Küsimus Amazon.com kohta

Siia kõik muud jutud, mis mujale ei sobi. Lubatud on rääkida kõigest.

Moderaator: Meeskond

Küsimus Amazon.com kohta

PostitusPostitas rob » 31. August 2005, 15:28

Soovin endale soetada DVD-d Steven Seagal`i vanemate filmidega (n: above the law, out for justice jne) ja leidsin need müügil olevat amazon. com-is. Sooviksin teada, et kas keegi on sealt kaudu kunagi midagi ostnud ja oskaks mulle nõu anda, et kuidas seal maksmine käib ja kuna ning mil moel need filmid siis hiljem kätte saab jne. Ühesõnaga on kellelgi selline ostukogemus? Või oskab keegi hoopis mõnda paremat kohta/võimalust nende filmide soetamiseks välja pakkuda?
Ette tänades!
rob
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 2
Liitunud: 31. August 2005, 14:54
Asukoht: Tartu

PostitusPostitas Forzelius » 01. September 2005, 08:25

Maksad krediitkaardiga ära, ka ülekandetasu. Ja filmid saad kätte paari kuu jooksul.
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

PostitusPostitas Cochrane » 01. September 2005, 11:32

Olen sealt korduvalt ostnud, LORTR Extended Editonid, Simpsonite hooajad ja veel üht-teist. Kaub on alati paari-kolme nädalaga kohale tulnud. Erandiks oli ükskord, kui jõulude paiku sai tellitud, siis läks kauem, aga jõudis ka kohale. Kuuldavasti pidi ka klientidega suhtlemine väga hea olema, et kui mingi plaat või pakend vigane on, siis saadavad oma kulu ja kirjadega asenduse. Kuid enda tellitud asjad on alati korralikuna kohale tulnud. Kuna Amazon kasutab Jäika pappkarpi ja mullikilet, on see ka üsna tõenäoline.

Tellimiseks läheb vaja krediitkaarti, aga kui sul juhtumisi Ühispangas (või nüüd siis SEB Eesti Ühispank) konto on, saab seal vajaliku summa peale teha virtuaalse krediitkaardi. Amazon võtab selle kenasi vastu. Kaart ise läheb vist VISAna kirja.

Nii et ei saa Amazoni kohta ühtki halba sõna öelda. Ainuke asi, millega arvestama pead, et olenevalt tellitud asjade maksumusest, pead pärast tollis midagi juurde maksma. Aga nüüd saab seda vist igas kohalikus postkontoris teha.
Kasutaja avatar
Cochrane
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 2680
Liitunud: 12. Aprill 2005, 12:17

PostitusPostitas Forzelius » 01. September 2005, 12:09

A, ma olen ise ka sealt vaadanud, minu meelest oli seal niimoodi, et nad euroopasse kaupa ei saada.
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

PostitusPostitas Cochrane » 01. September 2005, 12:37

kkssuur kirjutas:A, ma olen ise ka sealt vaadanud, minu meelest oli seal niimoodi, et nad euroopasse kaupa ei saada.


Mõningate kaubagruppide puhul on see vist tõesti nii, aga filmid õnneks nende alla ei kuulu. Olen ju kõik sealt tellinud ja kõik on kohale jõudnud.
Kasutaja avatar
Cochrane
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 2680
Liitunud: 12. Aprill 2005, 12:17

PostitusPostitas rob » 01. September 2005, 18:47

Ok, aitäh teile reageerimast ja nõu andmast, mul juhtumisi ongi Ühispank, niiet läheb lähiajal ostuks.
rob
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 2
Liitunud: 31. August 2005, 14:54
Asukoht: Tartu

PostitusPostitas Robert » 01. September 2005, 20:42

Jah, see Amazon tundub ülikõva asi olevat, nii et ma lähiajal üritan kah sealt midagi osta. Muideks Cochrane, tänks, et ütlesid selle Ühispanga värgi:)
Robert
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2873
Liitunud: 18. Jaanuar 2005, 15:21
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas ultra2005 » 21. Märts 2006, 22:24

