Lauamängud

Siia kõik muud jutud, mis mujale ei sobi. Lubatud on rääkida kõigest.

Moderaator: Meeskond

Re: Lauamängud

PostitusPostitas Soprano » 24. Aprill 2015, 11:08

Mänge on nüüdseks tublisti juurde kogunenud ja enamik selle aasta sees. Minu arust on kogu veel ikka väga lapsekingades, aga kaasa juba muretseb ruumipuuduse üle. :) Mõned on veel nii uued, et pole jõudnud kordagi proovida. Probleem kipubki olema mängijate kokku saamisega ja ühise aja leidmisega. Muide, juunis toimub lauamängulaager, kes on huvitatud.

Spoiler :
Hetkel on lemmiktootjaks ilmselgelt Days of Wonder.

Pilt
Kasutaja avatar
Soprano
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 8748
Liitunud: 06. Jaanuar 2007, 05:24

Re: Lauamängud

PostitusPostitas Jolt » 19. August 2015, 21:30

Ühes teises teemas alanud jutu peale. Ma olen foorumis algatanud väga vähe teemasid. Sest dunno why. Selle teema tegelik looja on Soprano, sest mingi palju üleüldisema pealkirja rubriigis oli lauamängudest käiv jutt piisavalt järjepidev.

Ja selles asjas on mingi analoogia minu ja lauamängudega. Viis aastat tagasi alguse saanud lauamängude kogu ei ole väga oluliselt kasvanud, samas kui Sopranol on neid varsti rohkem kui kappi ära mahub. Huvi pole raugenud, kuid hetkel piisab sellest, kui saan lauamängudest huvitatud inimestega tõsisema mänguõhtu teha.

Mm.. see on tellimuspostitus, et asi toppama ei jääks. Teine kord on mingi konkreetsem jutt, kirjutan midagi asjalikumat kui lambiheietuse.
Kasutaja avatar
Jolt
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2207
Liitunud: 12. Juuni 2007, 12:02

Re: Lauamängud

PostitusPostitas Forzelius » 22. August 2015, 02:13

Jolt on staarsabotöör!
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

Re: Lauamängud

PostitusPostitas Jolt » 23. August 2015, 19:38

Nojah, saboteerimine kandis edasi isegi Dixitisse kus ma panin Forzeliuse välja käidud pealkirja all välja sellise pildi, mis korjas lihtsalt absoluutselt kõik punktid. Magus.
Kasutaja avatar
Jolt
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2207
Liitunud: 12. Juuni 2007, 12:02

Re: Lauamängud

PostitusPostitas Forzelius » 23. August 2015, 21:02

Lihtsalt jalalöökideks - viitsid ellaboreerida?

Kõrvalmärge, oli endalgi üks äge olukord ja tore kokkusattumus (Dixitis, siis), kus mul oli üks müüripilt ja märksõnaks pandi "Pink Floyd". Sain punktid pea kõigilt teistelt ja ise arvasin ära ühe pildi, kus oli mingi õpilaste teema. Tore, kui nii perfektselt täppi läheb selles mängus. Ilmselt üks mu lemmikuid nö uuema ajastu lauamänge ka, kuigi pole teabmis palju mänginudki neid.
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

Re: Lauamängud

PostitusPostitas JazZ- » 23. August 2015, 22:06

Arvan samuti, et Dixit on üks parimaid lauamänge ja see ütleb nii mõndagi, kuna olen mänginud vähemalt kolme. Viimaste aastatega on see saanud traditsiooniliseks jõuluõhtu kaaslaseks ja kuna meil õega on seal alati suurepärane tiimitöö (see tähendab, et oleme seltskonnas ainsad inimesed, kes vist üldse kunagi mõnda filmi või seriaali näinud on), siis olen seni kõik mängud võita suutnud. Näiteks oli õde ainus inimene, kes sai aru, et mu vihje "karvane Sam Rockwell" viitas astronaudi kostüümis jänesele. Igal juhul tore mäng, soovitan. Negatiivsest küljest on selle jaoks kahjuks sõpru vaja.
Kasutaja avatar
JazZ-
Aasta foorumlane 2018
Aasta foorumlane 2018
 
Postitusi: 3827
Liitunud: 19. Aprill 2009, 19:19
Asukoht: Tallinn

Re: Lauamängud

PostitusPostitas Soprano » 23. August 2015, 23:00

JazZ- kirjutas:Negatiivsest küljest on selle jaoks kahjuks sõpru vaja.

