Teater

Siia kõik muud jutud, mis mujale ei sobi. Lubatud on rääkida kõigest.

Moderaator: Meeskond

Re: Teater

PostitusPostitas CM-Girl » 26. Jaanuar 2010, 19:44

ringooo kirjutas:Enda lemmiketendus on Rakvere Teatri "Täismäng".


Sama siin . ;-) Väga hästi tehtud , väga head näitlejad , naerda sai . See näidend jookseb siiamaani (mitu aastat juba),aga nii palju kui kuulnud olen on näitlejad välja vahetunud,ei tea kas kõik aga mõned kindlasti.Mõtlesingi et peaks vaatama minema siis nende uute näitlejatega.

Põhiliselt sai ikka klassiga käidud teatris (aastas korra,algklassis).Tom Sawyerit,Vanaema õunapuu otsas,Väikest Nõida vaatamas.

Kui ma õigesti mäletan oli üks näidend nimega "Ellumõistetud",seda käisin kahel korral vaatamas (klassiga,hiljem emaga).Tohutult hea. Väga head noored näitlejad.
Kasutaja avatar
CM-Girl
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4885
Liitunud: 16. Juuli 2009, 22:48
Asukoht: Paide

PostitusPostitas Kickflick » 31. Jaanuar 2010, 12:22

Reedel käisin vaatamas Draamateatris etendust "Sinul on meretäis hirmu." Väga kihvt oli, eriti lavakujundus, valgustus jms. mida enamikudes Eesti etendustes pole. Ivo Uukkivi ja Margus Prangel mängisid väga hästi, aga kahju, et Märt Avandile jäi natuke tagasihoidlik roll. Muidu sai hea teatrielamuse kätte ja etenduses kasutati mõnusaid rock n' rolli lugusid ka.Soovitan!
Kasutaja avatar
Kickflick
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3774
Liitunud: 29. Juuli 2009, 19:53
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas uLtImAtEcRiTiC » 19. Veebruar 2010, 23:43

Täna sai vaadatud Draamateatris monoetendust "Kõik on täis".

Irooniliselt on piletitete saamisega praktiliselt sama lugu: kõik on järjepidevalt välja müüdud. Pingutustega kuid tagasi viimased kohad kätte saanud ja etenduse kohta vaid positiivset kuulnuna olid ootused suhteliselt kõrged. Ja pettuma ma ei pidanudki. Teplenkov lükkas ümber hirmud monoetenduste kohta ja mitte kordagi ei tabanud ma end etenduse ajal kella vaatamast (väga rumal komme). Kes näinud pole, siis võiks seda kindlasti teha.

Oma žanris 9/10

Pilt
Kasutaja avatar
uLtImAtEcRiTiC
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 4788
Liitunud: 01. Detsember 2009, 23:12

PostitusPostitas Kickflick » 22. Märts 2010, 00:27

Täna käisin Draamateatris vaatamas etendust "Kirsiaed". Jäin etendusega väga rahule, mõte ei kadunud hetkekski mujale seda vaadates. Pettusin vaid selles, et Jan Uuspõllu asemel mängis Ivo Uukkivi. Muidu väga head näitlejad ning hea oli teatris üle pika aja ka midagi traagilist näha, sest viimasel ajal olen vaid komöödiad teatris käinud vaatamas. Ja ka lavakujundus oli huvitav. 9/10
Kasutaja avatar
Kickflick
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3774
Liitunud: 29. Juuli 2009, 19:53
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas IlseV » 12. Aprill 2010, 18:31

"Koidula veri" @ Vanemuine ja Tartu Teatritehase "Ühel mehel oli nii madal lagi, et ta sai ainult lesta süüa" @ Kooliteatrite festar.