Niisiis mure selline et üks mu sõber soovib hankida endale pea kõik Arnold Schwarzenegger-i filmid. Enamuse vähemasti. Kuna ta valdab hästi Inglise keelt siis pole talle takistuseks see kui tõlge puudub. Ja siit siis nüüd küsimus. Kust oleks kõige mõttekam tellida seda sorti stuffi? Sooviks oleks siis eelistatumalt Special Editionid. Siiani on ainus asjalik koht kust olen nagu üldse DVD-de ja muude meediaväljaannete kohta infot otsinud http://www.amazon.com Aga kuna Amazon asub ameerikas siis on suht kahtlane see teema sealt tellida. Samas ka mitte võimatu ehk kui lähemalt ei saa. Eestimaa poekesed on niigi jubaläbi kammitud ja vaevalt et siia lähiajal midagi uuemat selles valdkonnas tekkida saabki. Seega oleks tore kui keegi annaks nõu kust vaadata. Samas oleks teretulnud ka info selle kohta et kui tõesti peaks need filmid tellima Amazonist siis mis selleks tegema peab ja mil moel nad siia eestimaapinnale jõuavad ning kaua selleks aega kulub. Loodetavasti saab varsti midagi asjalikku kuulda selle kohta teie käest :)
ultra2005
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 3
Liitunud: 14. Märts 2006, 07:26

PostitusPostitas Cochrane » 21. Märts 2006, 22:43

Ma pole päris kindel, mis suhtes sealt "kahtlane" tellida on. Aga kui küsimus on kauba kohaletulekus või maksmises endas, siis oma kogemustest rääkides on see pood seni küll usaldusväärne olnud.
Maksmiseks läheb krediitkaarti vaja, kuid SEB virtuaalne krediitkaart sobib selleks hästi.
On võimalik, et pead juurde maksma käibemaksu, et eestis pakk kätte saada, kuid mõnikord võib pakk ka puhtalt läbi tulla. Seda ilmselt seetõttu, et need saadetakse mõnikord saksa- või prantsusmaa kaudu. Kuid sellega kindlalt arvestada ei saa.

Amazonist siin foorumis ka varem kirjutatud, trüki otsingusse Amazon.
Kasutaja avatar
Cochrane
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 2680
Liitunud: 12. Aprill 2005, 12:17

PostitusPostitas Anx » 23. Märts 2006, 21:05

http://www.amazon.co.uk näiteks
On täiesti olemas amazonil ka euroopa lehekyljed inglismaa,saksa, prantsusmaa. need on ehk veel paremadki kuna sealt saab ikka yldiselt euroopa regioonis mängivaid DVD-sid
Anx
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 18
Liitunud: 09. Märts 2005, 01:31

PostitusPostitas p4cman » 23. Märts 2006, 23:49

Kahtlane pole kindlasti kuskilt tellida. Kaup jõuab alati kohale ja kui ongi mingeid probleeme siis olen Amazonist kuulnud ainult head. Kui on vahest tulnud vale kaup on saadetud õige asi järele, ilma valet tagasi küsimata ning uuesti midagi tasumata.

Amazon.com'is on muidugi valdav osa DVD'si NTSC 1 Regiooni DVD'd. Kui su telekas NTSC pilti toetab ja DVD regioonivaba, siis ei ole see takistuseks.

Muul juhul on võimalik tellida PAL DVD'si Amazoni Euroopa lehtedelt, nagu juba mainitud http://www.amazin.co.uk.
Kasutaja avatar
p4cman
Batman alustab
Batman alustab
 
