Idioot

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Idioot

PostitusPostitas eerik » 10. Aprill 2011, 16:15

Idioot
The Idiot (2011)

Lugu naiivsest inimesest, kelle vahetu käitumine tekitab inimestest moraalset rahutust, raevu ja häbi oma väiksusest ning igatsust headuse järele.

Põhineb Fjodor Dostojevski samanimelisel romaanil.

Loe täielikku tutvustust siit
Kasutaja avatar
eerik
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4876
Liitunud: 05. Märts 2006, 00:59

Re: Idioot

PostitusPostitas Kickflick » 15. Oktoober 2011, 19:52

Kaameratöö, valgustus ja muusika on sellel filmil nii hea, et ülimalt raske onuskuda, et tegu on Eesti filmiga. Tõeliselt kunstiline, kaunis, aga ka julm ja piire kompava huumoriga. Enamik näitlejaid tegid ka meisterliku töö. Naistest meeldisid mulle kõige enam Katariina Unt, kes oli tõeline femme fatale, Ülle Kaljuste ja Ragne Veensalu. Sandra Uusbergi ja Tiina Tauraitet oleks tahtnud rohkem näha. Meestest üllatas mind Risto Kübar, keda siiani olin näinud vaid NO99 etendustes räuskamas ja tõmblemas. Taavi Eelmaa oli väga koomiline, samuti ka Juhan Ulfsak, kuigi üsna morbiidne. Tambet Tuisk on justkui loodud mängima mõrtsukaid ja ka siin mängis ta ülihästi, aga lavastajad võiksid anda talle mõnd sellist rolli, millega ta saaks üllatada ja end teise külje alt näidata. Filmi ajal toimus tahes tahtmata mu peas võrdlus raamatuga, mis veidi häiris, aga see on juba minu viga. Üks asi, mis mind aga häiris, oli meeste liiga intiimne kontakt, nagu hakkaksid kohe suudlema. Suurelt ekraanilt oli seda vastik vaadata. Aga muidu äge film, mis lööks läbi ka välismaal. Soovitan vaatama minna!
Kasutaja avatar
Kickflick
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3774
Liitunud: 29. Juuli 2009, 19:53
Asukoht: Tallinn

Re: Idioot

PostitusPostitas Trash » 15. Oktoober 2011, 22:47

Mitmed inimesed saalis lülitasid aeg-ajalt mobiile sisse, et näha kella pealt kas tuleb veel kaua kannatada.

Edit. Arvustus samuti kirjutatud:

Idioot 5/10
Iron Man transforms into cyberkinetic gun.

http://trash-can-dance.blogspot.com/
Kasutaja avatar
Trash
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 909
Liitunud: 06. Märts 2009, 00:37

Re: Idioot

PostitusPostitas rauls » 16. Oktoober 2011, 21:54

Täitsa kihvt linateos. Kui film jagada ajaliselt kaheks, siis mulle 1. pool meeldis tohutult, aga 2. pool kisus kuidagi liiga tuimaks. Minu arust läks asi liialt metafooridele üle. Siin on probleem selles, et ma seda teemat nii hästi ei jaganud ja ei saanud paljudele metafooridele päris pihta. Dostojevski raamatut pole lugenud ka.

Nastasja Filippovna sünnipäeva stseen oli täiesti top notch. Kui koostaks top 10 stseenidest Eesti filmides läbi aegade, siis pääseks see sinna sisse. Katariina Unt oli üle mõistuse hea!!! Koomika eriauhind läheks kindlasti Eelmaale. Muusika meeldis, eriti hea oli sulgpalli-episood. Kaameratöö oli jällegi suurepärane nagu Mart Tanieli puhul ikka kipub olema.

Mul tegelt plaanis film teist korda üle vaadata ja siis kirjutaks ka vähe pikemalt.

P.S. trailer on andekalt tehtud minu arust.

8/10
Kasutaja avatar
rauls
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4385
Liitunud: 27. August 2008, 23:34

Re: Idioot

PostitusPostitas DaydreamDiamond » 17. Oktoober 2011, 10:30

Kickflick kirjutas:Kaameratöö, valgustus ja muusika on sellel filmil nii hea, et ülimalt raske onuskuda, et tegu on Eesti filmiga.


