Teater

Siia kõik muud jutud, mis mujale ei sobi. Lubatud on rääkida kõigest.

Moderaator: Meeskond

PostitusPostitas Kickflick » 01. November 2010, 00:07

Käisin täna vaatamas Draamateatri etendust "Kas ma olen nüüd elus". Kuigi etenduse lavastaja Lauri Lagle on näitlejahariduse saanud, on ta mu lemmiklavastaja Eestis, peale "Sinul on meretäis hirmu" nägemist. Tema etendused on alati täis energiat, liikumist, tegevust ja erinevaid rekvisiite. Samuti on muusikaline kujundus ja valgustus tähtsal kohal. Ühesõnaga lava on maksimaalselt kasutatud, mis mulle meeldibki. Nõnda suudab etendus pakkuda nii tasemel meelelahutust kui ka midagi hingele ja vaimule, mis on ilmselt teatrikunsti esmane eesmärk. Nagu ka tänane etendus.

Peale hea lavalise ja muusikalise kujunduse, tegid ka 4 osatäitjat väga tublid näitlejatööd. Ka Mari-Liis Lill meeldis mulle, keda ma varem sallinud pole, sai täna hästi hakkama ja nägi hea välja. Üldse eelistan ma natuke kogenumaid näitlejaid, kes on oma töö juba omaks võtnud, mitte noori, kes on äsja teatrikooli lõpetanud ja alles elavad sisse oma ametisse. Aga ka sisu oli väga mitmekülgne ja täis sügavaid mõtteid, nii et esimesel korral seda kõike jälgida ei suudagi. 2h ja 40 min. möödusid väga kiirelt. Kindlasti kavatsen ka lugeda Siim Nurkliku raamatu läbi, mille põhjal etendus tehtigi. Ühesõnaga sain korraliku elamuse, hetkel mu lemmik etendus, mida 2010. aastal näinud olen.
Kasutaja avatar
Kickflick
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3774
Liitunud: 29. Juuli 2009, 19:53
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Kickflick » 06. November 2010, 11:50

Eile käisin jällegi Draamateatris vaatamas etendust "Grönholmi meetod". Algul ei osanud ma küll midagi eriti sellest etendusest oodata, sest tööintervjuu, mis oli etenduse sisuks, ei tundunud mulle mitte just kõige huvitavam teema elus. Aga kuna Toompere Jr lavastused on mulle enamasti meeldinud ja mängisid sümpaatsed näitlejad, otsustasin siiski vaatama minna. Ja väga meeldiv ja huvitav tükk oli. Etenduses oli siis 4 kandidaati, kes on tulnud tööintervjuule ja see toimub Rootsi psühholoogi Grönholmi meetodi järgi. Peale näitlejatöö meeldisid ka põnevad dialoogid ja pinget osati hästi üles kruvida. Ka lõpupuänt oli üsna ootamatu. Ühesõnaga väga hea elamus!
Kasutaja avatar
Kickflick
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3774
Liitunud: 29. Juuli 2009, 19:53
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas uLtImAtEcRiTiC » 06. November 2010, 13:23

Kickflick kirjutas:Ühesõnaga väga hea elamus!

Oli tõesti. Soovitan, minge vaatama, kui huvi on.
Kasutaja avatar
uLtImAtEcRiTiC
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 4788
Liitunud: 01. Detsember 2009, 23:12

PostitusPostitas Kickflick » 12. Detsember 2010, 00:09

Seekord käisin vaatamas NO99 etendust (Untitled), mille oli lavastanud Lauri Lagle. Kogu sündmustik ja teostus oli mulle mõnusalt pöörane, groteskne ja psühhedeelne. Näitlejatööd olid väga head ja etendus oli täis värvikaid karaktereid, kuigi peaosatäitja (Risto Kübara) karakter jäi igavaks ja jättis külmaks. Ja viga polnud Risto Kübaras. Tegelaskuju oli selline, kes ei pannud ei kaasa elama ega ka kaasa tundma. Teda oli kirjeldatud, kui suurt ja andekat muusikut, kuigi tegelikult polnud ta midagi muud, kui 3 tundi lava peal tõmblev narkar. Kuid ülejäänud tegelasi oli väga huvitav jälgida ja ootasin neid lavale. Kiiduväärt on ka valgustus ja helikujundus, mis kammisid korralikult ära. Ja ka Jaak Printsi legomehikese parukas ja kulmud lol. Kui välja arvata stseenid, mis keskendusid peategelasele, sain väga hea elamuse!
Kasutaja avatar
Kickflick
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3774
Liitunud: 29. Juuli 2009, 19:53
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas uLtImAtEcRiTiC » 13. Veebruar 2011, 00:07

Ei tea, miks ma unustasin, aga jaanuari lõpus käisin "Hirmus veretöö Läänemerel" esietendusel. Eriti naljakas oli see vahejuhtum. ;-)
Alguses olin oma hinnangus natuke karm, tegelikult oli üpris mõnus tükk.