Vaja on:
1. (lauamängudest huvitatud) sõpru
2. aega, mis kõigile sobib
3. kohta, mis kõigile sobib
4. mängu, mis kõigile sobib

Mõned siin teavad, et olen üritanud sellest aastast kord kuus teha ühe lauamänguõhtu ja kõigi nende punktide täitmine on suhteliselt keeruline. Ühine grupp on küll tekkinud, aga ühise aja leidmine nõuab kõige rohkem sebimist. Samas eks see ole tavaline igasuguste ürituste korraldamisega, et kõigile paratamatult ei sobi. Tahtsin jõuda selleni, et kui keegi on huvitatud lauamängudest (äkki pärast kokkutulekul mängimist), siis andke mulle julgelt märku ja jagan täpsemat infot. Näiteks adi'ga võiks küll veel mängida - kokkutulekul käinud teavad, kui palju hilaari sellega sai. (Y)
Kasutaja avatar
Soprano
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 8748
Liitunud: 06. Jaanuar 2007, 05:24

Re: Lauamängud

PostitusPostitas Jolt » 24. August 2015, 15:29

Forzelius kirjutas:Lihtsalt jalalöökideks - viitsid ellaboreerida?


Eeldasin, et see staarsabotööri viide käis selle ainsa korra kohta, mil toda mängu ühes seltskonnas mängisime. Tegemist oli ühe Soprano sünnipäevaga, kui asi õigesti meeles.
Mis puutub konkreetsesse olukorda, siis ma mäletan asju nii, et esmalt mängisime Dixitit. Lõpusirgel edastasime Forzaga napilt teisi mängijaid. Forza kord oli pealkiri öelda ning selleks sai "Kerjus ja prints". Enne kui kaardid avati ütlesin, et mul on selle pealkirjale ideaalselt vastav kaart ning ilmselt võtan täispunktid. Called it! Ise hääletasin Forzeliuse pildi poolt, teised kõik hääletasid minu pildi poolt. Ma Dixiti reegleid nii täpselt nüüd ei mäleta ja selle järgmise väite peale ka mürki ei võtaks, kuid mälu järgi korjasin selle vooruga maksimaalsed punktid, Forza edenes nulli jänesehüppe jagu. Tolle raundiga võitsin mängu.
Seejärel mängisime Sabotööri ja Forza oli iga kord raudpolt kindel, et mina olen sabotöör. Viimastest kommentaaridest siin teemas nähtub, et see veendumus püsib tänaseni.

Soprano kirjutas:Näiteks adi'ga võiks küll veel mängida - kokkutulekul käinud teavad, kui palju hilaari sellega sai.

+1
Kasutaja avatar
Jolt
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2207
Liitunud: 12. Juuni 2007, 12:02

Re: Lauamängud

PostitusPostitas Forzelius » 24. August 2015, 15:38

Aah, okei. Ma sain aru, et kasutasid nüüd kokkutulekul mingit minu varasemalt mõeldud pealkirja ja noppisid sellega maksimaali.
Sinu kirjeldatud olukord Soprano sünnipäeva kohta on muidu korrektne. Selle erinevusega, et su sabotööritõenäosus on defaultsena juba suurem kui teistel. Nii, et, teised lauamänguveeblased, beware.
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

Re: Lauamängud

PostitusPostitas tuusla » 24. August 2015, 18:31

Tõsi, adi päästis jah olukorra, et teatud tegelased, kes tavaliselt seltskonna hilaari-seisundisse viivad, ei viitsinud kohale tulla! Nimesid nimetamata, köhh, Fsten ja Ipriidik.

Meeldiv näha, et "Lauamängide" teema tüüris sinna, kuhu oligi vaja. Lisaks selgus, nagu ma ühele foorumlastele, köhh, ka nimesid nimetamata, mainisin - vähemalt sai selgeks tehtud, Jolti võitude taga ei ole ööde-kuude viisi lauamängude harjutamist, vaid pime õnn.
Kasutaja avatar
tuusla
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 406
Liitunud: 22. August 2009, 00:21
Asukoht: Metsamajake

Re: Lauamängud

PostitusPostitas Soprano » 27. August 2015, 17:47

Dixit'ist rääkides, üks sarnaste kaartidega mäng, ent ägedama temaatikaga, on mul hetkel kõrgel soovinimekirjas: Mysterium. Kuni 7-mängijaga mõrvamüsteerium, kus üks on kummitus ja peab teistele nende mitmeti tõlgendavate kaartidega vihjeid andma: kes oli mõrvar, kus ta mõrvati ja mis esemega.

Kiire ülevaade: https://youtu.be/n-wxdHb8KYA?t=34 (mängu näitab 8 minutit, edasi on arvamused).
Kasutaja avatar
Soprano
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 8748
Liitunud: 06. Jaanuar 2007, 05:24

Re: Lauamängud

PostitusPostitas Hendrik » 16. November 2015, 14:26

Arkham Horror on vist siiamaale kõige lemmikum, aga kes siukse asja jaoks aega leiab, eksole. Üks asi, mida iga kell mängiks, on King of Tokyo ja veidi vähem King of New York.

