Raamatud

Siia kõik muud jutud, mis mujale ei sobi. Lubatud on rääkida kõigest.

Moderaator: Meeskond

Re: Raamatud

PostitusPostitas IlseV » 07. Juuni 2012, 00:10

Kickflick kirjutas:Vahepeal olen jõudnud lugeda läbi Hemingway "Hüvasti, relvad", Jim Ashilevi "Ma olen elus olemise tunne", Friedrich Nietzsche "Antikristuse" ja "Nõnda kõneles Zarathustra", Charles Dickensi "Suured lootused" ja Ian McEwani "Amsterdami". Praegu alustan Mark Sturdy raamatut "Truth & Beauty: The Story of Pulp".


Kuidas Ashilevi meeldis ?
Kasutaja avatar
IlseV
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1816
Liitunud: 13. August 2008, 20:12

Re: Raamatud

PostitusPostitas Kickflick » 07. Juuni 2012, 11:01

Eriti muljet ei avaldanud, kuigi mulle Jimi kirjastiil meeldib.Tema eelmised noortenäidendid "Portselanisuits" ja "Nagu poisid vihma käes" olid huvitavamad.
Kasutaja avatar
Kickflick
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3774
Liitunud: 29. Juuli 2009, 19:53
Asukoht: Tallinn

Re: Raamatud

PostitusPostitas Rasmus » 08. Juuni 2012, 01:45

Lõpetasin just Lemony Snicketi õnnetute lugude sarja kaheksanda raamatu "Hirmuhaigla" lugemise. Olin seda varem ka inglise keeles lugenud...

Suurepärane nagu Snicket ikka. Võib-olla veidi vähem põnevust kui varasemates raamatutes, aga siiski tõsiselt hea.
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp

Re: Raamatud

PostitusPostitas Pixie » 18. Juuni 2012, 19:29

Olen enda üle nii uhke. Aastate numbrit ei oska pakkuda, aga üle pika aja võtsin ma vabatahtlikult lugemiseks kätte raamatu. Viimati, kui nii juhtus, olin veel huvitatud noorsooromaanidest. :pööritus: Suhteliselt vähe mõtlemata sattus mu kätte "Ahvide planeet", mille neelasin ühe päevaga. Ja kui suurepärane oli too teose lõpp! Kaasa aitasid terve vaba päev ja kehv ilm. Nähtavasti leidub siin tublisid lugejaid, nii et kui tahaksite miskit veel soovitada, olge lahked. ;-) Aga mitte kohe suuri ja kogukaid raamatu(seeria)id. Alustuseks sooviks midagi tsipa kergemat.
Kasutaja avatar
Pixie
gatehead
gatehead
 
Postitusi: 1740
Liitunud: 22. Aprill 2007, 17:12

Re: Raamatud

PostitusPostitas Spellbound » 26. Juuni 2012, 02:09

Before Watchmen: Minutemen #1
Spoiler :
Pilt

Before Watchmen: Silk Spectre #1
Spoiler :
Pilt


Esimeses saab tegelastest või siis õigemini nende minevikust kollektiivse ülevaate. Teine on juba ainult üht tegelast üksipulgi lahkav.
Fännid ja Moore ise oli prequeldamise vastu, aga tulemus pole üldse hull. Moore stiili jäljendades räägitakse minevikus juhtunu lahti ja isegi uus piraadilugu on olemas. Kaks osa läbi lugenuna ei oska veel väga kommenteerida, et kas asi on seda väärt. Watchmen`i graafilist novelli ei ületa see niikuinii, aga jätkuloona palun väga.

Alan Moore oskab alati asjad paika panna:
"What the comics industry has effectively said is, 'Yes, this was the only book that made us briefly special and that was because it wasn't like all the other books.' Watchmen was something that stood on its own and it had the integrity of a literary work. What they've decided now is, 'So, let's change it to a regular comic that can run indefinitely and have spin-offs.' and 'Let's make it as unexceptional as possible.' Like I say, they're doing this because they haven't got any other choices left, evidently."
Who are you? Who slips into my robot body and whispers to my ghost?
LEVEL 1
Kasutaja avatar
Spellbound
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3527
Liitunud: 01. September 2008, 14:34
Asukoht: Tallinn

Re: Raamatud

PostitusPostitas Forzelius » 17. Juuli 2012, 18:23

"A Game of Thrones" sai lõpuks ometi läbi. Nüüd teine osa ehk siis umbes novembris saab sarja vaadata ehk.
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

