Kool

Siia kõik muud jutud, mis mujale ei sobi. Lubatud on rääkida kõigest.

Moderaator: Meeskond

PostitusPostitas Zinera » 11. Jaanuar 2011, 22:41

uLtImAtEcRiTiC kirjutas:
kbong kirjutas:Ma ei taipa, kuidas saab olla ebaõiglane süsteem, kus need, kes kõige rohkem pingutanud on, eelisjärjekorras rahalist toetust saavad?

Sest hindamine kipub subjektiivne olema. Tegelikult ma muidugi selle süsteemi vastu pole.


Sama siin. Liigagi subjektiivne.
Ka minul pole selle vastu otseselt midagi, ainult et vahest tundub, et peab end hulluks pingutama, et seda toetust krabada :)) :))
Zinera
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2599
Liitunud: 22. Mai 2005, 13:41

PostitusPostitas guest1869 » 11. Jaanuar 2011, 22:54

...
guest1869
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 209
Liitunud: 05. August 2010, 02:29

PostitusPostitas kbong » 13. Jaanuar 2011, 15:42

kbong kirjutas:Sessi kuldreegel: õppimist alustad alati päev enne eksamit.

Täna olen näiteks proovinud Korea 4000-aastast ajalugu ühe päevaga selgeks endale teha. Homme saab teada, kas tuli välja, või mitte.


Nii, sain A.
Kõik läheb plaanipäraselt!
Kasutaja avatar
kbong
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1882
Liitunud: 25. Detsember 2005, 20:14
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Forzelius » 24. Aprill 2011, 20:12

Ja on jälle algamas see asi. Pole üldse nii palju asju ära teinud enne sessi, et siis kergem oleks, kui oleks tahtnud.
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

PostitusPostitas IlseV » 24. Aprill 2011, 21:57

Homseks:

kui kirjandites pole kasutatud vähemalt n+1 viidet eelmise aasta Soprano seebimängule (kirjadele viitamine ja kirjade tsiteerimine kaasa arvatud) või, noh, tagasihoidlikumad võiksid kasutada ka mõnda Forza tsitaati kuldvaramust, siis tjah... tuleb Anubis ja kaotab kõik eksamid ära -> ja siis on LOST.

Et siis, olge tublid.
Kasutaja avatar
IlseV
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1816
Liitunud: 13. August 2008, 20:12

PostitusPostitas ruut » 24. Aprill 2011, 22:28

Sellel teemal tehtud suht vaimukat huumorit -

Küpsuskirjandi teemade vihjed kõigile abiturientidele:
"Jagatud"
"Minu esimene iPad"
"Presidendi keeletalgud: laikida või mitte?"
"Tätvere jäetud tühimik Eesti muusikaelus"
"Minu sõber on Soomes ehitaja"
"Tööharjumus kui arengupidur"
"Lume alt sulab välja igasugu asju"
"Pehmed väärtused FTW!"
‎"Kas Sina usud Andrus Veerpalusse?"



Kurat, ei igatse taga neid eksameid. Samas, hetkel valitseb situatsioon, kus nädala aja pärast kukub lõputöö tähtaeg ja mul alles pooleli. Ei ole olemas kuldset keskteed.
Kasutaja avatar
ruut
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 990
Liitunud: 23. Mai 2009, 22:31

PostitusPostitas eerik » 25. Aprill 2011, 10:21

1. Minu Eesti
Kirjuta arutlev kirjand (600–800 sõna), milles käsitled Eesti ühiskonna (poliitika, majanduse vms) seniseid saavutusi, probleeme ning võimalikke arenguteid. Too näiteid ja arutle, millised ülesanded Eestit ees ootavad ja kuidas neid täita. Käsitle ka seda, kuidas saaksid sina Eesti arengule kaasa aidata. Võid tõlgendada teemat ka muul moel.

2. Sotsiaalmeedia mõjust inimsuhetele
Kirjuta arutlev kirjand (600–800 sõna), milles analüüsid muutusi, mis on inimeste suhetesse toonud internetipõhised sotsiaalvõrgustikud. Miks paljud inimesed peavad blogi või veedavad suure osa ajast suhtlusportaalides? Mida oleme tänu sotsiaalmeediale võitnud, mida kaotanud? Võid tõlgendada teemat ka muul moel.

3. Ühiskonna arengu võti on haridus
Kirjuta arutlev kirjand (600–800 sõna), milles analüüsid, missugune on hariduse koht ja haritud inimeste ülesanded ühiskonnas. Arutle selle üle, mis valdkondades saaksid haritlased ühiskonna käekäiku kõige rohkem mõjutada ning missugust haridust peaks riik praegu ja tulevikus toetama. Võid tõlgendada teemat ka muul moel.

