Raamatud

Siia kõik muud jutud, mis mujale ei sobi. Lubatud on rääkida kõigest.

Moderaator: Meeskond

Re: Raamatud

PostitusPostitas CM-Girl » 05. Märts 2012, 17:33

Raamat Ita Everist sai ühe päevaga läbi loetud, väga huvitav lugemine. Siis võtsin käsile raamatu Helgi Sallost, hea, aga mitte nii hea kui raamat Ita Everist. Tuli meelde, et vanaema juures on üks vana raamat H.Sallost, aastast 1988, mille peaks läbi lugema. Lugesin läbi ka raamatu modellielust ehk siis "Milana-Eesti modelli päevik". Üpris halb, igav. Kuid siiski kiire lugemine. Hetkel siis loen Hannes Võrno "Poisi lugu", sellega läheb vist aega enne kui läbi saan.
Kasutaja avatar
CM-Girl
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4885
Liitunud: 16. Juuli 2009, 22:48
Asukoht: Paide

Re: Raamatud

PostitusPostitas Ralf » 05. Märts 2012, 21:03

Teen proovi nn Bizarro fictioniga ehk siis Carlton Mellick III raamat "Warrior Wolf Women of the Wasteland". Eks ta paras rämps on, aga kõige paremas mõttes. :irw:
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

PostitusPostitas Wisegirl » 22. Märts 2012, 22:00

Ei tea, kas "Jää ja tule laulu" raamatud on kohustuslikus kirjanduses? Igatahes tekkis mittetahtlik paus lugemisse - raamatukogudest on väljas kõik 3. osa raamatud ("Mõõkade maru").
Nüüd istun Internetis..
-Breathe.... Deeply, yes, of course, but, by all means.....: exhale- RDA
Kasutaja avatar
Wisegirl
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1082
Liitunud: 28. Detsember 2005, 01:15
Asukoht: Sydney

Re: Raamatud

PostitusPostitas Rasmus » 22. Märts 2012, 22:39

Hetkel on pooleli G. Durrelli "Minu pere ja muud loomad", kohustuslik. Minu jaoks täiesti ebareaalne, et kedagi saavad nii väga huvitada mingisugused putukad ja linnud jne nagu seda Durrelli. Et lihtsalt terve elu päevad läbi uuridki ainult loodust.
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp

Re: Raamatud

PostitusPostitas Ralf » 26. Märts 2012, 20:56

Sai täna loetud psühholoog Martha Stouti äärmiselt köitvat uurimust "The Sociopath Next Door". Väga huvitav raamat nn. mittevägivaldsetest sotsiopaatidest, lambanahas huntidest, kes asjatundjate sõnul moodustavad ühiskonnast 4% ning kelle ühiseks omaduseks on südametunnistuse ja süütunde puudumine. Neid on peaaegu võimatu tabada / ära tunda (raamatu sõnul on neile iseloomulikuks jooneks teistelt haletsuse otsimine) ja tihti on tegemist just edukate või nägusate inimestega, kes ainult teesklevad emotsioone ja inimestega manipulatsiooni teel mängivad, et oma tahtmist saada. Meeldis, et autor tõi näiteks isiklikke patsiente ja fiktiivseid sotsiopaate ning näitas nende igapäevaste tegemiste kaudu, kuidas sellised inimesed mõtlevad ja mis neid õieti motiveerib. Igatahes põnev lugemine minusugusele psühholoogiast huvitunule. :irw:

Samuti on pooleli "The Hunger Games" (Y)
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Raamatud

PostitusPostitas Forzelius » 31. Märts 2012, 00:46

Hakkasin "A Game of Thrones"'i lugema. Edeneb päris jõudsalt. Võtsin ka "A Clash of Kings"'i samalt varustajalt, et võimalikult kiirelt need kaks alla neelata, et sarja teist hooaega kah võimalikult nobedalt vaatama asuda.
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

PostitusPostitas Wisegirl » 31. Märts 2012, 23:24

Forza kirjutas:Hakkasin "A Game of Thrones"'i lugema. Edeneb päris jõudsalt. Võtsin ka "A Clash of Kings"'i samalt varustajalt, et võimalikult kiirelt need kaks alla neelata, et sarja teist hooaega kah võimalikult nobedalt vaatama asuda.


