Kes võiks USA presidendiks saada ?

Siia kõik muud jutud, mis mujale ei sobi. Lubatud on rääkida kõigest.

Moderaator: Meeskond

PostitusPostitas Hülss » 04. November 2008, 19:59

Kaido kirjutas:Ma usun, et sa liialdad. See oli siiski pool sajandit tagasi. Teiseks ei otsusta muidugi kõige ainuüksi president, see selge. Endalt tuleks ehk küsida: kas vabariiklased või demokraadid? Palju sõltub partei vaadetest, hoiakutest siiski samuti.


Miks arvad, et midagi on muutunud või paremaks läinud selle aja jooksul ?! Ma ei tea kas mõtlesid mind või ameeriklasi, aga see, mida mina asjast arvan ei oma mingisugust tähtsust. Tähtis on keskmise ameeriklase ehk siis keskmise hääletaja teadlikkus, haritus ja kohusetunne. Kelle poolt meie hääletaksime ja seejuures terve ülejäänud maailm, pole oluline. Ameeriklased saavad endid süüdistada selles pasas milles nad praegu ujuvad. USA poliitiline süsteem kasutab ära debiilikust hääletaja teadmatust ja kergeusklikkust. Enamus langetavad oma otsuse puhtalt meediast kajastatud lugude põhjal, meedia, mis kuuletub riigile. USA on parim näide demokraatiast kui illusioonist.

Võidab see kel on kõige jõukamad toetajad. Enne viimast hääletust lubatakse kõike, nagu seda juhtub igas riigis, aga pärast seda minnakse endiselt vana rada pidi. Mis sai Ron Paul'ist näiteks ?! Miks teda ei toetatud selliste summadega nagu Hillary't, Obamat või McCain'i ? Riigi etteotsa tahetakse kergesti manipuleeritavat isiksust ja isegi kui sinna pääseb keegi arukas ja südametunnistusega, siis leitakse alati viis kuidas temast lahti saada. Inimesed kes räägivad tõtt ning ei tantsi teatud gruppide pilli järgi, vaigistatakse ühel või teisel moel. Kas ja kui palju USA muutub uue presidendi valitsuse all, näitab aeg.
Kasutaja avatar
Hülss
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1279
Liitunud: 14. Jaanuar 2007, 16:49
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Zinera » 04. November 2008, 23:35

Ausaltöeldes eis aanud Jolti jutust aru, sest USA pooldaja ma ei ole, veel enam mingi selle teema, et USA kummardamine...ehk siis mõistsid mind valesti?

Igaljuhul on poliitika selline asi mille üle võibki vaidlema jääda, ma ei näe sellel mõtet, sest igalühel oma kasvatus ja arvamus ;-)
Ei tasu hakata teisi muutma oma põhimõtete alusel, sest miks just sinu omad need õiget on?...vot....minu arvamus :))
Zinera
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2599
Liitunud: 22. Mai 2005, 13:41

PostitusPostitas Zinera » 05. November 2008, 08:17

Ja võitiski Obama
Zinera
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2599
Liitunud: 22. Mai 2005, 13:41

PostitusPostitas hau » 05. November 2008, 10:17

who didnt see that one coming
hau
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4195
Liitunud: 12. Veebruar 2006, 17:22
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Jolt » 05. November 2008, 10:40

Üleüldiselt ma kahtlustasin ise ka Obama võitu. Samas jällegi... Bush polnud vist kummalgi aastal rahvaküsitlustes liider, USA valimissüsteemi eripära tagas talle siiski suisa kahekordse ametiaja.

Ja Zinera... ma kirjutasin tõesti veidi liigselt kiirustades ja seega segaselt. Sellest hoolimata ei saa täpselt aru kuidas sa sellise mõtte välja lugesid. Arvan vaid seda, et enamus ameeriklasi pöörab Obama nahavärvile palju vähem tähelepanu kui ntks sina ise.

Jääb siis loota, et Obama on välispoliitikas kiiri õppija ja julge ütleja.
Kasutaja avatar
Jolt
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2207
Liitunud: 12. Juuni 2007, 12:02

PostitusPostitas Ralf » 25. November 2008, 17:12

Mind löödi Texases peaaegu et maha, kui Obama rinnamärki kandsin, ainult mustanahalised naised, kes kuskil räämas kohvikutes pabertopsidest kohvi lürpisid, kiitsid takka.
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Eelmine

Mine Vaba teema

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 65 külalist