Kristiina Davidjants - kibestunud, hale filmikriitik!

Siia kõik muud jutud, mis mujale ei sobi. Lubatud on rääkida kõigest.

Moderaator: Meeskond

Kristiina Davidjants - kibestunud, hale filmikriitik!

PostitusPostitas Hülss » 11. Mai 2008, 02:18

Ma olen ennast piisavalt kaua tagasi hoidnud, aga värske Päevaleht (10. mai, laupäev) oli viimaseks piisaks. Kui võtsin kätte tänase (nüüd juba eilse) Päevalehe ja sirvisin DVD'de arvustusi, siis lõi mul tõeliselt sita keema Davidjantsi arvamus filmidest Waitress ja Knocked Up. Ma ei tea, mis halba on sellele naisele tema elu jooksul tehtud, sest kumbki nendest komöödiatest ei ole väärt kõigest 2/5. Ja võrdluseks on ta hinnanud filmi Georgia Rule 2,5/5.

Ma ei väida, et Georgia Rule oleks halvem film, kindlasti mitte. Mind lihtsalt huvitab, mis kriteeriumite järgi see inimene filme hindab. Ettekandja puhul toob ta välja, et filmi oli reklaamitud kui "feministlikku ülistuslaulu naissoole" ja klišeed, mis ta üles loetleb on ülepaisutatud sellise filmi kontekstis. Tegevus toimub kuskil mitte täpsustatud Lõunaosariigi linnas ja kui Davidjants tuletaks meelde kuidas Lõunaosariikide inimesi on Ameerika filmides kujutatud, siis ta teaks, et enamus juhtudel ongi mehed šovinistlikud sead ja naised pahatihti oma meeste "omand". Võta kasvõi näiteks Nurse Betty (2000), kus kehtis samasugune "kodukord". Minu arvates oli see üldine teadmine, et Lõunaosariikides on inimestel pisut teistlaadsed väärtushinnangud, religioossed tõekspidamised ja üleüldine madalam IQ tase. Ameeriklastel endal ei ole mingit probleemi Lõunaosariikide üle nalja visata ja seda ka tihti tehakse, kasvõi talkshow'de otseülekandes.

Teine asi, mida Davidjants suudab unustada oma "arvustuses" on filmi fantastiline huumor. Ma vaatasin seda filmi oma suure venna ning isaga ja hetkel ma ei mäleta, millal me viimati kõik koos nii palju naerda saime. Tõenäoliselt puudub Davidjantsil endal huumorimeel, aga see ei tähenda, et filmi laenutajal või ostjal samalaadne puue esineb. Ta on hästi kirjutatud film ja see, et filmi stsenarist-režissöör oma kodus maha tapeti on täiesti tähtsusetu seik selle kõige juures. Selle tarvis pole vaja arvustuses niigigi väikest ruumi raisata. DVD'de ostjale tuleb anda edasi võimalikult objektiive hinnang ja lõpus öelda kas film kõlbab ka endale soetamist või ainult korra laenutamist. See on kõik!

IMDB: 7.4/10 (12,061 häält)
Metacritic: 75/100 (34 arvustust)
RottenTomatoes: 83-97% (32-326 arvustust), keskmine hinne 7.3-7.6/10!

Knocked Up on viimaste aastate geniaalseima produtsendi-režissööri-stsenaristi, Judd Apatow sulest, kes on meile toonud sellise koomilise meistriteose nagu The 40 Year Old Virgin. Koos oma näitlejatest-stsenaristidest sõpradega on valmis saanud ka filmid Drillbit Taylor, Forgetting Sarah Marshall, Walk Hard, Superbad, Talladega Nights, Kicking & Screaming ja loomulikult Anchorman. Mees on oma bandega valitsenud USA komöödiate maastikut juba viimased 4 aastat.

Knocked Up kuulub kindlasti selle bande ja ka Apatow enda parimate filmide hulka. Hästi kirjutatud film nagu Waitress'gi. Kokku saavad kaks täiesti erineva taustaga inimest. Mõlema elud keeratakse pea peale ja eriti kannatab just nõrgem sugu siin filmis, sest naine tegi televisioonis karjääri ja ühel õhtul lööb ta paksuks Seth Rogeni kehastatud luuser, kes tööd ei tee ja kel puuduvad igasugused väljavaated tuleviku suhtes. Vaatamata sellele, et enamus Apatow filme on suunatud rohkem küpsemale vaatajaskonnale, on siin nalja kõigile kel vähegi huumorisoont. Arvustusest tuleb välja, et Davidjants sai kõvasti naerda filmi jooksul ja suutis isegi midagi tõsisemat leida pinna alt, aga millegi pärast hindab filmi siiski ainult kahe "tähega". Knocked Up ei ole võibolla terviklikult nii hea film võrreldes 40 Year Old Virgin'i või Superbad'iga, aga kohe kindlasti mitte ei jää ta nendele niivõrd palju alla, et teeniks välja mingid närused kaks punni viiest.

