Kiiksud

Siia kõik muud jutud, mis mujale ei sobi. Lubatud on rääkida kõigest.

Moderaator: Meeskond

Re: Kiiksud

PostitusPostitas Kadii » 25. Jaanuar 2016, 13:30

Kas kiiks on enam kiiks, kui see on tuhandetel küljes ehket pean ka volüümi hoidma 0 või 5 lõppeval arvul. See hakkab küll vaikselt hääbuma, sest praeguse teleka heliastmed on suured, 10 ja 15 vahe on liiga märgatav, üks liiga tasane ja teine liiga vali.

Kuulan ühistranspordis alati lähedalseisvate inimeste vestlusi pealt ja siis peas kommenteerin aktiivselt kaasa. Enamasti päris üleolevalt veel ka, kuigi ma ei pruugi ise asjast midagi teada, aga peas käivad pidevalt "pffft, mida te ajate" stiilis mõtted.

Olen julge siis, kui keegi teine ei julge julge olla ehk kui on vaja midagi teha, vaatan ringi, kas keegi võtab enne mind vedu ja kui ei võta, siis "fain, ma teen ära". Kuigi ma tegelikult olen üleüldiselt päris julge ja asi pole ärevuses, vaid laiskuses, aga samas seisab laiskuse kõrval natukene lahjem kohusetunne.

Ma lähen supernärvi, kui ma oma pea ära löön. Mitte nagu "deem see pensionär mu ees on nii aeglane" närvi, vaid "superroppused igal pool" närvi, muudele kehaosadele ei kehti.

Kodus söömise kõrvale peab alati olema midagi vaadata, vahet pole, kas niisama telekast või sarja(mis on muidugi parem variant). Õnneks ei pea sarja vaatamise kõrvale midagi alati sööma..

Üks lollimaid omadusi, mis mind ennast päriselt segab, on vajadus olla rebel ehket kui mingi film on suure tähelepanu all ja meeldib paljudele, siis kuidagi alateadvuslikult see mulle ei meeldi. See ka üks põhjus, miks ma mind huvitava treileri nägemise ja filmi enda vaatamise vahel ei uuri selle kohta mitte midagi, et hoida võimalikult teiste-arvamuste-vaba-arvamus.
Pilt
Kasutaja avatar
Kadii
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 452
Liitunud: 03. Juuni 2010, 19:58

Re: Kiiksud

PostitusPostitas Soprano » 25. Jaanuar 2016, 14:13

Kadii kirjutas:Kuulan ühistranspordis alati lähedalseisvate inimeste vestlusi pealt ja siis peas kommenteerin aktiivselt kaasa. Enamasti päris üleolevalt veel ka, kuigi ma ei pruugi ise asjast midagi teada, aga peas käivad pidevalt "pffft, mida te ajate" stiilis mõtted.

Naljakas, ma mingi paar päeva tagasi juhtusin kuulma bussis, kuidas 2 sõbrannat arutasid midagi Avatar'i selle uudise teemal ja siis üks vestlejatest küsis, millal esimene Avatar välja tuli. Ta ise pakkus 2011 (vist) ja teine arvas alguses et 2007 (vist), aga siis hakkas guugeldama ja kohe parandas. Mõtlesin nende paari sekundi jooksul, kui ta vastust otsis, kas see oleks väga imelik, kui oleksin neil selja tagant 2009 öelnud...
Kasutaja avatar
Soprano
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 8748
Liitunud: 06. Jaanuar 2007, 05:24

Re: Kiiksud

PostitusPostitas Rasmus » 25. Jaanuar 2016, 18:28

Kadii kirjutas:Kodus söömise kõrvale peab alati olema midagi vaadata, vahet pole, kas niisama telekast või sarja(mis on muidugi parem variant). Õnneks ei pea sarja vaatamise kõrvale midagi alati sööma..

