Kiiksud

Siia kõik muud jutud, mis mujale ei sobi. Lubatud on rääkida kõigest.

Moderaator: Meeskond

Re: Re:

PostitusPostitas IlseV » 29. Jaanuar 2016, 18:42

JazZ- kirjutas:Ei salli aeglaselt kõndivaid inimesi. Eriti, kui nad kitsal tänaval minu ees juhtuvad olema ja ainus võimalus mööda minemiseks on autoteele astuda ja rekka alla jäämisega riskida.


Jah, ühinen klubiga, kuhu kuuluvad JazZ- ja kõik teised sama kiiksuga foorumlased. Aeglaselt kõndivad inimesed on üks mu suurim pet peeve. Jaanuaris suure lume sisse lükatud kitsukestel teedel oli päris suur katsumus taatide ja memmede taga kõndida.

Üldiselt kiirema kõnnakuga olen ka poodides, kaubamajades, ostukeskustes ja muudes kohtades, isegi kui mõistan, et asjade aeglaselt korvi ladumine ja riiulite vahel patseerimine on osadele teraapiline mõjuga.
Kasutaja avatar
IlseV
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1816
Liitunud: 13. August 2008, 20:12

Re: Re:

PostitusPostitas Kadii » 30. Jaanuar 2016, 17:54

IlseV kirjutas: Aeglaselt kõndivad inimesed on üks mu suurim pet peeve.


Kui pet peeved juba mängu tulevad, siis issand jeebus, kuidas ma vihkan, et eestlased ei oska eskalaatorieid kasutada. Kui sa ei kavatsegi üles kõndida, siis võta paremasse serva. Kui sul on vaja kellegagi koos üles minna ja ei kavatse ka üles kõndida, ärge seiske sikk-sakis erinevate astmete peal, ei ole raske see 10 sekundit ühel pool seista. Aga ei, alati on mingid inimesed, kes seisavad suvalt ja siis mingi noorpaar, kes diagonaalis aelema peab erinevatel astmetel ja kõik blokivad.
Pilt
Kasutaja avatar
Kadii
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 452
Liitunud: 03. Juuni 2010, 19:58

Re: Kiiksud

PostitusPostitas JazZ- » 31. Jaanuar 2016, 00:26

Olen juba tükk aega jõudu kogunud, et suurele hulgale selle teema postitustele "+1" kvaliteedimärk anda, mille on pisut raskeks teinud asjaolu, et neid on pea iga päevaga juurde tekkinud. Igal juhul proovin nüüd kõik korraga hingelt ära saada.

Ralf kirjutas:Üks asi, mida teemas maininud pole: kui näen kedagi nt ühistranspordis midagi lugemas, siis tahan alati teada saada, mis raamatuga tegemist, eriti loomulikult juhul, kui lugejaks nägus tüdruk.


Mind huvitab see ka alati. Teen tihtipeale isegi seda vana head "oih, midagi kukkus maha" võtet, et see annaks ettekäände piilumiseks soodsam asukoht leida.

Ralf kirjutas:Kui näen tänaval võõrast koera, siis teen talle nägusid või auh-auh ja loodan sisimas, et jään talle igaveseks meelde või tundun talle kellegi super-erilisena, keda tuleb austada.


:)

Ma ise ütlen alati kõikidele loomadele, kellest tänaval (või kuskil mujal) mööda juhtun kõndima "Tere, <loomaliigi nimetus>!"

Kadii kirjutas:Kuulan ühistranspordis alati lähedalseisvate inimeste vestlusi pealt ja siis peas kommenteerin aktiivselt kaasa. Enamasti päris üleolevalt veel ka, kuigi ma ei pruugi ise asjast midagi teada, aga peas käivad pidevalt "pffft, mida te ajate" stiilis mõtted.


Ma ise harrastan seda pealtkuulamist ka päris tihti, aga koledaks muutub lugu siis, kui mingisse Sopranoga analoogsesse olukorda satun, kus kaks inimest arutavad mingi küsimuse vastust, MIDA MA TEAN. See paneb mu alati väga ebameeldiva valiku ette: rääkida võõraste inimestega või jätta targutamata. Resultaat sõltub tujust. Samas on see üks põhjustest, miks ennast ise inimestega avalikus kohas juttu rääkides superebamugavalt tunnen, sest mul on paranoia, et läheduses juhtub olema mõni minu jutustatavate teemade spetsialist, kes samaaegselt mõttes mu rumala jutu peale irvitab (nagu Kadii).

