19. PÖFF

On tulemas mõni lahe üritus? Anna sellest meilegi teada, kirjuta sellest siia.

Moderaator: Meeskond

19. PÖFF

PostitusPostitas Rasmus » 12. November 2015, 22:09

Programm: http://2015.poff.ee/est/filmid/programmid-1

Käisin kava nagu ühe korra läbi, aga see on nii halvasti organiseeritud, et ei suutnud väga midagi leida. Kõige huvitavam on minu jaoks ilmselt "Extraordinary Tales", aga sellest sain ka alles hiljem Jazi kaudu teada, kuna kavas jäi see lihtsalt kuidagi kahe silma vahele. Lisaks sattus huviorbiiti "Wackeni"-nimeline dokumentaalfilm maailma ägedaimast muusikafestivalist, mida ise ka kunagi külastada loodan.

Enivei, küsimus seisnes tegelt selles, et kas tänavu on õudusžanrit täielikult eiratud või on sedasorti filmid lihtsalt kuidagi ära peidetud? Eelmise aasta parim elamus oli kindlalt "It Follows" ja selle ma leidsin üles ainult tänu SpellForThis'ile, kes oma PÖFFi-alastest plaanidest Facebookis kõvahäälselt teada andis.

Discuss ja värki.
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp

Re: 19. PÖFF

PostitusPostitas JazZ- » 13. November 2015, 01:12

Filme valin endiselt pealkirja ja pildi järgi ning ausalt öeldes ei usu, et selleks üldse mingi parem moodus eksisteeriks. Kui filmi tutvustava pildi peal on Jesse Eisenberg, siis on tõenäoliselt tegu linateosega, mis sisaldab Jesse Eisenbergi ja on seega vaatamist väärt; kui pildi peal on aga mustvalge pilt nutvast naisest pearätiga, siis tean, et Jesse Eisenbergi seal tõenäoliselt pole ning seega pole film ka midagi väärt (peale 6 euro, mis see see ilge pilet maksab).

Vaatasin just enda eelmise aasta kava üle ja kui 25% nähtud filmidest olid suurepärased, 50% küllaltki head ja ainult 25% pigem keskpärased, siis hetkel on tunne, et selle aasta PÖFF kujunebki kõige optimistlikumalt keskpäraseks, sest ühtegi "What We Do in the Shadowsit", "20 000 Days on Earthi", "Life Itselfi" või "Boyhoodi" pole kavas kahjuks siiani silma hakanud.

Igatahes kiirel pealkirjade ja piltide läbi vaatamisel on hetkel mu sõelale jäänud järgmised filmid:

"Last Cab to Darwin" - Minu ootustes on see film midagi "Nebraska" ja "Bucket Listi" vahepealset, aga võin ka rängalt eksida. Irooniliselt ei jõua ma seda filmi vaatama minnes enam viimasele trollile.

"Love & Mercy"- Peaks vist rääkima Beach Boysi solisti Brian Wilsoni elust. Ostsin pileti kiiruga ära, kuna filmil on festivali jooksul ainult üks seanss. Seejärel mõtlesin, et oleks ehk lõpuks aeg ka Beach Boysi muusikaga tutvust sobitada, mida mul seni veel teha polnud õnnestunud. Jään lootma, et Brian Wilsoni elu on natukene huvitavam kui tema looming. Lisaks jään kahetsema, et ohverdasin selle filmi nimel prostituudi mõrvadest jutustava muusikali Tom Hardyga.

"Louder Than Bombs" - Režissöör Joachim Trier pidavat olema Lars von Trieri kauge sugulane. Õnneks ei ole see kuulujutt veel kinnitust leidnud, sest vastasel juhul võiks oodata ainult halvimat (ja Charlotte Gainsbourgi). Loodetavasti võib aga hoopis Jesse Eisenbergi oodata.

"Extraordinary Tales" - Filmi festivali kavas olemisest sain teada oma õelt ja see, kuidas tema sellest teada sai, jääb ilmselt igavesti müsteeriumiks. Igal juhul kahtlen natuke, et ta kõrgemat inseneriharidust nõudva oskusega PÖFF'i kavas orienteeruda ise hakkama sai, arvestades et tema viimane mulle edastatud sõnum oli: "kkkkk ssssss".

