Videomängud

Siia kõik muud jutud, mis mujale ei sobi. Lubatud on rääkida kõigest.

Moderaator: Meeskond

Re: Mis mängu viimati mängisid?

PostitusPostitas lostinthemist » 27. Jaanuar 2013, 11:05

Spellbound kirjutas:Dark Souls - proovisin algust. Pole rohkem jõudnud, sest see nõuab ikka väga palju pühendumist ja aega. Täielik Skyrimi vastand. Alguse maailma tutvustav video on väga kena ja ega ka teise osa trailer kaugele maha jää. Kuigi Starcrafti videosid ei ületa miski.
Spoiler :
Pilt


Minulgi on Dark Souls oktoobrist saadik käsil, mida ma pean parimaks RPG mänguks maailmas ja ühtlasi ka selliseks, mille kohta saaks peaaegu kasutada sõna "täiuslik." Nagu eelmine kasutaja ütles, selleks mänguks on vaja tohutult palju aega ja pühendumist. Seega soojad sõnad (ja fakt) Spellboundile, ka teistele, kes mängida plaanivad - sa sured! You will die! Sadu, tuhandeid kordi vähemalt. Dark Souls on samuti kõige sadistlikum (ja üks raskemaid) mäng maailmas. Sa oled alles veel alguses, aga ma olen seda nüüdseks ligi 58 tundi mänginud ja... jah. :irw:
Üks põhiline põhjus, miks mulle meeldib tohutult Dark Souls, on see, et seal pannakse oluliselt rohkem rõhku mängija oskustele kui leveldamisele. Grindimisel pole tõepoolest üldse mõtet, kui sa ei õpi oma vaenlast/bossi tundma ja ei oska tema löökide eest põigelda. See on ikka nii erinev näiteks Final Fantasy seeriast, kus sa grindid enda tegelasele 10 levelit juurde ja seejärel annad lihtsa vaevaga bossile kere peale. Aga Dark Soulsis, oioi, niimoodi küll pole.
See maailm... tume ja sünge maailm. Aitäh! Maailm on tohutult suur. Mäletan selgelt, kui olin mänginud ~30 tundi ja arvasin, et tean juba küllalt palju asju. Ei! Juhuse tahtel on läinud nii, et avastan nähtamatu seina ja leian enda eest täiesti uue, hiiglaslikult suure avastamata piirkonna, mis peidab endas taaskord teisi saladusi ja enam-jaolt ohtlikumaid vaenlasi. Eriti nutikalt on suudetud erinevad piirkonnad omavahel ühendada, et tekiks üks ja terviklik maailm, mis on nii sünge, originaalne ja meeldejäävalt ohtlik. Mõnikord lihtsalt seisatad ja vaatad kaugustesse, mõtled, kas ma kunagi jõuan sinna või on see lihtsalt dekoratsioon.
Seda mängu on minu jaoks väga raske pikalt mängida, sest nagu ennist kirjutasin - on see üks raskemaid RPG mänge. Maailmas ringi liikudes ei saa kunagi midagi iseenesestmõistetavalt võtta, pidevalt peab olema valvel ja ohud paiknevad iga nurga taga. Mul pole sõnu, kui tohutult ma kardan uusi piirkondi avastades. Silmailu on palju, aga ma kardan tohutult uusi vaenlasi ja kardan surma saada. Kui näiteks Blighttown'is (sügaviku kohale ehitatud laudadest linn) astud kitsast lauast mööda ja kukud kuristikku; või New Londo Ruins'is vaim on seina sees ja tapab su ära korduvalt; või leiad end silmitsi ühe kurikuulsaima bossi Great Grey Wolf Sifiga, kes hoiab enda suus hiiglaslikult suurt mõõka, ja saad surma, siis viskab ikka kopsu üle maksa. Korduvalt on nii läinud, kuidas ma saan surma saades nii vihaseks, et tahaks lausa pulti vastu seina katki visata või teen lihtsalt ragequit'i... Aga vastandina sellele on võidurõõm ja -joovastus nii reaalne ja ehtne, kui sa suudad otsustavas lahingus üle noatera pääseda ja lõpuks bossi ära tappa. Mäletan, kuidas ma hüppasin otseses mõttes toas rõõmust ringi, kui ma tegin üle pika aja lõpuks Ornsteini & Smoughi bossivõitluse ära, sest kurat, kui üks boss on juba haiglaslikult raske, siis kahe bossiga korraga võidelda (kellel on erinevad taktikad) on juba midagi muud.
Dark Souls on sadistlik ja frustreeriv. Aga selle juures on midagi, mis kutsub sind alati tagasi mängima. Eelkõige terav ja täpne võitlussüsteem on sõltuvusttekitav. Uued piirkonnad kutsuvad mind ja uued saladused kutsuvad mind, mida on pikka aega kalevi all hoitud.
Reedel sai õnneks eksamisess minu jaoks ametlikult läbi ja nüüd saab jälle palju aega Dark Soulsile panustada.


