Küsimus Amazon.com kohta

Siia kõik muud jutud, mis mujale ei sobi. Lubatud on rääkida kõigest.

Moderaator: Meeskond

PostitusPostitas Nowitzki » 01. September 2007, 16:17

Tahaks teada kui turvaline on osta mõni film amazonist või ebayst.Et kas tuleb ikka kohale?
Nowitzki
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1147
Liitunud: 30. Märts 2007, 19:28
Asukoht: Soome,Kotka

PostitusPostitas Risko » 01. September 2007, 16:22

Amazoniga ei ole mul probleeme olnud, tellin enamus oma filme sealt.
Kasutaja avatar
Risko
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 218
Liitunud: 20. Juuni 2007, 23:34
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Milenko » 01. September 2007, 16:40

Ebayˇst tellimine on natuke raskem kui alguses arvata võiks... Esiteks see konto loomine on suurem ettev6tmine siis paljud müüad toetavad ainult paypali maksmissüsteemi, mis tähendab, et sul peab olema krediitkaart. Võid raha muidugi saata ka ümbrikuga nagu mina kunagi kossukaarte ostes... Mina olen kõik kätte saanud ja tuttavad ka ei kurda aga enne ostmist uuri müüa feedbackˇi ja kas saadab worldwide
Kasutaja avatar
Milenko
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 626
Liitunud: 28. Juuli 2006, 01:45

PostitusPostitas Nowitzki » 01. September 2007, 16:45

Oki suured tänud teile.
Nowitzki
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1147
Liitunud: 30. Märts 2007, 19:28
Asukoht: Soome,Kotka

PostitusPostitas Robert » 01. September 2007, 18:00

Milenko kirjutas:Võid raha muidugi saata ka ümbrikuga


Raha EI TOHI ümbrikuga saata.
Robert
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2873
Liitunud: 18. Jaanuar 2005, 15:21
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Cochrane » 01. September 2007, 18:45

Olen tellinud korduvalt lehtedel Amazon.com ja Amazon.co.uk (ehk siis USA ja Inglismaa) ning kaup alati kohale tulnud. Inglismaalt on lihtsam tellida, kuna ei pea midagi juurde maksma, USAst tellides võib olla, et pead juurde maksma ja tollipaberi täitma, enne kui paki kätte saad. Ühispanga U-kaart sobib maksmiseks hästi, reaalset krediitkaarti ei ole siis vaja.
Lisaks on amazoni lehtedel hea, et kui ühes registreerid, ei pea oma andmeid teises enam uuesti sisestama, saad sama kasutajatunnuse ja koodiga sisse.
Kasutaja avatar
Cochrane
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 2680
Liitunud: 12. Aprill 2005, 12:17

PostitusPostitas Sigma » 01. September 2007, 20:02

Mõni aeg tagasi kirjutasin oma blogi Aasia poodide kohta.

http://aeneafilmid.blogspot.com/2007/05 ... ipoed.html

Lisaksin sinna veel poe DVDfromKorea, olen sealt 2 filmi ostnud ja kõik oli korras. Korralikult pakitud ja kõik tundub korrektne olevat.
Sigma
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 31
Liitunud: 17. Märts 2007, 21:41

PostitusPostitas plix18 » 08. Märts 2008, 13:59

Kas keegi teab kust saada vanemaid filme ??
N:Indiana Jones `i
plix18
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 2
Liitunud: 08. Märts 2008, 13:53

PostitusPostitas kigents » 08. Märts 2008, 16:31

kigents
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 741
Liitunud: 02. Jaanuar 2007, 17:10
Asukoht: Tartu

PostitusPostitas plix18 » 11. Märts 2008, 18:35

Oleks vaja just DVD-d !!
plix18
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 2
Liitunud: 08. Märts 2008, 13:53

PostitusPostitas hau » 11. Märts 2008, 18:42

telli amazonist
hau
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4195
Liitunud: 12. Veebruar 2006, 17:22
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas .Raimz. » 14. Märts 2008, 21:00

Cochrane kirjutas: USAst tellides võib olla, et pead juurde maksma ja tollipaberi täitma, enne kui paki kätte saad. Ühispanga U-kaart sobib maksmiseks hästi, reaalset krediitkaarti ei ole siis vaja.