"Ashby" - Võimalik, et "Extraordinary Talesi" kõrval film, mille suhtes ise kõige rohkem elevil olen (ja mitte ainult sellepärast, et see tänu Just Filmi programmis olemisele ainult 3 eurot maksab). Kaasa teevad Emma Roberts, Mickey Rourke ja see armas "Paper Townsi" poiss, kelle nime veel keegi ei tea. Arvan, et mingit pikemat sisututvustust pole erilist mõtet lisada, kuna "Ashby" tundub olevat täpselt selline film, mida nende kolme näitleja kombinatsioonist oodata võikski. Vaatasin igaks juhuks treileri ära ja selle põhjal tundus tore - võiks isegi öelda, et lõbus.

"The End of Tour" - Jesse Eisenberg! :) :)) :P :irw: 8) Lisaks veel midagi David Foster Wallace'ist, kes iganes see ka poleks.

"Lobster" - "Lähitulevik (the year 2000?). Kõik kaaslaseta mehed ja naised viiakse hotelli, kus neil on sobiva paarilise leidmiseks aega 45 päeva. Kes sel perioodil endale teiste hotellikülaliste seast hingesugulast ei leia, see moondatakse tema enda poolt välja valitud loomaks ja saadetakse metsa elama."
Ehk siis põhimõtteliselt nagu "Puhkus Mehhikos". Lisaks teeb filmis kaasa ka Ben Whishaw, kellel teatavasti on parem hääl kui Robert Halfordil. Kahjuks tundub, et samale järeldusele on jõudnud ka suur hulk Eesti elanikkonnast, sest pea kõik "Lobsteri" seansid on välja müüdud. Välja arvatud Tartu oma, sest seal ei ela ilmselt piisavalt inimesi, et saal ära täita.

"Brooklyn" - "1950ndate aastate Iirimaa. Eilisi tulevikuväljavaated rohelisel saarel on suhteliselt piiratud. Võidunud juustega kohalikud rägbimängijad."
Mul on tunne, et see sisututvustus võib filmi kahjuks liigagi hästi iseloomustada. Kuna pidin aga 45 sekundi jooksul grupisoodustuse saamiseks leidma uue filmi "London Roadi" asemele, (kuna avastasin viimasel hetkel, et selle jaoks välja valitud seanss toimub hoopis Pärnus), lasin ennast potentsiaalselt vampiire lubavast nimest eksitada.

"Experimenter" - Vist pärast "Extraordinary Tales'i" kõige lähedasem asi õudusfilmile sellel PÖFF'il.

Pilt
"I wanna do bad things with you."
Kasutaja avatar
JazZ-
Aasta foorumlane 2018
Aasta foorumlane 2018
 
Postitusi: 3827
Liitunud: 19. Aprill 2009, 19:19
Asukoht: Tallinn

Re: 19. PÖFF

PostitusPostitas Forzelius » 13. November 2015, 04:33

JazZ- kirjutas:"Love & Mercy"- Peaks vist rääkima Beach Boysi solisti Brian Wilsoni elust. Ostsin pileti kiiruga ära, kuna filmil on festivali jooksul ainult üks seanss. Seejärel mõtlesin, et oleks ehk lõpuks aeg ka Beach Boysi muusikaga tutvust sobitada, mida mul seni veel teha polnud õnnestunud. Jään lootma, et Brian Wilsoni elu on natukene huvitavam kui tema looming.


Wut, alles kinodes, üsna kaua väljas olnud juba.

Also, hea film, hea bänd - tutvu mõlemaga.
EDIT: A, okei, sa alustasid kohe Pet Soundsiga. Alusta natuke varasemast, siis tundub ehk filmi keskne pinge loogilisem ehk siis Mike'i ja Briani tülid.

Ise lähen kuute filmi vaatama, üsna mitmed kattuvad sinu omadega ka. Ei viitsi praegu loetleda, aga üritasin splittida nii, et geograafiliselt võimalikult erinevalt langeks. Aasta algul võtsin küll puhkuse sellele vastavalt, et teha jälle mingi ~40-filmine pöff, aga seda ei saa ilmselt kunagi enam. Jääb siis 6.
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

Re: 19. PÖFF

PostitusPostitas Rasmus » 15. November 2015, 17:56

Avastasin, et PÖFFil näidatakse ikkagi kaht õudusfilmi. Kuidas ma nende kohta teada sain? IGATAHES MITTE PÖFFI KAVA SIRVIDES. "Stungi" kohta lugesin Facebookist (kuhu postitas hoopis HÕFF) ning "Deathgasmi" avastasin Ralfi ja icheckmovies.com'i koostöö abil. Seniste kogemuste põhjal võiks arvata, et PÖFFi programmi kohta saab kõige rohkem infot festivali kodulehe külastamist vältides. Pistke põlema see koduleht, IE-ga ei saanud eile Piletilevist pileteid ka osta.