4. Elu mõte on üksteisele tuge pakkuda. (Iiri vanasõna)
Kirjuta arutlev kirjand (600–800 sõna), milles analüüsid, kui olulised on toetavad ja abistavad suhted inimeste vahel. Võrdle erinevaid ühiskondi (individualistlikke ja kollektivistlikke) ning arutle, kuidas need on mõjutanud inimsuhete iseloomu. Too näiteid elust ja/või kirjandusest. Võid tõlgendada teemat ka muul moel.

5. Igal ajal on oma nägu
Kirjuta arutlev kirjand (600–800 sõna), milles analüüsid erinevaid aegu/ajastuid nendele omaste tõekspidamiste ja väärtushinnangute kaudu. Toetu ajaloole ja/või kirjandusele ning too esile, kuidas erinevad ajad kujundavad ja muudavad inimeste hoiakuid ning arusaamu. Võid tõlgendada teemat ka muul moel.

6. „Kui palju on asju, mida ma ei vaja.“ (Sokrates)
Kirjuta arutlev kirjand (600–800 sõna), milles käsitled tarbimisühiskondadele iseloomulikke jooni. Arutle, missugused on tarbimisühiskondade väljavaated, kas kaupade ja teenuste tarbimist saab või on vaja kuidagi piirata ning too esile enda seisukoht tänase tarbimiskultuuri kohta. Võid tõlgendada teemat ka muul moel.

7. „Ajaloost õpime seda, et inimene ei õpi ajaloost.“ (Georg Wilhelm Friedrich Hegel)
Kirjuta arutlev kirjand (600–800 sõna), milles analüüsid, miks inimkond kordab ikka ja jälle minevikus tehtud vigu. Arutle, miks puhkevad ka tänapäeval uued sõjad ning erinevad usulised veendumused põhjustavad lahkhelisid. Too ajaloost ja/või kirjandusest näiteid, kuidas ajaloo õppetundidest pole suudetud järeldusi teha. Võid tõlgendada teemat ka muul moel.

8. Kultuur meis ja meie ümber
Kirjuta arutlev kirjand (600–800 sõna), milles käsitled kultuurinähtusi meie ümber ning inimest kui kultuurikandjat. Arutle ka selle üle, milline on kultuuri koht ühiskonnas ning kas peab paika väide, et inimene saab eksisteerida vaid kultuuri kaudu. Võid tõlgendada teemat ka muul moel.

9. Kuidas kirjandus on mõjutanud minu tõekspidamisi?
Kirjuta arutlev kirjand (600–800 sõna), milles analüüsid, kas ja kuidas on loetud kirjandus (ilukirjandus, ajakirjandus, teaduskirjandus vms) mõjutanud sinu tõekspidamisi. Arutle, kuidas tekib sild kirjaniku ja lugeja vahele, kuidas kirjandus avardab või muudab lugeja maailmataju ja arusaamasid. Võid tõlgendada teemat ka muul moel.

10. „Eesmärk on see, mis annab elule tähenduse.” (Theodore Parker)
Kirjuta arutlev kirjand (600–800 sõna) sellest, milliseid eesmärke on inimesed oma elus püstitanud ning mida on nende poole püüdlemine endaga kaasa toonud. Arutledes inimese elumõtte otsingute üle, kasuta näiteid ajaloost ja/või kirjandusest. Võid tõlgendada teemat ka muul moel.
Kasutaja avatar
eerik
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4876
Liitunud: 05. Märts 2006, 00:59

PostitusPostitas Zinera » 25. Aprill 2011, 11:23

Oleksin valinud teemade 6,7,10 vahel. Päris hea valik tegelikult võrreldes mõne aastaga, kus ei ole olnudki normaalseid teemasid.
Zinera
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2599
Liitunud: 22. Mai 2005, 13:41

PostitusPostitas eerik » 25. Aprill 2011, 11:40

Mul on lihtsalt hea meel, et ei pea sel aastal kirjutama. Ei ole minu arvates eriti häid teemasid, mida oskaksin mõnest huvitavast vaatenurgast käsitleda.

Ma millegi pärast arvan, et paljud valisid 1. või 7. teema ning kirjutasid vaid koolis õpitule tuginedes. Seitsmes teema tundub selline väga laiahaardeline olevat, sinna saab isegi keskkonnateemalist hülgemöla kokku kirjutada.

