Teater

Siia kõik muud jutud, mis mujale ei sobi. Lubatud on rääkida kõigest.

Moderaator: Meeskond

Re: Teater

PostitusPostitas Kickflick » 18. Mai 2012, 15:48

Mu meelest on Pääru Oja ikkagi oma isale Tõnu Ojale sarnanev, kuigi nad on erinevad natuurid. Hendrik Toompere Jr Jr pole veel end piisavalt tõestanud minu silmis, väikestes kõrvalosades olen näinud teda. Mu noorim lemmik on Marta Laan, kes läheb iga etendusega muudkui paremaks ja mängib veenvalt erinevaid karaktereid.
Kasutaja avatar
Kickflick
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3774
Liitunud: 29. Juuli 2009, 19:53
Asukoht: Tallinn

Re: Teater

PostitusPostitas brixxx » 18. Mai 2012, 19:11

Kickflick kirjutas:Mu meelest on Pääru Oja ikkagi oma isale Tõnu Ojale sarnanev, kuigi nad on erinevad natuurid.

Ma olen viimasel ajal mõelnud, kas Tõnu Oja naisel on punased juuksed kuna mõlemal Tõnu Oja poegadel Kaarel ja Pääru Ojal on punased juuksed.
Kickflick kirjutas:Hendrik Toompere Jr Jr pole veel end piisavalt tõestanud minu silmis, väikestes kõrvalosades olen näinud teda. Mu noorim lemmik on Marta Laan, kes läheb iga etendusega muudkui paremaks ja mängib veenvalt erinevaid karaktereid.

Mina olen Draamateatris Hendrik Toompere Jr Jr päris suurtes rollides näinud ''Võlanõudjates'' oli peategelane ja ''Kolmes ões'' suurem kõrvalosatäitja ning üks lemmikuid noori naisnäitlejaid on kindlasti ka Marta Laan, mulle meeldis ta juba ''Kodu keset linna'' ning Draamateatris etendustes on ta veelgi rohkem meeldima hakanud. Võib isegi öelda, et Marta Laan on karjääri alguses isegi parem näitleja kui oli Evelin Võigemast.
Kultuuri Võlu - blogi kultuurist
Techblog - õpetused ja arvustused
Kasutaja avatar
brixxx
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 927
Liitunud: 19. Detsember 2011, 12:53
Asukoht: Tallinn

Re: Teater

PostitusPostitas Kickflick » 23. Mai 2012, 22:44

NO99 "Suur õgimine" oli geniaalne, muhe ja ka valus löök tarbimisühiskonna ja söömishulluse pihta. Lavastaja Lauri Lagle näitas taaskord oma võrratut mängulisust ja fantaasiameelt, lisaks suurepärast oskust näidendi kirjutamisel kasutada tekste muust kirjandusest. Etenduses küll tegelaste pikad omavahelised dialoogid puudusid, kuid mõistukõnelised monoloogid, mis rääkisid astronoomiat, kokandust, näitlejatööd, tennisemängu ning ristiusku, olid näitlejate poolt suurepäraselt esitatud ja äärmiselt naljakad, kuid samas ka tõepõhjaga ja mõtlemapanevad.

Näitlejate ansamblimäng oli samuti tugev ja üksteist toetav. Eriti üllatasid mind Priit Võigemast, kes varem on mänginud põhiliselt ilusaid paipoisse, kuid eilses etenduses tõestas ta, et suudab olla ka robustne ja ebatsensuurne seksiorikas. Lisaks esitas ta David Bowie "Space Oddity't" äärmiselt musikaalselt ja kõlavalt. Ka Eva Klemets oli võluv oma isikupärase näitlemisstiiliga, juba etenduses "Iphigéneia Aulises" jäi ta silma huvitava natuurina. Margus Prangel ja Marta Vaarik olid armsad ja muhedad nagu alati. Kogu nelik sai kõigi väljakutsetega hakkama, nagu näiteks põrandalt toidu söömine, kraanikausis ligunemine, end üle keha toiduga kokku määrimine jne.