Kadii kirjutas:Kodus söömise kõrvale peab alati olema midagi vaadata, vahet pole, kas niisama telekast või sarja(mis on muidugi parem variant). Õnneks ei pea sarja vaatamise kõrvale midagi alati sööma..


Mulle tundub ka täieliku söögiraiskamisena, kui samal ajal midagi vaadata (või äärmisel juhul lugeda) ei saa. Iseenesest eelistan pigem ka seda, kui sarja vaatamise kõrvale midagi süüa on. Õnneks ajab tee ka enam-vähem asja ära.

Kadii kirjutas:Üks lollimaid omadusi, mis mind ennast päriselt segab, on vajadus olla rebel ehket kui mingi film on suure tähelepanu all ja meeldib paljudele, siis kuidagi alateadvuslikult see mulle ei meeldi. See ka üks põhjus, miks ma mind huvitava treileri nägemise ja filmi enda vaatamise vahel ei uuri selle kohta mitte midagi, et hoida võimalikult teiste-arvamuste-vaba-arvamus.


Kahjuks olen enda puhul tähele pannud täpselt sama asja. Kui mingi film erakordselt palju hype'i saab, siis tekib mul tihtilugu selle suhtes automaatne vihkamistunne. Ainsaks päästerõngaks on see, kui ise filmi pre-hype perioodil ära olen näinud ja ehk sellele ülistamisele kaasagi aidanud.

Jolt kirjutas:Hetkel on see mingi maani taandunud, kuid kunagi poleks olnud liialdus öelda, et vaatlen inimesi.


Mul on ka see (ülimalt filmiveeblaslik) harjumus. Näiteks üsna hiljuti olin loengus pärast 20 minutit järje lootusetult kaotanud ja õppejõu jutule enam seega suurt keskenduda ei suutnud. Samas olin juba varem täheldanud, et minu ees istuv noormees tavatses iga kord, kui ta millestki aru sai (?), peaga ägedalt kaasa noogutada. Niisiis võtsin selle loengu ajal nõuks hoopis analüüsida seda, kui hästi see poiss loengut mõistis ja tõmbasin vihikusse kriipsu iga korra kohta, kui ta noogutas. Kokku sain neid vist kuskil 25 ringis, aga kriipsud jagunesid loengu peale väga ebaühtlaselt. Esimesel poolel esines neid suhteliselt palju ja regulaarselt, aga tundus, et teisel poolel muutus materjal isegi tema jaoks natuke liiga keeruliseks, sest siis kogunes kriipse vaid paar tükki.

Jolt kirjutas:Ma ei jookse trolli või bussi peale, 95%-l juhtudest. Isegi kui see tähendab bussist mahajäämist. Sest kui ma peaksin jooksma ja siiski maha jääma tuleks ju kõigile teistele peatuses ootajatele teha nägu, et tegelikult tegin vaid kerge tervisejooksu ja teatraalne uste sulgumine nina ees oli varem bussijuhiga kokku lepitud hommikune performance. Ovatsioone pole vaja, aitäh.


Mul on jälle täiesti vastupidine komme: päästan oma sisemise Usain Bolti igal võimalusel valla. Ükskord tegime näiteks õega sprindi Solarise keskuse juurest Vabaduse Väljaku peatuseni, et trollist mitte maha jääda. Kohale jõudes oli küll suus veremaik, aga jõudsime! Kahjuks seisis troll pärast seda veel 5 minutit paigal. Ma pole isegi kindel, kas vihkan rohkem seda, kui jooksen ja troll/buss nina ees uksed kinni paneb või seda, kui jooksen ja sõiduk pärast seda veel tükk aega rahumeeli paigal seisab. Üks näide, mis veel meenus, oli kord, kui Soprano ja evatsikiga kinost tulime ja veidi maad eemal trolli ette sõitmas nägime, millele ma pikema mõtlemiseta reageerisin ja tulistjalu jooksu pistsin. Igal juhul jõudsin selle tulemusel ka edukalt trollile. Nagu ka Soprano ja evatsikk, kes rahulikul sammul sinna mitu minutit hiljem peale astusid.
Lisaks ei saa mu hing rahu ka siis, kui näen, et (pisut eemal paiknevas) valgusfooris on (või süttib) roheline tuli ja ma sellest võimalusest kinni ei haara. Kuidagi närune tunne on, kui fooris läheb põlema punane tuli ja ma olen teadlik, et võimaluse varem üle minna ise käest lasin. Ikkagi minut, mida ma hiljem kunagi tagasi ei saa. Nii ma siis jälle läen jooksen. See harjumus on vist üsna ärritavaks kujunenud ka mu kaaskõndijate jaoks. Veidi võõramate inimeste kannatust ma proovile panna ei julge, aga kui natuke parema tuttavaga koos olema juhtun, siis hüüan selles "eemal on roheline tuli" situatsioonis alati "JOOKSEME!" ja pistan siis plagama nagu oleks Jason Voorhees mu kannul. Teine osapool lonkab tavaliselt ka pahaselt järele.