Mõlemad etendused üllatasid heas mõttes, Vanemuine kui professionaalsete näitlejate poolt tehtud dramedy ja Teatritehase omad kui harrastajad, kes mängisid ''nagu päris'' lähedaselt; head eeskujud.
Kasutaja avatar
IlseV
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1816
Liitunud: 13. August 2008, 20:12

PostitusPostitas Kickflick » 12. Aprill 2010, 21:05

Laupäeval käisin Draamateatris vaatamas etendust "Voldemar". Väga kihvt oli. Kõik näitlejad olid super, alates Pansot kehastavast Tiit Sukast kuni kurja piletimüüja Viire Valdmani välja. Hea huumori ja sisuga etendus ja oli huvitav vaadata, kuna viimasel ajal olen mitmetest raamatutest Voldemar Panso kohta lugenud ja teada saanud. 9/10
Kasutaja avatar
Kickflick
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3774
Liitunud: 29. Juuli 2009, 19:53
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Jolt » 21. Aprill 2010, 21:00

The End Von Krahl

Etendus, mis algab Von Krahli viimase etendusega, maailmas mis käib viimast päeva. Nõnda kõneles Zarathustra - viimane ometi saime maha ka ühe lasteetendusega, nagu näitlejad hiljem õnnelikult arutlevad.

Ma ei ole kindel, kas see reaalselt nii ongi, aga antud tüki pealkirja ja morbiidse kõlaga sisututvustuse põhjal eeldaks, et see Von Krahli põhitrupi jaoks mingit tüüpi epohhi lõpetav etendus. Ja sellise eeldusega ma seda tükki vaatasingi. Ilmselt just seetõttu nägin selles etenduses teatud tüüpi destillatsiooni kõigest sellest, mida Von Krahlis olen harjunud kogema - piiride hägustumine näitlejate ja tegelaskujude vahel, peaagu häirivalt intiimne lähedus laval toimuvaga, tehniliselt väga nõudlikud lõigud, mis vahelduvad näilise chillimisega, toit mis reaalselt tüki kestel valmib ja suures osas ka ära süüakse ning nagu mitmel varasemalgi korral, keegi tõmbas alakeha paljaks. Kõige erisugusematest lõikudest moodustus üllatavalt terviklik ja väga nauditav lugu.
Kasutaja avatar
Jolt
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2207
Liitunud: 12. Juuni 2007, 12:02

PostitusPostitas IlseV » 07. Mai 2010, 20:03

Keegi "Ühtse Eesti suurkogule" ka sattus? Kui ja, siis viitsid/viitsite äkki muljeid jagada? :}
Kasutaja avatar
IlseV
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1816
Liitunud: 13. August 2008, 20:12

PostitusPostitas Jolt » 08. Mai 2010, 00:20

Murdsin suht värskelt liikluskaosest läbi ja saabusin suurkogult koju.

Kuigi etenduse sõnum on üsna selge vajan palju pikemat ajalist distantsi, et mingi adekvaatsem hinnang anda, aga proovin ka hetkel. Ja hoiatan ette, et mu jutt võib kärpida vaatamisega kaasnevat emotsiooni (ÜES kirjutab iga ajaleht ja kui te DVD ilmumiseni uudiseid läbi sõrmede ei kavatse lugeda, siis ei ole tegelikult vahet.)

Ettenähtud vormis on see etendus eelkõige elamus, mida kõige terviklikumalt ja vahetumalt oli võimalik kogeda vaid täna. Saalisolijad ei teadnud kuni lõpuni, et kas tõesti kavatsetakse uus erakond moodustada. Mu vend lootis suht täiega sellele, mina see'eest ei pidanud seda hetkekski võimalikuks. ÜE on vastandunud kohalikule poliitkultuurile, tervikuna, ja läbi selle kõigile erakondadele. Eestit jäävad valitsema koalitsioonid ja oleks veidi naiivne loota, et ÜE saavub ainuvalitsuse moodustamiseks vajaliku toetuse. Koalitsioon oleks aga valijate petmine. Nii et... tegelikult oli lõpplahendus üsna ilmne, aga kohapeal tundus kõik võimalik.

