Laptop

Siia kõik muud jutud, mis mujale ei sobi. Lubatud on rääkida kõigest.

Moderaator: Meeskond

Laptop

PostitusPostitas Forzelius » 16. Aprill 2008, 11:02

Otsin siis endale laptopi, järelmaksuga. Oleks tore, kui siia kirjutataks linke, kust saab võimalikult heade parameetritega ning hea järelmaksuga. Ülesanne küll raske, kuid olen tänulik igasuguste soovituste eest.
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

PostitusPostitas Jolt » 16. Aprill 2008, 13:10

Aga kirjuta ülesanne ehk veidi rohkem lahti. Head parameetrid on võrdlemisi suhteline määratlus.

*Umbes mis võiks orienteeruv hinnavahemik olla.
*Kas on mingeid komponente, mida soovid kindlasti näha. Erilised eelistused tootjate osas - nii laptop üleüldiselt või ka komponendid (videokaart).
*Kui suur ja kuivõrd lai ekraan.
*Milleks üldse kasutad, et kuivõrd tuleks rõhku pöörata kas siis mobiilsusele (väike kaal, vähe võimalusi) või võimekusele.
*Kas peab ilmtingimata uus laptop olema või võib ka kasutatud olla. (http://www.laptopid.ee ntks müüb kasutatud laptop'e, kuidas täpselt neil selle järelmaksuga hetkel on, mina kursis pole. Kuigi seal kiretakse valdavalt kõigi laptop'de juures, et huijulla, paremat pakkumist üldse polegi, siis mõned isendid ongi tõesti päris soodsad. Kohapeal muidugi selgub, et kas selleks on mingid erilised põhjused.)
*Kas peab olema äriklassist või võib olla ka odavklass?
JNE

Kui see kõik on enda jaoks läbimõtlemata, siis soovitaks kulutada veidi aega teemaga tutvumiseks. Ise ma kahjuks konkreetsete pakkumistega eriti kursis pole.
Kasutaja avatar
Jolt
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2207
Liitunud: 12. Juuni 2007, 12:02

PostitusPostitas Forzelius » 16. Aprill 2008, 16:23

Jolt kirjutas:Aga kirjuta ülesanne ehk veidi rohkem lahti. Head parameetrid on võrdlemisi suhteline määratlus.

*Umbes mis võiks orienteeruv hinnavahemik olla.
*Kas on mingeid komponente, mida soovid kindlasti näha. Erilised eelistused tootjate osas - nii laptop üleüldiselt või ka komponendid (videokaart).
*Kui suur ja kuivõrd lai ekraan.
*Milleks üldse kasutad, et kuivõrd tuleks rõhku pöörata kas siis mobiilsusele (väike kaal, vähe võimalusi) või võimekusele.
*Kas peab ilmtingimata uus laptop olema või võib ka kasutatud olla. (http://www.laptopid.ee ntks müüb kasutatud laptop'e, kuidas täpselt neil selle järelmaksuga hetkel on, mina kursis pole. Kuigi seal kiretakse valdavalt kõigi laptop'de juures, et huijulla, paremat pakkumist üldse polegi, siis mõned isendid ongi tõesti päris soodsad. Kohapeal muidugi selgub, et kas selleks on mingid erilised põhjused.)
*Kas peab olema äriklassist või võib olla ka odavklass?
JNE

Kui see kõik on enda jaoks läbimõtlemata, siis soovitaks kulutada veidi aega teemaga tutvumiseks. Ise ma kahjuks konkreetsete pakkumistega eriti kursis pole.


Hinnavahemik võiks olla kuskil 6000-7000
Kasutaksin seda valdavalt kooliasjadeks, kuid ka mängudeks ning filmivaatamiseks, niiet, videokaart peaks ikka tasemel olema.
Järelmaks nagu öeldud peaks olema ning jääma kuskil paarsada-kolmsada-krooni-kuus piiresse.
Mõõtmed võiksid olla keskmised, kindlasti mitte liiga väike, pigem suur.
Kindlasti ei pea olema uus, otsingi just kasutatud arvutit.
Võib täitsa olla odavklassist. Enne otsisin Apple'ilt midagi, kuid selle võib kohe maha matta :D
Agajah, odav peaks olema igaljuhul, kuid operatiivmälu ikka mängude jaoks ja videokaart filmide jaoks peaksid head olema. Ütleme nii, et 60% kool, 20-20 mängud ja filmid.
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

PostitusPostitas Priit » 16. Aprill 2008, 17:42

6000-7000 nüüd küll miskine asi mängimiseks ei ole. Pealegi on läpparitel enamjaolt integreeritud videokaardid ning ka kõvasti halvemad kui lauaarvutil.
There was a HOLE here. It's gone now.
Kasutaja avatar
Priit
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1973
Liitunud: 19. August 2005, 03:08
Asukoht: Kohtla Järve

PostitusPostitas mad3in3stonia » 16. Aprill 2008, 17:48

Priit kirjutas:6000-7000 nüüd küll miskine asi mängimiseks ei ole. Pealegi on läpparitel enamjaolt integreeritud videokaardid ning ka kõvasti halvemad kui lauaarvutil.