Nõustun. Filmi algus lõi suht suu lahti ja ta jäi nii terve filmi jooksul. Filmi esimene pool oli väga hea, edasi hakkas kuidagi üles-alla käima. Siiski ühtegi piinlikku momenti minu jaoks filmis ei olnud ning üldiselt väga ilus kraam. Tore, et Eestis on sellise kraamiga maha saadud (Y)

7.5/10
It's only after we've lost everything that we're free to do anything.
Kasutaja avatar
DaydreamDiamond
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 982
Liitunud: 07. Oktoober 2008, 11:36
Asukoht: Tartu

Re: Idioot

PostitusPostitas rauls » 25. Oktoober 2011, 23:34

Nonii, vaatasin 2. korda üle ja arvamus muutus vähe ja seejuures paremuse poole! Olen suht eufoorias.
rauls kirjutas:Kui film jagada ajaliselt kaheks, siis mulle 1. pool meeldis tohutult, aga 2. pool kisus kuidagi liiga tuimaks. Minu arust läks asi liialt metafooridele üle. Siin on probleem selles, et ma seda teemat nii hästi ei jaganud ja ei saanud paljudele metafooridele päris pihta.

Enam ei arva, et 2. pool kisus liiga tuimaks. Täitsa kihvt ja hästi tehtud film algusest lõpuni. Metafoore oli parasjagu - ütleks, et sedatüüpi (arthouse) filmi kohta oleks võinud neid veel rohkem olla. Lugesin vahepeal mõnda arvustust ja sain teistkordsel vaatamisel sisuliselt kõigele pihta, mida taheti öelda. Rohkem ei hakka praegu mulisema, sest tahaks blogis filmi kohta eraldi posti teha selle nädala jooksul.

Uus hinne: 9/10 (1. korral pandud 8/10 oli isegi kerge avansiga antud).

Kusjuures päris mitme filmiga on nii, et 2. korral tundub asi selgelt parem. Üks kurioossemaid näiteid on "Inland Empire", mis 1. korral, 2007. aastal, tundus täielik jura. Hindeks panin vist 3/10. Selle aasta alguses vaatasin filmi uuesti üle ja olin vaimustuses ning hinne tõusis 9/10 peale. Noh, eks vahepeal on mu filmimaitse muutunud ka, aga ikkagi selline kardinaalne arvamuse muutus!

Soovitan "Idiooti" kõigile, kes ei pelga arthouse-linateoseid! Saate väärt elamuse!

Mu blogi pikim filmiarvustus
Kasutaja avatar
rauls
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4385
Liitunud: 27. August 2008, 23:34

Re: Idioot

PostitusPostitas Ralf » 05. Detsember 2011, 20:18

Esiteks oli hea otsus läheneda romaanile kaudselt ja mitte teha konkreetset ümberjutustust vastavate kostüümide kõige muu sarnasega, võttis Sarnetilt kohe igasuguseid kohustusi ära ja andis võimaluse kasutada nii-öelda elektrilisemat pildikeelt, ja sealjuures ka üht-teist oma suva järgi öelda-näidata - just selline oligi mu peamine mulje, selles filmis särises elekter.

Nõustun, et esimene pool on tsuti parem ja seda kas või arglikuma, ent sujuvama kompositsiooni poolest - stseenid on pikad, aga loogilised ja fookus on tugev. Teises pooles minnakse rohkem sümbolite ja allegooria manu, milles pole midagi halba, kuid nõuab minu arust ka filmi teistkordset vaatamist (mida rauls juba täitsa toredal kombel tegi :irw:), sest vähemalt mulle tundus, et foreshadowingut oli päris palju... isegi kirjandusteosed, millele vihjati, paistsid filmis juhtuvaga olema vahetus seoses. Palju jooksis minu mõistuse haardeulatusest kahjuks mööda, ei saanud ma näiteks aru, mida tähendas skorpion, või mida taheti öelda, kui näidati Mõškinit haigevoodis lamamas täpselt samamoodi, nagu oli kujutatud Kristust Rogožini maalil?