Leidsin mõni kuu tagasi gif'i, mis kirjeldab kõige paremini seda mängu. Sellest väljendusrikkamat gif'i annab otsida.
Pilt
Minu elust ja enesest
Lõuna-Korea filmiblogi
Eelnevalt AvP_75, nüüd kasutajanimega lostinthemist.
Kasutaja avatar
lostinthemist
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2195
Liitunud: 02. Veebruar 2006, 01:43
Asukoht: Lõuna-Korea

Re: Mis mängu viimati mängisid?

PostitusPostitas eerik » 03. Veebruar 2013, 23:37

Kasutaja avatar
eerik
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4876
Liitunud: 05. Märts 2006, 00:59

Re: Mis mängu viimati mängisid?

PostitusPostitas ruut » 16. Veebruar 2013, 17:51

Dead Space 3. Varasemad osad ei ole lõpuni mängitud, ent see ei takista seda viimast osa nautimast. Pisutactionilikumas võtmes küll tõesti, ent sellegi poolest väga mõnus mäng.
Kasutaja avatar
ruut
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 990
Liitunud: 23. Mai 2009, 22:31

Re: Mis mängu viimati mängisid?

PostitusPostitas Spellbound » 16. Veebruar 2013, 20:45

Aliens: Colonial Marines
Jätab üsna odava mulje, tulnukad surevad nagu suvalised jorsid. Hirmu, õudu ja kõike muud Alien`iga seonduvat vähemalt esialgu küll tunda pole. Mõjub nagu random shooter.

Samas nostalgia mõttes on väga lahe näha 2. osast tuttavaid kohti.
Who are you? Who slips into my robot body and whispers to my ghost?
LEVEL 1
Kasutaja avatar
Spellbound
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3527
Liitunud: 01. September 2008, 14:34
Asukoht: Tallinn

Re: Mis mängu viimati mängisid?

PostitusPostitas eerik » 16. Veebruar 2013, 21:38

Ostsin endale juhuslikult* ühe odavama keskklassi videokaardi, Radeon HD7770, ja olen ka nüüd otsapidi uuemate mängude maailmas sees. Esimesena sai ette võetud mind juba üle aasta Steamis ootanud Grand Theft Auto IV, mida ma nüüd siis põhimõtteliselt esimest korda mängin. Paaripäevase mängimise järel on arvamus nii-ja-naa. Tehniliselt on edasiminek San Andreasest muidugi tohutu. Uued graafika- ja füüsikamootorid on väga head aga... ei meeldi mulle see visuaalne stiil. Päikeselisel päeval on mäng ilus ja värviline, samas väga tihti on selline tuhm ja sombune atmosfäär, värvid on peaaegu täielikult ära kadunud. Ei sobi selline stiil GTAga, eriti veel pärast värvide küllaseid Vice City't ja San Andreast. Ka lugu on siiani päris nõrk olnud. Selle lühikese aja jooksul on läbi käinud nii palju tühiseid tegelasi, kellest paljud on juba ka oma lõpu leidnud. Üldiselt on väga segane olukord, kes keegi on ja kuidas selle kõigega seostub. Ausalt öeldes pole viitsinud eriti süveneda ka, sest igasugune emotsionaalne side nende tegelastega puudub. Lisaks häirib mind ka see skisofreenilisus, kui tegelased räägivad enamasti inglise keeles ja siis suvaliselt mõne vene(?)keelse lause või fraasi sisse põimivad. Nimed pole ka slaavipäraselt Ivanid ja Romanid, vaid ikka inglaslikult Aivanid ja Rõumanid. Nii et jah, mina olen kergelt pettunud. Edasi mängimist motiveerib praegu tehniline pool ja soov terve kaart lahti saada, mitte stoori. Õnneks viitab praegu kõik sellele, et järgmises GTAs on värvikus tagasi nii pildis kui tegelastes.