IMDB: 7.6/10 (69,256 häält)
Metacritic: 85/100 (38 arvustust)
RottenTomatoes: 88-97% (38-1383 arvustust), keskmine hinne 7.7-8.1/10!

Nagu näete, vaadates mõlema filmi hindeid erinevatel saitidel, jääb Kristiina Davidjants räigesse vähemusse.

Kokkuvõttes ütleks, et mõlemad filmid sisaldavad tõeliselt vaimukat huumorit ja pinna all on samuti palju peidus. Nad pole küll õppefilmid naissoole või lihtsalt sirguvale noorsoole, aga kõrva taha saab siit nii mõndagi panna. Lisaks ei ole minu arvates aus filme hinnata ainult 5-palli skaalal, sest kui hakata neid hindeid omavahel võrdlema, siis kaotab see süsteem igasuguse otstarbe. See on ebaadekvaatne ja lihtne viis hinnata ükstapuha mida ja oleks siis arvustus ise piisav, et lugejal oleks kergem otsustada. Aga ei, paraku ajavad mõned kriitikud Eesti ajakirjanduses lihtsalt tühja möla.
Kasutaja avatar
Hülss
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1279
Liitunud: 14. Jaanuar 2007, 16:49
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas hau » 11. Mai 2008, 10:08

Mu arust üldse mõttetu filme võrrelda ja nummerdada, aga tundub nagu ta võrdleks neid oma lemmikfilmidega, mitte ei hinda filmi iseenesest. Ja ma juba kujutan ette, mis ta lemmikfilmid on..
Mu arust ta paneb koguaeg filmidele vastupidiseid hindeid kui need vääriks.
hau
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4195
Liitunud: 12. Veebruar 2006, 17:22
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas eerik » 11. Mai 2008, 11:31

Aga ma siit ja siit loen välja, et:
Georgia reegel
Hinne 4

Ettekandja
Hinne 5

Kõht ette
Hinne 5


Aga lugesin arvustused ka läbi ning need on kahtlased... Ja üldsegi, kui kommenteeritakse DVD'd siis tehkse seda terviklikult (pakend, sisu, kvaliteet, film/seriaal, lisad jms.) Antud hetkel ei saa ma aru, miks neil pealkirjaks on "DVD-d".
Kasutaja avatar
eerik
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4876
Liitunud: 05. Märts 2006, 00:59

PostitusPostitas Cochrane » 11. Mai 2008, 12:15

DVD-arvustustega pole seal tõesti tegu. Sellisel puhul ei huvita mind esmajoones film (selle arvustusi leiab üldjuhul niigi), vaid just pakend ja lisad. Amazoni lehtedel olen ka mõnda sellist näinud, kus kasutaja on end jäägitult pühendanud filmi kiitmisele või laitmisele ja DVD enda üldse ära unustanud. Õnneks on suuremal osal siiski selge, et tähtis on teada, mis täpselt selle plaadi peal on ja kas näiteks eriväljaanne ikka on nii eriline.
Kasutaja avatar
Cochrane
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 2680
Liitunud: 12. Aprill 2005, 12:17

PostitusPostitas Hülss » 12. Mai 2008, 01:38

hau kirjutas:Mu arust üldse mõttetu filme võrrelda ja nummerdada, aga tundub nagu ta võrdleks neid oma lemmikfilmidega, mitte ei hinda filmi iseenesest. Ja ma juba kujutan ette, mis ta lemmikfilmid on..


Mis ta lemmikfilmid olla võivad, mis sa pakud ? :)

hau kirjutas:Mu arust ta paneb koguaeg filmidele vastupidiseid hindeid kui need vääriks.


Nii ta on jah, ikka oma künka otsast hindab millegipärast. Ei tea kas mul seda "kirja" ka temale saata on mõtet ? Vahest peab kriitikuid ka kritiseerima, muida lähevad laisaks kätte ära.

rezpekt kirjutas:Aga ma siit ja siit loen välja, et:
Georgia reegel
Hinne 4

Ettekandja
Hinne 5

Kõht ette
Hinne 5


Aga lugesin arvustused ka läbi ning need on kahtlased... Ja üldsegi, kui kommenteeritakse DVD'd siis tehkse seda terviklikult (pakend, sisu, kvaliteet, film/seriaal, lisad jms.) Antud hetkel ei saa ma aru, miks neil pealkirjaks on "DVD-d".


Cochrane kirjutas:DVD-arvustustega pole seal tõesti tegu. Sellisel puhul ei huvita mind esmajoones film (selle arvustusi leiab üldjuhul niigi), vaid just pakend ja lisad. Amazoni lehtedel olen ka mõnda sellist näinud, kus kasutaja on end jäägitult pühendanud filmi kiitmisele või laitmisele ja DVD enda üldse ära unustanud. Õnneks on suuremal osal siiski selge, et tähtis on teada, mis täpselt selle plaadi peal on ja kas näiteks eriväljaanne ikka on nii eriline.


