Diktaator

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Diktaator

PostitusPostitas uLtImAtEcRiTiC » 15. Detsember 2011, 20:16

Diktaator
The Dictator (2012)

See on kangelaslik lugu diktaatorist (Sacha Baron Cohen), kes riskib eluga, kindlustamaks, et demokraatia ei jõua iialgi riiki, mida ta hoolega rõhus.

Raju komöödia peaosatäitjaks ja kaasstsenaristiks on Sacha Baron Cohen ("Borat", "Hugo Cabret' leiutis"). Lisaks talle teevad kaasa Megan Fox ("Transformerid"), Anna Faris ("Mis su number on?"), Ben Kingsley ("Hugo Cabret' leiutis"), John C. Reilly ("Kasuvennad") jt. Lavastas Larry Charles ("Borat").

www.forumcinemas.ee

Loe täielikku tutvustust siit
Kasutaja avatar
uLtImAtEcRiTiC
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 4788
Liitunud: 01. Detsember 2009, 23:12

Re: Diktaator

PostitusPostitas Forzelius » 15. Detsember 2011, 21:43

Võidujooksu moment oli hilarious. Ootan.
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

Re: Diktaator

PostitusPostitas rauls » 15. Detsember 2011, 22:57

Trailer jättis küll mageda mulje. Arvan, et tuleb "Brünost" kehvem.
Kasutaja avatar
rauls
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4385
Liitunud: 27. August 2008, 23:34

Re: Diktaator

PostitusPostitas Zinera » 16. Mai 2012, 10:36

5/10

Parem kui Brüno, seda võin kinnitada. Kuigi vahepeal tekkisid nii mõnedki igavad momendid, sai sellegipoolest naerda nii et küll ei ole. Osad treilerites promotod ülinaljakad klipid olid miskipärast väljalõigatud, kuidagi rohkem nalja oleks ikkagi tahtnud. Cmon, Scorcese oleks võinud ju ikka olla hehe.
Spoiler :
Siia maani meenub peas lause "Is it a boy?..or abortion?" Need naistenaljad olid ikka megahead, näiteks pärdik rulluiskudel ja karvanaljas jne... Arvutimäng, loll kitsekarjus, mingid imelikud juurviljapoe tegelased jne.
Zinera
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2599
Liitunud: 22. Mai 2005, 13:41

Re: Diktaator

PostitusPostitas uLtImAtEcRiTiC » 16. Mai 2012, 17:01

Mina eriti pettunud ei ole, kuigi film tervikuna midagi erilist ei olnud, siis naljad olid siiski üldjooned üsna head ja päris mitmed neist isegi küllalt andekad (too telekamäng (Y) , üks väike cameo jms, sh ka naiste kohta). Oli ka ülepakutud kraami, aga Brüno kõrval (mis oli täielik jama) täiesti arvestatav komöödia. Eriti meeldis esimene kolmandik ja igasugused vahvad viited (küll te aru saate). Plusspunktid ka diktaatori lemmikžesti eest, mida ta eriti varmas kasutama oli.

Taaskord suudeti paraku pool filmi treilerites ära näidata, mis elamusele kindlasti kaasa ei aidanud - mida sa ikka vaatad, kui järgnev juba ette teada on. Õnneks oli häid kohti veel, eriti just esimeses osas, lõpp (või siis täpsemalt kõik natuke enne päris lõppu) oli nagu ta oli. Muusika, lokatsioonide ja palju muuga oli kõvasti vaeva nähtud.

6/10
Kasutaja avatar
uLtImAtEcRiTiC
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 4788
Liitunud: 01. Detsember 2009, 23:12

Re: Diktaator

PostitusPostitas brixxx » 17. Mai 2012, 10:09

uLtImAtEcRiTiC kirjutas:Taaskord suudeti paraku pool filmi treilerites ära näidata, mis elamusele kindlasti kaasa ei aidanud - mida sa ikka vaatad, kui järgnev juba ette teada on.

