Sotsiaalvõrgustik

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Sotsiaalvõrgustik

PostitusPostitas Rain » 25. September 2010, 20:57

Sotsiaalvõrgustik
The Social Network (2010)

2003. aasta sügisel istub Harvardi tudengist geniaalne programmeerija Mark Zuckerberg (Jesse Eisenberg) ühel õhtul oma ühiselamutoas arvuti taha ja asub palavikuliselt tööle uue idee kallal. Raevuka blogimise ja programeerimise tulemusel saab alguse midagi, millest kasvab välja globaalne sotsiaalvõrgustik ja revolutsioon kommunikatsiooni vallas, Facebook. Kuus aastat ja 500 miljonit sõpra hiljem on Mark Zuckerbergist saanud maailma noorim miljardär… aga selline edu toob endaga kaasa nii isiklikke kui juriidilisi komplikatsioone.

www.forumcinemas.ee

Loe täielikku tutvustust siit
Kasutaja avatar
Rain
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 3667
Liitunud: 06. Märts 2008, 16:38

PostitusPostitas eerik » 08. Oktoober 2010, 22:49

Lühidalt öeldes: suurepärane film, kahtlemata üks selle aasta parimaid. Fincher taastas minu silmis enda maine, mille ta pärast Benjamin Buttonit kaotas.

5/5
Kasutaja avatar
eerik
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4876
Liitunud: 05. Märts 2006, 00:59

PostitusPostitas Forzelius » 08. Oktoober 2010, 23:21

Kui eerik juba 5/5 paneb, on asi enam kui hea
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

PostitusPostitas eerik » 08. Oktoober 2010, 23:44

Võib-olla pingutan veidi üle, aga julgen väita, et Sotsiaalvõrgustik on mulle kõige suuremat üllatust pakkunud film üldse. Kui ma esimest korda kuulsin, et Facebookist tehakse film, tundus see minu jaoks ülimalt tobe ja juba eos surnud idee. Aga tegelikult ei ole ju film otseselt Facebookist, vaid inimeste püüdlustest, ahnusest, ideede varastamisest, reetmisest, tunnustuseihast jms. Mark Zuckerberg on vähemalt filmi järgi väga värvikas ja põhimõtte kindel inimene. Nimetaksin teda isegi tänapäeva Daniel Plainviewks, kes on mulle mõnes mõttes iidoliks. Aga eks ma olen ka mingil määral "kallutatud" kuna olen ise äriinfotehnoloogia tudeng. :pööritus:
Kasutaja avatar
eerik
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4876
Liitunud: 05. Märts 2006, 00:59

PostitusPostitas Loop » 11. Oktoober 2010, 16:25

on see ka mõneti keeruline film ?
Kasutaja avatar
Loop
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 354
Liitunud: 26. August 2010, 10:27

PostitusPostitas Soprano » 11. Oktoober 2010, 16:59

Loop kirjutas:on see ka mõneti keeruline film ?

Ei ütleks. Dialoogid on küll kiired, kuid kõik peaks arusaadav olema. Näiteks esimest stseeni filmiti 99 korda ja Fincher tahtis seal järjest kiiremat kahekõne, mis samas ei lähe ka vudistamiseks, kusjuures Zuckerberg päriselt nii kiiresti ei vatra. Kuskil öeldi, et rääkimine selles filmis on sama põnev nagu tagaajamine mõnes action-filmis.

P.S. 5 tasuta lugu aasta parimalt soundtrack'lt:
http://www.nullco.com/TSN/
Kasutaja avatar
Soprano
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 8748
Liitunud: 06. Jaanuar 2007, 05:24

PostitusPostitas DaydreamDiamond » 14. Oktoober 2010, 21:20

Kas see film on tõesti 2 (KAKS) tundi pikk?! Mulle tundus rohkem 15 minutit :'(
Olen kindel, et ma polnud ainuke, kes algul selle filmi tegemist võttis suht naljana ja arvas, et Finchu paneb korraliku ämbri maha. Tulemus on siiski päääris palju erinev sellest.
Üldiselt ütleks, et suhteliselt full of win. Väga hea script, suurepärased osatäitmised. Tõesti ei oska hetkel ühtegi miinust välja tuua.

Film võib olla Facebooki tegemisest aga sealt läbikäivaid teemasid võib laiendada veel väga palju.

Sellele filmile tõesti julgeksin 10/10 anda.

Ta ainult nii kuradi kiiresti läks :'( Raudselt lähen korra veel vaatama.
It's only after we've lost everything that we're free to do anything.
Kasutaja avatar
DaydreamDiamond
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 982
Liitunud: 07. Oktoober 2008, 11:36
Asukoht: Tartu

PostitusPostitas Forzelius » 15. Oktoober 2010, 19:58

Kiiresti ei läinud ning üksi vast uuesti ei vaataks, aga, jah: meisterlik. Ma olen vist üks vähestest, kes ei arvanud, et see halb tuleb. Pidigi tulema ju facebooki loomisest. Samamoodi nagu iga äri alustamise juures on kõrilõikamist, reetmist ja noa selga löömist. Draama, inimsuhted - miks nii paljud seda maha tegid enne linastumist juba. Arvasite, et tuleb sellest, kuidas kari fb nerde enda pilte laigivad?
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

