Piraatlus

Siia kõik muud jutud, mis mujale ei sobi. Lubatud on rääkida kõigest.

Moderaator: Meeskond

PostitusPostitas KiiZ » 14. Juuli 2007, 20:10

ise olen küll suht piraat. aga mulle meeldiks , kui mul oleks originaalstuff, aga raha pole ju lõputult ning ma ei pea filme kõige tähtsamaks asjaks , millesse raha investeerida. Muidugi kui rulli natuke rohkem oleks, telliks hea meelega USAst endale DVDsid, aga praegu pean lootma sugulastele, et nad sealt mulle saadaks miskit.
Et tahaksin siis piraatlusele EI öelda, aga ainult siis, kui mul pappi liiga paljuks läheb.
Kasutaja avatar
KiiZ
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1637
Liitunud: 09. Juuni 2007, 09:06

PostitusPostitas Spider » 18. Juuli 2007, 14:27

Sigma kirjutas:Minu vastus sellele oleks, et DVDde kollektsioneerimine võib olla omaette hobi. Näiteks ise ostan jaapani DVD filme (ja ka IV'sid, kuid see ei lähe teemasse). Minu jaoks on omaette väärtus see, et film on ilusas originaalkarbis (*hoiab käes imeilusat Kurai tokoro de machiawase DVD karpi*).

Jah on kallis. Kuid see pole poest piima ostmine. Kui ma oleks tahtnud selle raha eest midagi muud osta, ma oleks ostnud.

Osta sa võid, aga kui sul peaks tekkima tahtmine mõni oma Aasiast ostetud DVD siin maha müüa, oled sa seaduse silmis sama suur piraat kui see, kes pole elus poest ühtki DVD-d ostnud. :P
Spider
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 7
Liitunud: 06. Aprill 2006, 15:13

PostitusPostitas Ralf » 18. Juuli 2007, 14:40

Filmide puhul olengi enda üle uhke, et keskendun nüüd pigem DVDde ostmisele kui AVI formaadis teose plaadile kirjutamisele. Eks viimast saab veel ikka jõudsalt praktiseeritud, kuid varasema "pole-näinud-pole-pea-kuulnudki-kuid-kirjutan-ikka-plaadile" stiili olen igatahes selja taha jätnud. Oleks DVDd odavamad ja kättesaadavamad, hakkakski kõiki tähtsamaid teoseid just ostma ning ei kirjutakski enam. Pealegi harilikud toorikutel filmid kuluvad mõne aastaga päris kiiresti ära, pakuvad DVD'st vähem silmailu ja nende haldamine suurtes koguses on keerukas.

Tarkvarast niipalju, et vist ainsateks piraatprogrammideks on Nero ja Microsoft Office, kuid naljakas on see, et kirjutajaga sain esimese plaadil kaasa (see oli vanem versioon ilma StartSmart lisavidinata, just seepärast pidingi hankima uuenda ja selle täisversiooniks tegemiseks hankima kriminaalsel teel serial key) ning teine ehk Office on mul täisversioonina samuti plaadil, kuid see on suhteliselt uus versioon, millele ma eelistan vanemat (praegu 2000). Ja arvutimäng Soldat on samuti kräkitud, mängu kvaliteeti arvestades oleks võinud muidugi arendusele edasiviiva põksu anda ja need kümme dollarit ära maksta, kuid avanes soodne võimalus ja olengi nüüd ilma penni maksmata kõiki võimalusi kasutada lubava variandi omanik. Muidu olen vabavaralise tarkvara kasutaja: WinRAR asemel 7-Zip, BSPlayeri asemel VLC media player, Adobe Readeri asemel Foxit Reader (soovitab) jne jne. Mitte, et mul oleksid piraati mängides erilised süümepiinad, pigem on asi minu alateadvuslikus vastuseisus suurte tarkvara tootvate korporatsioonide suhtes, kes üritavad kõrge hinna eest inimestele pähe määrida programme, mis tegelikult oleksid asendatavad (tihti palju parema) sama eesmärki täitva ja eelkõige tasuta saadaval oleva programmiga. : )
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

PostitusPostitas -sander- » 18. Juuli 2007, 16:59

Mingis riigis oli ju, et president ja peaminister pooldasid mõlemad piraatlust.
Mina ka!
:D
Pilt
Kasutaja avatar
-sander-
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 219
Liitunud: 19. Aprill 2006, 13:02

PostitusPostitas Robert » 18. Juuli 2007, 18:16

Mis riigis? mingis kõlab kuidagi kahtlaselt..
Robert
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2873
Liitunud: 18. Jaanuar 2005, 15:21
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Forzelius » 18. Juuli 2007, 20:44

Ise, nagu siin mõnedele juba külge on jäänud vb, olen alati EI öelnud. BTw, Ralf, on näha küll, et oled viimasel ajal ostma hakanud, sest algul oli sul ju ainult piraatfilme...
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

PostitusPostitas -sander- » 18. Juuli 2007, 21:01

Robert kirjutas:Mis riigis? mingis kõlab kuidagi kahtlaselt..

