Teater

Siia kõik muud jutud, mis mujale ei sobi. Lubatud on rääkida kõigest.

Moderaator: Meeskond

Re: Teater

PostitusPostitas Kickflick » 24. September 2011, 21:32

Tulin just NO99 Põhuteatri "Katuselt". Sisu oli ooperi kohta tüüpiline, aga Jarek Kasari muusika oli kihvt ning ägeda orkestreeringuga. Ka Hannaliisa Uusma ja Uku Uusberg meeldisid. Said Jarek Kasari keeruliste viiside esitamisega suurepäraselt hakkama. Ooperlik teatraalsus sobis. Jareki tegelaskuju ja tema liikumine, mis oli viitega Karlssonile, oli väga koomiline.
Kasutaja avatar
Kickflick
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3774
Liitunud: 29. Juuli 2009, 19:53
Asukoht: Tallinn

Re: Teater

PostitusPostitas CM-Girl » 29. September 2011, 11:58

Eile käisin vaatamas etendust "Elu ja kuidas sellega toime tulla". Tegemist siis kollektiivse eneseabietendusega. Viimati naersin nii palju "Täismängu" vaadates. Naersin vist isegi siis tsipa vähem kui nüüd. Esimeses vaatuses meeldis enim Maarika ja mehed ja teises vaatuses Margus ja naised. Terve saal rõkkas naerust. :) SUPERHEA muusika! Suuman oli suurepärane nagu alati. Ja ega ka teised halvemad polnud (Mesipuu, Lohk, Rästas, Grosnõi, Annast, Salmistu). (Y)
Kasutaja avatar
CM-Girl
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4885
Liitunud: 16. Juuli 2009, 22:48
Asukoht: Paide

Re: Teater

PostitusPostitas CM-Girl » 06. Oktoober 2011, 22:05

Käisin täna vaatamas etendust "Saja-aastane maja", mille lavastas Peeter Rästas. Tõlgitud on ta islandi keelest. Küllaltki omapärane ja huvitav etendus. Üks vaatus. Enim meeldisid Tillu (Salmistu), Erlinguri (Kask) ja Bjorki (Rahkema) vestlused. Samuti olid väga head ka Sõmer ja Aibel. Väike osa oli ka Suumanil, teda laval kyll näha ei saanud aga kuulda sai.
Väga hea grimm oli. Salmistu, Kask ja Rahkema olid tunduvalt vanemad kui päriselus. :)) Taaskord etendus kus oli väga hea muusika.
Kasutaja avatar
CM-Girl
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4885
Liitunud: 16. Juuli 2009, 22:48
Asukoht: Paide

Re: Teater

PostitusPostitas Kickflick » 15. Oktoober 2011, 00:01

"12 Karamazovit", mis toimus Von Krahlis oli uskumatult vinge etendus Esiteks Viljandi Kultuuriakadeemia VIII lend mängis suurepäraselt, isegi need, kes eelmistes etendustes on märkamatuks jäänud, nagu Ott Kartau, Tõnis Niinemets, Madis Mäeorg ja Kait Kall särasid täna täies hiilguses. Jim Ashilevi on teinud läbi hämmastava arengu, kes "Idiootides" oli kuidagi kramplik ja ebaveenev, siis täna nägin temas tõelist potensiaali. Suurimateks lemmikuteks on jätkuvalt Mari Pokinen, Liis Lindmaa ja Ivo Reinok. Teine suurepärane komponent selles etenduses oli muusika. Kõik mängisid pille ja laulsid väga kihvtilt. Suurt lugupidamist väärib etenduse lavastaja Kristian Smeds, kelle piiratu fantaasiameel ja hulljulgus tegid selle tüki unustamatuks. Viimased 30 minutid hakkasid ehk pisut venima, kuid selle andsin andeks, sest kogu etenduse aja pakuti närvikõdi, naeru, nuttu, huvitavaid mõtteid ja muud möllu. Isegi klaasike Viru Valget ja võimalust visata Mari Pokineni, kuigi mina viskasin Ott Kartaud. :irw:

