
Bigger than ever! Steampunk style!

Piletid müügil piletilevis!
24.-25. septembril 2011 toimub Tartus Dorpati konverentsikeskuses viies AniMatsuri festival – anime, manga ja Jaapani popkultuuri fännide poolt korraldatud üritus. Tegemist on kahepäevase, eelkõige noortele suunatud festivaliga, mis toob kohale huvilisi nii Eestist ja Lätist kui ka Venemaalt, Soomest ning mujalt lähiümbrusest. Festivali peamiseks tõmbenumbriks on igaaastasene cosplay-võistlus, mis sisaldab endas riietumist oma lemmiktegelaseks mõnest animest, mangast või mängust ning oma kostüümi demonstreerimist festivali külastajatele. AniMatsuri korraldajaks on Tartus tegutsev Animeklubi Asashio koostöös mitmete partneritega.
AniMatsuri traditsioon sai alguse juba 2007. aastal kohalikus noortekeskuses fännide poolt korraldatud ühepäevase ürituse näol. Festival on iga aastaga kasvanud, võtnud enda alla järjest rohkem pinda ning suurendanud huvi nii siin- kui sealpool piiri. Nüüdseks kahepäevaseks paisunud üritus sisaldab endas mitmeid tegevusi, millest mõned toimuvad kindla ajakava järgi, teised terve nädalavahetuse jooksul. Programmi kuuluvad karaoke, mangalugeminurk, videomängude võistlused, jaapani keele tunnid, populaarsete tantsude õppimine, ettekanded nii animest, mangast kui ka Jaapanist laiemalt, vestluspaneelid, võitluskunstide demonstratsioonid ja palju muud. Käesoleva aasta üheks huvitavamaks tõmbenumbriks on moeshow Tasku aatriumis, kus Eesti noored demonstreerivad erinevaid Jaapanist pärit riietusstiile. Ürituse kõrgpunktiks saab olema pühapäeval toimuv cosplay-võistlus, mille võitja sõidab oktoobris tasuta Londonisse EuroCosplay võitlusele. Ürituse korraldaja, MCM Expo, pakub AniMatsuri ühele külastajale võimaluse võistelda Euroopa tipptasemel cosplayeritega.
AniMatsurilt ei puudu ka üks korralik pidu koos DJde ja tantsupõrandaga, kus lastakse erinevat jaapanipärast muusikat. Peol on võimalik maitsta ka Jaapani snäkke ning toite, mille valmistajaks on Jaapani Köök MoMo. Raamatupoed Krisostomus ja Rahva Raamat pakuvad huvilistele võimalust soetada endale mangat ning animet. Külastajatel on võimalus tulla ostma, müüma ja vahetama temaatilist kaupa kirbuturul. Kõigil on võimalik tutvuda erinevate mangade ning jaapaniteemaliste raamatutega, mille toovad festivalile lugemiseks Animeklubi Asashio liikmed. Kõige lihtsam viis end toimuvaga kursis hoida on külastada festivali kodulehte aadressil http://animatsuri.anime.ee
Mis? AniMatsuri 2011 – Festival Jaapani anime fännidele
Kus? Dorpati konverentsikeskus, Soola 6, Tartu
Millal? 24. - 25. september 2011
Mis maksab?
Ühe päeva pilet eelmüügist €5,5 / kohapeal €6
Kahe päeva pilet eelmüügist €9 / kohapeal €10
Rohkem infot: animatsuri@anime.ee / http://animatsuri.anime.ee
Lisalingid:
Cosplay võistlus
AMV võistlus
Joonistusvõistlus
Kirbuturg
Flashmob
Moeshow
Karaoke soovilood -> karaoke@anime.ee (olemasolevad)