Kummitused

Siia kõik muud jutud, mis mujale ei sobi. Lubatud on rääkida kõigest.

Moderaator: Meeskond

PostitusPostitas V » 16. Juuli 2006, 23:42

V
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 905
Liitunud: 16. Märts 2006, 15:24

PostitusPostitas Nestonia » 17. Juuli 2006, 01:48

Weirdo kirjutas:
Robert kirjutas:
V kirjutas:see keha on aga ajutine kodu minu jaoks...Then we move on to the next destination.


Ohjumal, nii loll jutt ajab iga kord hinge täis. Ei ole siin peale surma mitte midagi muud, kui tühjus. Muidugi ei oska keegi seda ette kujutada ja sellepärast ongi inimesed läbi aegade püüdnud mingit lohutust leida taeva, põrgu või midaiganes asja läbi.


Nõustun siinikohal täielikult Robertiga. Ega minagi ei oska mitteolemist ette kujutada, aga see tundub loogiline, reaalne ja mõistlik, et peale surma pole mitte kui midagi.


Samas on tehtud saateid surmalähedastest kogemustest. Enamik selliseid inimesi (infarkti läbi elanud vms.) kirjeldavad valgust või mingit tunnelit, rahu, heaolu jne. Ja enda nägemist kehast väljaspool. Kõige hämmastavam oli see ühe elu aeg pimeda inimese juures. Ta kirjeldas täpselt, milline välja nägi ja mis tol hetkel toimus, kui teda elustati. Tavaliselt on selliseid inimesi keegi vastu võtnud ja ootanud. Näiteks usklikel inimestel nende jumal, ateistidel pole sel kujul nii täpset nägu. Aga mina küll tean, keda sel juhul näeksin end ootamas....Mr. Deppi...irw. :lol:

Aga see, et pärast surma taevaparadiisi või põrgukuumusesse...? See on küll väga lapsik mõte minu meelest.


Miski siin maailmas pole loogiline, tänapäeva tehniliselt arenenud ajastu on lihtsalt teaduse nii kõrgele tõstnud, et kõik nagu peakski füüsikaseaduste kohaselt lähtuma ning olema ülimalt loogiline... aga kui palju suudab teadus midagi loogiliselt seletada, tegelikult kogu universumiga võrreldes ju peaaegu mitte midagi.

Surmalähedast kogemust tegeliklult ei saa võtta kui lahendamatut juhtumit... jutt läheks liiga teaduslikuks kui seda kõike lahti seletada... ärge vaadake asjale ainult ühest küljest, küsimusi ja vastuseid on sadu... selle teema juures, selles foorumis, paistab väga hästi välja inimeste vähene lugemus selles valdkonnas ning väga väike kokkupuude psühholoogiaga.

Selliste teemade puhul ei saa ainult enda arvamust rakendada, vastasel juhul poleks sellisel arutlusel enam mingit mõtet!
Nestonia
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 320
Liitunud: 24. Juuli 2005, 00:05

PostitusPostitas V » 17. Juuli 2006, 02:40

V
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 905
Liitunud: 16. Märts 2006, 15:24

PostitusPostitas TripoDGrupp » 23. Jaanuar 2007, 10:33

Üks on kindel igatahes Uuemõisa mõisas kummitab.....Sealne valvur on mitmeid kordi seletamatuid asju näinud nt on ta oma valvurikabiinist aknast välja vaadates näinud maja ühest aknast möödumas mingit valguskuma (nagu naine küünlaga vms), aga maja oli tühi ja uksefd lukus. Samuti olen ise seal seda tundnud.....
Üx paar aastat tagasi oli meil mõisas Judo trenn õhtul ja siis üxkord oli sealsetest ustest üx kinni uja midin väikse ringiga läbi mingi avara ruumi kõndima, et teisele poole maja trepist üles saada. See ruum oli üpriski pima ning kogu aeg oli selline tunne, et keegi on selja taga (teate isegi seda tunnet,ma loodan) algul mõtlesin et see ple miskit et kujutan seda endale ette kuid siis riivas keegi mulle vastu kätt ja see oli ikka päris creepy :pööritus: .....Neid lugusid on veelgi 8)
Kirjutame,Teostame,Monteerime!!!
TripoDGrupp
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 28
Liitunud: 21. November 2006, 09:37
Asukoht: Haapsalu

PostitusPostitas crackhead » 23. Jaanuar 2007, 12:52

2 kuud tagasi ööbisin ka Lissabonis hotellis, kus mingi paravärk toimus, öösel läks tuba nii külmaks, et hingeõhku oli näha, kuigi väljas oli ligi 20 kraadi sooja, algas kohutav ohutunne ja akna taga (3 korrus) hakkas pihta mingi prõmmimine, akna taga tellinguid polnud, hotell (nimega Residential Dublin) oli ka üsna vana, 1800-ndatest pärit.
Viimane vaadatud film: On Golden Pond 9/10
Viimane ostetud DVD: Blood Diamond 10/10

