Raamatud

Siia kõik muud jutud, mis mujale ei sobi. Lubatud on rääkida kõigest.

Moderaator: Meeskond

Re: Raamatud

PostitusPostitas Ralf » 20. Juuli 2011, 18:58

Tunnistan ausalt, et pole kuskil poolteist kuud raamatut lahti löönud; täna lähen Forza poole, ehk saan bussisõiduga Pirita suunas ja tagasisõiduga mõne õhema Loomingu Raamatukogu läbi loetud.
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Raamatud

PostitusPostitas Kickflick » 22. Juuli 2011, 22:10

Hetkel olen poolepeal F. S. Fitzgeraldi raamatuga "Suur Gatsby". Paras pettumus kahjuks. Raamatu mõte on hea, iroonia selle kohta, kuidas ülistatakse rikkaid inimesi ja peetakse neid teistest paremateks. Aga raamatus puudub see miski, mis mind seda lugema haaraks. Ehk on asi ka selles, et lõpetasin just mõni päev tagasi Irving Stone'i "Elujanu", mis on mu selle aasta kindel lemmikraamat.
Kasutaja avatar
Kickflick
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3774
Liitunud: 29. Juuli 2009, 19:53
Asukoht: Tallinn

Re: Raamatud

PostitusPostitas Wisegirl » 23. Juuli 2011, 20:13

Susanna Moore "In the cut"
Oli erootiline ja oli triller. Hmm.. detektiiv Malloy on küll vist oma töös ebakompetentne, kui ei ole oma partnerit kahtlustama hakanud. Kena lõpp ka muidugi, kirjanduslikult.

Avastasin, et raamatu ainetel on film vändatud. Vist ei julge vaadata, arvestades seda, kui jube ainuüksi lugedes oli.
-Breathe.... Deeply, yes, of course, but, by all means.....: exhale- RDA
Kasutaja avatar
Wisegirl
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1082
Liitunud: 28. Detsember 2005, 01:15
Asukoht: Sydney

Re: Raamatud

PostitusPostitas CM-Girl » 22. August 2011, 12:48

Viimati sai läbi loetud:

Spoiler :
Pilt

Raamatut lugedes kumas läbi viha ja kibestumist. Põhiliselt Kroonika ja Õhtulehe aadressil. Oli kohti millega nõustusin, oli ka kohti mis häirisid.

Spoiler :
Pilt


Romaan vaatleb rokkaritest sõpruskonna festivalielu 18 aasta jooksul.Keskne teema on elu mõte, mida iga tegelane otsib omal moel. Otsinguid mõjutavad probleemid: vastamata jäänud tunded, HIV-positiivsus, Downi sündroomiga lapse sünd, rahahimu, kehakaalumure, mittetunnustamine jm.
Sain selle raamatu sünnipäevaks. Paari esimest lehekülge lugedes tundus raamat jama olevat. Aga mida edasi seda ladusamalt läks. 400 lehekülge said väga kähku läbi loetud.

Hetkel lugemises:

Spoiler :
Pilt


Romaan käsitleb randlaste elu möödunud sajandi lõpul, keskendudes ühe noore perekonna kodutalu rajamise loole väikesel inimtühjal Sarviku laiul ning uusasukate suhetele naabersaare Aruka rahvaga.
Seda raamatut lugedes meenub mulle "Tõde ja õigus". Peaosalised mõemad kangekaelsed. Esimene poeg läheb n.-ö aiataha. Loodavad, et poeg jääks koju (tulevane peremees) aga pojal isu ära minna, uusi maid näha. Mõnus lugemine.

Spoiler :
Pilt


Raamat jutustab bulgaaria rahva elust. Esimese osa sündmustik areneb 30-ndail aastal, teise maailmasõja eelseil ajal. Romaani keskmes on Boriss Morevi ja tema armastatu Irina elu kujutamine. Tänu Borissi järjekindlusele ja rikastumisihale saab temast ühe suurima tubakafirma peadirektor.

Alustasin selle raamatu lugemist vanaema soovitusel. Meeldib, et ei keskenduta ainult Borissile ja Irinale selles raamatus. Ei teki igavust vähemalt.
Kasutaja avatar
CM-Girl
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4885
Liitunud: 16. Juuli 2009, 22:48
Asukoht: Paide

Re: Raamatud

PostitusPostitas Forzelius » 22. August 2011, 16:03

Pierre Boulle "Ahvide Planeedi" võtan käsile atm.
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

PostitusPostitas Wisegirl » 04. September 2011, 21:51

Jeanette Winterson "The Stone Gods"

Oojaa, ulmehõnguline, postapokalüptiline raamat meie maailma (elu) korduvusest. Pole harjumuspärases narratiivis kirjutatud, kohati minu jaoks isegi liiga moraliseeriv, aga talutav. Ilus mõtlemapanev lugu.