Jolt kirjutas:Kui ma pole kaaslasega istun ühistranspordis pingile vaid juhul, kui kaasreisijaid on kuni viis-kuus. Olen alati valmis, et juba järgmises peatuses laekub mingi suuremat sorti pensionäride segakoor, kellele tuleb niikuinii kohad vabastada. Kui võimalik seisan alati lõõtsas.


Jään ka täpselt samadel kaalutlustel ühistranspordis päris sageli seisma ja lõõts on ka minu jaoks üsna eelistatud seisukoht, kuna tõenäosus, et uues peatuses uue inimestevooluga ennast kuhugi ümber navigeerima pean, on seal väiksem.

Jolt kirjutas:Mu käimistempo ja trajektorid paistavad olevat paljude jaoks mõistmatud, sest põrkan üsna tihti inimestega tänaval kokku.


Jälle asi, millele ka enda nime alla võiksin kirjutada. Lisaks inimestele, on mul olnud päris mitu near-death experience'i ka mõne mõne naiivse ratturi tõttu, kes on mulle seljatagant lähenedes eeldanud, et mu käimistrajektoor EI tee ilma mingi põhjuseta äkilist suunamuutust.

Jolt kirjutas:Ma redigeerin oma fv postitusi umbes selle hetkeni kuni keegi teeb teemasse uue postituse. Sest alati on vigu, mida parandada.


Taaskord, +1. Lisaks vihkan üle kõige, kui postitusele see "viimati muutis" jälg jääb, nii et üritan alati kontrollida, et keegi teine enne, kui oma muutmisega lõpuni olen jõudnud, postitada ei jõuaks. Tihtipeale kirjutan postitused üldse enne notepadis valmis, sest mul on suur hirm, et vajutan enne nende korralikule kujule saamist "Sisesta" klahvi ja kõik näevad, kui häbiväärselt kaootilised on mu laused postituse kirjutamise esimeses faasis. Notepadi kasutan sarnase hirmu tõttu ka ametlikumaid e-maile kirjutades. Ja põhjusega. Näiteks paar päeva tagasi sain viimasel hetkel sõnasabast kinni, et mitte teele läkitada kiri signatuuriga:

Best wishes,
Dominique


(Vihjeks nii palju, et minu nimi paraku Dominique ei ole, küll aga oli see mu adressaadi oma.)

Forzelius kirjutas:Ahjaa, ja kui ma oma vanematele seletan, et "Sajandi armastus" imeb, siis see, kui vastavad, et "sorri, et ma mingeid B-kategooria filme" vaatan on ka suht *sigh*. Üleüldse, kui keegi kutsub seriaale filmideks. "Vaatasin Sonyst seda Criminal Mindsi filmi" - nope.


Jep, see tõstab ka alati pisut minu vererõhku, kui keegi filmidel ja sarjadel vahet teha ei suuda. Olen emale sellel teemal küll tuhandeid loenguid pidanud, aga järgnevad dialoogikatked on endiselt kahjuks väga sagedased:

Ema: "Varsti hakkab mu film."
Mina (kurjalt, sest tean juba tegelikult, mida ta silmas peab): "Mis film?"
Ema: "Morse."
Mina: "See, et üks selle SERIAALI episood on 1,5 tundi pikk, ei tee seda veel filmiks."
Ema: "Vahet ei ole."
Mina: "ON KÜLL!!!"

Ja +100 veel Kadii eskalaatorite jutule. Saan alati kurjaks, kui inimesed arvavad, et võivad neid oma suva järgi ummistada. Lisaks eskalaatoritele, on minus pahameelt tekitanud ka inimeste trepikombed. Kui veel keskkoolis käisin, siis olin tihtilugu väga frustreeritud, kui mul hommikul 4. korrusel tund hakkama pidi (ja ma nagu alati koolimaja uksest viimasel minutil sisse olin jõudnud) ja üles joosta tahtsin, aga minu ees kõndisid tervet treppi blokeerides kõrvuti väga rahulikul sammul kaks neiut, kellele ilmselt tundi hilinemine väga palju muret ei valmistanud.
Kasutaja avatar
JazZ-
Aasta foorumlane 2018
Aasta foorumlane 2018
 
Postitusi: 3827
Liitunud: 19. Aprill 2009, 19:19
Asukoht: Tallinn

Re: Kiiksud

PostitusPostitas raiz » 31. Jaanuar 2016, 03:16

Tundub nii, et see inimeste vaatlemine on küll väga filmiveeblaslik. Mulle meeldib samuti eemalt vaadata, kuidas teised inimesed midagi teevad ja mida see nende kohta ütleb. Inimeste puhul tuleb see psühholoogia huvi varem või hiljem välja.