Mina küll eelistasin suht põhjalike trailereid kuna ma tahan väga palju filme vaadata ning tahan kindel olla, et mulle film ikka meeldib, vahepeal vaatasin kolm Colin Firthi filmi, pidin ''Dorian Gray'' ja ''A Single Man'' ka vaatama, aga siis tüdinesin Colin Firthi-st ära, ta mängib ju kõiki rolle ühte moodi, aga ''A Single Man'' trailer ei ütle ka eriti midagi nii palju olen trailerist aru saanud, et mees kaotab autoõnnetusest mehe ja hiljem hakkab semmima Julianne Moore tegelaskujuga.
Kultuuri Võlu - blogi kultuurist
Techblog - õpetused ja arvustused
Kasutaja avatar
brixxx
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 927
Liitunud: 19. Detsember 2011, 12:53
Asukoht: Tallinn

Re: Diktaator

PostitusPostitas uLtImAtEcRiTiC » 17. Mai 2012, 15:26

brixxx kirjutas:Mina küll eelistasin suht põhjalike trailereid kuna ma tahan väga palju filme vaadata ning tahan kindel olla, et mulle film ikka meeldib, vahepeal vaatasin kolm Colin Firthi filmi, pidin ''Dorian Gray'' ja ''A Single Man'' ka vaatama, aga siis tüdinesin Colin Firthi-st ära, ta mängib ju kõiki rolle ühte moodi, aga ''A Single Man'' trailer ei ütle ka eriti midagi nii palju olen trailerist aru saanud, et mees kaotab autoõnnetusest mehe ja hiljem hakkab semmima Julianne Moore tegelaskujuga.

Nojah siis.
Kasutaja avatar
uLtImAtEcRiTiC
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 4788
Liitunud: 01. Detsember 2009, 23:12

Re: Diktaator

PostitusPostitas homunkulus » 23. Mai 2012, 11:53

Korralik, Cohenliku allapoole vööd huumoriga pikitud ühiskonnakriitiline film võimu, võimurite, üldlevinud fassaad-demokraatia ja ka lollusi genereeriva poliitkorrektsuse aadressil, sisaldades samas ka positiivseid üldinimlikke printsiipe nagu sõprus, isetus ja aitamine.
Spoiler :
Mõnusalt värskendav (ja muidugi hulga koomikat pakkuv) oli jälgida diktaatorit tavaelu keerises, kus ta oli ilma jäetud nii harjumuspärasest võimust ja regaalidest (sh. habe). Sellistes oludes võib diktaator osutudada parajaks veidrikuks.

Väga lahedad ja koomilised tüpaažid alates Coheni kehastatud diktaator Aladeenist ning tema teisikust kuni nahhaalse ärihiinlaseni välja.
Spoiler :
Täiesti kuld oli Aladeeni kõne ÜRO-s, mis pani fassaad-demokraatia ebakohtade pööratud esiletoomisega (a la kui ka riik valiks diktatuuri, saaksite teha seda-teist-ja-kolmandat) lääneriikidele mõnusalt kubemesse.


(Y)
8/10
Sina jah! Sina! Toppisid mulle igasuguseid kapsalehti pähe, et...
Kasutaja avatar
homunkulus
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 27
Liitunud: 20. August 2011, 12:39
Asukoht: Maa

Re: Diktaator

PostitusPostitas Forzelius » 24. Mai 2012, 20:01

Sain vist täpselt seda, mida ootasin. Jah, treiler reetis natuke liiga palju naljakaid kohti, aga õnneks täideti ülejäänud aeg samaväärsete kildudega, mida SBC suurepäraselt välja mängis. Mingi Borati/Brüno sarnane maneer oli olemas, kuid ei häirinud Diktaatori vaatamist. Samas jäid mõned kohad ka lausigavaks, kus vist oodati publikult (suhteline) reaktsiooni ja siis lüpsti (no pun intended) stseeni võimalikult pikaks, et lõpupauguga võimas lõppakord anda, aga jättis lihtsalt venivuse tunde. Sellegipoolest, hilaari oli pärist palju
Spoiler :
teisik, tolle neegri pea, Edward Nortoni kameo, kaenlaalused
ja ei pettunud üldse. Oli muhe poolteisttund.