Pilt
Kasutaja avatar
uLtImAtEcRiTiC
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 4788
Liitunud: 01. Detsember 2009, 23:12

PostitusPostitas Kickflick » 13. Veebruar 2011, 00:37

QFT!

Ja üllatav, et see kirveasi juhtus just Tõnu Ojal, sest Lauri Lagle vehkis sellega poole metsikumalt gale poole. Tubli, et nad seda välja ei näidanud, mina näiteks seda juhtumit esietendusest ei mäleta. Aga muidu mulle meeldis ka see etendus, ainult Tõnu Oja rotilugu venis natuke pikaks. Taavi Teplenkov oli tegija!

Enne seda etendust käisin veel detsembrikuu lõpus Linnateatris vaatamas "Jumala Narride Vennaskona", milles pidin enamjaolt pettuma. Lavaka XXV lend mängis üsna diletantlikult ja pingutasid üle ning nende seas polnud kedagi, keda veel kord tahaksin laval näha. Üldse oli tegelasi etenduses liiga palju ja asi kiskus tsirkuseks ära. Ja 4 tundi seda vaadata oli piin, oleks piisanud ühest vaatusest. Samas kiidaks Elmo Nüganeni lavastajatööd, põrgusaali oli kavalalt kasutatud, muusikaline kujundus ja kostüümid tõid esile tõelise keskaja atmosfääri. Linnateatri näitlejad olid tublid ja üldse sai nii mõndagi huvitavat teada keskajast.

Jaanuarikuus käisin esimest korda Theatrumis ja vaatasin seal "Kokteiliõhtut". Kuna ma teatrist ja näitlejatest suurt midagi ei teadnud, oli see risk natuke, aga risk oli seda väärt. Head näitlejatööd ning T.S. Elioti tekst oli väga huvitav. Ka see etendus kestis 4 tundi, aga ei tekitanud tüdimust. Külastan seda teatrit teine kordki.
Kasutaja avatar
Kickflick
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3774
Liitunud: 29. Juuli 2009, 19:53
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Kickflick » 19. Veebruar 2011, 00:13

Täna käisin vaatamas "Isa". Ülihea oli, pole pikka aega nii kõvasti naerda saanud. "Ürgmehest" kõvasti parem, kuigi mulle meeldis ka "Ürgmees" väga, aga siin etenduses olid teravmeelsemad naljad ja Jan mängis rohkem tegelasi. Ja samas väga eluline. Chalice'i a.k.a Jarek Kasari muusikaline kujundus oli samuti mõnus ja jäi kummitama. Ainus viga oli see, et etendus otsa sai. Oleksin võinud veel 2 vaatust olla, nii nauditav tükk oli lihtsalt.

Aga kurat, eestlased on ikka nii matsid, ei oska teatris üldse käituda. Mu selja taga oli üks seltskond, kes kogu etenduse aja kommenteeris iga Jan Uuspõllu liigutuse peale midagi. :?
Kasutaja avatar
Kickflick
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3774
Liitunud: 29. Juuli 2009, 19:53
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas uLtImAtEcRiTiC » 19. Veebruar 2011, 00:25

Kickflick kirjutas:Täna käisin vaatamas "Isa". Ülihea oli, pole pikka aega nii kõvasti naerda saanud. /-/
Aga kurat, eestlased on ikka nii matsid, ei oska teatris üldse käituda. Mu selja taga oli üks seltskond, kes kogu etenduse aja kommenteeris iga Jan Uuspõllu liigutuse peale midagi. :?

+1
Tõesti oli väga hea! (Y)
Kasutaja avatar
uLtImAtEcRiTiC
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 4788
Liitunud: 01. Detsember 2009, 23:12

PostitusPostitas CM-Girl » 19. Veebruar 2011, 23:30

Täna oli näidendi "Eksperiment õhupumbaga" esietendus. Ei arvanudki et see niipalju mulle meeldida võiks. Suuman ja Mälberg on suurepärased näitlejad aga selles etenduses jäid nad kolme noorema näitleja varju. Margus Grosnõi,Natali Lohk ja Lauri Kaldoja olid suurepärased.Enim meeldis tegevus 18.sajandil.

