Kas sööd hommikusööki?

Siia kõik muud jutud, mis mujale ei sobi. Lubatud on rääkida kõigest.

Moderaator: Meeskond

Kas sööd hommikusööki?

Jah
11
65%
Harva
5
29%
Mitte kunagi
1
6%
 
Hääli kokku : 17

Kas sööd hommikusööki?

PostitusPostitas Soprano » 17. Veebruar 2018, 02:47

Üliharva. Tööpäevadel mitte kunagi, sest panen äratuse nii, et jääb u. 30 minutit uksest välja minemiseks. Ain't nobody got time for that jne. Puhkepäevadel on ka tegelikult esimene söök pigem lõuna, sest ei meeldi süüa kohe peale ärkamist. Ehk siis ma üldiselt sööngi keskmiselt 2 korda päevas + mõned snäkid siin-seal.
Üks erand on aga reisimistega jms. Kui ööbin mujal ja hommikusöök on hinna sees, siis mul pole kunagi probleemi varakult süüa. Viimati olime näiteks jaanuaris lauamängulaagris, kus sai süüa 3 korda päevas kindlatel aegadel ning iga kord, kui jõudis järgmise söögikorra aeg, siis oli küll tunne nagu oleks JUST alles söönud. Harjumatu.
Kasutaja avatar
Soprano
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 8748
Liitunud: 06. Jaanuar 2007, 05:24

Re: Kas sööd hommikusööki?

PostitusPostitas Ralf » 17. Veebruar 2018, 02:53

Pärast hommikul ärkamist ei taha mina toidust kuuldagi. Isegi lõunat söön tegelikult harva. Enamasti olen terve päeva söömata (või siis näksin midagi) ja siis lausa rituaalselt õhtul näljaga mugin asju, mis maitsevad.
Seega valisin "Mitte kunagi". Kuigi ma ei saa ka öelda, et ma tõesti poleks kunagi hommikusööki söönud.
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Kas sööd hommikusööki?

PostitusPostitas Ronet » 17. Veebruar 2018, 10:40

Minu hommikune rutiin: 15-minutiline kiire netis sirvimine, hommiKUSEd protseduurid ning Tartu Milli täistera kiirkaerahelbed või Heleni tatrahelbed (kui just mingi kergem õhtusöök eilsest alles ei ole) pudru näol.

Selline 40-50g portsjon tagab mõnusa olemise.
Päevik | 2021
Pilt
Pilt
"What's a knockout like you doing in a computer-generated gin joint like this?" - William T. Riker
Kasutaja avatar
Ronet
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5960
Liitunud: 08. November 2008, 08:40

Re: Kas sööd hommikusööki?

PostitusPostitas Px » 17. Veebruar 2018, 12:31

Iga hommiku, olgu pohmell või mis iganes.
Tavaliselt söön 4 muna ja sinna kõrvale tomatit/redist/kurki/paprikat. Tööpäeviti saab säärase kraami taldrikule nii kümne minutiga. Teine variant on kiirtatrahelbed koos lisadega (köögiviljad, pesto.. mida kapist kapist saada on) kaussi.
Nädalavahetusti on üldiselt sama menüü, küll kvaliteetsemalt ja aeganõudvamalt valmistatud (omlett; kiirtatra asemel tatar jms.). Teinekord ahjuvõileivad või mõni toekam smuuti.
"Olemusi ärgu paljundatagu ilma vajaduseta."
Kasutaja avatar
Px
Raevunud härg
Raevunud härg
 
Postitusi: 182
Liitunud: 05. August 2008, 23:38

Re: Kas sööd hommikusööki?

PostitusPostitas Forzelius » 17. Veebruar 2018, 13:52

Kahjuks pean valima variandi harva. Kuigi tean, et peaks jne. Umbes sama värk, mis Sopranol. Tööpäeva hommikuti lihtsalt võtan selle ekstraune.
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

Re: Kas sööd hommikusööki?