Ja seepärast on suurkogu puhul tegemist senini kõige paremini õnnestunud tegelikkuse-näidendi piiride hägustamisega No repertuaaris. Nende etendustes on see peaagu alati mingil määral olnud, aga ÜES puhul oli see teostatud täiesti perfektselt. Iga suurkogul ettekantud kõne algab usutavalt ja jõuab eksponentsiaalselt kasvavas tempos absurdi. Väga õnnestunud "konna keetmine". Publiku reaktsioonid olid nii üheselt positiivsed, et ma ei teagi kas rõõmustada või pablada - ma pole kindel, kas kõik 6500 inimest olid täiesti samal lainel või lõi vähemalt pool saalist käsi kokku täielikule demagoogiale, seda ise tajumata.

Sisu poolest... kui loota midagi valimiskoolide stiilis (ehk siis vahetpidamatu info ja naljade tulistamine), siis peab paraku pettuma. Üle kolme tunni sellist tempot hoida oleks vist ebareaalne ka. Mäletan, et tundsin Onu Tommi onnikese puhul samamoodi. Reklaam ja blogi ja kõik kõrvalteemad olid tehtud sellise energia ja läbimõeldusega, et etendus ise oli üllatavalt sirgjooneline. Suurkogu formaadi määrab, vähemalt mingi maani, erakondlike üldkogude kord. Vormilt on ÜES suur hulk poliitilisi kõnesid, mille vahele on pitkitud muhedat show'd ja ka mõned No’le tüüpsemad roppuse/sisutiheda ühiskonnakriitikaga sõnavõtud. Viimase valimiskool on tegelikult nagu erakondliku mustkunstitriki paljastus ja sellele järgnevana suurkogul istuda on päris imelik. Kogu etenduse võlu on teatud mõttes kadunud ja samas see ongi eesmärk, kõik mehhanismid toimivad nii läbinähtavalt ja selgelt. Ja see on esimese hooga pettumustvalmistav "mismõttes ma lasin ennast nii lihtsalt petta" ja siis on see hämmastav "mismõttes mind igapäevaselt üritataksegi sarnaste vaata-kuidas-parem-käsi-liigub-samas-kui-vasak-võtab-varrukast-peidetud-kaardi" lollitada ja mingi maani see toimib.
Tehniline teostus oli üllatavalt läbimõeldud ja kõrgetasemeline. Kaameratöö muutis seitsmenda valimiskooli, millega etendus ametlikult algab, täiega vaadatavaks. Selles osas oli spektaaklit võrreldavalt eurovisiooniga või sarnase massiüritusega, õhus oli täiega energiat ja Jaak Prints suutis seda ülioskuslikult kanaliseerida. Sealt edasi tõmmati aga hoog rohkem maha, kui oleksin eeldanud.

Üleüldiselt, üritus ise on pigem ainukordne kogemus, kuid sellega kaasnev valimiskool ja suurkogu sissejuhatavad intervjuud on minu jaoks veidi kestvama väärtusega ja ka meelelahutuslikumad. Siiski, mõned hetked olid konkreetselt maagilised.
Kasutaja avatar
Jolt
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2207
Liitunud: 12. Juuni 2007, 12:02

PostitusPostitas Malcolm » 09. Mai 2010, 15:54

Sellest on juba nii palju kirjutatud-arutatud ja Joltki on eespool päris kena ülevaate kirjutanud, et pikemalt muljetama ei hakka. Ütlen vaid omaltpoolt, et minu meelest oli kõik omal kohal, koguterviku - seda nii 7. mai õhtu kui kogu Ühtse Eesti kampaania üldisemalt raames - näol tegemist fantastilise ettevõtmisega ja DVD tasub tellida nii neil, kes kohal olid, kui ka neil, kes ei olnud.
Kasutaja avatar
Malcolm
Raevunud härg
Raevunud härg
 
Postitusi: 111
Liitunud: 06. November 2009, 15:14

PostitusPostitas uLtImAtEcRiTiC » 14. Mai 2010, 22:30

Täna käisin Draamateatris "Mängud tagahoovis ehk Because"'i vaatamas. Eriti rahule ei jäänud, keskmine pettumus.