Kõik näitlejad olid viimase peal, imagery rokkis sajaga (mida iganes see skorpion ka ei sümboliseerinud, oli ta minu jaoks rabavaim detail, tuletas meelde momenti Dylani laulust, kus ta toetub teda eirava neiu "velvetukse vastu ja valvab ta tsirkusepõrandal ronivat skorpioni" :irw: ) ning üleüldse kogu pildiline pool oli meeletult haarav.

rauls kirjutas:Nastasja Filippovna sünnipäeva stseen oli täiesti top notch. Kui koostaks top 10 stseenidest Eesti filmides läbi aegade, siis pääseks see sinna sisse.

Nii on... kui Taavi Eelmaa oma elu suurimast veast räägib ja seda maaliga esitatakse, sai kohe aru, et meie seas on filmitegijaid, kes tönkavad väga hästi filmi dünaamikat ja võimalusi.

Ja tore, et ma käin koolis, kus õpilastele vahel kinoseansse välja tehakse. (Y)
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Idioot

PostitusPostitas ingvarp » 05. Detsember 2011, 21:20

Keegi lahke inimene võiks anda mingitki infot selle loo kohta, mida väike poiss kirikus vene keeles esitas. Oleksin ülimalt tänulik.
ingvarp
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 2
Liitunud: 12. August 2011, 21:08

Re: Idioot

PostitusPostitas rauls » 05. Detsember 2011, 23:29

Tänan sind, Ralf, suhteliselt positiivse arvustuse eest. Huvitav oli kuulda sinu seisukohta. Filmi on üllatavalt palju maha tehtud. Viimases Kinolehes ka heidetakse seda ja teist ette. Ma olen üldse väheseid, kes on Sarneti "Idioodist" täiesti vaimustuses. Läheks heameelga veel 3. korda kinno vaatama (hetkel küll kavast maas).
Kasutaja avatar
rauls
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4385
Liitunud: 27. August 2008, 23:34

Re: Idioot

PostitusPostitas Ralf » 05. Detsember 2011, 23:57

Päris vaimustusse ei sattunud, eks ta natuke pikk oli ja minu tähelepanu täies mahus lõpuni välja hoida ei suutnud, kuid tehnilise teostuse poolest olin küll meeletult rahul. Uhke värk. Hindeks siis 7.

Mis sellesse skorpionisse puutub, siis kõigepealt näidatakse teda põrandal ronimas, kui Eelmaa loeb Mõškinile "Hamletit" ja hiljem kommenteerib Ulfsak, et olla näinud unes skorpionisarnast koletist, ja kaamera zoomib ähvardavalt Eelmaad - MIDA ÖELDA TAHETI?
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Idioot

PostitusPostitas brixxx » 04. Aprill 2012, 13:27

Kickflick kirjutas:Tambet Tuisk on justkui loodud mängima mõrtsukaid ja ka siin mängis ta ülihästi, aga lavastajad võiksid anda talle mõnd sellist rolli, millega ta saaks üllatada ja end teise külje alt näidata.

Mina ei ütle, et Tambet Tuisk mängib igal pool kurjategijaid nt. seriaalis ''Unistuste agentuuris'' oli ta heategelane.

Mul on ka plaanis varsti ''Idiooti'' vaadata ostsin u kaks kuud tagasi ''Idioodi'' DVD ja pole siiani seda jõudnud vaadata, olen hetkel keskendunud USA seriaalidele ja filmidele, aga plaanis lähiajal vaadata. Muideks üks lemmik noori näitlejaid on Risto Kübar, hakkas meeldima kui etv näitas muusikali ''Ruja''
Kultuuri Võlu - blogi kultuurist
Techblog - õpetused ja arvustused
Kasutaja avatar
brixxx
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 927
Liitunud: 19. Detsember 2011, 12:53
Asukoht: Tallinn

Re: Idioot

PostitusPostitas brixxx » 08. Mai 2012, 11:44

Vaatasin eile lõpuks filmi ''Idioot'' ära, enne ''Idiooti'' vaatasin ''Hukkunud Alpinisti Hotell'', mis on minu arust üks Eesti parimaid filme.

