Kool

Siia kõik muud jutud, mis mujale ei sobi. Lubatud on rääkida kõigest.

Moderaator: Meeskond

PostitusPostitas guest1869 » 11. Jaanuar 2011, 16:48

...
guest1869
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 209
Liitunud: 05. August 2010, 02:29

PostitusPostitas Zinera » 11. Jaanuar 2011, 19:58

Eks see õppimisvärk sõltub inimesest ja erialast ka.
Enda kursusel olen tähelepannud, et mina, kui nö suht nohkar, ei suuda ka nii palju õppida, kui mõni, suht terve kursus tegelt pöörab õppimisele suht palju tähelepanu..
Samal ajal mu korterikaaslane heal juhul õpib ööl vastu eksamit, et läbi saada, kool on nagu kuskil tagaplaanil, ülikool on rohkem nagu seltskonnanautimine...

Minumeelest pole viga Eesti ülikoolide madalas tasemes, igaks üks nagu õpib enda jaoks, ja kuidas, otsustab ise..
:pööritus:

Siiamaani ei saa ma aru, mida oli põdeda keskkooli eksamite puhul, praegu on mingi 2x aastas ja poole rohkem eksameid... :))
Zinera
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2599
Liitunud: 22. Mai 2005, 13:41

PostitusPostitas guest1869 » 11. Jaanuar 2011, 20:29

...
guest1869
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 209
Liitunud: 05. August 2010, 02:29

PostitusPostitas Zinera » 11. Jaanuar 2011, 20:49

guest1869 kirjutas:
Zinera kirjutas:Minumeelest pole viga Eesti ülikoolide madalas tasemes, igaks üks nagu õpib enda jaoks, ja kuidas, otsustab ise..
Enda näite põhjal - mul on motivatsiooni nii palju kui nõutakse. Ja nii mõnegi kaashuiajaga on täpselt niisamuti. Kui tempo oleks nii 3x suurem, siis saaks hakkama ka selle juures ning üldiselt pingutatakse rohkem, et läbi saada. Mis omakorda tõstab keskmist kvalifikatsiooni jne...

Nii palju, kui olen Eesti ja välismaa ülikoolide võrdluse kohta lugenud, on meie süsteem rohkem nagu lapsepõlvepikendus kui õppimiskoht. Kuni gümnaasiumini on tase ülejäänud maailmaga päris hea isegi.


Keegi ei keela ju iseseisvalt juurde õppida ja läbida erinevaid kursusi, kui tõesti on motivatsiooni ja tahtmist.
Enda näitel: Kui tempo oleks 3x suurem, siis ma veedaks 24/7 õppematerjalide taga.

Seda ma olen ka kuulnud, et gümnaasiumi tase on ikka päris hea, samas ülikoolide kohapealt..konkurentsis ongi tugevad ja nõrgad, ei leia, et ülikoolid, kasvõi Tartu Ülikool või IT Kolledž oleks nö lapsepõlvepikendus, suhteliselt naeruväärne mõte. Natukene naljakas on, et tegelikult üldse võrreldakse neid haridussüsteeme igalpool, kuigi kultuuritaust ja inimesed on niivõrd erinevad... :pööritus:
Zinera
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2599
Liitunud: 22. Mai 2005, 13:41

PostitusPostitas Soprano » 11. Jaanuar 2011, 20:54

Eksamid on kukepea, aga diplomitöö... :(
Kasutaja avatar
Soprano
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 8748
Liitunud: 06. Jaanuar 2007, 05:24

PostitusPostitas Zinera » 11. Jaanuar 2011, 20:57

Soprano kirjutas:Eksamid on kukepea, aga diplomitöö... :(


Ma veel kursusetöö astmes, ja juba praegu on tunne, et üldse mõistuse raske ülesanne :)) :))
Zinera
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2599
Liitunud: 22. Mai 2005, 13:41

PostitusPostitas guest1869 » 11. Jaanuar 2011, 21:23

...
guest1869
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 209
Liitunud: 05. August 2010, 02:29

PostitusPostitas Zinera » 11. Jaanuar 2011, 21:31

Njah, erineb vist erialati. Mul ongi ained varuga võetud (saaks isegi ühe kõrvaleriala vajalikud punktid juba see õppeaasta kätte, sootuks teisest teaduskonnast), kuna stipi saamisel vaadatakse ainepunkte (mitte hindeid; läbisaamislävend on madal, hindele ei õpi).

