Algus

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Algus

PostitusPostitas Soprano » 09. Mai 2010, 18:04

Algus
Inception (2010)

Dom Cobb (Leonardo DiCaprio) on vilunud kurjategija, kes varastab väärtuslikke saladusi sügavalt alateadvusest magamise ajal, mil inimese meeled on kõige haavatavamad. Cobbi oskused on teinud temast hinnatud spetsialisti kaasaegse tööstusspionaazhi vallas. Samas on see töö teinud temast rahvusvaheliselt tagaotsitava põgeniku, kes on kaotanud kõik, mis talle kallis oli. Nüüd pakutakse mehele aga võimalust lunatuseks. Viimane tööots võib anda talle tagasi tema elu, kuid selle saavutamiseks peab ta saama hakkama võimatuga - algusega. Järjekordse röövi asemel peab Cobb oma spetsialistide tiimiga tegema midagi vastupidist. Nende ülesandeks pole mitte idee varastamine, vaid uue istutamine. Kui neid saadab edu, on see ideaalne kuritegu.

Ent mitte miski ei valmista meeskonda ette võitluseks ohtliku vastasega, kes näib aimavat iga nende liigutust. See on vaenlane, kelle tulekut oleks võinud ette näha vaid Cobb.

Christopher Nolan ("Pimeduse rüütel", "Memento") kirjutas ja lavastas pöörase fantaasialennuga suurejoonelise põnevusfilmi "Algus", mis viib vaataja maailma eri paigusse ning unede intiimsesse ja lõputusse maailma.

www.forumcinemas.ee

Loe täielikku tutvustust siit
Kasutaja avatar
Soprano
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 8748
Liitunud: 06. Jaanuar 2007, 05:24

PostitusPostitas DaydreamDiamond » 10. Mai 2010, 13:15

Tron Legacy kõrval aasta oodatuim. Siiamaani ka teaser ja treilerid ainult isu tõstnud. Kamoon - it's C. Nolan ffs.
It's only after we've lost everything that we're free to do anything.
Kasutaja avatar
DaydreamDiamond
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 982
Liitunud: 07. Oktoober 2008, 11:36
Asukoht: Tartu

PostitusPostitas jaanusr » 12. Juuli 2010, 01:25

Esimesed arvustused on lausa kõhedust tekitavad...mõned kriitikut juba pasundavad "Best movie ever made"....


...jalkaga nüüd ühelpool...tuleb hakata minuteid Inceptioni esilinastuse poole lugema...2 aastat juba oodanud :o
Kasutaja avatar
jaanusr
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 10
Liitunud: 06. Jaanuar 2010, 14:56
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas LiveForThis » 12. Juuli 2010, 01:41

Jah, sama siin. Olen vaadanud ainult kõige viimast täispikka treilerit, aga kõik muu jätan kõrvale, et elamus suurem, valjum ja ilusam oleks.
Kasutaja avatar
LiveForThis
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4911
Liitunud: 28. Juuni 2008, 15:25
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas LauraOlen » 23. Juuli 2010, 00:46

Oi kuidas Inception mulle meeldis. Esilinastustel käimine on minule küllaltki haruldane, aga selle filmi puhul oli mul huvi lihtsalt liiga suur, et veel ühte päeva oodata.
Ma üldiselt ei hakka mingit korralikku arvustust kirjutama, ma toon lihtsalt välja suurimad plussid filmi juures.
* Christopher Nolan.
See nimi ütleb kõik. Ma olen näinud praegu ainult kolme tema filmi, aga ma samas usun, et mulle meeldib kõikide filmide puhul tema tume, aga intelligentne stiil.
*Alateadvus ja unenäod.
Mõlemad on mulle väga südamelähedased teemad ja alateadvuse üle olen ma tegelikult mõelnud aastaid, ning ma siiani ei mõista seda (samas võibolla ei tahagi mõista). Unenäod on õnneks pisut lihtsamini mõistetavad, ning selle filmi ajal oli mul ka paar äratundmis momenti, mis mulle väga meeldisid.
Näiteks füüsikaseaduste stseen - mul on endal unes samamoodi olnud, kus näiteks mõtlen, et selja taga on üks mees püssiga, ning pärast muidugi ongi.
Kõik sõltub ju mõtetest (projektsioonidest siis?), nii et mina olen väga õnnelik, et ma pole lucid dreaminguga eriti kaugele jõudnud (peale selle, et ma saan igas õudusunenäos aru, et ma näen und ja ärkan mõne hetkega üles).
Sammuti lisaksin, et mõnele küsimusele andis film väga hea vastuse.
Ma olen ise ka unenägudes päris tugevat füüsilist valu tundnud, ning see on mind tõsiselt segadusse ajanud, kuna ma vanasti uskusin, et see on võimatu.
Okei, ma kaldun juba teemast kõrvale, sorry about that.
* Veel meeldisid mulle näitlejatööd, mina ei märganud küll ühtegi kohta, kus nuriseda saaks. Leo oli ka päris hea, kuigi mul olid tema kohta väiksed eelarvamused. Samas see oli iseenesestmõistetav, et näitlemine on selles filmis hea.
* Soundtrack oli mõnus, kuigi ma olin paljude lugudega harjunud.