Jep, täpselt sama, ja seetõttu eelistan lihtsaid toite, mille söömine erilist tähelepanu ei nõua, peamiselt lähevad kaubaks mingid makaronide variatsioonid. Kui esmaspäeviti "Family Guyd" vaatan, tahan kindlalt sööki kõrvale, ja kui sööma hakkan, loodan alati Youtube'ist mõne uue CinemaSinsi video leida.
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp

Re: Kiiksud

PostitusPostitas Ralf » 26. Jaanuar 2016, 11:40

Kusjuures Mustamäel on osad inimesed nii aeglased, et nad isegi ei liigu. Vahel näeb osasid lihtsalt ühe koha peal seismas ja keerledes ringi vaatamas, justkui nad ei teaks, kuhu suunda minna. Õudne.


Soprano kirjutas:Naljakas, ma mingi paar päeva tagasi juhtusin kuulma bussis, kuidas 2 sõbrannat arutasid midagi Avatar'i selle uudise teemal ja siis üks vestlejatest küsis, millal esimene Avatar välja tuli. Ta ise pakkus 2011 (vist) ja teine arvas alguses et 2007 (vist), aga siis hakkas guugeldama ja kohe parandas. Mõtlesin nende paari sekundi jooksul, kui ta vastust otsis, kas see oleks väga imelik, kui oleksin neil selja tagant 2009 öelnud...

Ma olen justkui täheldanud, et inimesed on tänulikud ja/või rõõmsad, kui mõni võõras aitab sellistes küsimustes. Ükskord Rahva Raamatus olin kassa juures mingi naise taga, kes küsis müüjalt, mis filmis olid Meryl Streep ja Tommy Lee Jones ning müüja ei osanud öelda (ega guugeldada). Ütlesin vahele, et "Hope Springs" ja tal tundus suht hää meel olevat. :irw:
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Kiiksud

PostitusPostitas Jolt » 26. Jaanuar 2016, 12:50

Enda puhul on kiiksuda tähelepanemine vast teatud mõttes raske. Kõike tavatut ei oska ilmselt ülepea imelikuks pidadagi. Mingi eneseteadlikkus mul siiski on.

Ma mängin mõtetes autonumbritega kalkulatsioone läbi. Ehk üritan võrdus- ja tehtemärke lisades jõuda mingi võrrandini, mille puhul võrdus kehtib. AXS 167 võiks seega olla 1=-6+7, TDK 223 võiks olla (2/2)+2=3. Jah, numbreid võib kasutada rohkem kordi kui need märgil esinevad... sest nii saavutab palju enam klappivaid tulemusi. Lisanumbreid muidugi kasutada ei tohi.

Hetkel on see mingi maani taandunud, kuid kunagi poleks olnud liialdus öelda, et vaatlen inimesi. Iseäranis neid, kelle puhul tekib tugev esmamulje nagu tegemist võiks olla väga sümpaatse või ebasümpaatse inimesega. Proovin aru saada ja enda jaoks välja mõelda, millel see sisemine veendumus põhineb. Mingisuguses suhteliselt võõras seltskonnas on huvitav jälgida ka üleüldist suhete dünaamikat ja mingite otseselt sõnastamata sõnumite edastamist.

Ma ei jookse trolli või bussi peale, 95%-l juhtudest. Isegi kui see tähendab bussist mahajäämist. Sest kui ma peaksin jooksma ja siiski maha jääma tuleks ju kõigile teistele peatuses ootajatele teha nägu, et tegelikult tegin vaid kerge tervisejooksu ja teatraalne uste sulgumine nina ees oli varem bussijuhiga kokku lepitud hommikune performance. Ovatsioone pole vaja, aitäh.
Kui ma pole kaaslasega istun ühistranspordis pingile vaid juhul, kui kaasreisijaid on kuni viis-kuus. Olen alati valmis, et juba järgmises peatuses laekub mingi suuremat sorti pensionäride segakoor, kellele tuleb niikuinii kohad vabastada. Kui võimalik seisan alati lõõtsas.