Ülikoolide võrdlusest - midagi peab ju võrdlema :)) ega kogu aeg ei saa kultuuritausta, ajaloo ja mille kõige veel taha pugeda.
Ivy League'i tasemele nkn ei küündi, sootuks teine süsteem. Kuigi meedias on vist korra läbi käinud mõte muuta kõigile kõrgharidus tasuliseks, et siis suuremaid toetusi maksta (oli vist nii?). Ma küll ei saa aru, mis selle sügav mõte peaks olema... Bürokraadid saavad näpud rasvaseks raha ümberpaigutamisel, muud midagi...


Mis kool see ilma hinneteta on? Mingi taseme peab ju ikka saavutama... :pööritus: Ma mõtlen selles mõttes, et hindamine ikka toimub ju millegi järgi...

Kõrgharidus tasuliseks on päris nõme mõte, arvestades, et päris paljudel ei ole võimalust tasuliseks õppeks... Ja hariduse taset see nüüd küll ei tõsta, loodrid jäävad loodriteks :)) :))
Zinera
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2599
Liitunud: 22. Mai 2005, 13:41

PostitusPostitas kbong » 11. Jaanuar 2011, 21:39

guest1869 kirjutas:Njah, erineb vist erialati. Mul ongi ained varuga võetud (saaks isegi ühe kõrvaleriala vajalikud punktid juba see õppeaasta kätte, sootuks teisest teaduskonnast), kuna stipi saamisel vaadatakse ainepunkte (mitte hindeid; läbisaamislävend on madal, hindele ei õpi).


Oota, mis kool see selline on, kus (kaalutud) keskmine hinne stipi saamiseks ei loe?
Kasutaja avatar
kbong
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1882
Liitunud: 25. Detsember 2005, 20:14
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas guest1869 » 11. Jaanuar 2011, 21:39

...
guest1869
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 209
Liitunud: 05. August 2010, 02:29

PostitusPostitas kbong » 11. Jaanuar 2011, 21:47

Hm, meil Tallinna Ülikoolis peab näiteks põhitoetuse saamiseks hinne üle 3,5 olema (kuid võib arvestada, et väiksema kui 4,0 on selle saamise võimalus suhteliselt nullilähedane). Eks see vist oleneb sellest, kui palju õppijaid sul teaduskonnas on.
Kasutaja avatar
kbong
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1882
Liitunud: 25. Detsember 2005, 20:14
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas uLtImAtEcRiTiC » 11. Jaanuar 2011, 22:02

kbong kirjutas:Hm, meil Tallinna Ülikoolis peab näiteks põhitoetuse saamiseks hinne üle 3,5 olema (kuid võib arvestada, et väiksema kui 4,0 on selle saamise võimalus suhteliselt nullilähedane). Eks see vist oleneb sellest, kui palju õppijaid sul teaduskonnas on.

Sekundeerin.
Kasutaja avatar
uLtImAtEcRiTiC
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 4788
Liitunud: 01. Detsember 2009, 23:12

PostitusPostitas Zinera » 11. Jaanuar 2011, 22:04

Huvitav süsteem, mina tean ka seda keskmise hinde süsteemi, TMK's sama, aga meil saab teatud arv inimesi, need, kellel on kõige kõrgemad keskmised...Ebaõiglane süsteem, aga mis teha...
Parem süsteem kui see, kus üldse ei hinnata. Igav ju niiviisi.... :))
Zinera
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2599
Liitunud: 22. Mai 2005, 13:41

PostitusPostitas kbong » 11. Jaanuar 2011, 22:25

Zinera kirjutas:Huvitav süsteem, mina tean ka seda keskmise hinde süsteemi, TMK's sama, aga meil saab teatud arv inimesi, need, kellel on kõige kõrgemad keskmised...Ebaõiglane süsteem, aga mis teha...


Ma ei taipa, kuidas saab olla ebaõiglane süsteem, kus need, kes kõige rohkem pingutanud on, eelisjärjekorras rahalist toetust saavad?
Kasutaja avatar
kbong
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1882
Liitunud: 25. Detsember 2005, 20:14
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas uLtImAtEcRiTiC » 11. Jaanuar 2011, 22:30

kbong kirjutas:Ma ei taipa, kuidas saab olla ebaõiglane süsteem, kus need, kes kõige rohkem pingutanud on, eelisjärjekorras rahalist toetust saavad?

Sest hindamine kipub subjektiivne olema. Tegelikult ma muidugi selle süsteemi vastu pole.
Kasutaja avatar
uLtImAtEcRiTiC
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 4788
Liitunud: 01. Detsember 2009, 23:12

EelmineJärgmine

Mine Vaba teema

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 68 külalist