Kõmaki

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Kõmaki

PostitusPostitas Soprano » 26. Veebruar 2011, 02:28

Kõmaki
Kaboom



Seda, et kolled�ielu Ameerikas pole mingi meelakkumine, teame lugematute kli�eefilmide vahendusel juba ammu. Seksuaalse eneseleidmise rada on käänuline ja täis igasuguseid lõkse, milest igaühte tuleb tingimata sisse astuda. Araki aga lisab Smithi (Thomas Dekker), Stella (Haley Bennett), Thori (Chris Zylka) ja teiste ühikarottide maisele siblimisele Lynchi "Mulholland Drive'ist" laenatud kaks vastandlikku müstilist naist, kes võivad (aga ei pruugi) olla päriselt olemas ning samavõrd metafüüsilise loomamaskides kultusgängi, kelle ainsaks eesmärgiks tundub algselt olevat tappa ja segadust külvata.

Oma värvilises maailmas on Gregg Araki nagu keskendumishäirega nooruk, kes klõpsib telekapulti kiirusega 700 kanalit minutis. Tema tegelased on armsalt (ja teisalt vihaleajavalt) pinnapealsed olendid, kelle jaoks stiil ületab alati ja vääramatult sisu. Need on need, keda me vihkame ja samas kadestame, sest õnnis teadmatus suurematest muredest on alati kadestamist väärt. Araki filmidel on alati oma kindlad tunnusjooned: gei-temaatika, indie-muusikast koosnev heliriba ("Kaboom" tõstab pooljumala staatusesse ka näiteks Explosions in the Sky) ja ood igavesele nooruseihalusele, mis oma ekstsessides meenutab kohati "Dorian Gray portree" kõverpeegeldust.

Araki filmide kritiseerimine on nagu modelliga vaidlemine - kui sa ise esimesena vihastad, oled automaatselt kaotanud. Targem on mängu kaasa mängida ja leida selles dialoogis teistsugused varjatud rõõmud. Ehk nagu öeldakse peenemas keeles - guilty pleasures.

http://2010.poff.ee/



Täielikku tutvustust loe siit.
Kasutaja avatar
Soprano
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 8748
Liitunud: 06. Jaanuar 2007, 05:24

PostitusPostitas Ronet » 26. Veebruar 2011, 22:28

Väga mõnus ride oli. Kindlasti võtan ka teised Araki filmid millalgi ette.
Spoiler :
mõtlesin lõpus, et teevad juba build-up'i järjele vms.

7 kõmakat 10st
Päevik | 2021
Pilt
Pilt
"What's a knockout like you doing in a computer-generated gin joint like this?" - William T. Riker
Kasutaja avatar
Ronet
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5960
Liitunud: 08. November 2008, 08:40

PostitusPostitas adi » 28. Veebruar 2011, 00:16

Jäi veidi puudu temale omasest visuaalsest pungist, aga sellest hoolimata täiesti eksimatult Arakise film. Kõik karakterid ja setid on nii omapärased ja tuttavad nagu läheks üle mitme aasta külla ammusele sõbrale. Tunned juba esikus tuttavaid lõhnu mis meenutavad kunagisi koostehtud rumalusi ja joobes vennastumisi.
Ütlemata meeldiv 1:22 oli.
Kasutaja avatar
adi
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1030
Liitunud: 05. September 2009, 13:05

PostitusPostitas Ralf » 13. Märts 2011, 15:44

Minule meenutas see rohkem tudengifilmi, mille režisöör on suur Araki fänn. Väga loid ja "Buffy" või "Päästja koolikella" episoodi meenutav kehv kompott Araki varasematest töödest.

2/10
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

PostitusPostitas adi » 25. Juuni 2011, 23:36

ralf on pede
Kasutaja avatar
adi
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1030
Liitunud: 05. September 2009, 13:05

PostitusPostitas Wisegirl » 04. September 2011, 21:22

Haahahaha, olen režissööride koha pealt üsna ignorantne (häbi tunnistada), mis võib ka hea olla, sest nii ei oska ma midagi oodata ega eeldada.

Kaboom! on nii sürreaalne film. Iga paarikümne minuti tagant tõstatas õde küsimuse, et mis selle filmi eesmärk on, ja kuigi meie seda teada ei saanudki, oli sõit ise väga hea. Palju naermist oli tingitud mitte millestki arusaamisest.

Jällegi, minu jaoks uudne film, ehk olen juba meie kinodes näidatavast väsinud (ehk vanadus?). Väga rahule jäin, et seda vaatasime. Pluss London on ilus neiu.
-Breathe.... Deeply, yes, of course, but, by all means.....: exhale- RDA
Kasutaja avatar
Wisegirl
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1082
Liitunud: 28. Detsember 2005, 01:15
Asukoht: Sydney

Re:

PostitusPostitas adi » 17. Mai 2012, 02:43

Wisegirl kirjutas:Haahahaha, olen režissööride koha pealt üsna ignorantne (häbi tunnistada), mis võib ka hea olla, sest nii ei oska ma midagi oodata ega eeldada.

Kaboom! on nii sürreaalne film. Iga paarikümne minuti tagant tõstatas õde küsimuse, et mis selle filmi eesmärk on, ja kuigi meie seda teada ei saanudki, oli sõit ise väga hea. Palju naermist oli tingitud mitte millestki arusaamisest.

Jällegi, minu jaoks uudne film, ehk olen juba meie kinodes näidatavast väsinud (ehk vanadus?). Väga rahule jäin, et seda vaatasime. Pluss London on ilus neiu.


ralf on pede
Kasutaja avatar
adi
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1030
Liitunud: 05. September 2009, 13:05

Re: Kõmaki

PostitusPostitas Ralf » 17. Mai 2012, 13:42

Pada sõimab katelt!
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)


Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 52 külalist

cron