Pilt
Kasutaja avatar
crackhead
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1135
Liitunud: 04. Aprill 2005, 08:49
Asukoht: Hirvepark/Siselinna kalmistu/Varblane/Harju mägi

PostitusPostitas trintsu111 » 23. Jaanuar 2007, 20:21

ma nagu natuke usun küll seda värki, aga samas pole ise kunagi midagi sellist näinud....
olen kuulnud, et selles majas kus alfred neuland kunagi elas pidi kummitama..
vaimude väljakutsumistt ma kyll ei usu..
see pole ju loogiline et kui näiteks mingi mitu inimest kutsuvad ühte tonti välja ja siis..... kuidas ta saab olla mitmes kohas korraga?
olen niisama lolli pärast kutsunud välja veriseid meerisid ja valgeid daame ja rohelisi päkapikke vms.. pole kordagi näinud :pööritus:
trintsu111
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 318
Liitunud: 23. September 2006, 16:52

PostitusPostitas Wisegirl » 23. Jaanuar 2007, 21:18

Nestonia kirjutas:Siinkohal võib veel näiteks tuua kummituslood laevadest, lennukitest... pm. uskumuste järgi inimene sureb, hing lahkub kehast, ning jääb maailma uitama... aga kuidas lennuk sellesse suppi on lisatud? Üks postiljon nägi 94ndal aastal kuidas üks lennuk alla kukkus... okei, kukkus tõesti aga hääletult... hiljem tuli välja, et see lennuk oli juba 45ndal aastal samas kohas alla kukkunud ja terve meeskond surma saanud... salvestusteooria alla saab lisada veel nt. rappija Jack´i loo keda on nähtud liikumas oma viimase ohvri majja, sama suunas, ning alati ühtemoodi nagu keritaks videolinti kogu aeg tagasi ja lastaks üha uuesti ja uuesti mängida... see on võetud Alan Baker´i raamatust "Vaimud ja Hinged". Ma tõesti ei viitsi neid lehekülgi maha trükkida!


Olen selliseid lugusid kuulnud. Soovitan lugeda raamatut "The Bermuda Triangle". Pagan.. kes see autor oli (peaks hakkama loetud raamatuid üles kirjutama)... Charles Berlitz! See on pooleldi uurimustöö.

Robert kirjutas:
V kirjutas:see keha on aga ajutine kodu minu jaoks...Then we move on to the next destination.


Ohjumal, nii loll jutt ajab iga kord hinge täis. Ei ole siin peale surma mitte midagi muud, kui tühjus. Muidugi ei oska keegi seda ette kujutada ja sellepärast ongi inimesed läbi aegade püüdnud mingit lohutust leida taeva, põrgu või midaiganes asja läbi.


Nii, nõustun V-ga (naljakas, aga, V, sinu vaated ühtivad väga täpselt minu omadega). Teiseks, Robert, ära unusta, et maailm ei ole ainult füüsiline, millega Sa seletad hinge/vaimu/midaiganes? Ja füüsikas... tuleta meelde energia jäävuse seadust. :P
-Breathe.... Deeply, yes, of course, but, by all means.....: exhale- RDA
Kasutaja avatar
Wisegirl
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1082
Liitunud: 28. Detsember 2005, 01:15
Asukoht: Sydney

PostitusPostitas Priit » 23. Jaanuar 2007, 22:48

Olen Robertiga päri. Kuigi ma ei ütleks, et see loll jutt on. Teised inimesed võivad väga vabalt unistada, et peale surma võtad seal taevas koos vanapoiss Jeesusega kärakat, kuid olgem reaalsed - kui oleme surnud, siis surnud.
There was a HOLE here. It's gone now.
Kasutaja avatar
Priit
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1973
Liitunud: 19. August 2005, 03:08
Asukoht: Kohtla Järve

PostitusPostitas DjD » 24. Jaanuar 2007, 02:16

mulle rääkis see, et see oli talle rääkinud, et see oli seal seda näinud ... see on nagu kariibi mere piraatidest: mindagi siukest oli, et kask venda räägivad oma vahel mustast pärlist ja sellest kuda ta rüüstas ja purustas ja mitte keegi ei jäänud elama, köik tapeti ära. mille peale Jack küsib: aga kus need jutud sis tulevad :D:D
alati juhtuvad sellised asjad kellegi kolmanda inimesega :D
DjD
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 292
Liitunud: 27. Jaanuar 2006, 18:42

PostitusPostitas seeru1980 » 24. Jaanuar 2007, 13:28

kui pole näinud ei usu, kui olen näinud siis vaadame edasi.
Kasutaja avatar
seeru1980
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 556
Liitunud: 12. Juuli 2006, 18:21
Asukoht: Oleneb olukorrast....