Üldiselt meeldis mulle ka Nolanile omane hoogsus, aga ma tegin selle vea, et keskendusin liiga palju detailidele ja ''reeglitele'' filmis ja nende analüüsimisele, ning filmi keskel olin ma liiga segaduses.
Samas ma vaatan seda kindlasti veel paar korda, ning tõenäoliselt saan juba teise korraga kõigele pihta.

Lõpp oli täiuslik,
Spoiler :
kuigi seda ma veel ei oska kommenteerida, et kas see jäi põõrlema või mitte. Ei tahaks kumbagi varianti välistada.


10/10, muud võimalust polegi.
Kasutaja avatar
LauraOlen
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 543
Liitunud: 06. August 2007, 14:44

PostitusPostitas Risko » 23. Juuli 2010, 05:56

Ma ei mõista, mis täpselt selle filmi nii keerukaks tegema peaks - ma ootasin ikka midagi, mis nõuab kindlasti korduvat vaatamist. Ilmselt ongi üht-teist uut leida ka teisel korral, aga üldiselt oli kõik üpris kergesti jälgitav ja igati loogiline - kõik tehakse sulle kristallselgeks enne kui asi ära pöörab ja nad unenägusid kuhjama hakkavad.
Kasutaja avatar
Risko
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 218
Liitunud: 20. Juuni 2007, 23:34
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas KDorbek » 23. Juuli 2010, 09:34

Tõiseselt Mind Fuc# film.
Ei nõustu absoluutselt Riskoga, et jube kergesti jälgitav film.
Jah jälgida oli veel ok, aga pärast filmi saalist väljudes oli mul ikka nii mõnigi küsimus ja arvatavasti neid ei mõtlegi välja. Kui mõtled, siis see on ainult sinu arvamus, aga teine inimene võib absoluutselt teist moodi seda filmi näha. Ja selles ongi minu jaoks selle teose geniaalsus.

Ma ei oska isegi hetkel hinnata seda filmi. Tahaks 10 panna, aga vaatan teist korda üle ja see võib muuta mu arvamust. Emotsiooni ajel ei hakka punkte panema.
KDorbek
Raevunud härg
Raevunud härg
 
Postitusi: 153
Liitunud: 18. Aprill 2009, 02:26

PostitusPostitas DaydreamDiamond » 23. Juuli 2010, 12:53

kõik juba üldiselt ära öeldud. Ei oska alla 1010 kuidagi panna. Love you Chris.
It's only after we've lost everything that we're free to do anything.
Kasutaja avatar
DaydreamDiamond
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 982
Liitunud: 07. Oktoober 2008, 11:36
Asukoht: Tartu

PostitusPostitas Kidd » 23. Juuli 2010, 22:14

Täielik jama
So, where's the Cannes Film Festival being held this year?
Kasutaja avatar
Kidd
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 872
Liitunud: 23. Jaanuar 2008, 15:14
Asukoht: Taiwan

PostitusPostitas Kidd » 23. Juuli 2010, 22:16

Kidd kirjutas:Täielik jama


Ei nõustu absoluutselt, minu arust suurepärane film igatahes. Pole nagu norida midagi. Kuigi selline otsade lahtijätmine käib närvidele küll.