See viimane peaks ju paljudele meeldima. Omal ajal, st eelmisel aastal, oli päris naljakas vaadata neid koolikaaslasi, kelle eeltöö piirdus umbes kümne päheõpitud keskkonnaalase faktiga. :pööritus:
Kasutaja avatar
eerik
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4876
Liitunud: 05. Märts 2006, 00:59

PostitusPostitas Pixie » 25. Aprill 2011, 12:17

Oleksin vist teisel teemal kirjutanud, suht sarnane sellele, mis eelmine aasta valitud sai. Edu neile, kes kirjutavad. :) Endal kulus puhtandis normaalsete tähtede maalimisele sama palju aega kui kirjandi valmis mõtlemisele.
Kasutaja avatar
Pixie
gatehead
gatehead
 
Postitusi: 1740
Liitunud: 22. Aprill 2007, 17:12

PostitusPostitas Dream » 25. Aprill 2011, 14:46

Minu arust on väga head teemad, iga pealkirja peale hakkas mõte jooksma kohe. Mäletan, et minu aastal oli konkreetselt ainult kaks teemat, millel kirjutamist kaalusin. Nüüd läheks tõenäoliselt valimise peale oluliselt rohkem aega.

Esimese hooga valiksin vist teise teema (Sotsiaalmeedia mõjust inimsuhetele), kuna tunnen antud valdkonda läbi ja lõhki ja olen seda juba omajagu analüüsinud. Tõenäoliselt valivad aga väga paljud selle teema ning seetõttu on siin ka oht kõige valusamini auku kukkuda - mida rohkem kirjutajaid, seda raskem on olla originaalne ja häid punkte skoorida.
Filmipäevikud | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015
filmigurmaan.blogspot.com
Kasutaja avatar
Dream
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 321
Liitunud: 13. Märts 2011, 11:36

PostitusPostitas Garli » 25. Aprill 2011, 16:30

Ei meeldinud eriti teemad. :( Lootsin väga, et on mingi kunstiteema, kus saaks mõnusalt filmist jahuda nagu esimeses proovikirjandis, aga ei vedanud. Võtsin siis teise teema. Ei oskagi midagi oodata. Kui persse läks, siis on suht persses, aga loodame, et ei läinud.
Kasutaja avatar
Garli
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3695
Liitunud: 23. Detsember 2008, 17:19

PostitusPostitas JazZ- » 25. Aprill 2011, 17:23

zkxogm x4x,opizpöjfvjbk ckxzjflösa jdl cszojfij xöoidjf
dfghfdsdfghgtres
fghygtfrdswedrfghgfd
fghgfdssssdfslgpsl

Jah, umbes sama arusaadav oli nii vormilt kui sisult mu kirjand, edu lugejatele.

Kui tegu oleks esseega, siis oleksin probabiilseslt valinud esimese või teise teema, aga kuna peale Zuckerbergi poleks teise teema alla ühtegi konkreetset näidet tuua osanud, sest ma pole päris kindel, kas eksamikomisjon Soprano seebimängu ja forzakvoote arvestab, siis valisin hoopis kümnenda teema... mida tegi raadiost selle ette lugemisele järgnenud kergendusohke järgi arvatavasti pool meie koolist.

Nagu tavaliselt, tuli mul ajast puudu ning lõppsõna jäi poolikuks ja 3/4 kirjandist on üsna loetamatu käekirjaga ja arvatavasti majoorsete kirjavigadega, sest millegipärast on mul oskus ka kõige tavalisem lihtlause aja puudusel hämmastavalt valesti kirjutada. (Näide:
Isa läks vennaga poodi. ---> Isa, läks vennaga poed.)
Nii et... suured ootused on suured. Vähemalt võin nüüd südametunnistuspiinadeta Fox Life'ilt Cougar Town'i kordusi vaadata, ilma et mõtlema peaks, kui tarbetu tegevus see on, kuna sealt kirjandisse piisavalt snoobilikke näiteid ei saa.
Kasutaja avatar
JazZ-
Aasta foorumlane 2018
Aasta foorumlane 2018
 
Postitusi: 3827
Liitunud: 19. Aprill 2009, 19:19
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Rain » 25. Aprill 2011, 22:04

Kas see on tõsijutt, et järgmisel aastal on eesti keele eksami kirjandi miinimum sõnade arv ainult 200 sõna?

Mulle üks sõbranje täna rääkis, et järgmisel aastal on siuke värk, et antakse lugemisülesanne sulle ette ja tollest samusest tekstist peab endale kirjandi teema välja nuputama. Võinoh, mina ei tea, midagi sellist ta mulle rääkis, mulle peale seda 200 sõna värki eriti midagi meelde ei jäänud.
Kasutaja avatar
Rain
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 3667
Liitunud: 06. Märts 2008, 16:38

PostitusPostitas eerik » 25. Aprill 2011, 22:07

Järgmisel aastal on eksam hoopis teistsugune. Olin eelmisel aastal testija...
Kasutaja avatar
eerik
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4876
Liitunud: 05. Märts 2006, 00:59

EelmineJärgmine

Mine Vaba teema

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 62 külalist