Kõige pealt ütlen, et minu jaoks ei vajunud film teisel poolel ära ning Ralf, sinu kommentaarist skorponi kohta ei saa pihta, ilmselt pean lugema raamatut, kuigi ma ei tea, kas ma suudan raamatut lugeda, tavaliselt ei suuda lugeda kui olen filmi vaadanud.

Kaamera töö ja keskkond oli kujutatud super hästi. Aga keskkond mind veidi häiris, miks kõik tegelased pidid elama lossides ning keskkond oli liiga masendav ja nukker, tundus, et inimesed ei tunne selles filmis üldse rõõmu, ainukesed stseenid, kus tundus, et inimesed suudavad rõõmu tunda oli õdede ranna ja sulgpalli mängimise stseen.

Risto Kübar mängis oma rolli hästi, paremini ei oleks saanud, aga selle tegelaskuju tõttu, mulle pigem hakkas Risto Kübar vähem meeldima, kõige enam meeldib ta muusikalis ''Ruja'' Jaanus Nõgisto rollis. Mulle käis Vürst närvidele, liiga hajameelne ja loll oli. Katariina Unt mängis Natasja rolli hästi, aga minu jaoks oleks teda võinud veelgi rohkem näidata ja ta oleks võinud olla õelam ja hullum. Kurjem ja õelam oleks võinud olla ka Tambet Tuisk-u tegelaskuju, võibolla oli see nii mõeldud, et Vürst ja Rogozin on semud, aga mind häiris see, Rogozin oleks võinud radikaalsemalt oma armastatu eest võidelda. Aglaja oli liiga naiivne ja kuidagi väga usutavalt ei mõjunud.

Filmis oleks tahtnud rohkem tegevuses näha Sandra Uusbergi. Tiina Tauraite mõjus, kuidagi vanana õdede seas.

Mina pean tunnistama, kõige paremad rollid on Taavi Eelmaal siiski halvad või eksentrilised, nt. ''Kelgukoertes'' Postina ei meeldi ja ma usun, siis ta ka ei meeldi, kui Post muutuks jälle depressiivseks kui ta oli Ivo Uukkivi Postina, mulle meeldis esimese hooaja osa ''Poissmees'', kus Taavi Eelmaa mängis mõrtsukat, filmid: ''Kuldrannake'' ja ''Sügisball'' ka. Seda filmi vaadates tekkis tahtmine osta DVD ''Püha Tõnu kiusamine'' ning huvitavate karakterite pärast ''Kirjad Inglile''.

Juhan Ulfsakil on ikka väga eriline ja teistsugune hääl, et teiste tegelaste rääkimine mõjus lihtsalt dialoogina, aga Juhan Ulfsaki hääl jääb siin filmis kõige rohkem meelde.

Lemmik mees tegelaskuju oli Juhan Ulfsaki tegelaskuju Ippolit, natuke vähem meeldisid Tambet Tuisk Rogozin ja Taavi Eelmaa Lebedev. Lemmik nais tegelaskuju oli Katariina Unt Natasja.
Spoiler :
Lõpu stseen, kus on Vürst ja Rogozon õnnetud Nataša surma tõttu, mõjub meeste intiimsus, sellisena, et nad hakkavad kohe suudlema.

''Idioodi'' tunnus meloodia on liiga võimas, muusika tekitab sellise tunde, et film on väga võimas, aga tegelikult film ikka nii võimas ei ole kui on muusika.

Kui võrrelda Eesti filme, siis saab öelda, et ühe hea Eesti filmiga on tegu, eriti kaamera töö, kunstilise ja muusika suhtes, aga minule jäi Rogozni, Natasja ja Aglaja karakterid veidi nõrgaks.

Hindeks annan 8/10.
Kultuuri Võlu - blogi kultuurist
Techblog - õpetused ja arvustused
Kasutaja avatar
brixxx
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 927
Liitunud: 19. Detsember 2011, 12:53
Asukoht: Tallinn

Re: Idioot

PostitusPostitas tiptheauthors » 22. Mai 2013, 15:32

Lae omale "Idioot" alla siit.
tiptheauthors
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 43
Liitunud: 17. Oktoober 2012, 14:36


Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 74 külalist

cron