Päris huvitav, ajalehes on täiesti vastandlikud hinded mingil põhjusel. Bean'ile ja Georgia'le anti hindeks 2,5/5 ning Ettekandja ja Kõht Ette said mõlemad 2/5. Ma arvan, et ainuüksi juba selle jama pärast peaks ma sinna Päevalehte kirjutama, sest keegi on siin tõsiselt pange pannud. Ja loomulikult ei ole DVD'de sisust endast sõnagi, mille unustasin täiesti mainimata jätta. Neil pole kas ajalehes ruumi neid tooteid detailsemalt tutvustada või siis ei viitsita sellega lihtsalt tegeleda. Ma ei olegi siiani lugenud ühtegi dvd-arvustust, kus räägitakse ka plaadi sisust lähemalt. Mulle selline olukord igatahes ei istu, sest paljud ajalehe lugejad saavad esiteks vale arvamuse ja lisaks on puudulik info toote kohta.
Kasutaja avatar
Hülss
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1279
Liitunud: 14. Jaanuar 2007, 16:49
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Soprano » 12. Mai 2008, 04:04

TV-ekspressi vahel on ka nädala DVD vms rubriik, kus arvustusi kirjutatakse ainult filmidest. Nii juba ammusest ajast.
Teise näitena FHM ajakirjas on aga mõni sõna DVD lisadest. Antakse eraldi hinne filmile ja lisadele.
Kasutaja avatar
Soprano
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 8748
Liitunud: 06. Jaanuar 2007, 05:24

PostitusPostitas Reinuvader Rebane » 15. Mai 2008, 01:22

andke andeks, aga Eesti Päevaleht? nimetage mulle mõni misiganes Päevalehe artikkel mis pole sapine ja küüniline. see on selle ajalehe eripära. nii on mulle aastate jooksul tunduma hakanud (kui seda lehte rongis või bussis pähe määritakse.) nad on kõik seal ilged krimpsnäod. ei meeldi ükski asi.
Kasutaja avatar
Reinuvader Rebane
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 524
Liitunud: 23. August 2006, 14:15
Asukoht: kuum ja kõle kõrb

Re: Kristiina Davidjants - kibestunud, hale filmikriitik!

PostitusPostitas Kristiinad » 21. Mai 2013, 08:44

Tere!
Ma ei tea, kas keegi veel nii vana teemat loeb, aga üldiselt tasub edaspidi kirjutada isiklikuks minemise asemel siiski kriitikule endale. Loomulikult ei mäleta ma enam nii ammu vaadatud filmide puhul oma pro ja contra argumente, aga mõned vastused võin anda. Arvustused on kirjutatud EPLi poolt ette antud formaadis ning kui rääkida nende sisust, siis säärane oli tol korral minu arusaam nähtust. Võib-olla on see muutunud, võib-olla jällegi süvenenud. Seda ma mäletan küll, et Knocked Up mulle meeldis, Waitress ei istu mulle endiselt. Võimalik et seal oli punktinduses tõesti mingi error, ei mäleta.
Aga jah, see kui kellelgi on nähtust teine arusaam või maitse, ei ole üldiselt veel põhjuseks minna isiklikuks või kaotada enesevalitsust. Ühtlasi oleks mul päris huvitav teada saada, mis need minu lemmikfilmid olla võiksid.
Tervitades
Kristiina Davidjants
Kristiinad
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 2
Liitunud: 21. Mai 2013, 08:31

Re: Kristiina Davidjants - kibestunud, hale filmikriitik!

PostitusPostitas Hülss » 22. Mai 2013, 16:57

Lugedes seda 5 aastat vana postitust, ma ei nõustu oma hoiakuga, filmide osas on seisukoht enam vähem sama. Ma ei tea, mis mind sundis seda kõike kirjutama, ju ta tollal tundus õigustatuna. Isiklik rünnak ei ole kindlasti õigustatud, selle eest ka vabandan. Igasugused punkti ja tähe hinded ei lähe enam korda, loeb ainult sõna. Samuti ei kadetse DVD'de arvustuste formaadi piires kirjutamist ja 4 või 5 tähe piires hindamist.

Ma ei suuda enamus oma vanu arvamusi siin foorumis lugeda, sest üldjuhul sai palju teeseldud möla suust puhutud.

Aitäh, et vastasite ja kõike paremat,

Nils
Kasutaja avatar
Hülss
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1279
Liitunud: 14. Jaanuar 2007, 16:49
Asukoht: Tallinn

Re: Kristiina Davidjants - kibestunud, hale filmikriitik!

PostitusPostitas Kristiinad » 23. Mai 2013, 17:38

Cheers!
Kristiinad
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 2
Liitunud: 21. Mai 2013, 08:31


Mine Vaba teema

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 6 külalist