7/10
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

Re: Diktaator

PostitusPostitas Risko » 31. Mai 2012, 02:10

Üpris pettumust valmistav minu jaoks. Cohen'i uus karakter ei tööta nii hästi täielikult scripted filmis. Arusaadav, muidugi, arvestades, kui tuntud mehega on tegu: tal ei oleks enam ilmselt võimalik inimesi tänavatel lollitada. Siiski, kadunud on inimeste reaktsioonidest tulenev lõbu, mis kõikides eelmistes filmides on olnud ning see, mis üle jäi, ei anna korraliku filmi mõõtu välja. Sisuliselt on tegu keskpärase romantilise komöödiaga täis toilet humor'i ja vulgaarsust, mille sisse on üritud siis segada seda sotsiaalset kommentaari ja satiiri, mida Cohenilt oodata võib. Rõvedused ja vulgaarsus on põhimõttelilt ju okei, aga mulle näib, et antud filmis olid need momendid kõik for their own sake. Milleks stseen, kus Aladeen avastab masturbeerimise võrratu maailma? Ilmselt, et suruda ikka nalja sellest, kuidas ta on pururikas Aafrika diktaator ja seega on terve elu seksinud vaid kõrgklassi naistega: midagi, mida nad juba panid paika filmi alguses. Kas see oli, et visata veel nalja selle üle, et ta on oma elemendist eemal, veest väljas kala? Okei: aga miks mitte jätta vahele peerunaljad ja teha seda läbi tegelase opositsiooni Ameerikale? Milleks kulutada kogu see aeg, et see nali üles seada? Õnneks siiski on ka selliseid momente, aga eelnimetatud stseen oli üks mitmest välja venitatud osast siin filmis ning mulle näis, et selle tõeline funktsioon on saada odav shock moment. Selle kulminatsioon toimus ülejäänud filmi täielikult mitte puutuvas telefon-on-vagiinas stseenis. What the fuck was that?

Ma võin eksida, aga ma arvan, et me võime oletada, et Cohen-i peamine eesmärk oli siiski teha film kommentaariga Ameerika elu erinevadest pahupooltest, mitte ühte suurt dick joke maranthoni. Mitte ainult seda: see kord flashib ta jällegist ka oma REAALSET schlongi ekraanil, kuigi seda pole tegelikult vaja. Brünos välkuvad riistad olid veel mõistetavad, arvestades tegelaskuju, aga siin? Taolised gag-id ei ole joones sellega, millest see film minu meelest oleks pidanud olema: ikka satiir, kommentaar, jne. Ma arvan, et enamus, kui mitte kõik naljad peaksid toetama seda lähenemist ja mitte suvaliselt lahmima. Brünos oli seda juba pisut tunda, aga mitte nii väga. Mul on tunne, et see romcom backdrop võttis võimust selle üle, mis oli tegelik prioriteet ja kiskus tulemusena kogu asja alla. Või siis mitte, ning Cohen tõesti arvas, et ameeriklannasse armuv diktaator on hea idee romantilise komöödia jaoks ning kõik see satiir on lihtsalt järelmõte. Kohati just nii tunduski.
Kasutaja avatar
Risko
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 218
Liitunud: 20. Juuni 2007, 23:34
Asukoht: Tallinn

Re: Diktaator

PostitusPostitas lostinthemist » 07. Juuni 2012, 00:42

Kõigepealt, filmi esimene kaader oli juba ainuüksi geniaalne. Mina ja mu sõber, kellega vaatamas käisin, kes erinevalt minust on hoopis Põhja-Korea fänn, naersime juba siis nagu alaarenenud hülged - mina oma plaksutamisega pisut rohkem.