Tahaks ka paar DVDd USA Amazonist tellida aga enne sooviks veel infot asjade käigu kohta. Pole lihtsalt varem netipoodidega tegemist teinud ja sellest ka väikene kõhklus.
Mida sa mõtled tollipaberite all ja kuidas neid täita. Ja ütlesid, et krediitkaarti ei lähe vaja, kas see tähendab, et kannad raha lihtsalt netipangas nende arvele üle. Palju umbes DVD saatmise kulud juurde tulevad.
[huddled in an air vent, John pulls out his lighter, flicks it on, and recalls his wife's invitation] "Come out to the coast, we'll get together, have a few laughs...”
Kasutaja avatar
.Raimz.
Raevunud härg
Raevunud härg
 
Postitusi: 116
Liitunud: 24. Veebruar 2008, 14:39

PostitusPostitas kigents » 14. Märts 2008, 21:02

Robert kirjutas:
Milenko kirjutas:Võid raha muidugi saata ka ümbrikuga


Raha EI TOHI ümbrikuga saata.


Mingisuguse tähitud kirjana vms tohib küll...
kigents
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 741
Liitunud: 02. Jaanuar 2007, 17:10
Asukoht: Tartu

PostitusPostitas Cochrane » 14. Märts 2008, 22:00

.Raimz. kirjutas:Tahaks ka paar DVDd USA Amazonist tellida aga enne sooviks veel infot asjade käigu kohta. Pole lihtsalt varem netipoodidega tegemist teinud ja sellest ka väikene kõhklus.
Mida sa mõtled tollipaberite all ja kuidas neid täita. Ja ütlesid, et krediitkaarti ei lähe vaja, kas see tähendab, et kannad raha lihtsalt netipangas nende arvele üle. Palju umbes DVD saatmise kulud juurde tulevad.


Tollipaberid täidavad ka postitöötajad ära, sina pead allkirja ja mingi summa andma. Tollimaks on ka vist veel midagi. Hetkel ma tõesti ei mäleta, kui palju selle peale läks.
Kui summa ületab teatud piiri (oli vist u 350 krooni), siis pead 18% käibemaksu juurde maksma.

Postikulud ise on 4 dollarit saadetise ja 2.50 ühiku pealt. Ühe ühikuna läheb arvesse õnneks ka üks DVD-kogumik, mitte ainult 1-plaadiline DVD.
Nii et kui tellid ühe DVD või kogumiku, siis on saatekulu 4+2,50 dollarit, kui kolm DVDd, siis 4+2,50+2,50+2,50.

Maksmiseks olen kasutanud SEB ühispanga virtuaalsed krediitkaarti, see töötab tavalise VISA kaardina, mille andmed siis Amazonis sisestad. Vormistada saad seda internetipangas paari minutiga ja see maksab 10 krooni. Ma ei tea, kas Hansapank nüüd ka juba midagi sellist võimaldab.

Tasuks uurida, kas pole äkki samaväärset kaupa Amazon.co.uk lehel müügil. Suurem kurss ei tähenda alati kallimat kaupa. Samas on üldjuhul USA Amazonis mõnikord valik parem, eriti kui tahad, et filmil ka lisad oleks.
Lisaks on Inglise Amazonist tellides tõesti ainus mure lõpuks postkontorisse jalutada ja pakk ära tuua. Mingeid lisakulutusi siis ei tule.
Kasutaja avatar
Cochrane
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 2680
Liitunud: 12. Aprill 2005, 12:17

PostitusPostitas albski » 15. Märts 2008, 11:31

tellisin t-särgi inglismaalt hind 500.- tuli ilusti kohale, mingit jama ei olnud midagi juurde ei pidanud maksma (polnud küll ebay ega amazon) kuid protseduurid on samad.
albski
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 219
Liitunud: 20. Jaanuar 2007, 23:34
Asukoht: Tartu

EelmineJärgmine

Mine Vaba teema

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 40 külalist