Ühesõnaga oli etendus äärmiselt vabastav, vaimustust pakkuv ja mõjuvõimas.
Kasutaja avatar
Kickflick
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3774
Liitunud: 29. Juuli 2009, 19:53
Asukoht: Tallinn

Re: Teater

PostitusPostitas uLtImAtEcRiTiC » 29. Mai 2012, 01:46

Sai siis monoteatri "Vanaisa" kaemas käidud. Üldmulje jäi hea, kuigi midagi imelist ei olnud, "Isa"le jäi märgatavalt alla, mõned naljad olid liialt pingutatud, tuli ette igavlemist. Lõpp läks aga ülesmäge ja Saku rahvas peaks küll kindlasti tüki üle vaatama ;-). Naersin ise selle üle päris kõvasti (Y).

Häiris veel too jube oss oma göörlfrendiga, kes otse minu taga istus. Lisaks eemaletõukavale soengule ei taibanud ta vait jääda ning tema LED-telekast, olematutest juhilubadest ja joomingutest sai üsna kiirest siiber. Kasva suureks ja osta uued sokid, hipi!
Kasutaja avatar
uLtImAtEcRiTiC
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 4788
Liitunud: 01. Detsember 2009, 23:12

Re: Teater

PostitusPostitas Zinera » 29. Mai 2012, 10:00

uLtImAtEcRiTiC kirjutas:Sai siis monoteatri "Vanaisa" kaemas käidud. Üldmulje jäi hea, kuigi midagi imelist ei olnud, "Isa"le jäi märgatavalt alla, mõned naljad olid liialt pingutatud, tuli ette igavlemist. Lõpp läks aga ülesmäge ja Saku rahvas peaks küll kindlasti tüki üle vaatama ;-). Naersin ise selle üle päris kõvasti (Y).

Häiris veel too jube oss oma göörlfrendiga, kes otse minu taga istus. Lisaks eemaletõukavale soengule ei taibanud ta vait jääda ning tema LED-telekast, olematutest juhilubadest ja joomingutest sai üsna kiirest siiber. Kasva suureks ja osta uued sokid, hipi!


Nõus. Eelmised etendused olid paremad, aga siingi jagus natukene nalja. Jäi silma see, et taheti sisse tuua seda "Florida vanakeste" kujutlust näiteks golfiga, see ei meeldinud, võiks Eesti juurde jääda.

Häirivad teatrikülastajad võiksid koju jääda, kui nad end vaos ei suuda hoida. Tänapäeva noored, aiaiai...
Zinera
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2599
Liitunud: 22. Mai 2005, 13:41

Re: Teater

PostitusPostitas Kickflick » 29. Mai 2012, 19:44

Selliseid kommenteerijaid ja seletajaid on igas vanus tegelikult. Ka näiteks penskarid, kes on tulnud teatrisse enda arust seebikat vaatama.

Eelmisel nädalal vaatasin Kiek in de Kökis kahte etendust, kus mängisid Viljandi Kultuuriakadeemia X lennu tudengid. Esmalt "Au revoir, chevalerie", mis oli muhedate dialoogidega ja käsitles probleemi, et mida on keskaegsetel vapratel rüütlitel teha tänapäeva ühiskonnas, kus naised on iseseisvad ja võimukad ning meestel pole nende eest hoolitseda vaja. Lavastaja oli Kiek in de Köki 6nda korruse kohvikuruumi väga osavalt ära kasutanud. Keskaega oli kujutatud usutavalt. Ka valgustus ja helikujundus oli tip-top. Teine etendus "164881" oli kõhedust tekitav õudukas, mis toimus katakombides. Samas ka romantiline. Süngus oli saavutatud, aga ehmatuskohti oleks võinud ka olla. Mõlemad etendused olid täitsa paraja pikkusega (45 minutit), ei jäänud venima ega muutunud igavaks. Ja mõlemas etenduses osalenud tudengid olid tugeva potensiaaliga ning said oma tööga ilusti hakkama, kuigi nad õpivad alles esimest aastat näitlemist.

