Halvale teele

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee seriaalide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Halvale teele

PostitusPostitas Ralf » 10. Jaanuar 2010, 08:35

Halvale teele
Breaking Bad (2008 – 2013)

"Halvale teele" on huumorivarjundiga draamasari keemiaõpetaja Walter White'ist (rolli eest Emmy auhinna võitnud Bryan Cranston), keda on tabanud pingeline keskeakriis. Lisaks erivajadustega teismelisele pojale ja naisele, kes temasse külmalt suhtub, diagnoositakse tal ravimatu kopsuvähk.

Jõudnud otsusele, et tema elu väärtus on äärmiselt kaheldav, otsustab ta oma endise õpilase, narkomaanist eluheidiku Jesse Pinkmaniga (Aaron Paul) hakata keetma metamfetamiini, ja kus oleks seda parem teha, kui keset kõrbe ja vagunelamus?

Loe täielikku tutvustust siit
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

PostitusPostitas Trash » 13. Jaanuar 2010, 14:50

Esimene sesoon vaadatud ja oli väga hea. Miinuseks vaid kohatine venimine ja liiga pop montaaz, muidu tegija.

8/10 : Breaking Bad - 1. season
Iron Man transforms into cyberkinetic gun.

http://trash-can-dance.blogspot.com/
Kasutaja avatar
Trash
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 909
Liitunud: 06. Märts 2009, 00:37

PostitusPostitas Soprano » 22. Veebruar 2010, 09:59

Esimene sesoon vaadatud ja oli väga hea. "Weeds" done right ehk siis "Weeds" meestele.

Vanni teema oli ka minul koht, mil armusin seriaali ja vaatasin kõik 7 osa jutti, et kaif kauem kestaks. Lõpus naersin juba südamest, kui nad suurt tünni tassisid.

9/10 : puhas Au
Kasutaja avatar
Soprano
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 8748
Liitunud: 06. Jaanuar 2007, 05:24

PostitusPostitas Trash » 22. Veebruar 2010, 18:10

Sesoon kaks oli juba pettumust valmistav, selline kõlbas kah tüüpi.

6/10 : Breaking Bad - 2. season
Iron Man transforms into cyberkinetic gun.

http://trash-can-dance.blogspot.com/
Kasutaja avatar
Trash
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 909
Liitunud: 06. Märts 2009, 00:37

PostitusPostitas Garli » 23. Veebruar 2010, 19:11

Esimene hooaeg vaadatud. Weeds'iga ainus sarnasus on see, et peategelane tegeleb millegi illegaalsega hea nimel. Seega ei võrdleks neid seriaale omavahel. Üks on poignant krimikomöödia ning teine kordades tumedama tooniga krimidraama.

Draamaepisoodid/-stseenid kippusid venima ning ei vasta küll täielikult minu maitsele, kuid põnevamate kohtade peal imes sari endasse küll.

Esimene hooaeg: soliidne 8/10
Kasutaja avatar
Garli
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3695
Liitunud: 23. Detsember 2008, 17:19

PostitusPostitas Soprano » 27. Veebruar 2010, 23:27

Teine sesoon oli üldiselt sama hea, kuigi oli märgata, et 7 osa venitati 13'ks. Musta huumorit tõesti nappis ja draama osakaal suurenes veelgi. Viimased episoodid olid tegelastele halastamatud, kusjuures Walter'i üks otsus oli eriti JULM, mis põhjustas lõpus midagi veel hullemat... Valed järjest paisuvad ja alati läheb midagi valesti. Õnneks on ka positiivseid hetki, mis asja tasakaalustavad. Nagu kellavärk on igas osas mõni meeldejääv koht: vanamehe kell (põnev!), ATM, kilpkonn, generaator jne.

P.S. maailma parim lehekülg:
http://www.savewalterwhite.com/

8/10 : särav Ag
Kasutaja avatar
Soprano
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 8748
Liitunud: 06. Jaanuar 2007, 05:24

PostitusPostitas Jolt » 20. Märts 2010, 11:22

Sain ka esimese hooaja vaadatud. Peab ütlema, et mulle meeldis Breaking Bad'i draama/põnevuse suhe. Kõige tähtsamad on karakterid ja neid arendatakse väga hästi. Ilmekas näide BB põhjalikkusest on vast see, et esimese narkotehingu tagajärjed haaravad tervelt kolm osa, samas kui mõni episoodilisem sari oleks need sisuliinid juba järgmise osa algusminutitel kokku sõlminud.
Siiani on mingi tõsisem taustalugu antud vaid kahele peategelasele ja ka nende puhul on paljugi ebaselget. Walti minevik tundub ausalt öeldes isegi põnevam, kui ta praegused pereelu probleemid, osalt vist seepärast, et ma konkreetselt vihkan Skylerit (hästi kirjutatud ja hästi esitatud karakter, kuid mulle käivad ta väikekodanlikud hinnangud ja nina kõigesse toppimine täiega pinda).
Kui Garli võrdles BB Weeds'ga ja ütles, et sarnasusi suurt pole, siis ma lisaks, et sama kehtib ka The Wire'i osas. Tegu on peaagu, et vastanditega. The Wire proovis anda tervikpildi kõigest, mis narkootikumidega seotud, iga ahela osa sai tähelepanu osaliseks ja kokkuvõttes moodustus väga laiaplaaniline ja realistlik maailm. Karakterid ohverdati tihtipeale loole. Breaking Bad see'eest pühendub kogu narkohulluse keskel vaid kahele tegelasele ja teeb seda praeguseks hetkeks väga hästi.

