Veider välismaa

Siia kõik muud jutud, mis mujale ei sobi. Lubatud on rääkida kõigest.

Moderaator: Meeskond

Veider välismaa

PostitusPostitas Jolt » 09. Veebruar 2016, 19:52

Leidsin üles nimekirja, millesse olen üles märkinud enda tähelepanekuid Austraalia kohta. Peaaegu nagu minu koostatud vaste Estonian Momentsile, lihtsalt huumori- ja pildivabana ehk veelkord, minu koostatud.

Ehk on ka teistel jagada kogemusi ja veidraid avastusi. Tähelepanekuid asjadest, mis on argised ja tavalised ega kuulu seetõttu välismaal veedetud aja tipphetkede hulka. Kuid mõjuvad avastamise hetkel üllatavalt, sest on harjumuspärasest erinevad.

Näiteks mõned nopped.

AUSTRAALIA:
... kus kõik paistavad olevat karastatud. Külma aega on napilt ja ilmselt seepärast tähistatakse seda perioodi tõsiselt minimaalse riietusega. Austraallased kannavad tihti vaid t-särki ja lühikesi pükse ilmaga, mis eestlase jaoks on ikka hullumeelselt külm. Majad on ehitatud selliselt, et nad püsiksid külmad ning keskkütet ka pole.
... kus mõiste "kängururauad" omandab täiesti uued proportsioonid. Vahel näib, et sahk oleks palju täpsem vaste.
... kus kraanikausid on varustatud kahe kraaniga, millest ühest voolab tulikuuma ja teisest jäiselt külm vett ning kätepesu on ääretult tüütu. See on vist kingitus inglastelt, kes kasutavad sama absurdset lahendust.
... kus toidupoes pakitakse kõik asjad kassas ostja eest kottidesse, mis meenutavad meie poodides kasutatavaid puuviljakotte. 10 kotiga poest ära tulla pole seega midagi tavatut. Muid kilekotte ei müüda.
... kus igal pistikupesal on ON-OFF lüliti.
Kasutaja avatar
Jolt
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2207
Liitunud: 12. Juuni 2007, 12:02

Re: Veider välismaa

PostitusPostitas Ralf » 09. Veebruar 2016, 22:29

Mõningad tähelepanekud Saksamaa kohta siis, kus aastaid tagasi mõnda aega elasin.
Võib-olla suurlinnades on asjad teisiti, mina olin rohkem mägede vahel rahulikumas kandis, nii-öelda väikelinnas.
Ei pea järgnevaid asju veidrusteks, vaid lihtsalt väikesteks erinevusteks. Millegipärast jäid just meelde igasugused toiduga seonduvad asjad.

- Perekondadel on kombeks osta joomiseks vett (ja õlut!) kastides, nii gaseeritud kui gaseerimata kujul. Kraanivett ei jooda, kuigi mulle tundus see täiesti okei maitse poolest. Kaste hoitakse õues ukse kõrval, tühjad pudelid laotakse kastidesse tagasi ja viiakse taarapunkti nagu seda teeme siingi. Gaseeritud vesi on selgelt väga popp.
- Viilutatud suuri saiu süüakse harva ja sellist leiba nagu meil seal õieti polegi. Võileibu tehakse reeglina kuklitest, mida nimetatakse brötcheniteks.
- Kiirtoiduputkast vms midagi friikartulitega tellides on friikartulid tüüpiliselt majoneesiga üle valatud, nii et kuigi Vincent Vega "Pulp Fictionis" rääkis seda Hollandi kohta, kehtib sama asi ka teatud kohtades Saksamaal. "They fucking drown 'em in that shit."
- Väga populaarsed on puidust lõikelauad. Kui sa just suurt õhtusööki ei söö, kasutatakse neid taldrikute pähe ja pühitakse tihtilugu lihtsalt lapiga puhtaks.
- Sigaretipakke saab osta kahes erinevas suuruses. Väiksemates on 17 sigaretti ja suuremates 24.
- Väga levinud on seal osta tooteid, mis on "kaupluse brändiga" ja pisut odavama hinnaga, a-la nagu meilgi on Selveri ketšup. Neil on isegi sigarette saadaval sellisel kujul.
- Pidudel kasutatakse fooliumist tuhatoose, mis visatakse pärast ära. Eestis pole selliseid näinudki.
- Neid vaimustab IKEA... (minu käest küsiti veidralt tihti, kas ma IKEAt tean).
- Kui sa vana kulunud rahakoti tänaval prügikasti viskad ja su nimi peaks sees olema mingite vanade paberite peal, võetakse sinuga ühendust ja pead järele minema. Medikamente ei tohi ära visata.
- Paljudel on kombeks segada õlut Fantaga. Tegelikult pole sel isegi viga.

Hetkel rohkem ei meenu...
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Veider välismaa

PostitusPostitas Jolt » 09. Veebruar 2016, 23:55

Täiendan enda esmast nimekirja mõnevõrra.

Austraalia:
- Bottle shop. Alkoholi ja sigarette müüakse eraldi poes. Sigarette hoitakse üleüldse tabaga suletud metallkastis ning neid saab näha vaid siis, kui ostja palub.
- Igast suuremast toidupoest on lihtne leida veise, lamba, känguru, emu ja kelle tahes liha, kuid mitte sealiha. Sealiha populariseerimiseks algatati isegi riiklik kampaania, sloganiga "Put some pork on your fork!".
- Kui jalakäijate tee ületamise aeg on lõppemas plingib selle märgiks punane tuli. Plinkivat punast polegi kuskil mujal näinud, aga kindlasti on sellel mingi teaduslikult tõestatud mõju, mis kiirustab inimesi teed ületama vms.
- "I’ll write it on the back of my hand", pole üksnes väljend. See oli üsna tüüpiline, et inimesed kirjutasid meeldetuletusi käeseljale või peopesasse.
- Linna ühistranspordis (reeglina rongid või trammid) on lugemine ja söömine (a'la kahvel ja nuga ja kaasapakitud toit) väga tüüpilised tegevused. Lugemist on üleüldse linnapildis väga palju ning paistab, et sellega sisustatakse kõiksuguseid pausihetki. Jazil ja Ralfil oleks mida piiluda.
- Üks eraldi teema on ka sealsed autod. Enamus nendest on valged. Teine suur ühisnimetaja on Holden - "Austraalia enda auto mark", mida eristab teatud Opeli ja Honda mudelitest üksnes embleem. Kastiautode puhul, mida on vähemalt maa piirkondades väga palju, on kasti osa reeglina piireteta ja üllatavalt tihti näeb sellel... plaadil surfamas mõnda koera. Mingi ime läbi ei pudena nad kurvides maha ja üleüldiselt paistavad nautivat liikumist kiirusel 100+ km/h.

Inglismaa:
- Inglismaa pangaautomaatidele on väga suurelt ja selgelt kirjutatud "FREE CASH". Nojah.
Kasutaja avatar
Jolt
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2207
Liitunud: 12. Juuni 2007, 12:02


Mine Vaba teema

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 11 külalist