Mh, jah, ma ikka ootan kolmandat raamatut, siiani kõikides raamatukogudes kinni, ja kuhugi Koplisse ma minna ka ei julge.
Ei karda, et värskelt loetud raamat võiks segada seriaali vaatamist?
-Breathe.... Deeply, yes, of course, but, by all means.....: exhale- RDA
Kasutaja avatar
Wisegirl
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1082
Liitunud: 28. Detsember 2005, 01:15
Asukoht: Sydney

Re:

PostitusPostitas Forzelius » 31. Märts 2012, 23:38

Wisegirl kirjutas:
Forza kirjutas:Hakkasin "A Game of Thrones"'i lugema. Edeneb päris jõudsalt. Võtsin ka "A Clash of Kings"'i samalt varustajalt, et võimalikult kiirelt need kaks alla neelata, et sarja teist hooaega kah võimalikult nobedalt vaatama asuda.


Mh, jah, ma ikka ootan kolmandat raamatut, siiani kõikides raamatukogudes kinni, ja kuhugi Koplisse ma minna ka ei julge.
Ei karda, et värskelt loetud raamat võiks segada seriaali vaatamist?


Ma laenasin sõbralt ingliskeelsed väljaanded. Nii sobib paremini, kuna mul on mingi okas tulnud tõlkeversioonide lugemisega, samas enda kirjaoskuse säravdamiseks oleks just kodumaine keel parem. Mine võta kinni.
Aga sarja 1. hooaja olen ära näinud, raamatust hetkel 250 loetud, 550 veel minna. Võtan peale seda käbedalt teise osa ette ja kui hästi läheb, siis umbes selleks ajaks, kui teisest hooajast on 3 osa väljas, on raamat loetud ja saabki minimaratoni teha.
Pigem segab värskelt vaadatud seriaal raamatu lugemist, kusjuures. Raamat enne seriaali iga kell. Aga praegu ongi vist hea, et esimene hooaeg nähtud, on maailmast mingi ülevaade olemas.
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

Re: Raamatud

PostitusPostitas CM-Girl » 09. Aprill 2012, 19:13

Vainküla raamatut Ervin Abelist oli huvitav lugeda. Palju uut informatisooni, nii positiivset kui negatiivset. Lugesin läbi ka Ristikivi raamatu "Lohe hambad", see raamat meeldib oluliselt vähem kui eelnevad raamatud mida lugenud selle kirjaniku sulest. Braksi sulest sai läbi loetud raamat "Punaoja poisid", mis kirjeldab vaeste mõisamoonakate elu Punaoja hurtsikutes. Kohati väga kurb lugemine. Hetkel lugemises Veera Saare raamat "Ukuaru" ja mõtlesin, et alustan ka Bulgakovi raamatu "Teatriromaan" lugemisega.
Kasutaja avatar
CM-Girl
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4885
Liitunud: 16. Juuli 2009, 22:48
Asukoht: Paide

Re: Raamatud

PostitusPostitas Kickflick » 21. Aprill 2012, 16:44

Sel aastal olen häbiväärselt vähe raamatuid lugenud. Gustave Flauberti "Madame Bovary", Tom Stoppardi "Lord Malquist ja Mr. Moon" ning paar päeva tagasi lõpetasin Nikolai Gogoli "Surnud hinged". Viimane neist meeldis kõige rohkem. Kuigi autor kirjeldas raamatus kunagist Vene ühiskonda, sai siiki tõmmata ka paralleele tänapäevaga. Väga mitmeplaaniline, vaimukas, müstiline ja muheda twistiga lõpus ning hulganisti häid tsitaate täis romaan.
Kasutaja avatar
Kickflick
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3774
Liitunud: 29. Juuli 2009, 19:53
Asukoht: Tallinn

Re: Raamatud

PostitusPostitas Ralf » 21. Aprill 2012, 17:45

Kickflick kirjutas:Väga mitmeplaaniline, vaimukas, müstiline ja muheda twistiga lõpus ning hulganisti häid tsitaate täis romaan.

