Päris koopia

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Päris koopia

PostitusPostitas Ralf » 17. November 2010, 18:07

Päris koopia
Copie conforme



Keskealine kirjanik sõidab tema uue romaani presenteerimisest huvitunud naise palvel ühte väikelinna oma lugejaskonnaga kohtuma. Kui jätta kõrvale Juliette Binoche'i väga nõtkelt nüansseeritud ja hästi väljapeetud roll, mis pälvis ka Cannes’is Kuldse Palmioksa, siis on film tervikuna saanud väga vastakaid hinnanguid: eurointellektuaalsest draamast meistriteoseni välja. Film on mehe ja naise suhete mitmetasandilisusest, kommunikatsiooni võimalikkusest või võimatusest, vaatamata sellele, et mõlemad on mitut keelt rääkivad intellektuaalid.

- http://2010.poff.ee/


Täielikku tutvustust loe siit.
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

PostitusPostitas Ralf » 02. Detsember 2010, 01:23

Nähtud PÖFF'i filmidest senine lemmik.

9/10

Publikule vist üldiselt väga peale ei läinud, (kohustuslik) aplaus jäi kuidagi imestusväärselt leigeks ja üks jorss mu kõrval oli pea ära suremas - vahepeal magas pruudi õla peal ja siis haigutas järjepidevalt.
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

PostitusPostitas eerik » 02. Detsember 2010, 01:26

Ei meeldinud. Idee oli iseenesest huvitav, dialoog oli kohati väga hea ning teravmeelselt humoorikas ja mõlemad näitlejatööd olis fantastilised. Aga teostuse koha pealt jättis soovida, eriti ebameeldiv oli see vastikult amatöörlik digitaalne välimus.

2/5
Kasutaja avatar
eerik
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4876
Liitunud: 05. Märts 2006, 00:59

PostitusPostitas Ralf » 02. Detsember 2010, 01:53

Minu arusaamist mööda oli süüdi halb koopia filmist... vähemalt Joonas mulle midagi hoiatavalt rääkis, et seda näidatakse Beta-millegi pealt ja ütles, et nii ei pruugi elamust kätte saada. Ma pole isiklikult nende formaatidega üldse tuttav, aga nii ta igatahes rääkis.

Isiklikult osutus filmi suhteliselt peen ja adekvaatne lavastus, vaimselt väga stimuleeriv dialoog ja lausa värskendavalt hea näiteseltskond selle tõeliseks vaatamisnaudinguks. Varsti saame ka teada, mida rauls arvas...
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

PostitusPostitas rauls » 02. Detsember 2010, 02:37

Mulle meeldis! Äärmiselt intelligentne film, aga mitte liiga. Tegelaste suust tuli palju häid mõtteteri. Mulle meeldis rohkem küll mehe arvamus. Huumor oli maitsekas ja üsnagi teravmeelne. Abielupaari teesklemine oli hea lüke. Mingi hetk hakkasin juba uskuma, et ongi abielus. Äkki olidki? Jättis vähe nagu sürri mulje. Eks filmi üks põhiteemasid oligi ju koopia (teeskluse) ja originaali (tõelisuse) võrdlus.

"Päris koopia" on kahtlemata kvaliteetfilm. Lavastus on tasemel ja näitlejatööd tõeliselt proffesionaalsed. Juliette Binoche oli muidugi eriti võrratu.

8/10
Kasutaja avatar
rauls
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4385
Liitunud: 27. August 2008, 23:34

PostitusPostitas Ralf » 02. Detsember 2010, 02:40

Ma olin vahepeal üksjagu segaduses, kas nad kõigest teesklesid abielupaari või päriselt olidki seda. Viimase 15-20 minuti põhjal siiski tegin tugeva ja veendunud järelduse, et olid, kuigi see muudab suure osa dialoogist filmi esimesest kolmandikust jälle veidi segaseks. Ju ta siis pidigi selline ambiguous olema... Muidugi filmi keskse idee ja kahe peategelase omavahelise kontrasti kontekstis oleks vägagi loogiline, et tegu oli kõigest nö näitemänguga.
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

PostitusPostitas Spellbound » 08. Märts 2011, 22:22

Mitu kellalööki oli lõpus?
Spoiler :
8

9/10
Who are you? Who slips into my robot body and whispers to my ghost?
LEVEL 1
Kasutaja avatar
Spellbound
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3527
Liitunud: 01. September 2008, 14:34
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas DaydreamDiamond » 16. Juuni 2011, 10:17

Hullult kummaline film mu jaoks. Kahtlemata head teemad ning jah, tõesti stimuleeriv aga kuidagi liiga puust ja punane nagu. Küll aga meeldis väga kaameratöö ja kogu film oli kuidagi ehe oma olemuselt. Ja lihtne. Lihtne heas mõttes.

7/10
It's only after we've lost everything that we're free to do anything.
Kasutaja avatar
DaydreamDiamond
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 982
Liitunud: 07. Oktoober 2008, 11:36
Asukoht: Tartu


Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 64 külalist