Mu käimistempo ja trajektorid paistavad olevat paljude jaoks mõistmatud, sest põrkan üsna tihti inimestega tänaval kokku. Aeglasemalt kõndivad inimesed mind närvi ei aja. Küll aga koostan mõttes kaebekirju Hispaania inkivisatsioonile inimeste puhul, kes minust endast kõnniteel mööda spurdivad... ja jäävad seejärel minu ees käima aeglasemas tempos, kui mulle sisse harjunud.

Ma redigeerin oma fv postitusi umbes selle hetkeni kuni keegi teeb teemasse uue postituse. Sest alati on vigu, mida parandada.
Kasutaja avatar
Jolt
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2207
Liitunud: 12. Juuni 2007, 12:02

Re: Kiiksud

PostitusPostitas Ralf » 26. Jaanuar 2016, 13:24

Jolt kirjutas:Hetkel on see mingi maani taandunud, kuid kunagi poleks olnud liialdus öelda, et vaatlen inimesi. Iseäranis neid, kelle puhul tekib tugev esmamulje nagu tegemist võiks olla väga sümpaatse või ebasümpaatse inimesega. Proovin aru saada ja enda jaoks välja mõelda, millel see sisemine veendumus põhineb. Mingisuguses suhteliselt võõras seltskonnas on huvitav jälgida ka üleüldist suhete dünaamikat ja mingite otseselt sõnastamata sõnumite edastamist.

Seda paneb su puhul tähele ka, muuseas. :P
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Kiiksud

PostitusPostitas Jolt » 26. Jaanuar 2016, 13:45

Usun. Kui ma ise seda kuidagi põhjendada üritan siis ütleksin, et suhteliselt introvertne "ma ei oska midagi öelda ega kuskilt jutuga ise peale hakata" olek võimendab seda, et jään vaikselt kõrvalt vaatama. Kui keegi aga minuga ise suhelda tahab ja huvi tunneb siis räägin meelsasti ja võimalusel kasvõi palju.

Ma pole seltskondlikel arutlushetkedel - kui teema sinna juba jõuab - teinud saladust sellest, et minu jaoks ei ole samasooliste inimeste vastastikuses tõmbes midagi mõistmatut. See asetab paljude jaoks selle inimeste jälgimise väga kindlasse konteksti. Vahel on seepeale segadus tekkinud ja paaril korral on tahetud ka peksa anda.
Kasutaja avatar
Jolt
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2207
Liitunud: 12. Juuni 2007, 12:02

Re: Kiiksud

PostitusPostitas Ralf » 26. Jaanuar 2016, 14:25

Tasub veel mainida, et poes, tänaval jne jään koledapoolseid lapsi mõnda aega vaatama ja püüan järeldusele jõuda, kas ta on arengupeetusega. :| Ja siis hakkab häbi natuke.
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Kiiksud

PostitusPostitas Forzelius » 26. Jaanuar 2016, 15:27

Kõige rohkem ei salli ikka seda, kuidas inimesed loivavad tänaval ja eriti tee keskel olukordades, kus on võimalus, et keegi (nt mina) tahaks neist mööduda. Ahjaa, ja kui ma oma vanematele seletan, et "Sajandi armastus" imeb, siis see, kui vastavad, et "sorri, et ma mingeid B-kategooria filme" vaatan on ka suht *sigh*. Üleüldse, kui keegi kutsub seriaale filmideks. "Vaatasin Sonyst seda Criminal Mindsi filmi" - nope.
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

Re: Kiiksud

PostitusPostitas Ronet » 26. Jaanuar 2016, 16:52

Forzelius kirjutas:Üleüldse, kui keegi kutsub seriaale filmideks. "Vaatasin Sonyst seda Criminal Mindsi filmi" - nope.