Pilt

Lavastaja Viktor Rõžakov on viimastel aastatel tõusnud üheks tähelepanuväärsemaks lavastajaks ja teatripedagoogiks Venemaal, tema lavastused on pälvinud vene teatri aastapreemiaid, osalenud paljudel festivalidel /-/
Kasutaja avatar
uLtImAtEcRiTiC
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 4788
Liitunud: 01. Detsember 2009, 23:12

PostitusPostitas Kickflick » 22. August 2010, 14:52

Eile õhtul käisin Keila-Joa mõisas vaatamas Draamateatri etendust "Pikk Päevatee Kaob Öösse." Kuigi sisu oli traagiline ja kurb, ei mõjunud etendus masendavalt. Kõik näitlejad olid väga tasemel, eriti meeldisid mulle Ain Lutsepp ja Märt Avandi. Pettusin vaid etenduse toimumiskohas. Kui nii kaugele pidi kohale minema, oleksin oodanud ilusat ja peent mõisa, aga mõis oli üsna räämas tegelikult. Samas etendusse sobis selline miljöö.
Kasutaja avatar
Kickflick
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3774
Liitunud: 29. Juuli 2009, 19:53
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas CM-Girl » 29. September 2010, 22:14

Saabusin just A.Kitzbergi teose "Tuulte pöörises" etenduselt.Polegi nagu midagi halba öelda, paremaks tegi asja see et etendus toimus väikeses saalis.
Lisandus ka uus lemmiknäitleja-Peeter Rästas, kes kehastas Jaani ning tema oli ka minu lemmiktegelane.Anneli Rahkema(Leena rollis) tegi samuti silmapaistva osatäitmise.Just neid kahte oli väga hea jälgida.Ja muidugist Suuman oma täies hiilguses.Ta on Parim!
Erni Kask kehastas väheke koomilist tegelaskuju Kaarlit.Tiina Mälbergil oli väike roll.
Teine vaatus läks kiiresti,väga hea lõpp.

"Working class hero" sai uueks lemmiklooks.


Arvustus: Tuulte pöörises möllavad tööandja ja töövõtja hormoonid
Kasutaja avatar
CM-Girl
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4885
Liitunud: 16. Juuli 2009, 22:48
Asukoht: Paide

PostitusPostitas uLtImAtEcRiTiC » 17. Oktoober 2010, 22:56

Sel korral siis taas Draamateater ja "Neegri vabastamine kõrgel kunstilisel tasemel".

Rahule kindlasti ei jäänud. Kõik jäi kuidagi poolikuks, sõnum jäi kaugeks ja rollisooritused olid mittemidagiütlevad. (Siiski väikese erandiga Anti Reinthali ja mõningaid mööndusi tehes ka Marta Laane poolt - nemad polnud aga kandvaks jõuks). Hea elamus jäi sel korral seega saamata.

Pilt
Kasutaja avatar
uLtImAtEcRiTiC
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 4788
Liitunud: 01. Detsember 2009, 23:12

PostitusPostitas CM-Girl » 31. Oktoober 2010, 15:27

Eile käisin teist korda "Täismängu" vaatamas. Geniaalne! :D
Teisel korral meeldis rohkem, ei mäletanudki et see nii hea ja naljakas oli.Naersin rohkem kui esimesel korral ja paistis et ka teised saalisolijad naersid seekord rohkem.
Võrreldes esimese korraga oli ka erinevusi.Esimesel korral kehastas Peetri naist Tiina Mälberg ja Selmat Marika Vaarik, aga seekord siis Liisa Aibel ja Terje Pennie. Mälberg meeldis Jana rollis tunduvalt rohkem kui Aibel ja Pennie meeldis Selma rollis rohkem kui Marika Vaarik.
Eduard Salmistu vene aktsent ja joobes oleks-->Suurepärane. :))
"Tal on nii suured rinnad et kui ta jookseb, lendab ta kurvist välja":D:D

Tahan veel vaatama minna.
Kasutaja avatar
CM-Girl
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4885
Liitunud: 16. Juuli 2009, 22:48
Asukoht: Paide

EelmineJärgmine

Mine Vaba teema

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 11 külalist

cron