Mul on hea meel, et Eesti teater on hakanud tabudest vabanema ja julgemaks muutuma, sest šokk on see, mis suudab muuta ja vabastada inimest.
Kasutaja avatar
Kickflick
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3774
Liitunud: 29. Juuli 2009, 19:53
Asukoht: Tallinn

Re: Teater

PostitusPostitas CM-Girl » 16. Oktoober 2011, 12:28

Eile käisin vaatmas "Täismängu", viimane etendus. Seekord olid lisandunud ka mõned uued tegelased, mis oli 5+. Midagi uut taas. Sai lõpuks ära nähtud Anu(Lichtfeldt) uue elukaaslase keda kehastas Margus Grosnõi. Näitlejad selles etenduses olid fantastilised. Kõik said oma rollidega hakkama rohkem kui suurepäraselt. Naer on iga kord garanteeritud. ;-) Aplaus oli võimas. Seisev ovatsioon. Super.Sain ka selle etenduse plakati, mida ammu olen tahtnud pluss veel ühe väikse meene, vormi küljest oli nööp ära kukkunud, Suuman viskas selle mulle. :))
Kasutaja avatar
CM-Girl
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4885
Liitunud: 16. Juuli 2009, 22:48
Asukoht: Paide

Re: Teater

PostitusPostitas uLtImAtEcRiTiC » 29. Oktoober 2011, 01:40

NO99 ja "Misery"

Üldiselt meeldis, kuigi teostus oli liiga veniv ja traditsiooniline. Samas Misery lugu iseenesest ja mõned head kohad suutsid elamuse pakkuda. Volk ja Vaarik olid mõnusad.
Kasutaja avatar
uLtImAtEcRiTiC
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 4788
Liitunud: 01. Detsember 2009, 23:12

Re: Teater

PostitusPostitas Zinera » 29. Oktoober 2011, 07:54

uLtImAtEcRiTiC kirjutas:NO99 ja "Misery"

Üldiselt meeldis, kuigi teostus oli liiga veniv ja traditsiooniline. Samas Misery lugu iseenesest ja mõned head kohad suutsid elamuse pakkuda. Volk ja Vaarik olid mõnusad.


Nõustun, liiga pikaks venitasid selle tüki... Muidu oli päris hea.
Zinera
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2599
Liitunud: 22. Mai 2005, 13:41

Re: Teater

PostitusPostitas Kickflick » 29. Oktoober 2011, 22:36

Käisin ka täna "Miseryt" vaatamas, nõustun eelnevaga, aga pikaks küll ei veninud minu meelest.
Kasutaja avatar
Kickflick
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3774
Liitunud: 29. Juuli 2009, 19:53
Asukoht: Tallinn

Re: Teater

PostitusPostitas Kickflick » 05. November 2011, 13:18

Anatoli Tafitšuki "Minu Hind" oli vaimukas ja meelt lahutav. Mu suhtumine paranes selle tüübi vastu kõvasti. Kuigi jah, eelmised Monoteatri etendused olid siiski üle sellest. Kuid siiski tore, et monoetendusi on hakatud rohkem tegema.
Kasutaja avatar
Kickflick
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3774
Liitunud: 29. Juuli 2009, 19:53
Asukoht: Tallinn

Re: Teater

PostitusPostitas Kickflick » 12. November 2011, 22:45

Eesti Draamateatri "Marquis d´Artiste" oli huvitav ja stiilne, heade dialoogide ja twistidega, kuigi oleks oodanud rohkem huumorit ja meeldejäävamaid kohti. Aga Jan Uuspõld, kui ka Hendrik Toompere jr. tegid head sooritused ja olid üsnagi võrdsed partnerid.
Kasutaja avatar
Kickflick
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3774
Liitunud: 29. Juuli 2009, 19:53
Asukoht: Tallinn

Re: Teater

PostitusPostitas CM-Girl » 13. November 2011, 00:17

Paide Huviteater "Poolel teel puu otsa". 5.11.11

Humoorikas tükk. Head rollisooritused. Selles etenduses tegi ka üks mu tuttav kaasa, kehastas majateenijat, kes hiljem rasedaks jäi perepojast. Lemmiktegelane oli pereisa, keda kehastas Erich Einstein (teeb ehk nii mõnelegi professionaalile silmad ette). Etenduses oli kolmes vaatuses. Esimene vaatus oli väga hea, teine oli hea aga kolmas venis. Ei suutnud taluda enam eriti pereema häält.

