Mis piinab Gilbert Grape'i?

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Mis piinab Gilbert Grape'i?

PostitusPostitas Ralf » 16. Aprill 2010, 14:32

Mis piinab Gilbert Grape'i?
What's Eating Gilbert Grape? (1993)

Gilberti (Depp) ning tema õdede Amy (Harrington) ja Elleni (Schellhardt) väike sissetulek kulub põhiliselt ema toitmisele. Grape’i peagi 18-aastaseks saav noorem vend Arnie (DiCaprio) on aga jäänud viieaastase lapse arengutasemele. Tema järele peab kogu aeg valvama.

Väikest kergendust nimitegelase halli argipäeva toob vaid põgus vahekord kohaliku kindlustusfirma omaniku naise Betty Carveriga (Steenburgen). Seevastu kohtumine juhuslikult linna sattunud Beckyga (Lewis) näib noormehe ellu avavat uue ukse.

Loe täielikku tutvustust siit
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

PostitusPostitas Ralf » 16. Aprill 2010, 14:57

Lugu sellest, miks ma otsustasin seda filmi vaadata, on tegelikult päris huvitav. Lamebook.com lehel oli pilt sellest, kuidas keegi küsis Facebookis, mis film see oli, kus Leonardo DiCaprio alaarenenut mängis, ja üks ütles "What's Eating Gilbert Grape" ja teine omakorda "Titanic"... naljaga pooleks, muidugi. Olin filmist ka sealjuures varem kuulnud. Kas isegi ühe CSI osa nimi ei olnud "What's Eating Gil Grissom"?

Film mulle meeldis. Esiteks on noor Leonardo DiCaprio - teisisõnu pre-"Titanic" DiCaprio - mulle alati sümpatiseerinud ning siin filmis teeb ta vaimselt alaarenenud Arnie'na ühe oma karjääri parima rolli, samuti meeldis mulle väga Johnny Depp, kes tegelikult paistabki just selliste rollide jaoks loodud olevat. Lugesin kuskilt, et Depp alati pabistab, kui Tim Burtoni filmis on, sest kardab, et ei pruugi Burtonile oma esitusega piisavalt muljet avaldada, ent minu arvates pole need fantaasiategelased, keda Tim teda mängima sunnib, üldse muljetavaldavad. Mees peakski mängima Gilberti sarnaseid tegelasi. "South Parkis" öeldi Tim Burtonile hästi: lihtsalt kepi teda ja get it over with.

Igatahes väga sümpaatne draama nagu kõik teisedki Hallströmi filmid.

8/10
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

PostitusPostitas Weirdo » 17. Aprill 2010, 10:28

Ralf kirjutas:"South Parkis" öeldi Tim Burtonile hästi: lihtsalt kepi teda ja get it over with.


:D :D
Eks see nii ole jah, et kui Depp üks kord ometi mingit tõsiseltvõetavat ja võimsat draamasooritust ei tee, siis Oscar'it ta küll mitte kunagi ei saa.

Olen juba ammu mõelnud seda filmi uuesti vaadata, sest see oli vist oma 10 aastat tagasi, kui seda viimati nägin.
Kasutaja avatar
Weirdo
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 802
Liitunud: 02. Mai 2006, 18:28

PostitusPostitas Kickflick » 05. August 2010, 15:39

Väga armas ja hingeminev draama, pisar tuli lausa silma mitmes kohas. Huvitav oli näha Deppi ja DiCapriot noorte poisikestena. Ja DiCaprio poolt mängitud roll oli super! Tubli töö Hallströmilt! 9/10
Kasutaja avatar
Kickflick
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3774
Liitunud: 29. Juuli 2009, 19:53
Asukoht: Tallinn


Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 35 külalist

cron