga nagu ikka, on kõik tulnukad väga inimlikult inimlikud.

Väga meeldiva ja sooja tunde tekitas Olivia Wilde. Ma teadsin küll, et tema karakter on teistest erinev,
Spoiler :
aga tema nagu fööniksina ülestõusmine tuhast,
seda ma ausalt öeldes ei oodanud ja seda ilusam oli olla. Hea on saada meeldivalt üllatatud.
-Breathe.... Deeply, yes, of course, but, by all means.....: exhale- RDA
Kasutaja avatar
Wisegirl
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1082
Liitunud: 28. Detsember 2005, 01:15
Asukoht: Sydney

Re: Kauboid ja tulnukad

PostitusPostitas Ralf » 19. November 2011, 21:23

Tegelikult... ootasin kõvasti halvemat.

Ilmselgelt suurte ambitsioonide ja visadusega kokku pandud ühisprojekt, asja ometigi paberile pannud Orci/Kurtzman, kes on Hollywoodi high profile stsenaristide seast kindlasti ühed osavaimad ja tähelepanuväärseimad, executive produceriks Steven Spielberg ning lavastajaks Jon Favreau, ühe lugupeetavaima koomiksifilmi režissöör - ja kõike seda kaunistamas väga õnnestunult valitud näiteseltskond. Tulemuseks on küllaltki kergemeelne, kuid pilkupüüdev ulmemärul, millele lisab värskust Metsiku Lääne maailm... ja noh, kui mõelda "Wild Wild West"-i peale, siis oleks võinud KÕVASTI hullemini minna. Tulnukad olid oma kobadusest hoolimata päris ägedad ja nende profiili toetas mõnusalt winstonlik disain.

Muidugi oli filmi vaatamise ajal palju asju, mida ma endamisi kirusin (näiteks indiaanlaste kaasamine), aga ma ausalt öeldes ei mäletagi enam, mis need tõrvatilgad täpselt olid. Vahepeal tekkis tunne, et no nüüd läheb küll megasitaks, aga võta näpust, siis tuli esimene suur actionstseen, mis toimus eredas päevavalguses, ja mu tuju oli kohe jälle hea. :irw:

Daniel Craig ei olnud kahjuks midagi erilist, või õigemini tema tegelane jäi kuidagi pinnapealseks; see kahjuks juhtub niisugustes filmides kummitama karaktereid, kelle minevikust või olemusest meil kohe võimalikult palju teada ei õnnestu - see-eest tema puudujäägid korvasid Harrison Ford ja Sam Rockwell.
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Kauboid ja tulnukad

PostitusPostitas Ronet » 20. November 2011, 07:22

Integratsioonifilm &
kuidas puhtalt lehelt alustada ja mees olla. Ei midagi muud. Westerni elemente oleks võinud natuke rohkem olla.

Olivia Wilde oli väga veetlev.

Spoiler :
Jake oleks võinud koos Walton Goggins'i tegelaskujuga päikeseloojangu poole ratsutada imo


Vintis küsimus ka. Milline oleks maailm tänapäeval kui see kõik oleks tegelikult juhtunud?

Mõtlen veel hinde peale../10
Päevik | 2021
Pilt
Pilt
"What's a knockout like you doing in a computer-generated gin joint like this?" - William T. Riker
Kasutaja avatar
Ronet
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5960
Liitunud: 08. November 2008, 08:40

Re: Kauboid ja tulnukad

PostitusPostitas Rain » 26. November 2011, 00:12

Nonii, polnud sel hullu midagi. Kohati oli küll natukene imal, aga selle võib andeks anda. 7/10
Kasutaja avatar
Rain
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 3667
Liitunud: 06. Märts 2008, 16:38

Re: Kauboid ja tulnukad

PostitusPostitas Pixie » 19. Detsember 2011, 03:06

Päris okei märul vingete kauboide ja koledate tulnukatega, kuigi viimased oleksid võinud originaalsema välimusega olla. Peategelane ei istunud eriti, tema macho suhtumine ei mõjunud salapäraselt, pigem tüütas ning muutis tegelase ebameeldivaks. Harrison Ford'i karakter osutus palju huvitavamaks. Oleks tahtnud rohkem teada Ella kohta, isegi ootasin, et ta naaseb lõpus Jake'i juurde.

Vahepeal häiris mind, et alguses aktiveerus relv Jake'i randmel tulnukate läheduses, hiljem aga nii nagu loo arengule sobis. Vähemalt seletati see enam-vähem ära. Veidi naljakas oli vaadata, kuidas inimesed on pisikeste relvadega suurte elukate vastu astusid. Imestangi, et võitlus nii kaua kestis; tulnukaid oli päris palju ning mehi lendas igas suunas. 7/10
Kasutaja avatar
Pixie
gatehead
gatehead
 
Postitusi: 1740
Liitunud: 22. Aprill 2007, 17:12

Järgmine

Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 52 külalist

cron