Pealegi, Eestit mainiti ka seal, seoses asjaoluga, et kuna keegi midagi omada ei tohi (kõike renditakse), siis pole ka kunstil enam mõtet (kunsti tegemisel siis), ning et originaalide koopiaid masstoodetakse tehastes, mis asuvad Eestis. Antud kontekstis ei saanudki ma aru, kas see oli Eesti jaoks positiivne või negatiivne. Võib olla positiivne, kuna äkki asus Eestis muuseum, kus kõiki originaale hoiti? (A)
-Breathe.... Deeply, yes, of course, but, by all means.....: exhale- RDA
Kasutaja avatar
Wisegirl
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1082
Liitunud: 28. Detsember 2005, 01:15
Asukoht: Sydney

Re: Raamatud

PostitusPostitas Ralf » 06. September 2011, 23:53

Viimati Turgenevi "Isad ja pojad", hetkel Valdeko Tobro "Kirjandus ja film".
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Raamatud

PostitusPostitas RockabillySarin » 16. September 2011, 19:22

Pilt

TIIGER! TIIGER! ( The Stars my Destination )
Tempokas ulmekas.
8/10

Raamatu ülevaade:

„Tiiger! Tiiger” kuulub kindlalt ulmeklassikasse ja kuigi see avaldati esmakordselt 1950. aastatel, pole romaan vananenud ka praegu. Raamatu tegevusajal on päikesesüsteem lõhestatud sõjast ning majandust mõjutab avastus, et inimesed suudavad liikuda lühikeste vahemaade taha mõttejõul. Sellel taustal teostab oma kättemaksu Gully Foyle, kelle jättis surema üks kosmoselaev. Foyle pääses ning ei saa nüüd enne rahu, kui on kätte maksnud. Tema tee viib ta nii ühiskonna kõrg- kui ka põhjakihtidesse ning on mingis mõttes võrreldav Alexandre Dumas’ „Krahv Monte-Cristoga”. Besteri „Tiiger! Tiiger!” andis inspiratsiooni 1980. aastate küberpungile ja kuuekümnendate aastate Uuele Lainele ulmekirjanduses ning huvi selle vastu pole raugenud kõigi nende aastakümnete jooksul, mis on möödunud teose avaldamisest.



Hetkel ka hea hinnaga saadaval: http://pood.rahvaraamat.ee/raamatud/tii ... ab=comment
RockabillySarin
60000
Kasutaja avatar
RockabillySarin
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 226
Liitunud: 06. November 2007, 03:22

Re: Raamatud

PostitusPostitas LiveForThis » 17. September 2011, 01:06

Pilt

Viimane aeg tutvuda enne Fincheri versooni tulekut.
Kasutaja avatar
LiveForThis
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4911
Liitunud: 28. Juuni 2008, 15:25
Asukoht: Tallinn

Re: Raamatud

PostitusPostitas ZeMonsta » 17. September 2011, 12:44

^ Lugesin triloogia eelmisel talvel läbi, kiiresti läks ja põnevust jagus, kuid midagi erilist polnud. Lisbethi tegelaskuju siiski (Y) . Huvitav jah, kui veenvalt Rooney Mara hakkama saab, Noomi Rapacel selles osas raskusi polnud.

Paar nädalat tagasi lõpetasin "Minu armsad luud". Algus oli hea, lõpupoole vajus ära.

Nüüd siis võtan käsile Yukio Mishima "Kuldse templi".
Kasutaja avatar
ZeMonsta
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 419
Liitunud: 04. Jaanuar 2010, 01:05

Re: Raamatud

PostitusPostitas LiveForThis » 19. September 2011, 22:21

Jah, filme olen korduvalt näinud, aga raamatute juurde jõuan alles nüüd. Siiamaani on üpriski paeluv.

Salander on nii või naa väga lähedaseks saanud karakter. Eelkõige tänu filmidele. Ses suhtes olen tavatult vaenulik Fincheri oma vastu. Enne Mara`t kiitma ei kuku kui olen filmi ära näinud. Rapace tegi suurepärast tööd. Ka oma teistes filmides suudab ta kõvasti muljet avaldada.

Aga see selleks. Raamatu teema ikkagi.


Tegelikult tahtsin FV liikmetelt pärida, et ega keegi teist China Miéville`i lugenud pole?
Tundub, et Eestis on saadaval ainult üks tema uuematest raamatutest "Linn ja Linn". Varsti ostan ära. Tahaks väheke eestimaist siseinfo koguda, kuna avastasin alles äsja sellise asjapulga nagu Mièville.

Pilt
Kasutaja avatar
LiveForThis
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4911
Liitunud: 28. Juuni 2008, 15:25
Asukoht: Tallinn

Re: Raamatud

PostitusPostitas Garli » 23. September 2011, 15:29

Lõpetasin Nick Hornby "About a Boy" lugemise ning alustasin Michael Connelly "The Lincoln Lawyer"-iga.
Kasutaja avatar
Garli
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3695
Liitunud: 23. Detsember 2008, 17:19

Re: Raamatud

PostitusPostitas Ralf » 30. September 2011, 16:41

Lugesin üle "Tapamaja, korpus viis" ja võtsin siis järgmise Vonneguti otsa: "Jumal õnnistagu teid, mr Rosewater".
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Raamatud

PostitusPostitas lostinthemist » 05. Oktoober 2011, 08:21

Augusti algusest saadik on mul käsil Harry Potteri maraton, alustades "Tarkade kivist" ja eile õhtul sain "Tulepeekeriga" ühele poole. Nüüd aga kavatsen Harry Potteri maratoniga väikese pausi teha ja alustasin Mario Puzo "Ristiisaga."
Minu elust ja enesest
Lõuna-Korea filmiblogi
Eelnevalt AvP_75, nüüd kasutajanimega lostinthemist.
Kasutaja avatar
lostinthemist
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2195
Liitunud: 02. Veebruar 2006, 01:43
Asukoht: Lõuna-Korea

Re: Raamatud

PostitusPostitas Ralf » 05. Oktoober 2011, 09:00

Tuli eile Remarque isu ja võtsin siis "Taeval ei ole soosikuid", vist juba mu kuues R. :P

Kirjandusteemal: A late gamble on Bob Dylan has sent the singer-songwriter soaring up the odds to become the fourth favourite to win the Nobel prize for literature on Thursday. (Y)
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

EelmineJärgmine

Mine Vaba teema

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 27 külalist