Raamatud

Siia kõik muud jutud, mis mujale ei sobi. Lubatud on rääkida kõigest.

Moderaator: Meeskond

PostitusPostitas Wisegirl » 18. Juuli 2009, 17:47

Jack Goody "Metsiku mõtlemise kodustamine"

Ausalt öeldes... pisut aegunud ja iga(v)/nenud raamat. Kohati küll huvitav, kuid hoopis teises ühiskonnas arengustaadiumis kirjutatud= mandunud.

Aga :!: magama ei jäänud seda lugedes. Hea seegi. Ja kui vaja, loen uuesti läbi. xD
-Breathe.... Deeply, yes, of course, but, by all means.....: exhale- RDA
Kasutaja avatar
Wisegirl
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1082
Liitunud: 28. Detsember 2005, 01:15
Asukoht: Sydney

PostitusPostitas CM-Girl » 20. Juuli 2009, 14:01

Kunagi lugesin päris palju võrreldes palju ma nüüd loen. Kunagi ei olnud mul arvutit nii et jah. :))

Koolis oli üks lemmik õppeaine kirjandus ja see ka kohustusliku kirjanduse pärast :D

Praegu on lugemises Tolkien"Sõrmuste Isand" 1 osa
Kasutaja avatar
CM-Girl
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4885
Liitunud: 16. Juuli 2009, 22:48
Asukoht: Paide

PostitusPostitas IlseV » 20. Juuli 2009, 19:20

Ryû Murakami "Misosupis"

Haarasin selle raamatu kiirläbikõnnil kohalikust raamatukogust, sest misosupp = Jaapan = !!!
Hiljem kodus lähemalt uurides ja lugedes sain aru, et tegu on ühe tõsise shlasher-stiilis raamatuga, sest verd voolab siin, oojaa, tõsiselt.
Raamatu plussiks on see, et lugu hakkab kiiresti ja päris kaasahaaravalt jooksma, suuresti tänu peategelaste iseloomude ja Kenji suure kahtlustamise pärast. Ja kuivõrd üks-ühele on kogu meelelahutusäri maha kirjutatud ei oska öelda, aga õige stoori korral saab oi-kui-palju teadmisi jaapani lõbunaistekultuuri kohta. Lisaks mõnusalt võikad kirjeldused Franki välimuse ja mehe tegude kohta.
Mis oli aga halb, kui mitte isegi nõmedalt vastik, on tõlge. Jahm, mõistan, et jaapani keelt on kordi raskem tõlkida kui inglise või mõnd muud keelt, aga toimetaja, halloo? Tavaliselt ei märkagi igasuguseid vigu nii palju, aga siin, selles raamatus häirivad nad päris palju.

Kaasaegse kirjanduse kohta väga okei raamat, aga rohkem mõeldud ehk meessoole. Rosamunde Pilcheri fännnidel-fännitaridel siit elamust loota pole, sest armulugu on minimaalne ja pigem augutäitja.
Kasutaja avatar
IlseV
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1816
Liitunud: 13. August 2008, 20:12

PostitusPostitas rauls » 20. Juuli 2009, 22:09

Eesti Päevalehe kampaania käigus sai Mati Undi "Sügisball" endale muretsetud. Samanimeline film ise on minu jaoks läbi aegade parim Eesti film.
Kasutaja avatar
rauls
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4385
Liitunud: 27. August 2008, 23:34

PostitusPostitas IlseV » 22. Juuli 2009, 20:06

Mihkel Raua "Musta pori näkku" oli üllatavalt aus ja mõnus reisipartner rongisõidul koju. Arvatavasti truud kirjeldused omast elust enesest on päriselt võrreldavad mõne lääne rokkariga, kui mitte paremadki. Kuigi raamatut kiideti siit ja sealt, suhtusin neisse kiidulauludesse siiski veidi kahtlustavalt, aga tegelikult polnud need asjata. Ilus. Räme. Aus. Jahmatav.

Edit: Ei siiski, eksin. Üks asi, mis jäi pinnuks silma oli pea kõigi tolleaegsete bändide-muusikute mahategemine, ühel või teisel moel. Plussiks aga see, kuidas inimestest kirjutamisel oli mainitud ka nende tänane/hilisem elusaatus.


