Elupuu

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Elupuu

PostitusPostitas eerik » 28. Veebruar 2011, 18:11

Elupuu
The Tree of Life (2011)

Režissöör Terrence Malicki ("Laastatud maa", "Taevalikud päevad", "Peenike punane joon", "Uus maailm") uus ja mõtlemapanev linateos. "Elupuu" on tema viies film, omamoodi ülistuslaul elule, mis otsib vastuseid kõige painavamatele ja inimlikumatele küsimustele läbi intiimse ja ilmotsatu virvarri, Texase linnakeses elava perekonna vahetutest emotsioonidest aegruumi lõpmatuseni, poisiliku naiivsuse kadumisest meheks sirgumiseni.

Impressionistlik lugu Ameerika perekonnast 1950ndatel, mis jälgib nende vanima poja Jacki eluteed lapsepõlve süütutest ja muretutest aegadest purunenud illusioonidega täiskasvanueani välja, mida saadab püüd leida lepitust isaga (Brad Pitt). Jack (keda täiskasvanuna kehastab Sean Penn) tunneb end kaasaegses maailmas eksinud hingena - ta otsib elu mõtet, selle päritolu ning kahtleb usu olemasolus. Malickile iseloomuliku kujundlikkuse kaudu avaneb nii brutaalne inimloomus kui hingevagadus, mis ei vormi üksnes mõne üksiku inimese elu, vaid elu kui sellist tervikuna.

www.forumcinemas.ee

Loe täielikku tutvustust siit
Kasutaja avatar
eerik
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4876
Liitunud: 05. Märts 2006, 00:59

PostitusPostitas Forzelius » 28. Veebruar 2011, 18:30

Selle aasta oodatuim film.
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

PostitusPostitas Spellbound » 28. Veebruar 2011, 22:32

See tuleb epic
Kaamera taga on ei keegi muu kui maestro Emmanuel Lubezki, muusikat loob meister Alexandre Desplat, Malick kirjutab ja lavastab, trailer on samuti täpselt selline, et teised võiksid võtta eeskuju.
Who are you? Who slips into my robot body and whispers to my ghost?
LEVEL 1
Kasutaja avatar
Spellbound
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3527
Liitunud: 01. September 2008, 14:34
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas snufffy » 28. Veebruar 2011, 22:57

Forza kirjutas:Selle aasta oodatuim film.
Kasutaja avatar
snufffy
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 491
Liitunud: 02. Aprill 2010, 15:17

PostitusPostitas Soprano » 28. Märts 2011, 23:35

Pilt
Kasutaja avatar
Soprano
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 8748
Liitunud: 06. Jaanuar 2007, 05:24

PostitusPostitas eerik » 08. Aprill 2011, 00:16

Kasutaja avatar
eerik
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4876
Liitunud: 05. Märts 2006, 00:59

PostitusPostitas eerik » 29. Aprill 2011, 14:44

Solaris Kino andmetel on esialgne linastumiskuupäev 9. detsember, mis on ikka räige pettumus. Lootsin seda juba suvel näha. :'(
Kasutaja avatar
eerik
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4876
Liitunud: 05. Märts 2006, 00:59

PostitusPostitas eerik » 04. Mai 2011, 21:24

Kasutaja avatar
eerik
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4876
Liitunud: 05. Märts 2006, 00:59

Re: Elupuu

PostitusPostitas uLtImAtEcRiTiC » 02. Detsember 2011, 04:17

Nii, eks ma olen siis see paha, kes kogu sõimu enda peale võtab.

Kõik, kes veel kahtlevad, kas filmi vaadata või mitte, siis palun, palun tehke endale selgeks, et tegu on sisutu piltide virr-varriga (heas mõttes?) Ometi olen rahul, et kinno läksin, sest muidu poleks kindlasti suutnud ennast lõpuni vaatama sundida. Ei tulegi meelde, millal viimati filmi ajal nii massiliselt lahkuti... ning kohe kindlasti pole ammu kuulnud aplausi, et film lõpuks läbi sai.

Tegu on igavama, pikema ja kehvema Melanhoolia vennaga, millest sain kinnitust vaid sellele, et Brad Pitt on halb isa. Sean Penn tundus täiesti kasutu. Eraldi meeldivad mulle muidu nii needsamad plahvatused, vulkaanipursked kui ka draamaatiline tagasivaade perekonna ellu, paraku suudeti siin kõik ära rikkuda, isegi algus oli tapvalt igav. Võrdlust "2001: A Space Odyssey"ga kohe kindlasti välja ei kannata. Ei ole halb looming per se, lihtsalt ei meeldi tüütud slideshow'd, mis pealekauba veel ääretult segased on.

Kokku läks kõik liiga pikaks ning ajas pigem pea valutama, kaaskinokülastaja eeskujul oleks tahtnud endagi telefoni tükkideks visata. "Pruutneitsid" on selle kõrval tõsine meelelahutus, Pitbulli muusikavideod lausa meistriteosed.

Olid need ootused keskmisest suuremad või mitte, minuni see teos ei jõudnud,
3/10
Kasutaja avatar
uLtImAtEcRiTiC
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 4788
Liitunud: 01. Detsember 2009, 23:12

Re: Elupuu

PostitusPostitas Ralf » 02. Detsember 2011, 05:04

uLtImAtEcRiTiC kirjutas:Ei tulegi meelde, millal viimati filmi ajal nii massiliselt lahkuti...

