Kodukinosüsteem: 5.1 kõlarikomplekt ja ressiiverid

Siia kõik muud jutud, mis mujale ei sobi. Lubatud on rääkida kõigest.

Moderaator: Meeskond

Kodukinosüsteem: 5.1 kõlarikomplekt ja ressiiverid

PostitusPostitas brixxx » 03. Jaanuar 2012, 15:40

Tänapäeval muutub üha populaarsemaks teha kodust kino. Hetkel olen aru saanud, et kodukino loomisel on kõige olulisem heli ehk kõlarid. Aga kuna endal on DVD-mängija olemas ja ei ole kavas kodukinosüsteemi osta, võibolla ostan kunagi 5.1 kõlarikomplekti. Kas kellegil on kodukinosüsteem kodus olemas ja kuidas on vaadata 5.1 või 7.1 kõlaritekomplektiga filme? Kas keegi oskab soovitada, mis firma kõlarid on parimad? Millised kõlarijalad riiulkõlaritele on paremad? Kas kuulata on hea kui tagumised kõlarid asuvad suhteliselt kõrvade juures ehk täitsa seljataga?

Kas keegi oskab öelda, mis on paremad ressiiveri firmad? Kas on võimalik ressiiverit kasutada kui sul ei ole ühtegi kõlarit?

Kas kodukino loomiseks võib kasutada ka 5.1 arvutikõlareid ning kas on võimalik ressiiveriga ühendada?

Üks küsimus veel, kas on võimalik teleka või makki heli bassi kõlariga bassilikumaks teha ja ka siis ressiiverit kasutada?

See jutt on päris tehniline, aga tundub, et see peaks filmiveeb.ee temaatikasse sobima, kuna on seotud filmide vaatamisega.
Kultuuri Võlu - blogi kultuurist
Techblog - õpetused ja arvustused
Kasutaja avatar
brixxx
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 927
Liitunud: 19. Detsember 2011, 12:53
Asukoht: Tallinn

Re: Kodukinosüsteem: 5.1 kõlarikomplekt ja ressiiverid

PostitusPostitas Ralf » 03. Jaanuar 2012, 15:46

Minu arusaamist mööda kasutatakse isegi meie päriskinodes 5.1 surround soundi, 7.1 tooks ilmselt täiesti ebatarviliku lisakulutuse. Rohkem ma öelda ei oskagi. Ma arvan, et näiteks Hinnavaatluse foorumist saaksid sel teemal kõvasti rohkem abi, viin sobib nagu rohkem Filmiveeb.ee temaatikasse.
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Kodukinosüsteem: 5.1 kõlarikomplekt ja ressiiverid

PostitusPostitas brixxx » 03. Jaanuar 2012, 15:54

Ralf kirjutas:Minu arusaamist mööda kasutatakse isegi meie päriskinodes 5.1 surround soundi, 7.1 tooks ilmselt täiesti ebatarviliku lisakulutuse.


7.1 kõlaritekomplektist sain eile Euronicsi lehelt teada, kus rääkis koju kodukino loomisest. Enda arvates need külgedel olevad kõlarid segavad ruumis liikumist, pigem on need kaks lisa kõlarit segavad.
Kultuuri Võlu - blogi kultuurist
Techblog - õpetused ja arvustused
Kasutaja avatar
brixxx
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 927
Liitunud: 19. Detsember 2011, 12:53
Asukoht: Tallinn

Re: Kodukinosüsteem: 5.1 kõlarikomplekt ja ressiiverid

PostitusPostitas Soprano » 03. Jaanuar 2012, 15:59

Spoiler :
Pilt

Saad äkki ühele küsimusele vastuse...
Kasutaja avatar
Soprano
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 8748
Liitunud: 06. Jaanuar 2007, 05:24

Re: Kodukinosüsteem: 5.1 kõlarikomplekt ja ressiiverid

PostitusPostitas Defexer » 03. Jaanuar 2012, 18:04

Kuna mul kodus on 5.1 elutoas kui ka 2.1 omatoas siis vahe on märgatavalt tunda. Elutoas on ressiiveriks Technics SA-AX530, equalizeriks Technics SH-GE570, 2 stereo kõlarit on Estonia S90-ned, keskkõlariks on yamaha (ei hakanud kuskile taha ronima, et täpsemat mudelit kätte saada), subwoofriks on Yamaha YST-SW325 ja tagumisteks on ka mingid Estonia`d kuid kvaliteet on neil hästi säilinud. Endatoas on Genius SP-HF1800A ja Z-2300 subwoofer.
Üldiselt kui hakata 5.1 süsteemi soetama siis tasub kohe ära unustada need väiksed plastikjunnid millel puudub kõrgheli ja kvaliteeti pole mõtet loota. Kuna mul üks tagumistest kõlaritest asub koridori kõrval kohe siis saagi vaadates tekkis pidevalt tunne, et keegi astus just välisuksest sisse kuid ise toetan igaljuhul 5.1 süsteemi. Kui rohkem raha saab siis tasub ka S90-ned välja vahetada kuid arvestades, et üks kõlar kuskil 3000.- eesti krooni siis jah.
Minupuhul samuti loeb filmivaadates ka helikvaliteet, et kui ma vaatan filmi 5.1 heliga või näiteks läppari kõlaritega siis selletõttu võib ka minujaoks film halvem tunduda. Kui mul kool lõpetatud ja üksi elamise vaatan siis kavatsen kindlasti endale isikliku 5.1 süsteemi soetada.

Samuti vastused su küsimustele, sa võid vabalt kasutada arvutikõlareid ressiiveritaga.
Samuti ei saanud sellest küsimusest aru: Üks küsimus veel, kas on võimalik teleka või makki heli bassi kõlariga bassilikumaks teha ja ka siis ressiiverit kasutada? ja tekkis mul küsimus, et kas sa oled ressiiveri põhimõttest aru saanud? Kergeltöeldes ressiiver on võim ja equalizer on see, millega sa muudad bassi tugevust, kõrgheli, madalsagedusi jne.
Kasutaja avatar
Defexer
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1175
Liitunud: 31. Juuli 2008, 21:29


Mine Vaba teema

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 10 külalist

cron