Teine kiiks on ka, et ma aeg-ajalt kontrollin, et kas kõik vajalikud asjad (nt telefon, rahakott jm) on taskus olemas, sest muidu on imelik tunne või vaist, et taskud on tühjad, kuigi tegelikult ei ole.

Tuleb välja, et ma pole ainus, kes tahab süüa, kui ma vaatan mingit saadet või filmi. Minu puhul näpud lihtsalt ei püsi niisama paigal, vaid tahab pidevalt liikumist saada ja seega söök filmi kõrvale sobilik variant minu jaoks.

Üks asi, mis mingi ühendab JazZ- ja Kadiiga, on see, et kui film on mingi ajani suure tähelepanu all ja siis (ala)teadlikult hoian eemale filmi vaatamisest, sest see poleks enam huvitav. Tavaliselt vaatan filmi palju hiljem üle - selleks kulub tavaliselt aasta või rohkem.
raiz
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 214
Liitunud: 02. Veebruar 2006, 18:32

Re: Kiiksud

PostitusPostitas Forzelius » 31. Jaanuar 2016, 03:20

Jolt kirjutas:Ma ei jookse trolli või bussi peale, 95%-l juhtudest. Isegi kui see tähendab bussist mahajäämist. Sest kui ma peaksin jooksma ja siiski maha jääma tuleks ju kõigile teistele peatuses ootajatele teha nägu, et tegelikult tegin vaid kerge tervisejooksu ja teatraalne uste sulgumine nina ees oli varem bussijuhiga kokku lepitud hommikune performance. Ovatsioone pole vaja, aitäh.
Kui ma pole kaaslasega istun ühistranspordis pingile vaid juhul, kui kaasreisijaid on kuni viis-kuus. Olen alati valmis, et juba järgmises peatuses laekub mingi suuremat sorti pensionäride segakoor, kellele tuleb niikuinii kohad vabastada. Kui võimalik seisan alati lõõtsas.


Irv, +1 mõlemale. Eriti esimesele. Ma ka alati mõtlen 99% kordadest mitte joosta, sest kui maha jään, siis kõik need paviljoni piiplid vaatavad mind kui idikat.
Lõõts on ka tore, kuigi väga tihti enam pikkade bussidega ei sõida, sest ma lihtsalt ei tarbi ühistransporti seal, kus pikad bussid sõidavad.

Sry, et teine postitus siia teemasse lühikese aja jooksul, ei pannud ennist tähele lihtsalt.

Samas jälle, ei vabanda kah. Mõtlesin ümber.
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

Re: Kiiksud

PostitusPostitas Jolt » 03. Veebruar 2016, 23:05

Ka mul on viimase aja postitusi lugedes olnud palju äratundmishetki, seega täiendan enda eelmist nimekirja.

Kontrollin alati enne poodi minekut, kas mul on rahakott kaasas ning kas pangakaart on rahakotis. Ja siis kordan sama kontrolli enne kassasappa minekut. Sest nähtavasti pean tõenäoliseks, et poes veedetud aja jooksul olen rahakoti/kaardi ära kaotanud.

Tee ülekäikudel, mida tihti kasutan, ootan lubava tule süttimist punktides, millest näen ka autode foori. Ülekäigule astun juba siis kui autode fooris on punane tuli süttinud. Nii võidan tagasi terve sekundi sellest kümnest minutist, mille kaotasin bussipeatuses.

Juhul kui olen rahvahulgas või ühistranspordis olukorras, kus minu selja taga on inimesi, teen teadlikult äkilisi liigutusi ja pöördeid. Üritan sedasi kontrollida, ega keegi mulle märkamatult kätt seljakotti ega taskusse ei ürita ajada.

Pingutan igati selle nimel, et mul oleks võimalik kõik päeva jooksul vajaminevad asjad paigutada selliselt, et ühtegi neist ei peaks kaasas tassima pükste taskutes.

