Jurassic Park

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Jurassic Park

PostitusPostitas Asko » 20. Veebruar 2005, 19:18

Jurassic Park
Jurassic Park (1993)

Miljonär John Hammond (Richard Attenborough) on hakkama saanud võimatu ettevõtmisega - tema palgatud teadlased on avastanud viisi, kuidas kloonida miljonite aastate eest välja surnud sauruseliike. Saurused paigutati üksikule saarele, kus avatakse looduspark. Enne selle avamist kutsub John sinna grupi teadlasi, et kuulda nendepoolset hinnangut.
Õnnetuseks saavad saurused oma aedikutest välja ja sellest midagi head juba ei tule...

Loe täielikku tutvustust siit
"It is better to keep your mouth closed and let people think you are a fool than to open it and remove all doubt." - Mark Twain
Kasutaja avatar
Asko
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 636
Liitunud: 28. Detsember 2004, 18:39
Asukoht: Tallinn

-

PostitusPostitas M » 20. Veebruar 2005, 20:06

Üks parimaid katastroofifilme mis iial tehtud. :D [/i][/b]
M
Registreerimata kasutaja
Registreerimata kasutaja
 

PostitusPostitas Robert » 20. Veebruar 2005, 22:57

Njamp, päris lahe film.
Robert
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2873
Liitunud: 18. Jaanuar 2005, 15:21
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Mihkel » 04. Juuni 2005, 18:23

Väga hea film koos mega lahedate eriefektidega.
Kasutaja avatar
Mihkel
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 957
Liitunud: 20. Veebruar 2005, 22:08

PostitusPostitas uussaabas0 » 16. Juuni 2005, 19:46

Järgmine minu lemmikuid filme. :D tahaks juba näha 3osa(pole näind :( )
Kasutaja avatar
uussaabas0
Raevunud härg
Raevunud härg
 
Postitusi: 189
Liitunud: 17. Aprill 2005, 15:48
Asukoht: Pärnu

PostitusPostitas kuu67 » 17. Juuni 2005, 17:20

mulle meeldis
kuu67
Batman alustab
Batman alustab
 
Postitusi: 86
Liitunud: 09. Juuni 2005, 21:09
Asukoht: vÃĩru

PostitusPostitas Fletcher » 03. Jaanuar 2006, 13:01

triloogiast parim on vast teine osa, sest seal läheb t-rex linna ka märatsema. kuid ega esimenegi väga alla jäänud. 7/10.
Pilt
Kasutaja avatar
Fletcher
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 297
Liitunud: 07. August 2005, 03:28
Asukoht: Mätta all

PostitusPostitas karl100 » 18. Veebruar 2006, 19:51

lahe :) aga mu sõber kui näeb seda filmi siis kohe su ammuli vahib sest ta on dinosauruste fänn :idea:
Kasutaja avatar
karl100
Bännitud
Bännitud
 
Postitusi: 26
Liitunud: 17. Veebruar 2006, 21:38
Asukoht: jÃĩgeva

PostitusPostitas Forzelius » 18. Veebruar 2006, 19:54

Mulle meeldisid just teine ja esimene osa... Kolmas osa oli juba natukene persekukkunud... Teisel ja esimesel oli näha ka paremat näitlejatööd, kuid just esimesel...
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

PostitusPostitas Girl17 » 04. Märts 2006, 20:43

mulle meeldis....päris lahe :wink:
Kasutaja avatar
Girl17
Raevunud härg
Raevunud härg
 
Postitusi: 170
Liitunud: 25. Jaanuar 2006, 14:42
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas HEllseeker » 11. Detsember 2007, 21:17

Järjekordselt mina laisk inimene kommenteerin tervet triloogiat esimese osa alla.
Jurassic Park 1993 - Steven Spielberg ütleb kõik 10/10 (5-eriefektid, 2-näitlejatööd, 3-lugu)
The Lost World:Jurassic Park 1997 - Endiselt ütleb Spielberg kõik:D Aga ootamatu oli minu jaoks see, et järg on parem kui originaal:D Ja näitlejad on head ja lugu on head ja eriefektid on isegi veel paremad kui esimese omad. Ja palju andis juurde linna stseen. Oleks küll meeldinud kui linnas oleks lahti pääsend rohkem kui üks saurus aga noh....
Jurassic Park III The Extinction 2001 - igatahes esimese kahega võrreldes pettumus. Aga ei tasu ennast petta, väga hea film sellegi poolest. Aga tõesti loo originaalsus kadus kahjuks ära :shokeeritud:
Jurassic Park 4 2008 - planeeritud 2008 aastaks kuid kindlaid andmeid veel pole. Kuulujutud Joe Johnsonija Laura Derni cameodest on tagasi lükatud.
Kokkuvõtteks on Jurassic Park väga hea sci-fi/seiklus/õudus sari, milles on kõik suurfilmile omased jooned.
"Why don't things fall up?" Kelly Bundy "Married with Children"
Kasutaja avatar
HEllseeker
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 264
Liitunud: 21. Juuli 2007, 17:06
Asukoht: Roela