Oatmeali Exploding Kittens üllatas, ma ei tea miks, aga mul on Oatmealiga mingi issue. Mäng oli samas väga äge.

Aga täiesti omaette žanr, mis väga meeldib, on digitaalsed lauamängud. Jackbox asjad on väga hea viis terve või osa õhtust veeta. *köhh*fibbage eesti meister*köhh*
Millalgi tahaks mingi seltskonnaga Dokapon Kingdomit proovida, Mario Party meets Atlus RPG, aga see kisuks vist liiga keeruliseks.
Hendrik
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 16
Liitunud: 15. August 2012, 23:38

Re: Lauamängud

PostitusPostitas Soprano » 11. Detsember 2015, 00:38

Spoiler :
Pilt


Mänge on vaikselt juurde kogunenud. Pilt pole küll kõige teravam, et BoardGameGeek* annab parema ülevaate. Olen viimasel ajal läinud paljuski laienduste kogumise peale ehk kui baasmäng on meeldinud, siis olen ka laienduse(d) ostnud, et oleks jälle huvitavam mängida jne.

* Rekordi jaoks, BGG kujundus/ülesehitus imeb, kuid kuna tegu on lauamängude IMDb'ga, siis peab leppima selle "the distant future, the year 2000" kujundusega.
Kasutaja avatar
Soprano
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 8748
Liitunud: 06. Jaanuar 2007, 05:24

Re: Lauamängud

PostitusPostitas evatsikk » 04. Veebruar 2016, 14:50

kuna siin teemas on olnud palju juttu Arkham Horrorist, siis ma kasutan juhust ja kekkan veidi sellega, et olen suutnud kaks õhtut järjest veenda Sopranot endaga Eldritch Horrorit mängima (y)

tegu on Arkhami ilmselge mõttekaaslasega, kus üleüldine teema ja toon on sama, aga reegleid on kõvasti paremaks arendatud. kui Arkhami versioonis toimub kõik, noh, Arkhami linnas, siis Eldrich Horror'is toimub ikka tegevus üle planeedi. tänu sellele on tunne nagu siht on kuidagi kindlam (nt korterikaaslane ei saa enam mitu käiku ajalehe kirjastuses passida ja töökohta oodata) ja oht suurem. kohati on Eldrich Horror palju raskem (alles nüüd saan lõpuks kaklemismehaanikast aru, jee!), kohati on just lihtsamaks ja konkreetsemaks tehtud (ei pea 50 clue tokenit taga ajama nagu maniakk).

kui joppab, siis saab seda see kuu veel mõned korrad mängida. vaikselt hoian juba silma peal ka laienditel, kuigi hetkel seda muret pole, nagu hakkaksid kaardid-asjad korduma. igatahes eelistan seda kordades rohkem Arkhamile
Kasutaja avatar
evatsikk
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 19
Liitunud: 21. Juuni 2010, 22:40

Re: Lauamängud

PostitusPostitas Soprano » 04. September 2016, 17:33

Spoiler :

Viimasest pildist on möödas peaaegu 9 kuud. Nüüd ei saanud enam portree formaadis kõike mänge pildile, kuigi neid polegi väga palju juurde tulnud, aga tegime juba vahepeal riiulid vasakult äärest tühjaks, et kõik tulevased mängud ära mahutada. Also, Pandemic Legacy: Season 1 koht pole tegelikult seal all, aga tõstsin pildi jaoks ümber. P.S. See on hetkel #1 mäng BGG'is ja ootan põnevusega mängimist.

Pildilt puudub mu esimene Kickstarteris backitud lauamäng This War Of Mine, mis peaks valmima veebruariks. Lisaks, Ca$h 'n Guns ei kuulu enam mulle, sest müüsin selle maha.

Sain suvises lauamängulaagris proovitud palju häid mänge, mida tahaks nüüd tingimata enda kogusse (kõik on paremad kui nt. Ca$h 'n Guns):
Colt Express, Mission: Red Planet, Power Grid, Splendor jpt.

Proovimata mängude top 3 wishlist on hetkel:
Raptor, Dead of Winter: The Long Night ja Captain Sonar.

Top 3 laiendust, mida ootan:
Mysterium: Hidden Signs, Jamaica: The Crew ja Small World: River World.


Ja kui juba linkide jagamiseks läks: Eva tehtud koomiks lauamängulaagrist.
Kasutaja avatar
Soprano
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 8748
Liitunud: 06. Jaanuar 2007, 05:24

EelmineJärgmine

Mine Vaba teema

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 21 külalist

cron