Kirjeldus sellest, kuidas toidu juurde peab käima millegi vaatamine tundus mulle esmalt pigem võõras. Mingitel seltskondlikel/perekondlikel hetkedel panen üsna tugevalt pahaks, kui keegi pöörab kogu tähelepanu telekale ja sõidab siis lambihetkedel mingite teemaväliste kommenteeridega ülejäänute jutule sisse.
Tegelikult vaatan üksi süües aga alati midagi. Ja see on nii kindel reegel, et ma isegi ei märganud seda enne kui hakkasin eelnevate kommentaaride mõjul sellele mõtlema. Filmi või sarja ma selle puhul küll käsile ei võta. Hommikusöögi juurde käib raudpoltkindlalt Terevisioon. Mille heli keeran reeglina nulli, kui mõni youtube'i kanalitest, mida pidevalt jälgin, on mõne uue video välja andnud. Söögi juurde käbi seega reeglina youtube.

Üks asi veel, seoses filmiveebiga. Kipun filmide kohta mõtteid avaldama eelkõige siis, kui keegi teine on öelnud midagi sellist, millega ei saa nõustuda. Ei ole selle üle just uhke, kuid nii on.
Kasutaja avatar
Jolt
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2207
Liitunud: 12. Juuni 2007, 12:02

Re: Kiiksud

PostitusPostitas Ronet » 25. Veebruar 2016, 18:09

Mind sügavalt häirivad igasugused ülivõrrete kasutused telereklaamides ja sisututvustustes.

Algamas on UUS ÜLIPÕN
.. STAAAHP!
Päevik | 2021
Pilt
Pilt
"What's a knockout like you doing in a computer-generated gin joint like this?" - William T. Riker
Kasutaja avatar
Ronet
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5960
Liitunud: 08. November 2008, 08:40

Re: Kiiksud

PostitusPostitas Kickflick » 26. Veebruar 2016, 00:33

Level kirjutas:Mind sügavalt häirivad igasugused ülivõrrete kasutused telereklaamides ja sisututvustustes.

Algamas on UUS ÜLIPÕN
.. STAAAHP!


Mind ka. Lisaks ajavad mind närvi tihedalt ameerika filmides-seriaalides kasutatavad fraasid, nagu: "The best movie ever!" või "The worst pary ever!"
Kasutaja avatar
Kickflick
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3774
Liitunud: 29. Juuli 2009, 19:53
Asukoht: Tallinn

Re: Kiiksud

PostitusPostitas JazZ- » 26. Veebruar 2016, 01:55

Kickflick kirjutas:
Level kirjutas:Mind sügavalt häirivad igasugused ülivõrrete kasutused telereklaamides ja sisututvustustes.

Algamas on UUS ÜLIPÕN
.. STAAAHP!


Mind ka. Lisaks ajavad mind närvi tihedalt ameerika filmides-seriaalides kasutatavad fraasid, nagu: "The best movie ever!" või "The worst pary ever!"


See on kõige veidram kiiks iial!


Ise teadvustasin hiljuti, et mul on umbes kaheksandast eluaastast tekkinud harjumus automaatselt avanevate uste ees kätega vehkida, sest siis on tunne nagu valdaksin sarnaselt Pruega "Charmedist" telekineesi (tema igatahes vehkis kätega, kuigi üldiselt see supervõime mingit liigutamist vist ei nõua). Natuke sarnaselt toimin ka valgufoori taga rohelist tuld oodates - kui silmanurgast näen, et autode foorituli on punaseks läinud, pomisen tihtilugu "lumos" - võtke heaks, kõik teised tee ületamist ootavad inimesed.
Kasutaja avatar
JazZ-
Aasta foorumlane 2018
Aasta foorumlane 2018
 
Postitusi: 3827
Liitunud: 19. Aprill 2009, 19:19
Asukoht: Tallinn

Re: Kiiksud

PostitusPostitas Kickflick » 26. Veebruar 2016, 03:06

JazZ- kirjutas:
Kickflick kirjutas:
Level kirjutas:Mind sügavalt häirivad igasugused ülivõrrete kasutused telereklaamides ja sisututvustustes.

Algamas on UUS ÜLIPÕN
.. STAAAHP!


Mind ka. Lisaks ajavad mind närvi tihedalt ameerika filmides-seriaalides kasutatavad fraasid, nagu: "The best movie ever!" või "The worst pary ever!"


See on kõige veidram kiiks iial!


Ise teadvustasin hiljuti, et mul on umbes kaheksandast eluaastast tekkinud harjumus automaatselt avanevate uste ees kätega vehkida, sest siis on tunne nagu valdaksin sarnaselt Pruega "Charmedist" telekineesi (tema igatahes vehkis kätega, kuigi üldiselt see supervõime mingit liigutamist vist ei nõua). Natuke sarnaselt toimin ka valgufoori taga rohelist tuld oodates - kui silmanurgast näen, et autode foorituli on punaseks läinud, pomisen tihtilugu "lumos" - võtke heaks, kõik teised tee ületamist ootavad inimesed.