Sisust:Kakssada aastat kiusatust. Lahata maailma osavalt skalpelliga või lasta kõnelda poeedil?
1799. Katseklaasid, väävliving, eliksiiride kihin kabinetivaikuses. Mehed ei armasta naisi, vaid progressi ja tõde. Kirg teadmiste järele on ekstaas, mis viib hukatusse.
1999. Geenitehnoloogia ajastu. Naisteadlased on edukad, kuid kahtlevad endas. Mehed on poeedid ning pelgavad täiuslikku maailma.

Sajandivahetuse piiripealsel hetkel sünnib ühes majas kummalisi asju. See on ohtlik reegliteta aeg, mil kõik võib äkki teiseks saada. Ning mererannal kõnnib tüdruk, kaheldes ja otsides – kas kuulata mõistust või südant?


Plaanis on seda järgmine kuu uuesti vaatama minna.
Kasutaja avatar
CM-Girl
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4885
Liitunud: 16. Juuli 2009, 22:48
Asukoht: Paide

PostitusPostitas Kickflick » 20. Veebruar 2011, 00:29

Käisin täna kohe Draamateatris ka "Aabitsa Kukke" vaatamas. Väga armas ja muhe etendus oli, natuke kurb ka. Tõnu Oja sai lava peal tublisti üksinda hakkama, aga võttis siiski mõned inimesed rahva seast osalema, mina kaasa arvatud ning hiljem andis õuna ka igale osalejale. Ja etendusest sain teada pudi tegemise retsepti! Igati tore oli! 8)
Kasutaja avatar
Kickflick
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3774
Liitunud: 29. Juuli 2009, 19:53
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Ralf » 20. Veebruar 2011, 00:44

Hah. Sellega meenub, et pidime kaheksandas või üheksandas klassis sedasama etendust vaatama minema, kuid Lennart Meri surma tõttu jäi see ära.
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

PostitusPostitas uLtImAtEcRiTiC » 20. Veebruar 2011, 00:48

Aabitsa Kukk.

Meeldis. (Y) (Y)

Kick sai Tõnniga 1:1-le tšättida. :irw:
Kasutaja avatar
uLtImAtEcRiTiC
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 4788
Liitunud: 01. Detsember 2009, 23:12

PostitusPostitas Kickflick » 06. Märts 2011, 13:54

Eile käisin Von Krahlis vaatamas "Hedda Gablerit". Viljandi Kultuuriakadeemia VIII lend mängis üllatavalt hästi, lavaka XXV lennuga ei anna võrreldagi. Silma jäid mitmed osatäitjad, eriti Liis Lindmaa. Etenduse pluss oli ka see, et Ibseni materjal oli tugev. Ning see idee, et panna iga tegelast mängima 2 inimest korraga laval oli päris lahe. Kui see lend Von Krahlis veel midagi koos teeb, lähen kindlasti vaatama.
Kasutaja avatar
Kickflick
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3774
Liitunud: 29. Juuli 2009, 19:53
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas CM-Girl » 13. Märts 2011, 12:29

Reedel käisin taas vaatamas etendust "Eksperiment õhupumbaga". Seekord oli ikka väga vähe rahvast, aga samas tundus et naerdi rohkem, ka mina naersin seekord rohkem. Kohati üpriski humoorikas. ;-)

Eile toimus ühes kohalikus pubis uue peagi etenduva lavastuse "Leenane'i kaunitari" videoklipi võtted, kus soovijad said osaleda klipi massistseenis.Kõlas iiri muusika. Huvitav kogemus oli, lõbus. ;-)
Kasutaja avatar
CM-Girl
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4885
Liitunud: 16. Juuli 2009, 22:48
Asukoht: Paide

PostitusPostitas CM-Girl » 03. Aprill 2011, 11:22

Eile esietendus "Leenane'i kaunitar". Oodatust tunduvalt parem. Ines Aru oli esimeses vaatuses suurepärane. Piisab kasvõi ainult mingisugusest tema näoilmest ja rahvas juba naerab. Ülle Lichtfeldt oli teises vaatuses fantastiline.Joorits meeldis samuti teises vaatuses rohkem. Väli jäi nõrgaks minu jaoks.
Eks iga inimene võib hulluks minna kui elada sellise emaga koos.
Loodetavasti sügisel uuesti vaatama seda etendust.

24.03 sai käidud vaatamas kolmandat korda "Täismängu".
Kasutaja avatar
CM-Girl
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4885
Liitunud: 16. Juuli 2009, 22:48
Asukoht: Paide

EelmineJärgmine

Mine Vaba teema

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 20 külalist

cron