Jaan Pehki "4"
Naersin lihtsalt nii kõvasti, et ülejäänud pere vaatas minu peale juba veidike kahtlaselt. Aga Valdeku-lood ja Gerd Kanteri luuletus olid ühed paljudest, mis lihtsalt vürtsi ja humoori täis. Jabadi-nabani naljakas.
Kasutaja avatar
IlseV
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1816
Liitunud: 13. August 2008, 20:12

PostitusPostitas Wisegirl » 09. August 2009, 23:04

Kirill Teiter "Mina, miilits"

Eks see kerge lugemine oli. Mälestusi on tavaliselt ikka huvitav lugeda. Teiter kipub küll äärmuslik olema oma vaadete ja arvamustega. *khm*
Lõppu oli lisatud ajaleheartikleid, mis ta kunagi kirjutanud oli- osa neist oli tasemel, teine osa olekski võinud sahtli põhja vedelema jääda.
Vähem alkoholi, mees.
-Breathe.... Deeply, yes, of course, but, by all means.....: exhale- RDA
Kasutaja avatar
Wisegirl
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1082
Liitunud: 28. Detsember 2005, 01:15
Asukoht: Sydney

PostitusPostitas IlseV » 17. August 2009, 14:19

Erich Maria Remarque "Läänerindel muutuseta"

Ei oska (veel) öelda, kas "Läänerindel muutuseta" kuulub kohustusliku kirjanduse nimekirja, aga isegi sellisele inimesele, kellele lugemine = sisukokkuvõtted, võiks/peaks see raamat meeldima. Vähemalt lõpukirjandiks saab sobiva teema korral hulgi häid tsitaate.

Tegelikult on lugu selline, et see Remarque raamat on lihtsalt kujuteldamatult võimas. Ta on osanud kirjeldada sõda läbi kõikvõimalike aspektide läbi sõduripilgu, läbi eesrinde kahuriliha, mis näeb kõike kõige loomulikumal ja loomalikult koletumal kombel, jäädes samas pagana võrratult objektiivseks. Mõned filosofeerimisväärt teemad on kavalalt paigutatud omavahelistesse vestlustesse nagu elust pärast sõda, või eelkõige selle olematusest, ning kui raske võib olla sulandumine 'normaalsesse' täiskasvanute mängumaailma, tundes hoopis teistmoodi reegleid.

Olin ausaltöeldes üsnagi blown away, pärast lõpetamist. Kuigi lugemise ajal ei tajugi niivõrd palju neid kontrastseid kirjeldusi haavatutest ja moonutatud laipadest, hakkavad need alles hiljem, õõvastaval kombel, meenuma.

Kui varem arvasin, et "Noored lõvid" on hea sõjaromaan, ning on seda endiselt, siis "Läänerindel muutuseta" trumpab tollesamuse üle veelgi 'ilusamate' kirjelduste pluss ladusama tekstiga. Viimast oli lihtsalt kordades parem lugeda.

Ja ei pea vist mainimagi, et Kati sugust sooviks hädaolukorras endale igaüks kamraadiks.

Väga-väga awesomepossome.
Kasutaja avatar
IlseV
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1816
Liitunud: 13. August 2008, 20:12

PostitusPostitas Ralf » 17. August 2009, 14:23

Jälle üks vaene eestlaste seas kuluna leviva apsaka ohver... Õige on "Läänerindel muutuseta". Ise õppisin selle ära vist aastal 2005-2006 ja olen sellest saati pidanud parandama veel vähemalt 10 erinevat inimest. Imelik, et niivõrd populaarne viga.

Mul tuli meelde, et selles raamatus oli üks kohatult naljakas koht, kus mingid alasti laibad on puu otsas ja üks sõduritest ütleb, et miinid olla nad riietest välja löönud.
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

PostitusPostitas IlseV » 17. August 2009, 14:37

Heh, loomulikult on õige 'muutuseta', olen seda isegi tähele pannud. Ja nüüd siis astun omaenese ämbrisse. :P

Aga neid 'kohatult naljakaid' kohti oli veelgi. Mitu korda avastasin end muigamast/omaette itsitamast.
Kasutaja avatar
IlseV
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1816
Liitunud: 13. August 2008, 20:12

PostitusPostitas LiveForThis » 25. September 2009, 23:48

Kooli kohustusliku kirjanduse raames "Läänerindel muutuseta" ja oi kurja kui hea see on. Kõik need kirjeldused, koomilised seigad ja sõja kujutamine paneb imestama, kurvastama ja ka kaasa naerma. Väga väärt raamat.
Kasutaja avatar
LiveForThis
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4911
Liitunud: 28. Juuni 2008, 15:25
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas lostinthemist » 26. September 2009, 22:06

Lugesin läbi Natsuo Kirino "Grotesque." See raamat suutis veidike väänata moraali ja arusaamu ajutiselt, ja te ei taha teada, kuidas. Umbes sarnane efekt nagu oleksin "Kaklusklubi" lugenud.