Postitusi: 56
Liitunud: 20. Jaanuar 2006, 00:16

PostitusPostitas ultra2005 » 29. Märts 2006, 22:12

Niisiis põrsast nagu kotis osta ei soovi. Ameerikast on päris kauge tulek nendel asjadel. Niipalju sain ma tänu teie foorumile siis selgeks et tuleb teha virtuaalne krediitkaart millega saab siis maksta. Ok selle tegemine on selge aga nüüd paar järgnevat küsimust või lihtsamalt. Ehk mõni, kes ise on tellinud, räägib selle tee käigust ehk ise lähemalt. Esiteks ajab amazonis segadusse see , et paljude DVD de taga on mitu hinda. Miks aga mitte üks ja selge. Siis sooviksin ma veel teada, et mis kanaleid pidi jõuab soovitud plaatide pakk siia Eestisse. Palju peab sealsele hinnale veel juurde plekkima enne kui seda pakikest enda käes hoida saab (silmas pean transpordikulusid jms) Ning samas veel see, et kuhu nad täpsemalt soovitud kauba saadavad. Pean siinkohal silmas seda, et nendele ei ütle ju meie aadress midagi. Ka on soov eada et kui tuleb toode, mis on praak, siis mismoodi kompenseerimine käib. Anyway asju saada on soov aga niipalju ka pappi taskus pole et see lambist kuhugile teise ilma otsa üle kanda, garantiid omamatta et sealt ka kindlat midagi kätte jõuab. Ette tänads valgustava info eest :)
ultra2005
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 3
Liitunud: 14. Märts 2006, 07:26

PostitusPostitas p4cman » 30. Märts 2006, 15:00

Kohaletoomisetasud ja kõik saad ise Amazonist teada kui oled asjad ostukorvi pannud. Muidugi on erinevate kiirustega kohale toomisi, seega on hinnad ka vastavad.

Mitu hinda võib olla DVD'l taga kui on asi allahinnatud. Sellisel juhul on vana hind läbi kriipsutatud. Tihti on võimalik osta kasutatud versioon, mis juhul on ka mingi eraldi hind kirjas. Õige hind peaks olema kõige esimene, kirja taga "Price".

Pakk saadetakse eestisse ja selle eest ta just sinuni jõuab hoolitseb juba Eesti Post.
Kasutaja avatar
p4cman
Batman alustab
Batman alustab
 
Postitusi: 56
Liitunud: 20. Jaanuar 2006, 00:16

PostitusPostitas Peata Ratsanik » 21. Mai 2006, 15:37

Aga ma ei saa aru ikkagi, kuidas see krediitkaardiga maksmine käib, ma lihtsalt ei kujuta ette. Et kas keegi ei viitsiks sellest korraldusest lähemalt kirjutada? Ja kui suur on ülekandetasu? Kas pangakaardiga amazon.co.uk-s ei saa maksta?
Peata Ratsanik
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2036
Liitunud: 02. Märts 2005, 19:30

PostitusPostitas barbara novak » 19. September 2006, 23:56

Cochrane kirjutas:Ainuke asi, millega arvestama pead, et olenevalt tellitud asjade maksumusest, pead pärast tollis midagi juurde maksma. Aga nüüd saab seda vist igas kohalikus postkontoris teha.
Veider, mina pole küll iialgi midagi juurde pidanud maksma, ikka kõik läheb kohe krediitkaardi pealt maha ja kätte saan lihtsalt postkontorist tulnud teatise alusel.
Forza kirjutas:A, ma olen ise ka sealt vaadanud, minu meelest oli seal niimoodi, et nad euroopasse kaupa ei saada.
amazon.co.uk küll saadab minu meelest kõike (välja arvatud kasutatud plaadid-raamatud), kuna nemad ise resideeruvad samuti Euroopas, st. GB-s.
Peata Ratsanik kirjutas:Aga ma ei saa aru ikkagi, kuidas see krediitkaardiga maksmine käib, ma lihtsalt ei kujuta ette. Et kas keegi ei viitsiks sellest korraldusest lähemalt kirjutada? Ja kui suur on ülekandetasu? Kas pangakaardiga amazon.co.uk-s ei saa maksta?

Maksmine käib nii, et valid toote välja, kirjutad sinna vastavasse lahtrisse oma nime, aadressi ja krediitkaardi numbri ning kehtivusaja ja ongi enam-vähem kõik. Siis tuleb sulle e-posti aadressile kinnitus ja siis läheb see summa kaardi pealt maha.
Kasutaja avatar
barbara novak
Batman alustab
Batman alustab
 
Postitusi: 55
Liitunud: 16. September 2006, 21:09

Järgmine

Mine Vaba teema

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 72 külalist