PostitusPostitas kigents » 24. Jaanuar 2007, 16:23

ei tea pole ise n2ind aga mingeid videosid olen n2in kyll kahtlaset asjadega aga noh kui m6nda n2en annan teada!
kigents
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 741
Liitunud: 02. Jaanuar 2007, 17:10
Asukoht: Tartu

PostitusPostitas DjD » 24. Jaanuar 2007, 18:25

selge värk, et oma silm on kuningas aga uskuda võib ka ilma nägemiseta :D
aga mis asi on kummitus ..valge daam on ka kummitus we ? see okstest tekkinud vari ... või sis minig lihtlabane meele pete, kujutelm, mis tavalisest liigitatakese psüühikahäirete alla. Samas siis kas keegi on kellegiga koos olnud ja näinud sama asja ? siis oleks asi natuke mustilisem :D kui just seda taga ajate :)
DjD
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 292
Liitunud: 27. Jaanuar 2006, 18:42

PostitusPostitas Wisegirl » 24. Jaanuar 2007, 18:43

DjD kirjutas:selge värk, et oma silm on kuningas aga uskuda võib ka ilma nägemiseta :D
aga mis asi on kummitus ..valge daam on ka kummitus we ? see okstest tekkinud vari ... või sis minig lihtlabane meele pete, kujutelm, mis tavalisest liigitatakese psüühikahäirete alla. Samas siis kas keegi on kellegiga koos olnud ja näinud sama asja ? siis oleks asi natuke mustilisem :D kui just seda taga ajate :)


http://www.muuseum.haapsalu.ee/index.php?lk=11496
1991. aastal esitas Kalev Jaago hüpoteesi, et ehk on Valge Daami kujutis keskaegsete ehitajate poolt sisse projekteeritud. Valgusefekte on kasutatud paljudes kirikutes. Haapsalu toomkirikuski "mängib"roosaken, kunagi on olnud kirikus Kristuse sümboolne hõbekirstuga haud, millele müüri jäetud august langes ülestõusmispühal valguskiir.

Vot, see on usutav, sest Valge Daam ilmub ju ainult kuuvalgetel öödel. Seda nn meelepetet käiakse vaatamas. Üle-eelmise aasta suvel käis mu vennaraas Haapsalus. Nägi Valget Daami.
Arhitektuuriliselt põneval ehitatud, et valgus "mängida" saab.
-Breathe.... Deeply, yes, of course, but, by all means.....: exhale- RDA
Kasutaja avatar
Wisegirl
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1082
Liitunud: 28. Detsember 2005, 01:15
Asukoht: Sydney

PostitusPostitas TripoDGrupp » 07. Veebruar 2007, 08:34

Siin on peris kõvasti erinevaid lugusid, aga mulle tuli kah üx pisut salpärane asi meelde, mis leidis aset 2006.a suvel Haapsalu Pullapää vahelisel kitsal ja vähe kasutataval Ungru teel, mis on mõlemalt poolt ümbritsetud tiheda metsaga. Nimelt sõitsin parasjagu sõbraga Haapsalu poole kui meile tuli vastu üx noorema poolne mees, kes oli päris hirmuäratava välimusega - must nahkmantel seljas, teksad jalas, ka mingisugused musta poolsed kõpskingad, pikad juuksed ja hästi kurja pilguga. Ta vaatas meile otse silma ja me üritasime sellest mitte välja teha, sest oma liikumisviisilt ja käitumiselt tundus ta nagu narkolaksu all olevat. Kui ta oli meist möödunud vaatasin u 2 sek pärast selja taha, aga mitte kedagi enam ei olnud. :shokeeritud: ....Kui ta meie nägemis ulatuses oli kuulsin ta samme, aga nii kui ta selja taha kadus sammud haistusid nagu õhku....see oli ka üks põhjustest miks tollal selja taha vaatasin. Ta ei saanud nii kiirest ilma mingit häält tegemata metsa kaduda.... mingit kohinat või kinga kõpsumist oleks pidanud ikka kuulda olema. :?: :?:
Kirjutame,Teostame,Monteerime!!!
TripoDGrupp
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 28
Liitunud: 21. November 2006, 09:37
Asukoht: Haapsalu

PostitusPostitas DjD » 07. Veebruar 2007, 12:50

reekige jah oma jutte ;) äkki saab möne filmiks teha 8)
DjD
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 292
Liitunud: 27. Jaanuar 2006, 18:42

EelmineJärgmine

Mine Vaba teema

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 82 külalist