Hooti BB tõesti venis liigselt, kuid olen jätkuvalt seda meelt, et vaadates osa per nädal, ei tohiks see suureks probleemiks olla.

Olen mitmelt poolt kuulnud, et teisel hooajal teeb Walt päris tumedaid tegusid ja Jesse muutub kahest peategelasest isegi sümpaatsemaks. Ma ütleks, et minu jaoks kehtib see mingi maani juba praeguseks hetkeks. Jesse on tegelastest võibolla veidi dünaamilisem, Waltil on lihtsalt surmav haigus ja see on hetkeks võrdlemisi muutumatu teema. Jesse arendamisel oleks nagu palju rohkem potentsiaali ja ta on juba praeguseks hetkeks väga sümpaatne traagiline tegelane, mees ilma maata. Obvioosselt on sarnaseid karaktereid, kes on liiga valgustatud, et lollidega edasi elada ja mitte piisavalt arukad, et tarkade hulka pääseda, filmi/tv ajaloo jooksul palju olnud, kuid enda jaoks on Jesse väga sümpaatne lisa teadatuntud teemale.
Kasutaja avatar
Jolt
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2207
Liitunud: 12. Juuni 2007, 12:02

PostitusPostitas Garli » 10. Juuni 2011, 00:20

Pilt
Pilt
PS! eestikeelne nimi on "Halvale teele".
Kasutaja avatar
Garli
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3695
Liitunud: 23. Detsember 2008, 17:19

PostitusPostitas ruut » 10. Juuni 2011, 00:24

Kas paremal on kiilakas Gordon Freeman?
Kasutaja avatar
ruut
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 990
Liitunud: 23. Mai 2009, 22:31

PostitusPostitas Garli » 10. Juuni 2011, 00:29

:D
siiski mitte
Kasutaja avatar
Garli
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3695
Liitunud: 23. Detsember 2008, 17:19

Re: Halvale teele

PostitusPostitas adi » 09. August 2011, 23:22

http://www.amctv.com/shows/breaking-bad ... -case-file

Ehk siis tegemist põhjaliku Gale'i mõrvatoimikuga. On astutud samm edasi klassikalise TV sarja piiridest väljapoole.

Pilt
Kasutaja avatar
adi
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1030
Liitunud: 05. September 2009, 13:05

Re: Halvale teele

PostitusPostitas Garli » 10. Oktoober 2011, 19:26

Spoiler :
Okei, minu arust oli väga cool see, milline Gus pärast plahvatust oli, aga arvestades selle sarja standardeid oli see natuke liiga over the top. Gus nägi lipsu kohendades välja nagu mingi robot kuskilt ulmekast. Hakkasin selle stseeni teisel vaatamisel mõttes isegi korraks ette kujutama, kuidas ta ütleb monotoonse roboti häälega "I'll be back" või midagi.

Hoolimata sellest kui over the top see stseen on, on see kaader kindlasti üks legendaarsemaid momente, mis Breaking Bad'is olnud on. Koos plahvatava kilpkonna ja läbi lae kukkuva vanniga ning ma ei tea mis imeasjadega veel. Epic!
Pilt
PiltPilt

Bring on the final season!
Kasutaja avatar
Garli
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3695
Liitunud: 23. Detsember 2008, 17:19

Re: Halvale teele

PostitusPostitas Ronet » 10. Oktoober 2011, 20:33

4x13
Spoiler :
Terminator Gus oli epic. S4 finale oleks imo ka sarja finaleks sobinud. Õnneks ei jäänud mingit suuremat lolli cliffhangerit ja saan nüüd rahulikult viimast hooaega oodata.

(Y)
Päevik | 2021
Pilt
Pilt
"What's a knockout like you doing in a computer-generated gin joint like this?" - William T. Riker
Kasutaja avatar
Ronet
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5960
Liitunud: 08. November 2008, 08:40

Re: Halvale teele

PostitusPostitas Soprano » 11. Oktoober 2011, 04:54

4. hooaja finaal deliveeris ikka sajaga (also, hea pealkiri on hea). Isegi hilaari sai veel mitmes kohas.
Lõpus kõlanud lood, kui keegi on huvitet: Danger Mouse & Daniele Luppi - Black (feat. Norah Jones) ja Taalbi Brothers - Freestyle.

5. hooaja prediktsioonid:
Spoiler :
PEAB tulema Walter vs Hank vastuseis lõpuks.

lendav kirjutas:jesse kindlasti lõpus rehabiliteeritakse, abiellub oma üksikemaga ja brockiga
ja siis walt sureb
calling it
sest mingi moraliseeriv liin peab olema. jesse oli ju good girl gone bad. aga siis peab näitama, et tagasitulek on ka võimalik.


holy shit, breaking bad..... its just.... wow you know this book "100 movies you have to see in your lifetime" ? burn it. its being replaced by a post-it sticker of "born. watch breaking bad. die"
Kasutaja avatar
Soprano
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 8748
Liitunud: 06. Jaanuar 2007, 05:24

Re: Halvale teele

PostitusPostitas Rain » 11. Oktoober 2011, 21:37

Väga kõva finaal oli. Õnneks ei tulnud selline lõpp, kus õhku oleks jäänud suured küsimused ja poolikud vastused, milles ma tegelikult 75% kindel olin. Aga jah, ootan täie rauaga järgmist hooaega.
Kasutaja avatar
Rain
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 3667
Liitunud: 06. Märts 2008, 16:38

Järgmine

Mine Seriaalid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 8 külalist

cron