PostitusPostitas CM-Girl » 17. Veebruar 2018, 21:40

Äärmiselt harva, kui mingi ime läbi suudan varem ärgata, siis olen helbeid piimaga söönud. Olen proovinud ka võileibasid süüa, aga ei lähe alla lihtsalt. Kui päevased vahetused siis ärkan kuskil veerand 8, riidesse ja minek. Vabadel päevadel naljalt enne lõunat ei ärka ja siis ka kohe sööma ei kipu.
Kasutaja avatar
CM-Girl
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4885
Liitunud: 16. Juuli 2009, 22:48
Asukoht: Paide

Re: Kas sööd hommikusööki?

PostitusPostitas Kickflick » 17. Veebruar 2018, 22:15

Jah. Kuna õhtuti ma ei söö eriti midagi, on mul hommikuti alati kõht tühi ja see motiveerib mind ka üles tõusma.
Kasutaja avatar
Kickflick
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3774
Liitunud: 29. Juuli 2009, 19:53
Asukoht: Tallinn

Re: Kas sööd hommikusööki?

PostitusPostitas Defexer » 18. Veebruar 2018, 23:53

Räägite siin ajapuudusest aga see võtab kõigest max 8 minutit. Aga võibolla asi selles, et ma ise võtan kaasa ja tööl alles söön. Lõuna ja vahepalad on enamasti eelneval päeval kõik läbi mõeldud ja hommikul ainult ladumise vaev.

Toit on nagu kütus milleta inimene ei funktsioneeri.
Kasutaja avatar
Defexer
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1175
Liitunud: 31. Juuli 2008, 21:29

Re: Kas sööd hommikusööki?

PostitusPostitas ruut » 19. Veebruar 2018, 15:04

Ma surun hommikul kaks võikut näost sisse, sest nagu Defexer ütles, siis kütuseta ei tee midagi ja kuidagi on vaja rattad liikuma saada.
Kasutaja avatar
ruut
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 990
Liitunud: 23. Mai 2009, 22:31

Re: Kas sööd hommikusööki?

PostitusPostitas Rasmus » 19. Veebruar 2018, 15:13

Valisin "Jah, alati", kuna mingi tainapea on "Enamasti" variandi otsustanud välja jätta. Ehk siis söön iga kord kui ajaliselt vähegi võimalik ning seda tuleb ette pigem "alati" kui "harva". Vastasel juhul annab kõht hommikuse loengu ajal häälekalt märku :?. Avastasin mitme aasta eest praemuna ja musta leiva kombo ning see toidab siiani.
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp

Re: Kas sööd hommikusööki?

PostitusPostitas Jolt » 27. Veebruar 2018, 18:25

Praetud või keedetud munad, omlett või munapuder, kaerahelbe- (moosiga, marjadega, banaani ja mooniseemnetega, kompotiga vms) või tatrapuder, ise tehtud müsli, ahjusaiad juustuga, võileivad ja jogurtid ning pühapäeval sekka ka pannkoogid. Põhilised valikud, mille hulgast vastavalt isule antud päevale sobiliku alguse leian.
Enamus nendest toitudest on tehtud ja söödud 15 minutiga. Nii et see lisaune argument on üsna nõrk. Teine asi on pigem see, mida Kickflick mainis. Minu viimane söögikord kipub olema õhtul kell 18-19. Kui süüa palju peale seda või ka vahetult enne magamaminekut võin ehk aru saada, kuidas näljasena ei tõuse.
Kasutaja avatar
Jolt
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2207
Liitunud: 12. Juuni 2007, 12:02

Re: Kas sööd hommikusööki?

PostitusPostitas Soprano » 27. Veebruar 2018, 22:49

Kuna üks tainapea mölises, siis muutsin "Jah, alati" lihtsalt "Jah"-iks. Same diff, aga jätab siis rohkem varieeruvust ja pole nii 100% kindel vastus. See selleks.