Algul vaatasin isegi, et mingis on kahtlane ja vaevalt mind keegi usub, aga midagi paremat ka mõelda ei osanud. Meil on vaba maa, usu või ära usu.
Pilt
Kasutaja avatar
-sander-
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 219
Liitunud: 19. Aprill 2006, 13:02

PostitusPostitas Soprano » 21. Juuli 2007, 15:40

http://www.postimees.ee/210707/esileht/ ... 273422.php
Internetist filme alla laadinud noormees sai trahvi.
Kasutaja avatar
Soprano
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 8748
Liitunud: 06. Jaanuar 2007, 05:24

PostitusPostitas Priit » 21. Juuli 2007, 16:00

Soprano kirjutas:http://www.postimees.ee/210707/esileht/siseuudised/273422.php
Internetist filme alla laadinud noormees sai trahvi.


Ta UPLOADIS filmid FTP serverisse. Keegi ei keela sul tirida, teistega jagamine on keelatud. ;-)
There was a HOLE here. It's gone now.
Kasutaja avatar
Priit
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1973
Liitunud: 19. August 2005, 03:08
Asukoht: Kohtla Järve

PostitusPostitas Soprano » 21. Juuli 2007, 16:09

Pealkiri on igaljuhul väga valesti sõnatatud, äkki meelega, et inimesed kartma hakkaksid :)
Kasutaja avatar
Soprano
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 8748
Liitunud: 06. Jaanuar 2007, 05:24

PostitusPostitas eerik » 21. Juuli 2007, 22:33

Paras raisale. Avalike FTP servereid tuleks kasutada vastavalt nende otstarbele...
Kasutaja avatar
eerik
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4876
Liitunud: 05. Märts 2006, 00:59

PostitusPostitas Milenko » 23. Juuli 2007, 11:34

rezpekt kirjutas:Avalike FTP servereid tuleks kasutada vastavalt nende otstarbele...


... ja need oleks?
Kasutaja avatar
Milenko
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 626
Liitunud: 28. Juuli 2006, 01:45

PostitusPostitas Cagefactor » 29. September 2007, 13:17

igati pidi JAH.
Ernest Hemingway once wrote, "The world is a fine place and worth fighting for." I agree with the second part.
Kasutaja avatar
Cagefactor
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 466
Liitunud: 12. Jaanuar 2007, 12:18
Asukoht: GPS-i peal vilgun punase värvusega.

PostitusPostitas hau » 29. September 2007, 14:00

Piraatlus on jälle järgmise sammu astunud. Varem on küll selliseid juhtumeid olnud, kui kuskilt lekib film enne linastust internetti, aga nüüd on asi juba nii kaugel, et Francis Ford Coppola kodust varastati laptop, kus oli peal peaaegu valmis Youth without Youth ja ta järgmise filmi Tetro eeltöö.
hau
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4195
Liitunud: 12. Veebruar 2006, 17:22
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas albski » 29. September 2007, 21:03

postitan siis oma arvamuse asjast.
Filmi ja üldse meeditööstus on liiga ülehinnatud. Selline artist nagu F R David kirjutas aastal 1982 laulu "words" TÄNAPÄEVANI ta teenib sellelaulu pealt umbes 1,000,000 krooni aastas (mis ta algusaastatel siis teenida veel võis??) . Mees kirjutas ühe laulu ja terveks eluks majanduslikult kindlustatud. Selgelt tööpanuse ja tasustamise vahekord on paigast ära.
Vabamajandusele, kapitalismile on iseloomulik konkurentsi tekkimine - see on vajalik: reguleerib majandust ja hoiab hinnad normaali piires. Mina näen piraatlust nagu konkurenti meediatööstusele. Selge on see et kui hinnad oleksid odavamad (ehk vastavuses tööpanusega) muutuks piraatlus ka väiksemaks. Hinnad ja klientide suhe on igas äris seotud parabool funktsiooniga - tõstad hinda klienite jääb vähemaks (konkurentide juurde lähevad), nüüd küsimus on selles et tuleb leida õige hinna klientide suhe et maksimaalselt teenida. Seaduslikult on väga raske ehk pea võimatu konkurendil tekkida kuna kõik nii öelda staarid leiavad et ühe filmi/laulu eest väärivad nad miljoneid dollareid ja a'la paar singlit või film aastas on suurem töö kui raamatupidamine, firma juhtimine või ehitamine; siis aitab ainult ebaseaduslik konkurents mis praegusel juhul ongi tekkinud. Enne kui filmitööstus ei lõpeta oma 7. taeva olemust kuhu iga teismeline tüdruk ja endast lugupidav usa'lane tahab saada, et ei millegi eesti miljoneid teenida ei juhtu kohe mitte midagi.
Lõpetuseks tahan öelda, et filmi/muusika tööstus kontrollib liiga palju maailma ja lihtsalt protesti märgiks ja võimu vastu võitluseks mina sellega kaasa ei lähe ning eriti muusika ja filmide ostmiseks raha ei kuluta.

Edit: Muidugi on igal alal oma pärleid kes väärvida head tasustamise, kuid mu jutu iva oli selles et igaüks on seal "hästi" tasustatud.
albski
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 219
Liitunud: 20. Jaanuar 2007, 23:34
Asukoht: Tartu

EelmineJärgmine

Mine Vaba teema

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 36 külalist