Nüüd aga kohutusliku kirjanduse nagu näiteks Wolfgangi "Fausti" kõrval loen Koji Suzuki novelli "Ring." Jah, täpselt seesama mida te mõtlete.
Minu elust ja enesest
Lõuna-Korea filmiblogi
Eelnevalt AvP_75, nüüd kasutajanimega lostinthemist.
Kasutaja avatar
lostinthemist
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2195
Liitunud: 02. Veebruar 2006, 01:43
Asukoht: Lõuna-Korea

PostitusPostitas raiz » 05. Oktoober 2009, 21:56

Hm, kui ma selle "Ümera jõel" läbi saan, siis on kohe kindel, et seda ma ei hakka rohkem lugema. :?
raiz
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 214
Liitunud: 02. Veebruar 2006, 18:32

PostitusPostitas rauls » 06. Oktoober 2009, 20:34

Endal "Sügisball" praegu käsil.
Kasutaja avatar
rauls
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4385
Liitunud: 27. August 2008, 23:34

PostitusPostitas JazZ- » 06. Oktoober 2009, 21:28

Mulle meeldis "Sügisballi" raamat isegi rohkem kui film. Mustamäelasena oli mul raamatuga võibolla veidi lihtsam samastuda ;-) (kuigi tolleaegne Mustamäe vist ongi enam vähem nagu tänapäeva Lasnamäe). Lisaks oli filmist välja lõigatud üks parimaid raamatu tegelasi- August Kask (okei, ta polnud filmist küll nime poolest välja lõigatud, kuid karakter iseenesest oli täiesti ära muudetud.)
Kasutaja avatar
JazZ-
Aasta foorumlane 2018
Aasta foorumlane 2018
 
Postitusi: 3827
Liitunud: 19. Aprill 2009, 19:19
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Jolt » 07. Oktoober 2009, 13:20

Viimati lugesin läbi American Gods'i. Raamatu alguses kartsin, et Gaiman langeb paljude tegelaste kujutamisel klišeedesse. Teksti edenedes sai aga selgeks, et kuni mingi hetkeni esindas raamat vaid ühe võitluspoole seisukohti. Lõpp oli märkimisväärselt objektiivsem. Nagu päris mitmes Gaiman'i raamatus venis keskkoht veidikene, aga lõpp oli lugemist väärt.

Hetkel loen The Story of B'd, mis on mingis määral järg Ishmael'le. Viimane on ilmselt raamat, mis on mind enim mõjutanud. Lugesin seda esmakordselt 10. klassis, mi'l olin uutele iidedele piisavalt vastuvõtlik (olen proovinud oma vanemate peale ja kumbki nendest ei näinud selle raamat tähtsust, kaitstes ennast argumendiga, et enamik inimkonnast on sisseseatud rajal ja nii see jääbki).
Mulle meeldis viis, milles Ishmael'i kirjutatud on, telepaatiliste võimetega gorilla (come on, kas saab olla veel midagi lahedamat kui telepaatiliste võimetega gorilla?) esitab küsimusi ja enne kui ta annab õige vastuse saab nende üle ise järgi mõelda. Story of B on väga teistsuguse ülesehitusega, oma korrutamistega meenutab mingil määral vaimulikku loengut, ja sellest on mingil määral kahju.
Hetkel näib, et Story of B katab sama teema isegi ulatuslikumalt. Kahjuks mäletan Ishmael'st vaid seda, mis maailmas valesti on. Story of B annab ehk selgema ettekujutuse, kuidas neid vigu vältida.
Kasutaja avatar
Jolt
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2207
Liitunud: 12. Juuni 2007, 12:02

EelmineJärgmine

Mine Vaba teema

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 13 külalist

cron