Inimsajajalgne 2

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Inimsajajalgne 2

PostitusPostitas Ralf » 31. Oktoober 2011, 08:09

Inimsajajalgne 2
The Human Centipede II (Full Sequence) (2011)

Poleemikat tekitanud kehaõudusfilmi "Inimsajajalgne" must-valge järje peategelaseks on vaikne Martin, keda vaimustab nii väga dr. Heiteri loodud inimsajajalgne, et otsustab sellise ka endale valmis teha - sedapuhku aga 12-lülilise.

Loe täielikku tutvustust siit
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Inimsajajalgne 2

PostitusPostitas Ralf » 31. Oktoober 2011, 09:34

Mulle meeldis Tom Six'i idee teha "fännifilmi" iseenda filmile, mis on mõnusalt meta ning võimaldab korraga näidata, et esimeses jaos sündinu on kõik väljamõeldis ning paigutada teise osa sündmused palju räigemasse "reaalsesse maailma". See järg olekski kui Tom Six'i viis öelda inimestele, et "First Sequence" oli kõigest film, mida ei tohiks nii tõsiselt võtta (ilmselgelt perversne vastus inimeste reaktsioonile).

Teiseks: päris häiriv oli. Kui mul õnnestus "First Sequence"-is juhtunut vaadata läbi morbiidse huumoriprisma, siis "Full Sequence" on üllatavalt jäle ja mitte otseselt sajajalgse tõttu, ehkki naljakaid momente on siingi (isegi lõpu poole toimuv pöörane sittumismaraton on pigem skatoloogilise huumori hüperbool :irw:) - lihtsalt filmi must-valge ja vaikne, peaaegu dialoogivaba õhkkond on meeletult ähvardav. Martin on kindlasti üks ebameeldivamaid ja jubedamaid sadiste üle väga tüki aja. Mul oli juba tükk aega enne sajajalgse nägemist sitt olla.

Aga mis sellesse vaikusesse puutub, siis... kohati ei istunud mulle see. Vägisi tekib tunne, et Six'il oli teise osa jaoks 4-5 head ideed, mis praktikas mahuks ehk 3 minuti sisse, ja oleks ülejäänud poolteist tundi niisama filmilinti raisanud, aga samas tegi see ka filmi tunduvalt jubedamaks, sest kui Heiter oli hea huumorisoonega ja kerge kiiksuga, siis Martini näol on tegu... lihtsalt väärastunud psühhopaadiga (Henry on tema kõrval prints). Lühifilmina oleks asi kuidagi parem olnud.

Muideks sajajalgse enda nägemiseni läheb kuskil tund... või üks klikk:

Spoiler :
Pilt

Ja "Full Sequence" suhe "First Sequence"-iga on umbes sama mis "Aliens" võrreldes "Alien"-iga... erinevad filmid. Üks on värviline, energiline, meelelahutuslik ja jätab suurema osa kujutlusvõimele ning selle tegelased on korralikult arendatud karakterid, kellele pole raske kaasa tunda; teine on emotsioonitu, kurb, vaikne ja ei jäta mitte midagi kujutlusvõimele - ükski sajajalgse lüli ei ole mingil määral oluline ja jääb täiesti näotuks (mitte otseselt halb asi).
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Inimsajajalgne 2

PostitusPostitas null » 31. Oktoober 2011, 21:08

mulle see dialoogi puudumine isegi meeldis ning must-valge pilt. hea film õhtusöögi kõrvale.
so what
Kasutaja avatar
null
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 593
Liitunud: 31. August 2007, 19:14

Re: Inimsajajalgne 2

PostitusPostitas Sten » 03. November 2011, 19:26

Spoiler :
hästi tiba aeglane tundus ning pidevalt kangiga vastu pead virutamine tüütas ära..
kuid finaal oli meelejärgi ning võib öelda, et järjekordne freaky shit lemmikfilmide all
Kasutaja avatar
Sten
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 516
Liitunud: 12. September 2010, 20:48

Re: Inimsajajalgne 2

PostitusPostitas Ronet » 18. Oktoober 2014, 23:01

See on kõige rõvedam film, mida ma kunagi näinud olen.
Spoiler :
Pilt


See pruun sitt mustvalges filmis oli Schindleri nimekirjast inspireeritud?

#octoberhorrorchallenge
Päevik | 2021
Pilt
Pilt
"What's a knockout like you doing in a computer-generated gin joint like this?" - William T. Riker
Kasutaja avatar
Ronet
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5960
Liitunud: 08. November 2008, 08:40


Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Aixi ja 104 külalist