Rakvere Teater "Oscar ja Roosamamma:Kirjad jumalale". 10.11.11

Suurepärane. Väike saal, kaks näitlejat ja rohkem polegi vaja. Saaremäe kehastas 10-aastast poissi kellel vähk ja kellele luuüdisiirdamine ebaõnnestus. Ines Aru kehastas haiglaõde keda Oscar (ainukesena) Roosamammaks kutsus. Tema tõukel(kui nii öelda) kirjutas Oscar jumalale iga päev ühe kirja ja kirja lõpus oli ka soov.
Tegemist kurva aga samas ka humoorika ja armsa etendusega.
Algselt pidi Dajan Ahmet kehastama Oscarit aga nädal enne esietendust juhtus õnnetus. :(

Rakvere Teater "Meie mehed". 11.11.11

Lavastajaks Toomas Suuman. Osades Eduard Salmistu, Tarvo Sõmer, Ülle Lichtfeldt, Eili Neuhaus, Volli Käro, Toomas Suuman ja Heigo Teder.
Huvitav oli Tederit ja Neuhausi näha selles etenduses. Teder on teatri projektijuht ja Neuhaus etenduse juht.
Tederi näoilmed olid suurepärased, 5+.
Kahjuks minu jaoks on tegemist nõrgima etendusega mida siiani näinud. Huumorisoon oli kuhugi kadunud vist mõneks ajaks.Naljakaid kohti oli (paaril korral naersin), tekst oli superr. oli kohti kus rahvas saalis naeris aga mina ainult muigasin, kui sedagi.
Kasutaja avatar
CM-Girl
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4885
Liitunud: 16. Juuli 2009, 22:48
Asukoht: Paide

Re: Teater

PostitusPostitas uLtImAtEcRiTiC » 13. November 2011, 17:08

Kickflick kirjutas:Eesti Draamateatri "Marquis d´Artiste" oli huvitav ja stiilne, heade dialoogide ja twistidega, kuigi oleks oodanud rohkem huumorit ja meeldejäävamaid kohti. Aga Jan Uuspõld, kui ka Hendrik Toompere jr. tegid head sooritused ja olid üsnagi võrdsed partnerid.

Natuke üheülbaline oli tõesti, kuid vaadatav. Oleks natuke enam oodanud, Toompere jr üllatas.
Kasutaja avatar
uLtImAtEcRiTiC
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 4788
Liitunud: 01. Detsember 2009, 23:12

Re: Teater

PostitusPostitas Kickflick » 25. November 2011, 22:34

VAT Teatri "Hea, Paha ja Inetu" oli üllatavalt lahe ja lõbus, hästi lavastatud, heade osatäitjatega ja kavalate minimalistlike lahendustega. Etendust võib täitsa vesterniks nimetada, oli kõvasti paugutamist, suitsu, möllu ja lendavaid kaabusid. Filmile jäi muidugi alla, kuigi oli tempokam. Ülearuseks peaksin vaid seda, kui Mart Soo tuli etenduse algul tsiteerima Sergio Leone'i öeldut, nagu etenduseväliselt. Muidu jättis VAT Teater mulle esmakordsel kogemusel väga hea mulje, lähen teine kordki.
Kasutaja avatar
Kickflick
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3774
Liitunud: 29. Juuli 2009, 19:53
Asukoht: Tallinn

