Tundmatu (2011)

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Tundmatu (2011)

PostitusPostitas Rain » 27. Oktoober 2010, 14:59

Tundmatu (2011)
Unknown White Male



Dr. Martin Harris (Liam Neeson) ärkab pärast autoavariid Berliinis koomast ja avastab, et abikaasa (January Jones) ei tunne teda enam ära ning et üks teine mees (Aidan Quinn) on omastanud tema identiteedi. Võimud eiravad teda, salapärased palgamõrvarid püüavad teda tappa ning Harris on üksi, väsinud ja põgenemas. Ootamatu liitlase (Diane Kruger) abiga sööstab Martin pea ees surmavate saladuste keerisesse, mis paneb teda kahtlema omaenda mõistuses, identiteedis ja selles, kui kaugele ta on valmis tõe paljastamiseks minema.

http://www.forumcinemas.ee



Täielikku tutvustust loe siit.
Kasutaja avatar
Rain
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 3667
Liitunud: 06. Märts 2008, 16:38

PostitusPostitas Defexer » 28. Mai 2011, 01:42

Esialgu, kui kunagi ammu trailerit nägin siis olin üsna kindel, et tegemist on taolise filmiga nagu "Taken", kuid üllatuseks ja õnneks polnud see päris selline. Film oli ise äärmiselt huvitav ja põnev jälgida, kuidas mälukaotuses mees üritab oma identiteedi paljastada.
Spoiler :
Samuti tundus ka terve filmiajal, et teda jälitab terve armee kuigi kokkuvõtteks oli ainult kolm meest. Siiski jäi üks koht arusaamatuks, kui naine terveaeg eiras teda ja oli treenitud palgamõrvariks siis miks ta kunstimuuseumis ütles Liam Neesonile "I live You"? Õnneks filmil polnud ka tavaline happy end vaid veidi keerulisem, mis lisab kindlasti plusspunkte.
Minult saab 8/10.
Kasutaja avatar
Defexer
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1175
Liitunud: 31. Juuli 2008, 21:29

PostitusPostitas 0ll » 02. Juuni 2011, 23:12

Kuna film üritas ennast esitleda millegi enamana kui ajubavaba märul (mitte et mul midagi hästi tehtud ajuvabade märulite vastu oleks), siis olid ka ootused kõrgemad. Eelkõige ootan, et pakutud mõistatus ja tegelaste käitumine jääks mingi reaalsuse piiresse.
Siin puudus kahjuks igasugune loogika - alatest algideest/plaanist kuni pisidetailideni välja.

2+/10
Fact is, the law says you cannot touch! But I think I see a lotta lawbreakers up in this house tonight...
Kasutaja avatar
0ll
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 795
Liitunud: 07. Detsember 2009, 23:25
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Ralf » 02. Juuni 2011, 23:18

+1 0ll, AINUS hea asi filmi juures oli twist, mida ma tõesti ette ei osanud aimata, kõik sellele eelnev oli aga halvasti kokku pandud ja ebaköitev ning kõik järgnev lihtsalt igav. Ajuvabaks märuliks ma seda ei nimetaks (tunduvalt etem "Taken" läheb rohkem sinna patta), pigem lihtsalt logisev põnevik paari hea momendiga.
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re:

PostitusPostitas brixxx » 03. Aprill 2012, 12:52

Ralf kirjutas: Ajuvabaks märuliks ma seda ei nimetaks (tunduvalt etem "Taken" läheb rohkem sinna patta), pigem lihtsalt logisev põnevik paari hea momendiga.

Mina ei ole nõus, et ''Taken'' on ajuvaba märul, film hoopis teistsugune kui nt. ''Firewall'', see üks mu lemmik märul ja meeldib ka ''Unknown'', mina pean küll tõdema, et väga sarnased on ''Taken'' ja ''Unknown''.

Mina ei ütle, et film oli ebaloogiline. Lõpp lahendus oli kihvt, et tegelikult ei olnud keegi see, keda ta ennast väitis olema. Filmi tegi heaks peale Liam Neesoni veel Frank Langella.

Märul oli teistsugune kui enamik märulid, sama kehtib ka ''Taken''i korra. Üksasi jääb veel silma ''Taken''i ja ''Unknown''i puhul, et nendes filmides on värvid väga tumedad.

Hindeks annan 10/10.
Kultuuri Võlu - blogi kultuurist
Techblog - õpetused ja arvustused
Kasutaja avatar
brixxx
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 927
Liitunud: 19. Detsember 2011, 12:53
Asukoht: Tallinn

Re: Re:

PostitusPostitas Ralf » 03. Aprill 2012, 13:02

brixxx kirjutas:Mina ei ole nõus, et ''Taken'' on ajuvaba märul

Olgu, sul on õigus. Ei ole tõesti. :)
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)


Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 99 külalist

cron