Re: Raamatud

PostitusPostitas CM-Girl » 31. Juuli 2012, 18:15

Läbi loetud 2 Dick Francise raamatut - "Piitsakäsi" ja "Närvidemäng". Esimese sain kähku läbi, teise raamatu lugemisega läks aega, aga lõpp läks kiirelt. Mõlemad raamatud räägivad siis džokidest ja võiduajamistest. Alustasin 3 uue raamatu lugemisega - Dimitar Dimov "Tubakas" II osa (vähe loetud, aga meeldib), Ernest Hemingway "Kellele lüüakse hingekella" (algus ei ole just kõige parem), Chuck Palahniuk "Kaklusklubi" (ehk meeldib rohkem kui film).
Kasutaja avatar
CM-Girl
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4885
Liitunud: 16. Juuli 2009, 22:48
Asukoht: Paide

Re: Raamatud

PostitusPostitas Ralf » 31. Juuli 2012, 18:18

Jason Mossi "The Last Victim" sain viimasena läbi (selle põhjal tehti film "Dear Mr. Gacy") ja nüüd pooleli "Fifty Shades of Grey" ning Joe Hilli "Heart-Shaped Box".
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Raamatud

PostitusPostitas CM-Girl » 23. November 2012, 17:11

Eelmine kuu sai läbi loetud raamat "Teatrimärkmeid 1961-1962", kavas ka ülejäänud samasse sarja kuuluvad raamatud läbi lugeda (järgmisena ootab ees "Teatrimärkmeid 1962-1963" jne). Hetkel loen Jevgeni Griškovets'i raamatut "Kuidas ma koera sõin".
Kasutaja avatar
CM-Girl
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4885
Liitunud: 16. Juuli 2009, 22:48
Asukoht: Paide

Re: Raamatud

PostitusPostitas LiveForThis » 29. November 2012, 18:52

Hetkel Andrzej Mularczyk ja "Post mortem - Katyn". Võimas kraam. Teravalt tunda, et stsenaristi kirjutatud. Juba esimeste peatükkide lõppedes pidin raamatu pooleli jätma, et ammutatud inspiratsioon kärmelt paberile saada. Üks lapsepõlve meenutus mõjus lausa õnnistusena (Y)
Kasutaja avatar
LiveForThis
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4911
Liitunud: 28. Juuni 2008, 15:25
Asukoht: Tallinn

Re: Raamatud

PostitusPostitas Kaie » 25. Detsember 2012, 16:25

Hetkel pooleli Kuldse kompassi kolmas raamat. Olen juba ootejärjekorras "50 shades of greyle".
Peaks ka lugema Terry Pratchetti "Õed nõiduses", pidi olema näidend selle kohta. Tahaks vaadata.
Kaie
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 32
Liitunud: 25. Juuni 2011, 18:53

Re: Raamatud

PostitusPostitas rauls » 25. Detsember 2012, 20:09

Hetkel sirvin David Lynchi raamatut "Suure kala jahil" ehk "Catching the Big Fish". Ostsin Rahva Raamatust, hinnaks 1.43 EUR (ilma kliendikaardita 1.50).
Kasutaja avatar
rauls
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4385
Liitunud: 27. August 2008, 23:34

Re: Raamatud

PostitusPostitas CM-Girl » 12. Jaanuar 2013, 13:44

"Eino Baskin. Naer läbi pisarate" on minu selle aasta esimene lugemiselamus. Umbes 30 lk loetud, siiamaani meeldib.
Kasutaja avatar
CM-Girl
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4885
Liitunud: 16. Juuli 2009, 22:48
Asukoht: Paide

Re: Raamatud

PostitusPostitas Forzelius » 28. Veebruar 2013, 23:59

Võtsin amazonist kindle alla ja loen sellega hetkel ühte stsenaristikaõpikut. Väga mugav käsitleda ja laseb ilusti bookmarke panna. Ainus probleem on see, et kui seda viitamisel kasutada, siis pole mul leheküljenumbrite suhtes õrna aimugi, kuidas talitleda. 195'leheline raamat, aga all näitab ~2500 ja kui järgmisele lehele minna siis liigub umbes 6-13 lehekülje kaupa edasi.
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

PostitusPostitas Wisegirl » 01. Märts 2013, 23:21

Kindle on väiksema formaadiga kui raamat, seega seal lehekülgi rohkem? Ega ma ka ei tea, siiani segaduses. Ses mõttes "päris" raamat parem, kuna saab kiiresti lehitseda vajaliku leheküljeni.
Veebruari alguses lugesin järjest läbi The Old Kingdomi seeria: "Sabriel", "Lirael", The Abhorsen". Väga võimas maagia
Need olid ka paberkandjal olemas, ja väga mugav oli raamatus algusesse tagasi lehitseda, kui otsisin kellade nimesid ja tähendusi ning Kindle oli mugav jälle voodis.
Nüüd ongi raskusi uue raamatu alustamisega, kuna raskusi on eelmistest lahti laskmisega.
-Breathe.... Deeply, yes, of course, but, by all means.....: exhale- RDA
Kasutaja avatar
Wisegirl
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1082
Liitunud: 28. Detsember 2005, 01:15
Asukoht: Sydney

EelmineJärgmine

Mine Vaba teema

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 9 külalist

cron