NO99 "Võtame uuesti!" oli vaimukas ja lõbus komejant. Näidend oli huvitavalt kirjutatud. Rääkis ühe teatritrupi lavatagusest tööst. Etendus, mida need tegelased tegid, mängiti läbi kolmel korral, erinevates variatsioonides. Algas prooviga, siis lavatagune olukord esietenduse ajal ja lõpuks esietendus koos igasuguste naljakate äpardustega. Esimene vaatus oli hea, kuid kõikus sellise laadaetenduse poole, kus nalja tehakse pelgalt naljategemise pärast. Kuid samas oli head situatsioonikoomikat ka. Teine vaatus oli kõvasti parem, siis naersin nii mina kui ka kogu rahvas saalis kõht kõveras.
Kasutaja avatar
Kickflick
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3774
Liitunud: 29. Juuli 2009, 19:53
Asukoht: Tallinn

Re: Teater

PostitusPostitas brixxx » 30. Mai 2012, 10:34

Kickflick kirjutas:NO99 "Võtame uuesti!" oli vaimukas ja lõbus komejant. Näidend oli huvitavalt kirjutatud. Rääkis ühe teatritrupi lavatagusest tööst. Etendus, mida need tegelased tegid, mängiti läbi kolmel korral, erinevates variatsioonides. Algas prooviga, siis lavatagune olukord esietenduse ajal ja lõpuks esietendus koos igasuguste naljakate äpardustega. Esimene vaatus oli hea, kuid kõikus sellise laadaetenduse poole, kus nalja tehakse pelgalt naljategemise pärast. Kuid samas oli head situatsioonikoomikat ka. Teine vaatus oli kõvasti parem, siis naersin nii mina kui ka kogu rahvas saalis kõht kõveras.

Võin soovitada sarnase sisuga ühte head ja naljakat filmi ''Noises off ...'' (1992).
Kultuuri Võlu - blogi kultuurist
Techblog - õpetused ja arvustused
Kasutaja avatar
brixxx
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 927
Liitunud: 19. Detsember 2011, 12:53
Asukoht: Tallinn

Re: Teater

PostitusPostitas Kickflick » 30. Mai 2012, 17:41

Jah, plaaningi seda ära vaadata, kui aega tekib.
Kasutaja avatar
Kickflick
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3774
Liitunud: 29. Juuli 2009, 19:53
Asukoht: Tallinn

Re: Teater

PostitusPostitas brixxx » 19. Juuni 2012, 13:37

Vaatasin nädalavahetusel ja lisaks esmaspäeval etv2 kodulehelt:

1. Suutäite vahel (1988)
Suht imelik ja igav näident oli. Hindeks 3/10.
2. Armastuse ja juhuse mäng (1984)
Huvitav ja naljakas näidend, 6/10.
3. Üks Gallon Bensiini (1995)
Huvitav actioni sugemetega näidend, annaks isegi 7/10.
4. Truu naine (1982)
See oli väga huvitava ja mõtlema paneva sisuga ning lausa radikaalse vaatega abielule. Hindeks annan 10/10.
5. Oklahoma (1988)
Huvitav lõbus ja väga palju andis juurde, et seal lauldi palju, sellele annan ka 10/10. Hendrik Toompere ei oska küll eriti tantsida.
6. Odav Spetsialist (1996)
Veidige igav oli, aga samas ka huvitav ning palju andis juurde see, et minu lemmik näitleja Lembit Ulfsak mängis seal ning kõik ülejäänud näitlejad meeldivad ka mulle, hindeks annan 8/10.
7. Elavad Surnud (1989)
See oli hea naljaks, eriti naljaks roll oli Lembit Ulfsakil, siin näidendis tundusid väga sarnased rollid Aarne Mati Üksküla ja Lembit Ulfsak koos mängides kui näidendis ''Vigased pruudid'' mulkidena. Sisu oli ka väga hea ja huvitav jälgida. Hindeks annan 10/10.
8. Põrgu Wärk (2006)
Igav ja segane näidend oli, aga siiski oli huvitav jälgida ja head näitlejad ja palju andis juurde, et Hendrik Toompere mängis seal. Hindeks annan 5/10.
9. Tõrksa Taltsustus (1988)
Huvitava õpetliku sisuga teatrietendus, et annaks 8/10.
10. Norbet ehk Nukumaja (1998)
Kunagi telekas nägin poole pealt ja hiljuti lugesin selle teatrietenduse sisu põhjalikumalt, et on olnud tükk aega plaaninud seda uuesti otsast peale vaadata ning eile võtsin kätte ja vaatasin, mulle meeldis see näidend, eriti see teema. Mina olen küll naine, aga mulle tundub, et ma feminist ei ole kuna kui ma filmides, seriaalides ja teatrietendustes vaatan, et mehed on naise ülalpeetavad või on kõrgemal ameti postil, siis mul on meestest kahju. Nt: seriaal ''Commander in Chief'' ja ''24'', kus oli naine USA president või seriaal ''The Unit'' ja film ''''Grace is Gone'' on naised sõjas ja mehed kodus. Andrus Vaarik tegi ka väga hea rolli, selles näidendis toodud ühiskond, tuletas mulle meelde filmi ''The Wicker Man'', kus naised valitsesid. Hindeks annan 10/10.