Või seriaale saadeteks!
Päevik | 2021
Pilt
Pilt
"What's a knockout like you doing in a computer-generated gin joint like this?" - William T. Riker
Kasutaja avatar
Ronet
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5960
Liitunud: 08. November 2008, 08:40

Re: Kiiksud

PostitusPostitas Rasmus » 26. Jaanuar 2016, 18:01

Jolti mainitud people watching on täiega tore tegevus, teen seda isegi praktiliselt igal võimalusel. Üheksandas klassis sai kombeks sõpradega vahetundides söökla kõige pimedamas nurgas istuda ning lihtsalt inimesi ja nende käitumist jälgida. Koolis on see muidugi põnevam kui tänaval, sest siis on võimalik kindlate inimeste puhul mustreid otsida ja käitumist mingil määral ette ennustada. Ühtlasi olen viimasel ajal tähele pannud, et mind häirib, kui näen koolis mõnda inimest, kelle nägu mulle väga tuttav on, aga nime ei tea. Või siis kui avastan inimese, kes käib visuaalse hinnangu järgi pakkudes gümnaasiumis, aga mulle isegi nägupidi tuttav pole.
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp

Re: Kiiksud

PostitusPostitas adi » 27. Jaanuar 2016, 12:08

Ma mõnikord jätan oma telefoni sisse peale kõne lõppemist. Panen veel kogu köögi helisüsteemi ka taha, et kuulda igat heli sinu taskus.

Enamus inimesi tänapäeval ei katkesta oma telefonidega kõnet kui jutt lõppeb (sest nad arvavad, et telefon või teine pool teeb seda ise or smth) ning see mida nad ütlevad peale seda kui nad on sinuga kõne lõpetanud on ... parema väljendi puudumisel ... huvitav.

PS. See ei erine suuresti sellest eemalt inimeste vaatamisest, veidi rohkem pervo maybe. Aga sama eesmärk.
Kasutaja avatar
adi
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1030
Liitunud: 05. September 2009, 13:05

Re: Kiiksud

PostitusPostitas Forzelius » 28. Jaanuar 2016, 18:25

Aa, mõned veel
Whenever ma liikluse lähedal olen - bussipeatuses, tänaval niisama misiganes - jälgin autode numbrimärke ja vaatan, kui pika ahela ma saan kokku järjestikuste autode märkidest, kus on see kas M, B või A. Karefuulse monitooringuga olen täheldanud, et neid liigub kõige rohkem. Added bonus on see, kui kõik 3 ühes olemas on.
Kui on sebra, siis ei astu nii, et jalalaba maanduks osaliselt sebrajoonest välja. Kas ei puudu üldse seda või peab täielikult mahtuma ühe sebrajoone sisse.
Iga 10 minuti tagant näpin oma rahakotti, võtmeid, mobiili veendumaks, et need kadunud pole
Obv räägin endaga ka mingil määral
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

Re: Kiiksud

PostitusPostitas Ralf » 28. Jaanuar 2016, 18:41

Keegi redditis tõi tähelepanelikult välja, et iga mees teeb seda "Mul on valus" grimassi, kui kontrollib, kas rahakott ikka taskus on. ;-)

Edit, õigemini: When guys pull their wallets out of their back pocket while sitting down, they always make a strange, grimacing face while they struggle to get it out. 100% of the time.
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Kiiksud

PostitusPostitas Garli » 29. Jaanuar 2016, 09:03

Ralf kirjutas:Edit, õigemini: When guys pull their wallets out of their back pocket while sitting down, they always make a strange, grimacing face while they struggle to get it out. 100% of the time.

Kuulen esimest korda sellisest asjast. Üritan meelde jätta ja sellele tähelepanu pöörata.

Edit: otsisin need redditi teemad üles. Pole vist küll otseselt kiiksud, aga äkki keegi tahab veel lugeda.
https://www.reddit.com/r/AskReddit/comm ... ings_that/
https://www.reddit.com/r/AskReddit/comm ... gs_almost/
Kasutaja avatar
Garli
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3695
Liitunud: 23. Detsember 2008, 17:19

EelmineJärgmine

Mine Vaba teema

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 6 külalist

cron