PostitusPostitas Spellbound » 26. Oktoober 2010, 12:02

Sai oma lapsepõlvelemmikut taaskord uuesti vaadatud ning kõik mälestused hakkasid minus pulbitsema. Mäletan kui väiksena vaatasin seda esimest korda, siis iga kord kui T-Rex või raptorid ekraanile ilmusid, panin silmad kinni, sest see oli minu jaoks lihtsalt liiga hirmus ja reaalne. Eks see mõjus igaühele nii, sest oma aja kohta on efektid vapustavalt head ja tõetruud, rääkimata praktilisusest ja lähivõtetest dinosaurustest. Ilmselt see minus vaimustust tekitaski, sest kunagi varem polnud dinosaurust nii lähedalt näinud. Nii sai alguse ka minu lapsepõlve kinnisidee, mis väljendus sauruste joonistamisega, nende kohta lugemisega ja ostsin isegi samanimelise seeria põhjal kirjutatud raamatu Dinosauruste radadel.

Nüüd vanemana oli Spielbergi meistriteost endiselt hea vaadata, sest Sam Neill on geniaalselt sümpaatne näitleja ning Laura Dernist ja Jeff Goldblumist pole mõtet rääkidagi. Goldblum ei peagi midagi tegema, ta on niisama ka lahe.
Saving Private Ryani stiilis kaameratöö algeid oli juba siin tunda. Igatahes lapsepõlvelemmik, mis ei jää kunagi vanaks.
Who are you? Who slips into my robot body and whispers to my ghost?
LEVEL 1
Kasutaja avatar
Spellbound
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3527
Liitunud: 01. September 2008, 14:34
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas LiveForThis » 26. Oktoober 2010, 13:05

Kuigi Crichtoni visioon on märksa tumedamates toonides ja hoopis teistsuguse lõpuga, on Spielbergi Jurassic Park ehe märk innovaatorit, kes suutis esile manada lõbusa ja samas ka vägagi kohutava versiooni loodusega jändamisest, mis ei lõppenud kuigi hästi.

Sissejuhatus, mis pani paika filmi tooni, vuristas päris lõpuni välja. Kogupereseikluseks oleks JP-i vist ikkagi imelik nimetada, sest tehtud töö nii praktiliste kui ka arvuti efektidega on imetlusväärselt kaua ajaga kaasas käinud ja toonivaheldus annabki filmile vajaliku sära, mis kutsub ikka ja jälle eri masti inimesi ligi. Kuigi teatud hetked jätavad küll üsna kid friendly mulje.

Ei ütleks, et tegu on 93. aasta filmiga, kuid seda ta siiski on.Lähivõtted saurustest ja nende liikuvusest on eri kaameravõtetega originaalselt ja kaasahaaravalt tabatud. Näitlejatööde poolest on film igati tip top. Samuel L. Jackson, Sam Neill, Jeff Goldblum ja Laura Dern annavad kõik positiivsed etteasted. Atmosfäärikas park ja selle asukad loovad tugeva pinnase sündmuste jadaks, mis ei lähe kunagi meelest.

Kui aastaid tagasi elasin kaasa ainult saurustele ja nendele kahele lapsele, siis nüüd viimaste aastate jooksul, kui olen sattunud filmi taas nägema, olen hakanud hindama ülisümpaatset Alan Granti ja tema kaaskonda. Ütlematagi selge, et Sam Neil on Grantina ajatu kangelane.

Väga mõnus oli seda uuesti vaadata. Mälestused hirmutundest, kui seda esmakordselt nägin, on siiani meeles.

Ei tea, äkki olen liiga mälestustes kinni, aga alla 10/10 ei tahaks mitte kuidagi panna.
Kasutaja avatar
LiveForThis
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4911
Liitunud: 28. Juuni 2008, 15:25
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Ralf » 19. Juuni 2011, 22:20

DVD käis eile mängijast läbi ja pani ausalt öeldes imestama, miks Hammond ei installeerinud nende džiipide asemel pargi kohale lihtsalt midagi suusaliftide sarnast, sest see oleks ju vähemalt osaliselt kõrvaldanud vajaduse elektriseeritud traataedade järele ning tõenäoliselt ka dinosauruste mittenägemise probleemi ("So how much for our first tour. Two no-shows and one sick triceratops,"), rääkimata ohutusest.
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

PostitusPostitas Zinera » 19. Juuni 2011, 22:36

Ralf kirjutas:DVD käis eile mängijast läbi ja pani ausalt öeldes imestama, miks Hammond ei installeerinud nende džiipide asemel pargi kohale lihtsalt midagi suusaliftide sarnast, sest see oleks ju vähemalt osaliselt kõrvaldanud vajaduse elektriseeritud traataedade järele ning tõenäoliselt ka dinosauruste mittenägemise probleemi ("So how much for our first tour. Two no-shows and one sick triceratops,"), rääkimata ohutusest.


Vahel lihtsalt on vaja idioote, et teha head filmi.... :pööritus:
Zinera
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2599
Liitunud: 22. Mai 2005, 13:41

Järgmine

Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 45 külalist

cron