Kõige huvitavamad ja mõtlema panevamad näidendid olid ''Truu naine'' (1982) ja ''Norbet ehk Nukumaja'' (1998) ning hea naljaks heade näitlejatega ''Elavad surnud'' (1989).
Kultuuri Võlu - blogi kultuurist
Techblog - õpetused ja arvustused
Kasutaja avatar
brixxx
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 927
Liitunud: 19. Detsember 2011, 12:53
Asukoht: Tallinn

Re: Teater

PostitusPostitas CM-Girl » 21. Juuni 2012, 15:03

Eelmise aasta Rakvere Teatri suveetendus, Noor Eesti, tuli tänavu taas esitusele. Eile siis oli esimene etendus. Külm õhtu ja sääsed ei suutnud ka elamust rikkuda. Võrreldes mõndadega olin ma vist liiga suviselt riides.Osadel joped ja mantlid, ma kleidis. :) Etendus ise oli niiii hea kui mäletasin. Näitlejad on vaimustavad, see õhustik, muusika, kostüümid, soengud...Seekord Kaldoja (Adsonit kehastas) ei olnud juukseid maha ajanud ja ka habe oli ees. : P Kõik näitlejad olid absoluutselt suurepärased, aga vaieldamatu lemmik oli Joorits!

Eelmine aasta sai seda 5 korda vaatamas käidud, tänavu peab piirduma kahjuks ainult selle ühe korraga.
Kasutaja avatar
CM-Girl
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4885
Liitunud: 16. Juuli 2009, 22:48
Asukoht: Paide

Re: Teater

PostitusPostitas brixxx » 21. Juuni 2012, 15:32

CM-Girl kirjutas:Eelmine aasta sai seda 5 korda vaatamas käidud, tänavu peab piirduma kahjuks ainult selle ühe korraga.

See peab, siis küll hea näidend olema, et suve jooksul mitu korda vaatamas käia.

Ise olen mõelnud, et kui sügisel on ikka Draamateatris kavas näidend ''Boulgakoff'', siis tahaks seda uuesti vaatama minna.
Kultuuri Võlu - blogi kultuurist
Techblog - õpetused ja arvustused
Kasutaja avatar
brixxx
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 927
Liitunud: 19. Detsember 2011, 12:53
Asukoht: Tallinn

Re: Teater

PostitusPostitas CM-Girl » 21. Juuni 2012, 15:50

brixxx kirjutas:
CM-Girl kirjutas:Eelmine aasta sai seda 5 korda vaatamas käidud, tänavu peab piirduma kahjuks ainult selle ühe korraga.

See peab, siis küll hea näidend olema, et suve jooksul mitu korda vaatamas käia.

See on VÄGA hea näidend. Ega halba näidendit üle ühe korra ju ei vaataks. ;-)

brixxx kirjutas:Ise olen mõelnud, et kui sügisel on ikka Draamateatris kavas näidend ''Boulgakoff'', siis tahaks seda uuesti vaatama minna

Peaks ka seda vaatama minema või siis midagi muud. Tuleks ikka mujal teatris ka käia, mitte aint koduteatris. Sügise puhul ootangi just enim teatri uue hooaja kava. : )
Kasutaja avatar
CM-Girl
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4885
Liitunud: 16. Juuli 2009, 22:48
Asukoht: Paide

Re: Teater

PostitusPostitas brixxx » 21. Juuni 2012, 16:52

See kevad jäi vaatamata ''Tuhkatriinumäng'', mida tahan kindlasti sügisel vaatama minna.
Kultuuri Võlu - blogi kultuurist
Techblog - õpetused ja arvustused
Kasutaja avatar
brixxx
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 927
Liitunud: 19. Detsember 2011, 12:53
Asukoht: Tallinn

