Tulnukad

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Tulnukad

PostitusPostitas Asko » 20. Veebruar 2005, 19:19

Tulnukad
Aliens (1986)

Pool sajandit peale tulnukarünnakut leiab päästemeeskond ainsa ellujääja, Ellen Ripley (Sigourney Weaver), päästekapsli magamisasemelt. Selgub, et inimesed on vahepeal rajanud samale planeedile, kus elasid tulnukad, enda koloonia. Kuid ühendus kolooniaga on katkenud ning päästjad saadetakse planeedile asja uurima. Ripley't, kui ainsat tulnukaga kokkupuutunut, palutakse nõustajana retkele kaasa. Päästemeeskond on valmis tulnukatele otsa peale tegema ning päästma iga ellujäänu - kuid kohale jõudes selgub, et neid ei ole just kuigi palju ...

Filmid "Tulnukas" ja "Tulnukad" on tõeline õudusfilmi klassika.

Ülevaate lisas: Taavi

Loe täielikku tutvustust siit
"It is better to keep your mouth closed and let people think you are a fool than to open it and remove all doubt." - Mark Twain
Kasutaja avatar
Asko
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 636
Liitunud: 28. Detsember 2004, 18:39
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Taavi » 22. Märts 2005, 17:17

Väärt õudukas. Erinevalt enamustest sama žarni esindajatest on see ikka tõesti õudne. Oluliselt parem kui mistahes õudukas (väga väheste eranditega ehk ... )
Taavi
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1180
Liitunud: 17. Jaanuar 2005, 01:29
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Priit » 24. Oktoober 2005, 21:42

Vot see on tasemel film. Kuigi ta polnud eriti nn õudne, oli palju põnevust. 8)
Kasutaja avatar
Priit
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1973
Liitunud: 19. August 2005, 03:08
Asukoht: Kohtla Järve

PostitusPostitas Fletcher » 25. Veebruar 2006, 16:12

Olen nõus, et esimene osa oli natuke kõhedam, ent Aliens'is oli märksa rohkem action'it ja põnevust. Lisaks sellele jäin rahule ka Paul Reiseri ja Lance Henrikseni (kui vana ta praegu juba on?!) osatäitmisega. Üldiselt olen alati tulnuka-seeria kaht esimest filmi võrdselt hinnanud ning see ilmselt nii jääbki. James Cameron sai hiilgavalt lavastajatööga hakkama. Osalt on siiski kahju, et tulnuka-filmid näiteks triloogiaks või isegi kaheks filmiks ei jäänud, kuna Resurrection ja AvP olid täiesti lootusetud juhtumid mu silmis.

8/10
Kasutaja avatar
Fletcher
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 297
Liitunud: 07. August 2005, 03:28
Asukoht: Mätta all

PostitusPostitas lostinthemist » 01. Aprill 2006, 21:12

Mina, kui suur-suur Alien'ide (samas ka Predator'ite) fänn, siis meeldib see film mulle täiega.
Film on ülimalt hea ja võimas. Kindlalt parim film Alien'i seeriast. Kuulub minu TOP 5 hulka.
Keegi juba mainis, et film pole õudne vms, aga on palju action'it. See on kindlasti parem kui eelmine film. :P
Näitlemine on hea, eriti meeldis Bill Paxton'i esinemine. Ta oli hästi naljakas seal filmis. Alien'id nägid väga lahedasti välja, hea design.
Nagu näiteks :


....
"Yeah, momma. Really bad*ss, man. I mean, this big!" :D :D
....

Need, kes on Special Edition'i näinud, teavad seda, et kust see lause pärit on. Sel hetkel ma naersin end surnuks... :D

10/10
Kasutaja avatar
lostinthemist
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2195
Liitunud: 02. Veebruar 2006, 01:43
Asukoht: Lõuna-Korea

PostitusPostitas Peata Ratsanik » 23. Aprill 2006, 19:26

Minu jaoks tasakaalus esimese osaga ja just sellepärast, et esimene osa oli kõhe, siin aga jagus rohkem actionit. Jällegi üks mu lemmikfilmidest jatõeliselt hea ulmelklassika.

10/10!
Peata Ratsanik
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2036
Liitunud: 02. Märts 2005, 19:30

ALIENS (9/10)

PostitusPostitas Ralf » 08. Juuli 2006, 22:00

Ma pole siiamaani suutnud otsustada, kas mulle meeldib rohkem "Alien" või "Aliens" - üks pakub seda, mis teisel vajaka jääb ja mõlemad on tasemel just selles žanris, mille alla nad kuuluvad. Esimene on närviline sci-fi horror ja teine fun ja lihtsalt äge ulmeaction. Osad on küll väitnud, et James Cameron muutis H.R. Gigeri loodud "perfektse tapmismasina" mingiks rumalaks putukaks, aga ehkki mullegi istus esimese osa tulnuka kõhn ja kiitsakas välimus rohkem kui "Aliensi" veidi prussakalikumaks muudetud disain, ei saa ma selle etteheitega nõustuda. Mõlemad on võrratud filmid ja kuuluvad mu lemmikfilmide nimekirja. Film pakub korralikku tegelasteansamblit (alati ratsionaalne Ripley, lihtsalt mõnus mees Hicks, parimate one-lineritega ja filmi peamine huumor Hudson, paha kutt Burke (Paul Reiser on kihvt), sümpaatne android Bishop, tough chick Vasquez jpt), samuti on film suhteliselt korraliku tempoga (Extended Cut küll sisaldab natuke rohkem karakteriarendust, kuid peab tõdema, et ka pikema versiooni puhul actionist puudust ei tunne).