Re: Teater

PostitusPostitas CM-Girl » 15. Detsember 2011, 18:58

Käisin 13.12 vaatamas etendust "Tuhkatriinu". Lavastas Toomas Suuman. Huvitavalt lavastatud, midagi uut ja huvitavat. Etendus kestis 1 tund. Mulle meeldis. Natali Lohk sobis väga hästi Tuhkatriinu rolli, samuti Grosnõi Printsi (ta kehastas ka inglit alguses)rolli. Armsad koos. Aibel kehastas alguses Tuhkatriinu ema, hiljem haldjat. Haldjarollis meeldis ta väga. Ägedad kostüümid, eriti Mesipuul. Mesipuu roll oli veidi ebameeldiv aga see eest naljakas. Tore oli taas näha laval Marin Mägi, kes lapsepuhkuselt tagasi. Nõrgim oli Annasti rollisooritused, kehastas inglit, kuningannat ja hiljem ühte printsessikanditaatidest. Selle etenduse juht Indrek Apinis tegi ka kaasa kahes rollis, Tuhkatriinu isa ja kuulutaja/teadustaja Printsi lossis. Kuulutaja roll oli äge ja naljakas, veits gay. :D Nn hiiri kehastasid kaks RT lavatehnikut. Peale etendust sain kaasa suure piparkoogi. :)

Eile käisin vaatamas etendust "Kaasavaratu", mis oli lihtsalt SUUREPÄRANE. Algus oli veidi nõrk aga mida edasi seda paremaks. Esimene vaatus muutus lõpupoole täitsa lõbusaks, samuti teise vaatuse algus ja siis muutus asi dramaatilisemaks. Lõpu aimasin ette, ootasin millal lask kõlab aga siiski ehmatasin. Muusika lisas dramaatilisust mõnusalt juurde. Selle etenduse muusika oli lihtsalt super. Parim muusika mida kuulnud olen etendustes kasutamas. Samuti kostüümid ja soengud + põskhabemed, lava kujundus, 5++++. Naiste kleidid olid väga kaunid. Etenduse kava on kõige huvitavam mida näinud. Alguses meeldis Väli (tema emotsioonid) kõige rohkem ja ka Joorits, siis lisandus Kask (mulle meeldib kui näitleja on laval "purjus", temal tuleb eriti hästi välja :) ). Hiljem meeldis Lichtfeldt ja Saaremäe. Ausalt öeldes meeldisid tglt kõik, Salmistu,Rahkema, Sõmer ja Rästas, samuti Teater Tuuleveski, nemad kehastasid mustlasi. Eriti meeldisid kitarristid.
Eriti fun koht oli kui Saaremäe ja Väli tegid musi. :D
Lõpp meeldis väga, vaikus-pimedus. Pimeduses näha inimesi. LIKE! Emotsionaalne lõpp, mis jääb kauaks meelde. Peaaegu, et terve tänase päeva mõtlesin sellele etendusele. Muusika kõrvus,näitlejad oma kostüümidega silma ees. Mida rohkem mõtlesin, seda kindlam olin, et tegemist (minu jaoks) Saaremäe lemmikrolliga. Fantastiline.
Kohati meenus mulle "Noor Eesti" kuna mitmed näitlejad kattuvad, samuti kostüümid on 5+ mõlemas etenduses, see ajastu mida kujutatud...
Kasutaja avatar
CM-Girl
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4885
Liitunud: 16. Juuli 2009, 22:48
Asukoht: Paide

Re: Teater

PostitusPostitas Kickflick » 23. Detsember 2011, 22:31

Eesti Draamateatri "Panso" oli väga armas, vaimukas ja mänguline etendus. Kõik oli tip-top nii näitlejatööde, dramaturgia kui ka lavastamise poolest. Eriti võrratu oli aga Mait Malmsten Voldemar Panso rollis, suurepärane ümberkehastumine. Nii miimika, hääl, kui ka välimus suutsid panna unustama, et see Mait Malmsten.
Kasutaja avatar
Kickflick
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3774
Liitunud: 29. Juuli 2009, 19:53
Asukoht: Tallinn

EelmineJärgmine

Mine Vaba teema

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 19 külalist