Üks mu sõber

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Üks mu sõber

PostitusPostitas eerik » 17. Detsember 2010, 17:00

Üks mu sõber
A Friend of Mine



Pärast naise surma ei taha peaosatäitja Mati (Aarne Üksküla) enam elada. Naine oli kogu tema elu - üksi pole elul mõtet. Kuigi Matil on töö raamatukogus ja seal on tema kõrval kolleeg Ruth (Rita Raave), kes on teda aastaid salaja armastanud, on Matil eluga raske edasi minna. Tütar Mari (Harriet Toompere) on aga oma eluga nii puntras, et vajaks ise abi. Mati tahaks lihtsalt ära. Siis ilmub ei tea kust püsimatu Sass (Aleksander Eelmaa), kõigi hädaliste sõber. Sass hakkab Matit elama õpetama. Matil on nüüd sõber, kellest on peaaegu et võimatu lahti saada.



Täielikku tutvustust loe siit.
Kasutaja avatar
eerik
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4876
Liitunud: 05. Märts 2006, 00:59

PostitusPostitas Kickflick » 07. Jaanuar 2011, 22:18

Üldiselt oli päris hea Eesti filmi kohta. Emotsionaalne, armas ja heade näitlejatega. Aga ei meeldinud see, et stseenid, mis olid ilmselt keerulisemad teha, jäid tegemata ja siis hüpati kuhugi kaugemale juba. Mitte, et ma muidu poleks aru saanud, aga oleks teinud filmi sujuvamaks ja nauditavamaks. Aga muidu jäin rahule, üle pika aja üks Eesti film, mida polnud piinlik vaadata.

7/10
Kasutaja avatar
Kickflick
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3774
Liitunud: 29. Juuli 2009, 19:53
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Spellbound » 02. Veebruar 2011, 17:55

Algus oli väga hea, aga pärast haigla episoodi algas põhjendamatute valikute ja ebaveenvate otsuste rada, mida süvendas veelgi võõraks jäänud karakterid, kuigi näitlejatööd olid kõik priimad. Kahjuks valiti Harriet Toompere valesse rolli, mistõttu sündis üks olematu isa ja tütre omavaheline suhe ja üldiselt väga ebaveenev esitus.
Viisakas film, kuid ei midagi muud. Stsenaarium on konarlik, teostus on täpselt õpperaamatute järgi ehk miitte ühtegi üllatust ja huvitavat lahendust. Sarnastel teemadel on tehtud üle mõistuse häid filme ja see ei ole üks neist.
5/10
Who are you? Who slips into my robot body and whispers to my ghost?
LEVEL 1
Kasutaja avatar
Spellbound
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3527
Liitunud: 01. September 2008, 14:34
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas rauls » 02. Veebruar 2011, 23:35

Siiani olen kuulnud peamiselt vaid kiidusõnu filmi kohta, eriti ajakirjanduses. Ootasin, kui keegi ka vähem positiivsema arvustuse teeks, et ma poleks ainus, kes filmist vaimustuses pole. Spellbound tegi otsa lahti ja ma olen temaga suures osas nõus. Jah, karakterid jäid võõraks ja film jättis liiga ebaveenva mulje. Dialoog oli kohati imelik ja liialt seosusetu. Ei tahakski rohkem midagi kehva öelda, ikkagi Eesti film ja Kivastikule sooviks edu! Üksküla iseenesest esines elavale legendile kohaselt suurepäraselt ja Eelmaagi oli tasemel. Eestlased vähemalt oskavad näidelda.

4/10
Kasutaja avatar
rauls
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4385
Liitunud: 27. August 2008, 23:34

PostitusPostitas LiveForThis » 03. Veebruar 2011, 01:04

Jah, mõlema eelkõnelejaga täiesti nõus.

Näitlejad olid suurepärased. Kena kohe vaadata.
Aga kõik muu kiskus kiirelt kiiva. Karakteriarendus oli äärmiselt ebaterviklik, lünklik ning lugu ise kiskus korraga mitmes suunas ja lõpuks jäigi kõik nagu pooleli.
Hirmus tavaline Eesti film.

5/10


Peab ikka kiiremas korras Keedust vaatama minema.
Kasutaja avatar
LiveForThis
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4911
Liitunud: 28. Juuni 2008, 15:25
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas sasa » 25. Veebruar 2011, 16:06

Päris hea film!!! 6.5 / 10
Hello sunshine , the earth says HELLO!
Kasutaja avatar
sasa
Batman alustab
Batman alustab
 
Postitusi: 75
Liitunud: 27. Juuni 2009, 13:55
Asukoht: Universum

Re: Üks mu sõber

PostitusPostitas brixxx » 03. Aprill 2012, 16:41

Mina hindan filmi selles vaate nurgast, mis filme Eesti viimasel ajal toodab, oli see kindlasti sisult üle keskmise ja isegi tipp teos. Film ei olnud liiga dramaatiline ja nukker nagu viimasel aja enamik eesti filme ''Kuhu inglid põgenevad'', ''Lumekuninganna'', ''Somanbuul'', ''Surnuaia vahi tütar'', ''Sügisball'', ''Püha Tõnu kiusamine'' jne, neist olen vaadanud ainult ''Sommanbuul''. Toon kaks eesti filmi esile, kus mind häirivad kahe keele kasutamine (eesti ja vene keel) ''Punane elavhõbe'' (siia sobib see) ja ''Rotilõks'' (ei saa aru, miks see pidi olema kaksik keelne, ei saanud filmist eriti selle tõttu aru).

Huvitav ja sisukas film, mitte liiga dramaatiline. Üks paremaid rolle Harrit Toomeperel, veel meeldib ta seriaalis Unistuste agentuur. Lemmik näitlejad filmis olid Aarne Üksküla ja Harrit Toompere.

Film meenutas veidi UK filmi ''Harry Brown''i, naise kaotuse osas ja mehe emotsioonid.

Spoiler :
''Üks mu sõber'' läks haiglas veidi segaseks, kui Mati'l olid sisemised vere jooksul, siis läks veidi aega mööda, kui Sass seletas midagi arstitele, siis tuli välja, et ta räägib teisest haigest, et Mati'l polnudki midagi hullu viga.


Hindeks annan 10/10.
Kultuuri Võlu - blogi kultuurist
Techblog - õpetused ja arvustused
Kasutaja avatar
brixxx
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 927
Liitunud: 19. Detsember 2011, 12:53
Asukoht: Tallinn

Re: Üks mu sõber

PostitusPostitas tiptheauthors » 18. Oktoober 2012, 15:19

Kes pole filmi näinud, siis külastage ametlikku allalaadimislehte https://www.tiptheauthors.com/movie.php?id=17
tiptheauthors
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 43
Liitunud: 17. Oktoober 2012, 14:36


Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 94 külalist