* Tegelikult olin raha kõrvale pannud PS3 ostmiseks aga kuna protsessorijahutus nõudis vahetamist otsustasin siis juba arvutit veidi uuendada ka. Samas PS3 plaanin siiski kunagi osta.
Kasutaja avatar
eerik
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4876
Liitunud: 05. Märts 2006, 00:59

Re: Mis mängu viimati mängisid?

PostitusPostitas Spellbound » 17. Veebruar 2013, 15:39

Spellbound kirjutas:Aliens: Colonial Marines
Jätab üsna odava mulje, tulnukad surevad nagu suvalised jorsid. Hirmu, õudu ja kõike muud Alien`iga seonduvat vähemalt esialgu küll tunda pole. Mõjub nagu random shooter.

Samas nostalgia mõttes on väga lahe näha 2. osast tuttavaid kohti.


Võtan sõnad tagasi. Tegu on täieliku pasaga.
Who are you? Who slips into my robot body and whispers to my ghost?
LEVEL 1
Kasutaja avatar
Spellbound
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3527
Liitunud: 01. September 2008, 14:34
Asukoht: Tallinn

Re: Mis mängu viimati mängisid?

PostitusPostitas Sten » 17. Veebruar 2013, 18:07

Kasutaja avatar
Sten
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 516
Liitunud: 12. September 2010, 20:48

Re: Mis mängu viimati mängisid?

PostitusPostitas Spellbound » 17. Veebruar 2013, 19:33

Sten kirjutas:http://www.youtube.com/watch?v=UUJBGjPeAdA


Jep. Väga õige. Kõige parem iseloomustus üldse.
Isegi PS1-e "Alien: Resurrection" oli lahedam.

Ja aasta oli siis 2000 ja nägi välja selline
Pilt
13 aastat hiljem and it is still better than "Aliens: Colonial Marines"
Who are you? Who slips into my robot body and whispers to my ghost?
LEVEL 1
Kasutaja avatar
Spellbound
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3527
Liitunud: 01. September 2008, 14:34
Asukoht: Tallinn

Re: Mis mängu viimati mängisid?

PostitusPostitas Sten » 17. Veebruar 2013, 20:35

Mäng oli tegelt juba algusest peale doomed. Eriti kurjaks teeb ülehaibitud ning täiesti mängust eralduv reklaamkampaania. Pool "mängu", mida nägime traileritest ja adidest ei eksisteerigi absoluudselt mängus. Saime mingi ebardliku ja logiseva ajudeta tulistamismängu, mis oleks pidanud ilmuma 5-7 aastat tagasi. Graafika võib alati andeks alla, kuid see mängitavus.. oh god. Aasta suurim pre-order scam mäng.
Kasutaja avatar
Sten
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 516
Liitunud: 12. September 2010, 20:48

Re: Mis mängu viimati mängisid?

PostitusPostitas Spellbound » 17. Veebruar 2013, 21:27

No täpselt. Graafika on isegi OK, aga isegi PS1 Alien Resurrectioni mängitavus ja kõik gameplay elemendid olid sujuvamad ja selgelt paremini funktsioneerivad kui see.

Praegu pelasin natuke ja viskab üle lihtsalt. Ükski vaenlane ei mõju vaenlasena. Mängijale antakse tohutult palju relvi kohe kätte ja ülejäänu on nagu pargis jalutamine.
Reaalne pinge ja ohutunne puudub. Isegi FTL pakub enamat kui see.