Seda küll... enda fujitsu simenes maksis umbes 9000 eeku ja ostsin täiesti uuena mingi kaks kuud tagasi... aga seda ma v6in nüüd küll öelda, et mänge selle peale küll ei mängi... muidugi oleneb läpakast aga jhh mängimiseks ma soovitaksin küll osta siis juba parem lauaarvuti...
Kasutaja avatar
mad3in3stonia
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 348
Liitunud: 04. Jaanuar 2008, 23:21
Asukoht: Helsingi

PostitusPostitas Shotgun » 16. Aprill 2008, 17:49

Olen ikka nende asjadega veidi kokku puutunud ja ütlen ka, et tutika idee võid 6000-7000 juures maha matta, kui mängida tahad. Filmid väga hullu videot ei taha, seega kui ainult mängimine ära unustada, saaks juba lahedamaks olukorra.
Väike näide Ordist, kõige odavam sülekas: http://www.ordi.ee/EPood/Product.aspx?MC=ARVUTID&IC=9920&ItemID=9920-1320 - kui hakata vaatama, siis prose ja int. video on kohe miinused.
Järgmine 8000ga on juba arvestatav: http://www.ordi.ee/EPood/Product.aspx?MC=ARVUTID&IC=9920&ItemID=9920-1286 - filmid ja kooliasjad saad nagu nalja aetud.. mõnda mängu jooksutab kah.
Ning kasutatutest Hinnavaatlus.. otsi teemasid sealt, kes mis läpparit müüb ning vajadusel tee uus teema oma sooviga.
Kasutaja avatar
Shotgun
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 376
Liitunud: 03. Detsember 2007, 02:59
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Kaido » 16. Aprill 2008, 19:45

Kunagi oli vaja postimehesse sarnasel teemal artikkel kirjutada. Ehk on natuke kasu:
http://www.postimees.ee/270907/esileht/ ... 285597.php
Kasutaja avatar
Kaido
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 2223
Liitunud: 28. Detsember 2004, 23:57

PostitusPostitas Forzelius » 16. Aprill 2008, 21:09

Tänud kõigile. Ma ise ka mõtlesin siin, et 6-7 on vähe ja planeerisin ka rohkem 9-t. Pealegi kuulan ma hetkel maad alles. Kolme kuu pärast kuskil, muutuks asi aktiivseks alles.
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

PostitusPostitas Lowra » 15. Juuni 2008, 02:19

Vaatasin, et siin üks laptop teema olemas ja ei hakanud uut tegema- tahtsin küsida kas keegi teab midagi Dell Inspiron 1521 kohta öelda...
I believe what doesn't kill you simply makes you ... stranger
Kasutaja avatar
Lowra
Raevunud härg
Raevunud härg
 
Postitusi: 193
Liitunud: 29. Veebruar 2008, 18:00
Asukoht: Tartu

PostitusPostitas hau » 26. Juuni 2008, 14:22

Soovitage mulle midagi umbes 10 000.- eest.
Ise oleks võtnud odava HP Pavilion dv6645. Spetsialist soovitas kvaliteetsemat Fujitsu-Siemens Lifebook S7110, mis maksab 18000. Ma ei tea kah.
hau
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4195
Liitunud: 12. Veebruar 2006, 17:22
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Forzelius » 26. Juuni 2008, 18:52

Käiks ka Soomes tööl, kui see nii hästi ära tasub lol
Ma siin orjan Rimis mingite kopikate eest juba jaanuarist alates..
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

PostitusPostitas hau » 26. Juuni 2008, 19:00

Ma ei osta tolle raha eest, btw
hau
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4195
Liitunud: 12. Veebruar 2006, 17:22
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Ralf » 16. Juuli 2008, 11:40

Pavilion pidi luksuslikust disainist hoolimata paras rämps olema, kuuldavasti on poole aastaga emaplaat läbi ja siis omakorda ekraan. Aku peab alguses vastu umbes kahe tunni ringis ja pikemal kasutamisel väheneb see aeg oma kolmveerand tunnini. Ja Pavilionide raskus ulatub üle 3 kilo, seega kui kavatsed seda sagedasti kaasas kanda, soovitaks pigem ikka mingi kergema võtta. :D

Mis puutub Delli, siis asjatundjad peavad just nende ja IBM'i arvuteid kõige paremateks. Viimane ei ole välimuselt just moodne, kuid kõrge kvaliteediga ja suhteliselt kallis. Seega on soovituslik üldse võtta kasutatud IBM, tuttav ostis enda oma, kui too oli oma kaks aastat vana ja aku venitab ikka alla nelja tunni ja peab ilusti vastu.

Enda rahakott aga Delli ega IBM'i taha kannatada, isegi praeguste sooduspakkumiste aegu. Enne 10 kuuks Ameerikasse minekut noolin endalegi sülearvutit ja pilk on jäänud sellele Samsungi mudelile. Hea hinna ja kvaliteedi suhe, garantii kaks aastat, üsna normaalne kaal (2,4 kg).
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

PostitusPostitas hau » 16. Juuli 2008, 12:53

Kõik need ~10000.- soodukad pidavat olema vanad mudelid. Endal juba pill mõnda aega käes. Sain siis Fujitsu Siemens Lifebook S7110. 2ghz, 2gb ram, 250gb kõvak, 14,1", 1,8kg, 3a garantii. Sain 14ga, poes 18.
hau
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4195
Liitunud: 12. Veebruar 2006, 17:22
Asukoht: Tallinn


Mine Vaba teema

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 73 külalist