Oota, mis twist?
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Raamatud

PostitusPostitas Kickflick » 21. Aprill 2012, 19:40

Põhjus, mis oli Tšitsikovi surnud hingede ostmise taga?
Kasutaja avatar
Kickflick
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3774
Liitunud: 29. Juuli 2009, 19:53
Asukoht: Tallinn

Re: Raamatud

PostitusPostitas brixxx » 17. Mai 2012, 14:58

Viimati lugesin Mihhail Bulgakov ''Meister ja Margarita'', sain idee seda raamatut lugeda kui käisin Draamateatris ''Boulgakoffi'' vaatamas, aga ei ütleks, et lemmikuks raamatuks osutus. Nüüd loen Dostovjeski ''Idioot'', mis ma sain Eesti filmi ''Idioodi'' vaatamisest ideest, aga ilmselt siiski ei viitsi seda lugeda. Aga ise arvan, et laenutan mõne Indrek Hargla raamatu, hiljuti vaatasin ''Alpimaja'' ning seda vaadates tuli jälle kaks Indrek Hargla raamatut meelde, mida olen lugenud "Hathawareti teener" ja "Pan Grpowski üheksa juhtumit" (sellest raamatust tegin veel koolis referaadi) need raamatud olid väga huvitavad.

Lemmikud raamatud on siiski kõik ''Harry Potteri'' raamatud. Eesti kirjanikest lemmikud kirjanikud on Indrek Hargla ja Andrus Kivirähk.

Hetkel huvi pakub veel Michael Scotti raamatud, loetud on hetkel ''Alkeemik'', ''Nõid'', ''Maag'' ja ''Surnumanaja'', aga hetkel ootan, millal tõlgitakse raamatud eesti keelde, siis loen veel ''The Warlock'' ja ''The Enchantress'', neid lugedes olen mõelnud, et neist saaks päris huvitava filmiseeria, need raamatud meenutavad veidi filmi ''Under the Mountain''.

Eesti kuulsate inimeste biograafiaid olen ka palju lugenud: kõige parem biograafia oli Eino Baskinist ja väga põhjalik on ka Uno Loop-ist, hetkel on poole lugemisel üle 600 lk Jüri Järveti elulugu, aga hetkel on rohkem huvi ilukirjanduse vastu, eriti ulme- ja õudusromaanide järele.
Kultuuri Võlu - blogi kultuurist
Techblog - õpetused ja arvustused
Kasutaja avatar
brixxx
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 927
Liitunud: 19. Detsember 2011, 12:53
Asukoht: Tallinn

Re: Raamatud

PostitusPostitas Ralf » 17. Mai 2012, 14:59

"Lou Reed: The Biography", Augusten Burroughsi "Dry" ja Hank Moody "God Hates Us All" hetkel. Burroughs on väga meeldima hakanud, tema "Running with Scissors" oli selline nii ja naa, aga mulle meeldivad ta mõtted ja ausus.
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Raamatud

PostitusPostitas Kickflick » 06. Juuni 2012, 21:23

Vahepeal olen jõudnud lugeda läbi Hemingway "Hüvasti, relvad", Jim Ashilevi "Ma olen elus olemise tunne", Friedrich Nietzsche "Antikristuse" ja "Nõnda kõneles Zarathustra", Charles Dickensi "Suured lootused" ja Ian McEwani "Amsterdami". Praegu alustan Mark Sturdy raamatut "Truth & Beauty: The Story of Pulp".
Kasutaja avatar
Kickflick
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3774
Liitunud: 29. Juuli 2009, 19:53
Asukoht: Tallinn

EelmineJärgmine

Mine Vaba teema

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 24 külalist