Reklaamiti kui tõelist elamust Alieni universumi. Mõjub nagu iganenud arusaamana mängust, mis paljudel juhtudel lihtsalt ei tööta.
Who are you? Who slips into my robot body and whispers to my ghost?
LEVEL 1
Kasutaja avatar
Spellbound
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3527
Liitunud: 01. September 2008, 14:34
Asukoht: Tallinn

Re: Mis mängu viimati mängisid?

PostitusPostitas Ralf » 17. Veebruar 2013, 22:56

Pilt

Rokenroll! Õnnestunud lisa Raveni arendatud shooterite hulka ("Quake 4", "Soldier of Fortune" kaks osa ja mäng, mis meeldis vist ainult minule - "Wolfenstein") , mille panevad tööle maitsekas disain ja hirmuäratav atmosfäär, + see ajaga mängimise teema annab ammu äraleierdatud loole huvitava uue nurga.
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Mis mängu viimati mängisid?

PostitusPostitas Ralf » 19. Veebruar 2013, 00:16

Avasin siis ka Pandora laeka ja tšekkasin, kui halb see "Aliens: Colonial Marines" õieti on, esmamulje pole tõesti hea:
  • tulnukaid on... tobedalt suures koguses
  • puudub hea atmosfäär, rõhk on halval actionil (need melee attackid olid ägedad umbes 5 sekundit)
  • näeb ilmselgelt aegunud välja ja kogu mängumehaanika on lihtsalt jäik ja iganenud, on 2005-2006 välja tulnud mänge, mis paistavad kaasaegsemad... asi mõistagi selles, et development kestis NII kaua
  • dialoog on halb, voice acting kesine, kõigi liikumine on nii kohmakas, nagu oleks nad vahepeal Absoluti võtnud
Aga muusika on minu arust väga õnnestunud ja kohati pakub mäng isegi veidi pinget. Nende motion trackerite reaalne mõte jääb mulle tulnuka-mängudes siiani segaseks, mõne eluka (või "Xeno", kui kasutada CM-i terminoloogiat) lähenedes hakkab asi niikuinii märguande mõttes piiksuma, seda eraldi vaadates näitab ju suht umbluud.
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Mis mängu viimati mängisid?

PostitusPostitas Spellbound » 22. Veebruar 2013, 20:40

Aliens: Colonial Marines valmis 2013 ja vesi näeb välja selline:
Spoiler :
Pilt

BioShock valmis 2007 ja vesi näeb välja selline:
Spoiler :
Pilt

Mõlemad põhinevad Unreal`i mootoril, aga tulnukapela valmistati seni kõige uuema versiooni peal :irw:
Ikka päris piinlik.
Olgu. Graafika pole kõige olulisem. Ammugi mitte minu jaoks, aga tulnukapela ei suuda mitte kuidagi isegi korraliku või siis tavapärase shooterina funktsioneerida.
Kiita võiks mõningaid töötavaid momente nostalgia suhtes filmide vastu ja isegi relvade täiustamise süsteemi. Isegi lugu on korralik. Seda head lugu on seal ainult natuke raske näha kui kõik teised ajavad sinu ümber ainult mingit seosetut iba.
Eriti lahe on see, kuidas debiilik O`Neal or what his name karjatab tulnukaid nähes "watch out, it`s a hunter. Näeb elus esimest korda tulnukaid, aga oskab neid nimetada ametlike nimede järgi (N)
Who are you? Who slips into my robot body and whispers to my ghost?
LEVEL 1
Kasutaja avatar
Spellbound
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3527
Liitunud: 01. September 2008, 14:34
Asukoht: Tallinn

Re: Mis mängu viimati mängisid?

PostitusPostitas Sten » 23. Veebruar 2013, 14:05

game oveeeer, maaan
Kasutaja avatar
Sten
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 516
Liitunud: 12. September 2010, 20:48

Re: Mis mängu viimati mängisid?

PostitusPostitas Ralf » 01. Märts 2013, 20:46

Pilt

Sniper Elite: Nazi Zombie Army ehk stand-alone lisapakett Rebellioni suurepärasele täpsuslaskmismängule "Sniper Elite V2". Kohati lõbusamgi kui main game ja Steami omanikud saavad seda kuni neljakesi mängida ka co-opis.
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

EelmineJärgmine

Mine Vaba teema

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 16 külalist

cron