Samuti tuttav tunne. Mulle endale meeldib alati öelda enne uste avanemist "Alohomora" ja kui inimesi ümber pole, teha väike käeliigutus ka. Oeh...neil kiiksudel ei tule ka lõppu. :pööritus:
Kasutaja avatar
Kickflick
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3774
Liitunud: 29. Juuli 2009, 19:53
Asukoht: Tallinn

Re: Kiiksud

PostitusPostitas CM-Girl » 03. Märts 2016, 21:48

  • Varem rääkisin valjult päris tihti endaga, nüüd enamjaolt lobisen mõttes. :D
  • Huuli olen rohkem närima hakanud.
  • Õnneks enam nii hullult ei uuri korduvalt kas pliit väljalülitatud, uks lukus või kas rahakott/telefon ikka kotis olemas. Rakveres elades oli see kontrollimine tunduvalt hullem. Eriti kas uks ikka lukus. Kasvõi teiselt korruselt tagasi neljandale, et teha seda kindlaks.
  • Kommentaaride lugemine. Last fm's meeldib lugeda kommentaare artistide, laulude, albumite kohta. FB's loen Delfi lehel kommentaare + E! Online. Ei loe kõiki kommentaare, põhiliselt ainult esimesi. Kui uut artiklit pole ilmunud ehk siis pole uusi kommentaare lugeda siis vaatan vahest ka kas õhtulehe, postimehe või muu välismaise (meelelahutus)uudiste fb lehele ja loen seal kommentaare. Eriti meeldib HONY postituste kommentaare lugeda. :) Eks meeldib kommentaare lugeda, et ka naerda saada.
  • Kui ma telekat vaatan ja elukaaslane/ema/vanaema teises toas magab panen alati hääle telekal
    vaiksemaks, mis siis, et neid see ei sega. Mind häirib see rohkem, kardan, et segan neid.
  • Meeldib aegajalt pildistada. Tõmban pildid arvutisse, ei korrasta koheselt. Ootan mõned nädalad (või kauem) ja kui lõpuks korrastama otsustan neid hakata (sorteerin erinevatesse kaustadesse) siis olen elevil. Samuti meeldib allalaetud filme/sarju/muusikat kaustadesse sorteerida. Samuti alati hea meel kui saan asju arvutist kustutada, et mahtu suurendada.
  • Olen inimene kes lükkab asju pidevalt edasi, eriti mis puutub koristamisse. Kujutan tihti ette kuidas
    sahtleid või kappe koristan ning asju paika sätin ja see tekitab hea tunde, aga lõpuks jõuan selle koristamiseni mitu nädalat hiljem.
  • Kuskil kõrgel olles kujutan ette kuidas viskan või kogemata mul telefon/digikas/võtmed alla kukuvad.
  • Seriaale ja filme vaadates teen märkmeid. Erinevaid kaustikuid on tekkinud päris palju.
  • Tavaliselt ärkan mingi aeg üles vähemalt korra, keeran padjal külmema poole ette ja magan edasi. Eelistan magada kõhuli, 1 jalg põlvest kõverdatud.
  • Esimese äratuse peale ärkan ikka väga harva, tavaliselt panen äratust edasi kas 1-2 korda (see kõige tavalisem). Ausalt öeldes kui oleks võimalik ei magaks üldse või magaks heameelega aint mõne tunni (nt 3-4 tundi).
  • Kui lähen alt läbi nendest postidest mis näevad välja nagu tagurpidi 'V' täht siis hoian hinge kinni.
  • Akendest möödudes (üleüldse kas aknad, klaasuksed, klaasmaja) siis meeldib end sealt vaadata.
  • Mul võib olla korraga neli kotti (nt käekott, arvutikott ja 2 kilekotti/selver kotti) aga tavaliselt on kõik vasaku õla peal või vasakus käes. Parem käsi on tavaliselt vaba. Annab hoogu. xD
  • Mingi aeg oli periood kus tihti mõttes lugesin kokku mitu tähte sõnas/lauses on mida parasjagu mõtlesin ja hakkasin mõttes liitma sama summa veel kord otsa.
  • Kella tiksumine.
  • Korduvalt loen filmiveebis oma sarjade ja filmide kohta tehtud kommentaare. Ükskõik kas uuemaid või mitme aasta vanuseid.
  • Mis inimeste vaatlemisse puutub siis mulle meeldib vaadata milliseid riideid inimesed kannavad.
  • Eriti tore kui suvi ja palju päikest saanud, siis meeldib nahka tõmmata seljalt / kätelt. Nii endalt kui oma kutilt või emalt. :D
  • Oi kuidas mulle ei meeldi inimesed kes kummipaelu venitavad või kellele meeldib õhupalle katki teha. Tõmbun alati krampi oodates millal pael / õhupall katki läheb.
  • Kartuleid keetes peab kartuleid olema paarisarv. :irw:

Kadii kirjutas:Kodus söömise kõrvale peab alati olema midagi vaadata, vahet pole, kas niisama telekast või sarja(mis on muidugi parem variant). Õnneks ei pea sarja vaatamise kõrvale midagi alati sööma..