10/10
So, where's the Cannes Film Festival being held this year?
Kasutaja avatar
Kidd
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 872
Liitunud: 23. Jaanuar 2008, 15:14
Asukoht: Taiwan

PostitusPostitas Rain » 23. Juuli 2010, 22:26

Kidd kirjutas:
Kidd kirjutas:Täielik jama

Ei nõustu absoluutselt, minu arust suurepärane film igatahes. Pole nagu norida midagi. Kuigi selline otsade lahtijätmine käib närvidele küll.

10/10

Algselt arvasid, et film on täielik jama, ja siis 2 minuti pärast muutsid oma meelt? :))
Kasutaja avatar
Rain
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 3667
Liitunud: 06. Märts 2008, 16:38

PostitusPostitas Ralf » 23. Juuli 2010, 22:36

Rain kirjutas:
Kidd kirjutas:
Kidd kirjutas:Täielik jama

Ei nõustu absoluutselt, minu arust suurepärane film igatahes. Pole nagu norida midagi. Kuigi selline otsade lahtijätmine käib närvidele küll.

10/10

Algselt arvasid, et film on täielik jama, ja siis 2 minuti pärast muutsid oma meelt? :))

Pigem üritas nalja teha. 8)

taffex on muide nii hardcore, et käis esilinastusel, teist korda veel ja läheb nädalavahetusel kolmandale raundile.
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

PostitusPostitas LiveForThis » 23. Juuli 2010, 23:02

Tahan kaaaaa :'( :'( :'( :'(

Ok, ok, homme või ülehomme lähme ja eks näeb, kas tegu on tõesti über super vinge filmiga, mida haip on ära rikkunud või on tegu taaskord ehtsa Nolaniga, mida üks lihtne haipimine rikkuda ei suuda(näide: TDK)
Kasutaja avatar
LiveForThis
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4911
Liitunud: 28. Juuni 2008, 15:25
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas rauls » 24. Juuli 2010, 00:30

Tegu oli väga oodatud filmiga ka minu jaoks. Ei pettunud.

Mulle tuli filmi vaatamise ajal pidevalt meelde "Shutter Island". On ju mitu suurt ühisjoont neil linateostel. Esiteks Leo. Teiseks on pidevalt õhus küsimus, mis on reaalsus ja mis mitte. "Inception" on aga äärmiselt sisutihe nagu mõni teinegi Nolani teos. Erilist passimist pole. Sündmustik areneb kiiresti. Mõnes kohas oleks tahtnud rohkem süveneda konkreetsesse teemasse, aga juba tuli uus olukord peale. Nolan ajas asja vähe liiga keeruliseks. Mul oli küll vahepeal suuri raskusi, et matsu jagada. Filmi lõpuks sain enamjaolt kõigele pihta. Unenägude maailm oli paeluv ja küllaltki originaalne, aga Nolan oleks võinud veel rohkem fantaasiaga mängida. Liigselt ebarealistlikku märulit oli liialt palju.
Spoiler :
Mind ajab närvi see, kui "pahad" pidevalt justnagu meelega tulistaks peategelastest mööda.

Üldkokkuvõttes ütleks, et film on hea, kuid mitte super. "Shutter Island" on parem! :) (viimase väitega nõustuvad tõenäoliselt vähesed)

7,5/10
Kasutaja avatar
rauls
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4385
Liitunud: 27. August 2008, 23:34

PostitusPostitas Soprano » 24. Juuli 2010, 01:02

rauls kirjutas:Mulle tuli filmi vaatamise ajal pidevalt meelde "Shutter Island". On ju mitu suurt ühisjoont neil linateostel. Esiteks Leo. Teiseks on pidevalt õhus küsimus, mis on reaalsus ja mis mitte.

+1
Lisaks müstika naiste ümber ja lapsed olid mõlemas tähtsal kohal.

9 unenägu 10'st

P.S. Kui tahate ajusid ragistada, siis kuulake spoileritega arutelu: üks ja kaks. Lõpus läheb päris segaseks. :P
Kasutaja avatar
Soprano
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 8748
Liitunud: 06. Jaanuar 2007, 05:24

Järgmine

Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 42 külalist