Kodanik Kane

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Kodanik Kane

PostitusPostitas Cochrane » 25. Oktoober 2005, 02:24

Kodanik Kane
Citizen Kane

Meediatsaar Charles Foster Kane sureb oma häärberis ja jätab maha mõistatuse... tema viimase sõna: Rosebud. Üks ajakirjanik asub mõistatust lahendama ja räägib kõigi inimestega, kes Kaneiga tema elu jooksul kokku puutunud on. Ajapikku tekib pilt auahnest mehest, kes on saavutanud kuulsuse ja rikkuse, kuid seda jahtides vananedes üha üksikumaks muutunud. Kuid mõistatuse lahendamisele lähemale ei jõuta... või ehk siiski?

Täielikku tutvustust loe siit.
Kasutaja avatar
Cochrane
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 2680
Liitunud: 12. Aprill 2005, 12:17

PostitusPostitas Forzelius » 08. September 2008, 21:58

Okay siis. See film on üks nendest, mille kohta on sõnu väga raske leida. Minu jaoks jääb ta üheks parimaks üldse. See on eelkõige lugu inimlikkusest ja sellest, kuidas üks hetk võib kõik käes olla ja teine hetk juba läinud. Mulle samuti istus see aspekt, et iga sekundiga siin filmis vihjas Welles sellele, kui konsumerlistlik kultuur Ameerikas juba tollal oli. Kasvõi need pilgud ja millise häälega öeldakse selliseid sloganeid, mida võib näha ajalooõpikutes. See oli kogu aeg nagu teatud sõnum Ameerikale.
Orson Welles läheb oma võrratu stsenaariumiga filmiajalukku fosho. Samuti tegi ta vapustavalt hea rolli Charles Foster Kane'ina. Kurb lugu, et William Randolph Hearst sellele käpa peale pani, sest see film oleks väärinud kõik oma Oscareid. Seda filmi peaks iga liige siin foorumis nägema/näinud olema. Häbi on ka sellest, et endal see kuni tänasena nägemata oli.

Ütlus, et see film on ülehaibitud ei pruugigi tõele vastata, sest nagu ma kuskilt lugesin, et kolm kõige rohkem filmiajalugu mõjutanud filmid on "Birth of a Nation", "Citizen Kane" ja "2001: A Space Odyssey", siis seda Citizen kindlasti on. Kahju, et esimest neist kolmest veel näinud ei ole. Temas on peidus nii suur sotsiaalne sõnum unlike any other I've seen. Samuti kahetsen, et ei teinud märkmeid filmi ajal, sest seal oli nii palju asju, mille üle vel mõtiskleda..

A must see: 10/10
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

PostitusPostitas CM-Girl » 30. Mai 2011, 15:49

Väga hea film, ei kahetse et vaatasin. Film sai kuidagi kähku läbi. Filmi esimene pool meeldis enim.
See blondinka oli (minu jaoks vähemalt) mõtetu tegelane. Ärritava häälega ja väga tüütu. Piin oli kuulata teda esinemas.

9/10
Kasutaja avatar
CM-Girl
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4885
Liitunud: 16. Juuli 2009, 22:48
Asukoht: Paide

PostitusPostitas kbong » 30. Mai 2011, 17:20

Forza kirjutas: Temas on peidus nii suur sotsiaalne sõnum unlike any other I've seen.


Mis ta nüüd nii suur sotsiaalne sõnum ikka on. Pigem lääne diskursuses levinud müüt, et õnne otsitakse alati kuskilt kättesaamatutest kaugustest, kuigi lõpuks tuleb välja, et asus teine otse nina all. Welles oli noor ja mässumeelne hing ning mulle tundus, et tahtis teine pigem naeruvääristada kaasaegsete mõjukate (inim-)põrsaste elu. Film ise on hea aga jääb mulle eelkõige meelde oma novaatorlike tehniliste lahenduste pärast (see algus-stseen on täiuslik), kui loo, näitlejate ja/või sõnumiga.
Kasutaja avatar
kbong
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1882
Liitunud: 25. Detsember 2005, 20:14
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas thargun » 03. Juuni 2011, 18:51

Hmm tegelikult ,kui ma iial tahan siin midagi midagi öelda,ma pean olema näinud seda filmi(ja mõnda veel).
Ma peaks nüüd ütlema ,et mulle ei meeldinud(srry kõik filmfreakid)
3D ei olnud,ja kus kurat oli action :)) okei okei ma ei saa hinnata...

arvestades seda aega 10/10,kui lugu 10/10,kui film mida vaadata tänaspäeval 2/10
thargun
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 27
Liitunud: 10. September 2010, 23:30

PostitusPostitas eerik » 03. Juuni 2011, 19:25

thargun kirjutas:arvestades seda aega 10/10,kui lugu 10/10,kui film mida vaadata tänaspäeval 2/10

WTF?
Kasutaja avatar
eerik
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4876
Liitunud: 05. Märts 2006, 00:59

PostitusPostitas thargun » 03. Juuni 2011, 19:50

Mis mõttes WTF? Tänaselpäeal on see film out,kuid mõeldes kogu seda konteksti siis väga ok.

Ise püüan iga filmi puhul leida seost eluga(raamatud mida olen lugenud,filmid näinud,mõtted mõelnu) ja minu arvates Orson müüs oma hinge hiljem,ma ei saa võtta tõsiselt meest kes on hiljem müünud end(like Nicolas Cage)
thargun
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 27
Liitunud: 10. September 2010, 23:30

PostitusPostitas Forzelius » 04. Juuni 2011, 04:00

uus V on sündinud !!1111!111!!!
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

PostitusPostitas Zinera » 04. Juuni 2011, 11:42

Forza kirjutas:uus V on sündinud !!1111!111!!!


Terviseks! :))
Zinera
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2599
Liitunud: 22. Mai 2005, 13:41

PostitusPostitas kbong » 04. Juuni 2011, 12:59

Mind pigem huvitab, et kellele see Welles enda hinge pärast müüs? Hollywoodile?
Kasutaja avatar
kbong
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1882
Liitunud: 25. Detsember 2005, 20:14
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Forzelius » 04. Juuni 2011, 14:05

Kirjastiil on ka täpselt sama, let's hope he stays
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22


Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 97 külalist