Filmi/sarja vaadates pean alati kas sööma või jooma midagi kõrvale, muidu millegipärast imelik niisama vahtida.
Kadii kirjutas:Üks lollimaid omadusi, mis mind ennast päriselt segab, on vajadus olla rebel ehket kui mingi film on suure tähelepanu all ja meeldib paljudele, siis kuidagi alateadvuslikult see mulle ei meeldi. See ka üks põhjus, miks ma mind huvitava treileri nägemise ja filmi enda vaatamise vahel ei uuri selle kohta mitte midagi, et hoida võimalikult teiste-arvamuste-vaba-arvamus.

JazZ- kirjutas: Kahjuks olen enda puhul tähele pannud täpselt sama asja. Kui mingi film erakordselt palju hype'i saab, siis tekib mul tihtilugu selle suhtes automaatne vihkamistunne. Ainsaks päästerõngaks on see, kui ise filmi pre-hype perioodil ära olen näinud ja ehk sellele ülistamisele kaasagi aidanud.

Esimese asjana meenub Matrixi triloogia. Vältisin pikalt nende filmide vaatamist. Lõpuks kui ära said vaadatud, siis olid koheselt ühed lemmikumad filmid. Muusikutega on sama lugu, heaks näiteks on Adele. Kui ta ülemaailma kuulsaks sai siis räägiti temast nii palju ja mul tekkis lihtsalt blokk. Vältisin uudiseid temast, tema laulude kuulamist ja videode vaatamist. Nüüdseks on ta 1 mu lemmikumaid naislauljaid.
Mingi moment oli kus mind ärritas Taylor Swift täiega. Meeldib käia E!Online FB lehel ja siis ärritusin kui muud ei olnud kui aint Swiftist artiklid + muidugi võitis ta palju auhindu koguaeg. Nüüd õnneks seda vastumeelsust pole enam. :)
Jolt kirjutas:Kui ma pole kaaslasega istun ühistranspordis pingile vaid juhul, kui kaasreisijaid on kuni viis-kuus. Olen alati valmis, et juba järgmises peatuses laekub mingi suuremat sorti pensionäride segakoor, kellele tuleb niikuinii kohad vabastada. Kui võimalik seisan alati lõõtsas.

Jep.


Tööga seoses (Eesti Pagar):
  • Tööl on pakendimasinal kirjas 'ära pane kätt töötavasse masinasse'. Toode pakendatakse ära ja siis nagu väike giljontiin paneb klambri peale. Mitmel korral ettekujutanud kuidas käe masinasse panen ja mis siis juhtuda võib.
  • Tööl on palju aluseid kastidega (2 virna ühel alusel). Hunnik kaste. Mina võtan alati neid aluseid ühest reast, kuni rida tühjaks saab ja siis järgmisest jne. On neid kes võtavad igast reast neid aluseid, nii, et ühest reast nt võetud 4 alust, teisest 1, kolmandast 2 jne. See häirib.
Kasutaja avatar
CM-Girl
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4885
Liitunud: 16. Juuli 2009, 22:48
Asukoht: Paide

Re: Kiiksud

PostitusPostitas Defexer » 04. Märts 2016, 00:01

* Tangin alati nii, et kas summa on nullilähedane või siis liitrid. Kui 30€ eest panen siis lasen tankuril kuskil 30.88 ehk sealt veel läheb boonuskoodi 80 vms senti maha, vastavalt kütuse hinnale. Kui liitrite järgi siis peab alati olema täpselt 00 lõpuga ja see sõltub vastavalt tujudest. Kas lähen tripile, kalkuleerin umbes peas kilometraazi läbi ja vastavalt sellele tangin või kui miskit pikemat sõitu ees pole siis vastavalt summale palju loovutada tahan.
Kasutaja avatar
Defexer
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1175
Liitunud: 31. Juuli 2008, 21:29

Re: Kiiksud

PostitusPostitas Rasmus » 16. Märts 2016, 17:02

Suutsin mingi reaalsemat sorti kiiksude nimistu välja töötada:

  • Perfektsionism, põhimõtteliselt. Üritan koolis alati viitele õppida, kuigi tean väga hästi, et sellel pole tegelikult mitte mingit vahet, kui positiivsed mu jooksvad hinded on. Pärast üheksat kiituskirja, mis mulle isegi oma kooli gümnaasiumisse pääsemisel mitte mingeid eeliseid ei andnud, lubasin endale, et võtan pisut lõdvemalt, aga nüüd poolteist aastat hiljem olen ikka veendunult kuldmedali poole teel. Pealtnäha muidugi tore, aga sellega kaasneb ebanormaalsel hulgal muretsemist ja stressi, mis mu enamvähem igapäevaselt häirivalt suure pinge alla paneb. Ehk siis ebaterve perfektsionism.
  • Teinegi punkt läheb otsapidi perfektsionismi valda, fookuseks on sedapuhku last.fm. Kõik minu tag'id peavad olema korras. Kui mu tag'id ei ole korras, siis kustutan valesti scrobbletud trackid oma logidest ära ja scrobblen need õigete tag'idega uuesti, et statistikas ebakõlasid ei tekiks. Last.fm-ist on küll näha, kui palju aega kulub mul muusika kuulamisele, aga palju huvitavam oleks statistika selle kohta, kui kaua ma kokkuvõttes oma tag'e korrastanud olen. Sest alati pole probleem ainult albumi nimes (teate küll, et räägin teist, remasterdatud asjad!) või loo pealkirjas (boonustrackid, võtke teadmiseks, et ma vihkan teid!), vaid lihtsalt misspellitud sõnades või valedes järjekorranumbrites.
  • Kõige kiiksusem kiiks on vist see, kuidas ma peas (ja üsna tihti ka valjuhäälselt) sõnadega mängin. Vanasti oli kombeks lihtsalt sõnu tagurpidi öelda, muutusin selles mingil hetkel isegi päris andekaks, aga nüüd vahetan peamiselt silpe ära. Sõnapaarid (sh ees- ja perekonnanimed) on kõige sagedasemad ohvrid. Näiteks kui keegi peaks kasutama väljendit "meeldiv kuulda", oleks minu esimene reaktsioon selle asemel kohe "kuuldiv meelda" öelda. Täishäälikuga algavate nimede ette on komme H-täht lisada ja saadud tulemusele mingit tähendust omistada (nt Huibo).
  • Ei talu absoluutselt ebakorrektset eesti keelt. Võiks ju arvata, et keelereeglite teadmine on positiivne, aga tegelikult muutub see pikapeale üsna tüütuks, kuna panen vestlustes tähele isegi kirjandite stiilivigu, mis tähendab, et leian probleeme praktiliselt igast lausest. Normaalne inimene seda ilmselt ei tea, aga kirjalikus tekstis ei soosita lisaks otsestele kirjavigadele mine-lõpulisi nimisõnu, saavat käänet, des-lõppu ja kõike muud, mida loogiliselt täisväärtuslikuks eesti keele osaks pidada võiks.
  • Ma isegi ei tea, millisesse kategooriasse see sobiks, aga mul on aeg-ajalt komme ennast peas intervjueerida, eelkõige inglise keeles. Kujutan sel juhul ette, et minult küsitakse mingil teemal eksperthinnangut või olen ise välja tulnud mõne teosega (olgu see siis film, raamat, album või midagi muud), mida analüüsida tahetakse. Järgnev ei ole otseselt seotud, aga ma ketran tavaliselt vähegi tähenduslikumaid vestlusi pärast nende toimumist (või vahel ka enne nende eeldatavat toimumist) peas korduvalt läbi. Enamasti kahetsen praktiliselt kõike, mida ütlesin või ütlemata jätsin.
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp

Re: Kiiksud

PostitusPostitas Forzelius » 16. Märts 2016, 18:00

Nice god-complex'lik alge, Rassman!

Last.fm'iga oli ka kunagi nii, nüüd on suht pohui, kuna kodus ei saa enam scrobbleda, Spotify ainuke võimalus ja seal on pooled asjad remasterdatud. Vaatan ainult, et artist ja album õiged oleksid, trackinimed suhteliselt pohui.
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

Re: Kiiksud

PostitusPostitas Kickflick » 16. Märts 2016, 22:22

Aeglaste kõndijate vastu muidu aitab see.
Kasutaja avatar
Kickflick
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3774
Liitunud: 29. Juuli 2009, 19:53
Asukoht: Tallinn

EelmineJärgmine

Mine Vaba teema

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 18 külalist