Enivei, minu tänavuse PÖFFi kava hetkeseisuga:
L 14.11 "Torge" ✔
K 18.11 "Wacken 3D"
N 19.11 "Ashby"
L 28.11 "Surmgasm"
inb4 kuskilt ilmub veel välja mingi hunnik õudukaid, mis mul sada aastat watchlistis olnud on
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp

Re: 19. PÖFF

PostitusPostitas Soprano » 23. November 2015, 08:27

Kasutaja avatar
Soprano
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 8748
Liitunud: 06. Jaanuar 2007, 05:24

Re: 19. PÖFF

PostitusPostitas Forzelius » 25. November 2015, 13:28

Nõme, et see aasta jälle treilerit pole - mingi 4. aasta juba?
Loodetavasti juubeliks teevad ikka midagi.
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

Re: 19. PÖFF

PostitusPostitas Jolt » 25. November 2015, 15:15

Forzelius kirjutas:Nõme, et see aasta jälle treilerit pole - mingi 4. aasta juba?
Loodetavasti juubeliks teevad ikka midagi.


+1
Kolm aastat on kindlasti samad olnud, sellele eelnenud aastal ei olnud mul ilmselt võimalust PÖFFil osaleda.
Mingi aasta olid need trailerid nii häirivad, et juba siis kui nägin mõnda teist korda tuli pisar silma. Toda aastat meenutades tundub isegi tore, et see pidamajäänud variant on tapeetigav.
Aga jah, igal aastal omanäolised trailerid oleks siiski mõnusam lahendus. Olen nüüd iga aasta esimesel PÖFFi seanssil olnud lootuses, et selle linnahundi asemel on midagi huvitavamat.

Selleaastane poster on väga vahva. Oleks võinud selle ära animeerida ja imho oleks pärida laheda traileri saanud.
Plusspoolelt on see, et piletimajandus, subtiitrid ning kõik muu festivali juurde käiv on iga aastaga paremini jooksma hakanud ning sellel aastal polegi mingeid tõrkeid kuskil tajunud. Nagu päris.
Kasutaja avatar
Jolt
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2207
Liitunud: 12. Juuni 2007, 12:02

Re: 19. PÖFF

PostitusPostitas rauls » 25. November 2015, 21:37

Tegin väikse ülevaate esimesest 6 nähtud filmist. Kokku tuleb 12 filmi.
Kasutaja avatar
rauls
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4385
Liitunud: 27. August 2008, 23:34

Re: 19. PÖFF

PostitusPostitas Forzelius » 26. November 2015, 01:25

Jolt kirjutas:
Forzelius kirjutas:Nõme, et see aasta jälle treilerit pole - mingi 4. aasta juba?
Loodetavasti juubeliks teevad ikka midagi.


+1
Kolm aastat on kindlasti samad olnud, sellele eelnenud aastal ei olnud mul ilmselt võimalust PÖFFil osaleda.
Mingi aasta olid need trailerid nii häirivad, et juba siis kui nägin mõnda teist korda tuli pisar silma. Toda aastat meenutades tundub isegi tore, et see pidamajäänud variant on tapeetigav.
Aga jah, igal aastal omanäolised trailerid oleks siiski mõnusam lahendus. Olen nüüd iga aasta esimesel PÖFFi seanssil olnud lootuses, et selle linnahundi asemel on midagi huvitavamat.


I mean I get it, et treileri tegemine on kallis, aga kas nad mitte iga aasta, järk-järgult pole kiidelnud, et kõige paremini minevam festival ever ja rohkeim külastajaid etc. Oleks nagu alust arvata, et finantsi on, miks koonerdada. BFMi alumnid tegid ikka väga head tööd sellega. See elektrohunt on lihtsalt igav juba.

Saan ka aru, et need slow-mo kõrgeproduktsioonilised, sadade ekstratega artsyd olid kulukad. Okei. Sel juhul võtaks isegi selle low-key kulla tagasi, kasvõi.
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22


Mine Üritused

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist

cron