9/10
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

PostitusPostitas Forzelius » 24. Märts 2007, 13:21

Nagu Fletchu ütles on esimest kahte osa väga raske võrrelda. Esimene oli selline kõhe tagaajamine kosmoselaevas, mis imo oli parem kui teine. Kui ka see oli suurepärane osa. Eriti lahe oli stseen, kus Hicks teeb selle luugi lahti ja näeb, et neid tuleb ikka retsilt nende suunas. Meeldis veel see, kuidas esimene ja teine, teine ja kolmas, olid seotud omavahel. Rambino, ehk Vasquez algus ei meeldinud, aga pärast oli täitsa normaalne. Teine osa oli selles mõttes põnevam, et siin oli non-stop action. Samuti oli lahe vaadata, kuidas jälle oli üks robot kaasas, nagu igas osas. Kuigi teine oli selline põnevam, on minu arust siiski parem klassika, ehk Alien, kuid ka see on väga hea teos.

8/10
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

PostitusPostitas LiveForThis » 07. November 2009, 23:04

Teine osa täiendas esimest jne. Aliens on tunduvalt tempokam ja möllurikkam, aga sama tuntav fiiling on ikka sees.
10/10
Kasutaja avatar
LiveForThis
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4911
Liitunud: 28. Juuni 2008, 15:25
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Malcolm » 18. November 2009, 01:07

Üllatavalt raske on seisukohta võtta. Ma usun jätkuvalt, et film peaks vaatajat ka vaimselt rikastama ning kui esimese osa puhul võib rääkida teedrajavast ulmeõudusest, kohtumisest tundmatuga, inimisendi proovilepanekust ja muust säärasest, siis järg on juba puhtamakujuline USA märul. Muidugi paremaid näiteid sellest, korraliku looarenduse ning üsna värvikalt presenteeritud tegelastega, aga siiski mitmeti tühi. Ma isiklikult ei tunne vajadust lihtsalt meelelahutuse järele, samas tuleb tunnistada, et meeliergutav vaatamine on ta ometi. Peale pikka otsustamist siiski 8/11.
Kasutaja avatar
Malcolm
Raevunud härg
Raevunud härg
 
Postitusi: 111
Liitunud: 06. November 2009, 15:14

PostitusPostitas Ralf » 13. Märts 2010, 15:47

Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

PostitusPostitas LiveForThis » 13. Märts 2010, 17:11

LOL, ma ei teadnudki, et ma Director`s Cuti vaatasin :P
Aga väga hea, et just selle versiooni peale sattusin, muidu oleksin tahtnud kohe, kohe DC`na uuesti vaadata.
Lisastseenid andsid loole väga palju juurde, midagi üleliigset nendes õnneks ei olnud.
Kasutaja avatar
LiveForThis
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4911
Liitunud: 28. Juuni 2008, 15:25
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Ronet » 26. Märts 2011, 18:59

they mostly come at night. mostly.

Nagu Ralf aastal 2006 ütles.
Esimeses oli rohkem kõhedust ja teises rohkem actionit. Mõlemad on tugevad 8/10 vilmud.
Päevik | 2021
Pilt
Pilt
"What's a knockout like you doing in a computer-generated gin joint like this?" - William T. Riker
Kasutaja avatar
Ronet
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5960
Liitunud: 08. November 2008, 08:40

PostitusPostitas Ralf » 24. Aprill 2011, 17:42

Superior Firepower: The Making of 'Aliens'

Väga pikk (185 minutit), kuid meelelahutuslik ja informatiivne dokk "Aliens" tegemisest. Juttu tuleb Cameroni tülidest brittidest koosneva võttegrupiga nende "tea time"-i pärast, composer James Horneriga tekkinud konfliktist ja muust põnevast.
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

PostitusPostitas Kickflick » 27. Aprill 2011, 21:45

Võrreldes esimese osaga, mis oli minu jaoks väga igav ja tüütu, möödusid "Aliensi" 2 ja pool tundi soravalt. Õudust, põnevust ja möllu jagus.

8/10
Kasutaja avatar
Kickflick
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3774
Liitunud: 29. Juuli 2009, 19:53
Asukoht: Tallinn

Järgmine

Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 77 külalist