PostitusPostitas rauls » 15. Oktoober 2010, 23:00

Tõsiselt hea film. Teostus on äärmiselt kvaliteetne. Lugu iseenesest on lihtsalt huvitav, mitte küll ülihuvitav, aga tehniline külg on lihtsalt tippklass. Ei, siin praktiliselt pole palju raha nõudvaid eriefekte. Kaameratöö, montaaž, võtteplatside kujundus, taustamuusika sobilikkus, valgustus - kõik see on nii hoolikalt ja suurepäraselt tehtud, et lust oli vaadata. Sama ütleks ka Buttoni, mida ma alles 3 päeva tagasi suurelt ekraanilt nautisin, kohta, kus story ise on nii ja naa, aga kõik muu on super. "The Social Networki" puhul ei saa kiitmata jätta kaht tõusvat tähte - Jesse Eisenbergi ja Andrew Garfieldi - mõlema poolt äärmiselt veenev ja sümpaatne rollisooritus.

9/10

Kas keegi suutis avadialoogi absoluutselt iga lauset endale selgeks teha? Mul läks küll seal pool juttu ühest kõrvast sisse ja teisest välja.
Kasutaja avatar
rauls
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4385
Liitunud: 27. August 2008, 23:34

PostitusPostitas eerik » 15. Oktoober 2010, 23:20

rauls kirjutas:Kas keegi suutis avadialoogi absoluutselt iga lauset endale selgeks teha? Mul läks küll seal pool juttu ühest kõrvast sisse ja teisest välja.

Väidetavalt filmiti avastseeni lausa 99 korda (nagu Soprano juba mainis), et kõik oleks perfektne ja tunduks autentselt naturaalne. Eriti oli Fincher vaeva näinud taustal olevate statistidega, keda keegi nagunii ei märka. Ja see tunduski väga loomulik ning ei märganud selle juures midagi eriskummalist. Eks järgmisel vaatamisel pööran sellele rohkem tähelepanu.

Ja mis eriefektidesse puutub, siis kaksikute "tegemine" võis päris keeruline ja aeganõudev olla.
Kasutaja avatar
eerik
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4876
Liitunud: 05. Märts 2006, 00:59

PostitusPostitas rauls » 15. Oktoober 2010, 23:47

eerik kirjutas:Ja mis eriefektidesse puutub, siis kaksikute "tegemine" võis päris keeruline ja aeganõudev olla.
Kusjuures alles nüüd, pärast sinu kommentaari lugemist, sain teada, et kaksikuid Winklevosse mängis üks näitleja :o
Kasutaja avatar
rauls
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4385
Liitunud: 27. August 2008, 23:34

PostitusPostitas Soprano » 16. Oktoober 2010, 00:12

rauls kirjutas:Kusjuures alles nüüd, pärast sinu kommentaari lugemist, sain teada, et kaksikuid Winklevosse mängis üks näitleja :o

Ja sa pole kaugeltki ainus, kes üllatus seda teada saades.
Kui huvitab, siis intervjuu Armie Hammer'ga.
Kasutaja avatar
Soprano
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 8748
Liitunud: 06. Jaanuar 2007, 05:24

PostitusPostitas Forzelius » 16. Oktoober 2010, 00:53

Soprano kirjutas:
rauls kirjutas:Kusjuures alles nüüd, pärast sinu kommentaari lugemist, sain teada, et kaksikuid Winklevosse mängis üks näitleja :o

Ja sa pole kaugeltki ainus, kes üllatus seda teada saades.
Kui huvitab, siis intervjuu Armie Hammer'ga.


keha laenati ühelt Ralph Laureni modellilt osade stseenide tegemiseks as well
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

PostitusPostitas Defka » 21. Oktoober 2010, 22:55

Kõva 9 film, ehe nauding. Jesse sobis rolli nii ideaalselt.

Siin on mainimata veel üks lahe osa. Mark ja Sean klubis. Mõnus müts, korraks oli tunne, et mida hekki, kes volüümi juurde pani. A siis tuli meelde, et nii peabki olema
Kasutaja avatar
Defka
Raevunud härg
Raevunud härg
 
Postitusi: 161
Liitunud: 19. November 2009, 18:29

PostitusPostitas Spellbound » 25. Oktoober 2010, 15:24

I think if your clients want to sit on my shoulders and call themselves tall, they have the right to give it a try - but there's no requirement that I enjoy sitting here listening to people lie. You have part of my attention - you have the minimum amount. The rest of my attention is back at the offices of Facebook, where my colleagues and I are doing things that no one in this room, including and especially your clients, are intellectually or creatively capable of doing.

Film, kus mõttesähvatused on võimsama mõjuga kui ükskõik milline plahvatus ja kus sõnad tekitavad rohkem pinget ja valu kui mistahes tulevahetus.
Who are you? Who slips into my robot body and whispers to my ghost?
LEVEL 1
Kasutaja avatar
Spellbound
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3527
Liitunud: 01. September 2008, 14:34
Asukoht: Tallinn

Järgmine

Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 22 külalist

cron