"Brünost" oli kahtlemata parem, aga samas kogu filmi tabasin end mõtlemast samale asjale, millest Risko rääkis. Ei hakka pikemalt kirjutama, tsiteerin kõige olulisema:

Cohen'i uus karakter ei tööta nii hästi täielikult scripted filmis. Arusaadav, muidugi, arvestades, kui tuntud mehega on tegu: tal ei oleks enam ilmselt võimalik inimesi tänavatel lollitada. Siiski, kadunud on inimeste reaktsioonidest tulenev lõbu, mis kõikides eelmistes filmides on olnud ning see, mis üle jäi, ei anna korraliku filmi mõõtu välja. Sisuliselt on tegu keskpärase romantilise komöödiaga täis toilet humor'i ja vulgaarsust, mille sisse on üritud siis segada seda sotsiaalset kommentaari ja satiiri, mida Cohenilt oodata võib.


6/10

Spoiler :
Mulle meeldis see sibulate võrdlus, mis oli äärmiselt tabav. Ja see viimaste kaadrite seas olnud lisastseen, kus räägiti raketi tipu mittetähtsusest. Nende peale naersin kõige rohkem nagu alaarenenud hüljes.
Minu elust ja enesest
Lõuna-Korea filmiblogi
Eelnevalt AvP_75, nüüd kasutajanimega lostinthemist.
Kasutaja avatar
lostinthemist
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2195
Liitunud: 02. Veebruar 2006, 01:43
Asukoht: Lõuna-Korea

Re: Diktaator

PostitusPostitas Sten » 26. August 2012, 23:07

Well this was rather bad.
Kahjuks arvan, et üks Coheni nõrgemaid tükke. Mõni üksik vaimukas ja süsimust nali pani natukene muigama, kuid see ei kompenseeri magedat ja igavapoolset stsenaariumi. Õnneks ei oodanudki suurt midagi filmist ja pettumus polnud nii valus.
Meeldiv oli kuulda mõningaid häid laule ja näha staaride cameo'si, aga overrall boring and average..
Hinne 4/10
Kasutaja avatar
Sten
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 516
Liitunud: 12. September 2010, 20:48

Re: Diktaator

PostitusPostitas CM-Girl » 30. August 2012, 23:52

Zinera kirjutas:5/10

Kuigi vahepeal tekkisid nii mõnedki igavad momendid, sai sellegipoolest naerda nii et küll ei ole.
Kasutaja avatar
CM-Girl
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4885
Liitunud: 16. Juuli 2009, 22:48
Asukoht: Paide

Re: Diktaator

PostitusPostitas Rain » 10. Veebruar 2013, 12:30

Polnud sel häda midagi, üllatavalt hea. Muheleda ja naerda sai küllaga ja ega sellist sorti filmidelt enamjaolt polegi mõtet oodata head storyline'i, vaid ainult huumorit ja kohati ka labasust. Minu silmis täitis see oma eesmärgi. 7/10
Kasutaja avatar
Rain
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 3667
Liitunud: 06. Märts 2008, 16:38

Re: Diktaator

PostitusPostitas CyberRax » 18. Märts 2013, 23:09

Viga tõenäoliselt minus, aga kostüümi/meigi puudumine häiris. No ei olnud Diktaator see kes ringi jooksis, vaid Cohen. Kuni tal habe oli asi toimis, samuti toimis algusest lõpuni eelnenud filmides, aga siin läks koos habemega ka tegelaskuju. Ja alles jäi lapsikult käituv näitleja ja mitte just väga palju õnnestunud nalju.
Vaadanud poolteist korda, ei paista et niipea uuesti vaataks. 5/10.
Movies don't create psychos, they just make psychos more creative!
CyberRax
Eliit
 
Postitusi: 451
Liitunud: 08. September 2005, 20:39
Asukoht: Tallinn


Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 51 külalist

cron