Re: Teater

PostitusPostitas Kickflick » 25. Juuni 2012, 11:34

Tallinna Linnateatri "Hecuba pärast" oli igati lõbus farss, mida vaadates sai kohati lausa kõht kõveras naerda. 3 tundi möödusid kiirelt, kuid nagu komöödiate puhul ikka, vahepeal kiskus asi maie-ja-valduri-laadi-suvetuuri-estraadiks, kuid sellest saadi kiiresti mööda.

Suveetendus "Head ööd, ema!" oli tõsine ja traagiline draama, mille sarnast olen pikka aega näha ihanud. Esimesed 10 minutit olid küll jamad, kuid siis muutusid dialoogid aina pingelisemaks.

Von Krahli "13" oli armas ja huumorikas tükk 13-aastaseks olemisest. Jim Ashilevi on lavastanud etenduse põnevalt ja mänguliselt ning Von Krahli nooremad näitlejad avaldasid taaskord muljet. Hea töö tegi ka Von Krahli veidi vanem lavastaja ja näitleja Mart Koldits, keda ma veel laval näinud pole. Tore oli ka see, et etendus toimus vabas õhus ja tasuta.
Kasutaja avatar
Kickflick
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3774
Liitunud: 29. Juuli 2009, 19:53
Asukoht: Tallinn

Re: Teater

PostitusPostitas CM-Girl » 14. September 2012, 16:50

6.sept. alustas Rakvere teater 73.hooaega. Esimesele etendusele, milleks oli Hussari "Uurimise all", ma ei jõudnud. Piletid olid väljamüüdud. Aga esikapeost sai osa võetud. Tuli koht broneerida ja siis piletil teatrikassas järgi käia. Saabudes sai klaasikese veini, kena tordike ootas ka lahtilõikamist. Üritus hakkas peale üheksa paiku. Õhtujuhiks oli teatri uus näitleja Mihkel Kabel. Sõna sai ka teatrijuht J.Tartu ja kunstiline juht Ü.Saaremäe, kes tegi ka väikse maali valmis kohapeal. Ta rääkis ka uutest etendustest ja neid ikka omajagu. Jeiii. :)
Toimusid ka ringkäigud teatrimajas mis viisid kohtadesse, kuhu tavaliselt ei pääse. Ekskursioonijuhtideks maag Sergei ja arhitekt Raul Vaiksoo. Grupid olid jaotatud neljaks. Igaühel oli piletil mingi värvinimi. Mul oli punane ja see oli ka esimene grupp. Pilet sai vahetatud kava vastu (uued näidendid) ja taskulambi sai ka. Ringkäik algas garderoobist ja edasi mindi teisele ja siis kolmandale korrusele, rõdule. Sai käidud ka teatri suurimas riietusruumis, mida kasutavad näiteks Salmistu ja Suuman. Möödusime ka väiksematest riietusruumidest. Käisime lava all. Samuti ruumis kus näitlejad istuvad enne lavaleminekut, kus ka suitsuruum. Ja viimasena siis sattusime lavale. Pimestav valgus. Sellel ringkäigul sai näha ka teatri näitlejaid (kes istus teisel korrusel kiiktoolis, kes oli laval, kes riietusruumis diivanil, kes suitsuruumis), vihjed uutele etendustele. SUPER!
Kui ringkäik lõppes siis jäin vaatama veidi mida mustkunstnik tegi, ei pakkunud huvi, läksin vaatasin kas torti saab, oli lahtilõigatud , võtsin siis ka tüki. :) Väga maitsev oli. Sõbranna oli siiski Viljandist kohale tulnud, tuju läks kohe paremaks. Töötas kuni eelmise kuuni teatris. Jäime kuulama sellist huvitavat bändi nagu "Kriminaalne Elevant". Täitsa fun muusika mida teevad, humoorikas. Super õhtu oli!
Kasutaja avatar
CM-Girl
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4885
Liitunud: 16. Juuli 2009, 22:48
Asukoht: Paide

EelmineJärgmine

Mine Vaba teema

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 8 külalist

cron