Eks kõik hakkabki sellest, et mul (ja mõnedel siin veel) pole tavaline valge inimese töögraafik. Näiteks täna jõuan koju veidi pärast südaööd ja siis sööme õhtusööki. Homme "hommikul" (äratus on 14:30, tööle vaja jõuda 15:30ks) ei tunne vajadust kohe süüa. Prolly ära ei ütleks, kui näiteks toit voodisse toodaks, aga seda ei juhtu. :) Ise ei viitsi ka mässata ja pigem võtan selle ekstraune nagu Forzelius mainis. Need harvad korrad, kui ma pean päris hommikul tööle minema (loe: kell 7:30-8:00), siis söömine on täiesti viimane asi, mida teha tahaks.
Ma ei söönud tegelikult ka kooliaegadel hommikust, eks sealt on see halb harjumus külge jäänud.
Kasutaja avatar
Soprano
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 8748
Liitunud: 06. Jaanuar 2007, 05:24

Re: Kas sööd hommikusööki?

PostitusPostitas JazZ- » 27. Veebruar 2018, 23:43

Soprano kirjutas:Kuna üks tainapea mölises, siis muutsin "Jah, alati" lihtsalt "Jah"-iks. Same diff, aga jätab siis rohkem varieeruvust ja pole nii 100% kindel vastus.


See tasakaalu puudumine tõi (toob) mullegi pisarad silma, eriti kuna puudu on just õige variant.

Spoiler :
Pilt


Ehk kui uni, aeg ja külmkapp lubavad, üritan alati midagi sisse toppida, sest nagu targemad mehed juba öelnud on: KÜTE! Väga kindlat menüüd mul tekkinud pole, aga rusikareegel kipub olema, et lihtsuses peitub KÜTE, sest Jolti 15 minutiga (sooja) söögi valmistamine + söömine jääb minu jaoks ilmselt üheks meie aja suurimatest müsteeriumitest. Minu puhul tähendaks selle eesmärgini jõudmine kõigepealt kööki loivamist, siis avastamist, et keegi on panni pesemata jätnud, siis oleksin sunnitud selle koletu roima süüdlase üles otsima, ta ropult läbi sõimama teda viisakalt tema eksimustest informeerima, panni ise ära pesema, munad pannile lööma, ära kõrbenud munad minema viskama, elu tühisuse üle mõtisklema, uued munad pannile panema, seekord nad sealt õigel ajal eemaldama ning hüüdma, et vihkan maailma, sest aega peatada ei saa ja hoopis bussi peale jooksma. Elagu võileivad ja jogurt!
Kasutaja avatar
JazZ-
Aasta foorumlane 2018
Aasta foorumlane 2018
 
Postitusi: 3827
Liitunud: 19. Aprill 2009, 19:19
Asukoht: Tallinn

Re: Kas sööd hommikusööki?

PostitusPostitas Soprano » 27. Veebruar 2018, 23:51

Ma alguses oleks pannud üldse ainult "Jah", "Ei" valikud nende viimase aja teemade eeskujul, kus on olnud vaid 2 valikut, aga kuna teadsin, et ise ei sobiks kumbagi, siis panin ühe juurde. You're welcome!
Also, 15 minutit on ulme indeed. Jolt, ma tulen sul stopperiga aega mõõtma!
Kasutaja avatar
Soprano
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 8748
Liitunud: 06. Jaanuar 2007, 05:24

Re: Kas sööd hommikusööki?

PostitusPostitas Defexer » 28. Veebruar 2018, 00:25

Sina, kes sa tunned end puudutatuna ja kellel pole aega hommikuti köögis vaaritada siis siin on ka teile lihtsam variant. Nimelt tehke "overnight oats"'e ja te ei kahetse. Eelisena seda tehakse üldiselt õhtuti ja hommikul jääb siis kas söömis või kaasavõtmise vaev.

Visake googlesse sisse ja vaadake piltide alt ja leiate kõik info sealt. Üldiselt viska vastavalt enda kogusele kaerahelbeid, siis vett/piima ja kõik muud puuviljad (banaan, kiivi, maasikad, kirsid, mustsõstrad jne), seemned (chia), maapähkli võid sisse. Laota kihtidena või sega kokku puhtalt maitse küsimus. Viska kaan peale ja külmkappi..hommikul naudi.
Kasutaja avatar
Defexer
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1175
Liitunud: 31. Juuli 2008, 21:29

Järgmine

Mine Vaba teema

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 13 külalist