Tihti märk heast filmist. (Y)


uLtImAtEcRiTiC kirjutas:palun tehke endale selgeks, et tegu on sisutu piltide virr-varriga

Mõned siin kindlasti ei teinud...
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Elupuu

PostitusPostitas Zinera » 02. Detsember 2011, 12:27

2/10 (spoilerid)

Tundub, kui aasta parim film? VALE, see on üks segasummasuvila, mida miskipärast tõstetakse taevaavarusdesse, kuigi oma madala laubaga ma ilmselt seda ei mõista. Film hakkas nagu iga teine draama, kurva looga elust enesest. Siis aga mingil naljakal põhjusel hunnik dokumentaalkaadreid, mis olid küll imeilusad ja pilkupüüdvad, kahjuks mitte kuidagi ei aidanud kaasa filmi arengule, vaid tekitasid lihtsalt suure küsimärgi.

Oleks siis korralik lugu, mis oleks sisukas ja mõtlemapanev, aga see on lihtsalt solgitud lambiste kaadritega. Mulle piisanuks kasvõi lihtsalt perekonna loost, nö mainstream mõne silmis, aga taheti luua kõrgem teos, midagi ülimuslikku "elu mõtte" žanrist.

Näitlejatööd olid kõik head, ka muusika, kuid kui filmib puudub tegelik ja otsene sidus mõte, siis kahjuks ei ole oluline, mis need professionaalsed isikud seal tegelikult tegid.

Kinost lahkus terve seanssi jooksul päris palju inimesi, lisaks oli lõpus kergendusohe ja pettumusaplaus, mis näitavad, et film pole suunatud tavalisele publikule, kuid olgem ausad - milleks siis välja reklaamida ülihead ja mõtlemapanevat teost, kui see on vaid "intelligentsetele inimestele" mõeldud?

Hinde panen sellise seetõttu, et "Elu puu" ei jõudnud minuni, kuid sisaldas väga püüdlikult ja hästi tehtud looduskaadreid, ja lugu, mis oli nii hea, kuid ärasolgitult kõige "inimestest kõrgemaga", et ei tohi lihtsalt enam madalamaks hinnet lasta, film ja idee väärivad midagigi, kuid mööndustega...
Zinera
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2599
Liitunud: 22. Mai 2005, 13:41

Re: Elupuu

PostitusPostitas P2ppin » 02. Detsember 2011, 13:29

üritasin kaks korda vaadata ning mõlemal korral sai kusagil 20min peal film kinni pandud. Eks selle filmiga pidigi olema, et kas meeldib tohutult või lihtsalt täis jura sinu jaoks. Nüüd tean, et kuulun nende teiste hulka. Hinnet sellisele vaatamisele ei pane.
Kasutaja avatar
P2ppin
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 254
Liitunud: 08. Jaanuar 2011, 21:58

Re: Elupuu

PostitusPostitas Spellbound » 02. Detsember 2011, 13:34

Tundub, et olen nende hulgas, kes naudivad Elupuu igat kaadrit ja vaatavad filmi kinos veel mitu korda üle.
Kindla loo puudumine ja näiliselt "suvaliste" kaadrite ilmumine on märk sellest, et midagi head on tulemas. Nii vastakaid arvamusi ühe filmi kohta on raske leida. Järelikult it must be legendary.

Siinkohal meeldib mulle kasutada lollikindlat lähenemist - see, et sina ei mõistnud ei tähenda, et film on halb. See, et mõni mõistab ei tähenda, et tegemist on meistriteosega. Malick ei tee filme rahvale. Ta teeb neid kas endale või kuskile veelgi kõrgemale.
Who are you? Who slips into my robot body and whispers to my ghost?
LEVEL 1
Kasutaja avatar
Spellbound
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3527
Liitunud: 01. September 2008, 14:34
Asukoht: Tallinn

Re: Elupuu

PostitusPostitas Zinera » 02. Detsember 2011, 13:52

Spellbound kirjutas:Siinkohal meeldib mulle kasutada lollikindlat lähenemist - see, et sina ei mõistnud ei tähenda, et film on halb. See, et mõni mõistab ei tähenda, et tegemist on meistriteosega. Malick ei tee filme rahvale. Ta teeb neid kas endale või kuskile veelgi kõrgemale.


Ei, ma sain aru, mida nad vaatajani tahtsid tuua, kuid see oli lihtsalt halvasti tehtud. Meistriteos on see film nende silmis, kes arvatavasti otsivad midagi, mis tavaelus puudu jääb, ja mida nad muidu ilmselt ei mõistaks...
Zinera
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2599
Liitunud: 22. Mai 2005, 13:41

Re: Elupuu

PostitusPostitas Spellbound » 02. Detsember 2011, 14:00

Zinera kirjutas:
Ei, ma sain aru, mida nad vaatajani tahtsid tuua, kuid see oli lihtsalt halvasti tehtud. Meistriteos on see film nende silmis, kes arvatavasti otsivad midagi, mis tavaelus puudu jääb, ja mida nad muidu ilmselt ei mõistaks...


Aga see, et miski on halvasti tehtud on ju ühe osa publiku subjektiivne arvamus mitte ülim tõde ja veel väita nii kindlalt, et miski on hea ainult neile, kes tahavad, et see oleks hea on ju lihtsalt ülbus.
Muidugi võib kohe kasutusele võtta võtted nagu, et see on liiga kunstiline film, sellest saab aru ainult režissöör ise, aga mõne, k.a minu, jaoks tähendavad sellised tiitlid hoopis seda, et režissöör on loonud midagu enda jaoks olulist ja see on meie enda asi, kas ja kuidas pugeme tema mõistusesse ehk tema filmi.
Who are you? Who slips into my robot body and whispers to my ghost?
LEVEL 1
Kasutaja avatar
Spellbound
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3527
Liitunud: 01. September 2008, 14:34
Asukoht: Tallinn

Järgmine

Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 56 külalist

cron