Kes võidab parima filmi Oscari?

Siia jutt erinevatest filmiteemalistest auhindadest (Oscarid, Kuldgloobused jne.)

Moderaator: Meeskond

Parima filmi Oscari võidab?

"Atonement"
3
14%
"Juno"
0
Pole hääli
"Michael Clayton"
0
Pole hääli
"No Country for Old Men"
14
67%
"There Will Be Blood"
4
19%
 
Hääli kokku : 21

PostitusPostitas Forzelius » 19. Veebruar 2008, 21:53

Jagatakse küll eraldi, kuid kindel see ei saa ju olla. Kes meist poleks aastal 2006 üllatunud...
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

PostitusPostitas LauraOlen » 19. Veebruar 2008, 23:28

Parima filmi? Kuidas need valikud valitud on?
Kus on ''Sweeney Todd'' või näiteks hitt ''Cloverfield'' või kasvõi ''I am Legend'' , etjah. Mille järgi neid valikuid tehakse? :pööritus:

Ma ei oska ühtegi neist valida. Ja eriti ei tea ma veel milline võidab.
Kasutaja avatar
LauraOlen
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 543
Liitunud: 06. August 2007, 14:44

PostitusPostitas Forzelius » 19. Veebruar 2008, 23:49

Haha, ega mingi Cloverfield või Sweeney rääkimata I Am Legendist ei kandideeri sellistele auhindadele. Filmid, mida iseloomustab eepika, väga hea kinematograafia, hea adapteeritud stsenaarium, montaaž... Sellised on Parima Filmi Oscari kandidaadid...Ja tehakse vist hääletus või siis esitatakse kandidaadid akadeemiale ja nood omakorda vähendavad neid vms...
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

PostitusPostitas hau » 20. Veebruar 2008, 00:14

LauraOlen kirjutas:hitt ''Cloverfield'' või kasvõi ''I am Legend''

Ega kassatulu ei loe.
hau
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4195
Liitunud: 12. Veebruar 2006, 17:22
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas LauraOlen » 20. Veebruar 2008, 01:45

Forza kirjutas:Haha, ega mingi Cloverfield või Sweeney rääkimata I Am Legendist ei kandideeri sellistele auhindadele. Filmid, mida iseloomustab eepika, väga hea kinematograafia, hea adapteeritud stsenaarium, montaaž... Sellised on Parima Filmi Oscari kandidaadid...Ja tehakse vist hääletus või siis esitatakse kandidaadid akadeemiale ja nood omakorda vähendavad neid vms...

Aaa.. Nüüd saan natuke paremini aru. Umbes natu LOTR?
Samas mis on filmide ''Ei ole maad vanadele meestele'' ja ''Veri hakkab voolama'' eripära?
See verefilm veel tundub kuidagi hea, aga see eelnev küll mitte. Noh, otseselt huvipakkuvad pole..
Kasutaja avatar
LauraOlen
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 543
Liitunud: 06. August 2007, 14:44

PostitusPostitas Hülss » 20. Veebruar 2008, 02:45

LauraOlen kirjutas:Parima filmi? Kuidas need valikud valitud on?
Kus on ''Sweeney Todd'' või näiteks hitt ''Cloverfield'' või kasvõi ''I am Legend'' , etjah. Mille järgi neid valikuid tehakse? :pööritus:

Ma ei oska ühtegi neist valida. Ja eriti ei tea ma veel milline võidab.


Kandidaadid valitakse välja Akadeemia liikmete poolt. Et üldse kandideerida, peab film vastama teatud reeglitele. Akedeemia on üle 6000 liikmest koosnev organisatsioon, kuhu kuuluvad oma ala professionaalid, alates režissööridest kuni meigikunstnikeni välja. Akadeemia kuulutab iga aasta algul välja kandidaadid erinevates kategooriates ning liikmete töö ongi siis igast kategooriast lõpuks välja sõeluda eelmise aasta parim.
Kasutaja avatar
Hülss
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1279
Liitunud: 14. Jaanuar 2007, 16:49
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas hau » 20. Veebruar 2008, 20:02

Ja see peaks toimima veel niiviisi, et omaala spetsid valivad oma kategooriat ehk kostüümikunstnikud valivad kostüüme, operaatorid kaameratööd, monteerijad montaazi, näitlejad näitlejaid. Parimat filmi saavad kõik valida. Sellepärast enamasti gildide auhinnad ühtivad Oscaritega. Mu arust oli nii, vähemalt ma ei usu, et näitleja saab valida parimat helimontaazi vms.
Akadeemial on veel huvitav pahe, et nad kipuvad tegema järeletööd ehk kui mõni näitleja, kellel väga pikk ja tugev karjäär seljataga, saab nominatsiooni, siis ta ei pruugigi olla viiest kandidaadist parim, vaid ta saab nn elutöö auhinna selle rolli arvelt. Nii on saanud Oscari Pacino, Newman jpm, samas vahepeal jätavad nad tõelised geeniused üldse kahe silma vahele nagu Hitchcock, Kubrick või Welles. Traditsioonidest rääkides, siis viimastel aastakümmetel on originaal stsenaariumi auhinna saanud indie filmid. Põhimõtteliselt võib originaal stsenaariumit lugeda juba parima indie filmi Oscariks, sest isegi kui mõni indie kandideerib 5.-6. Oscarile siis on kindel, et ta saab neist ainult originaal stsenaariumi.
hau
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4195
Liitunud: 12. Veebruar 2006, 17:22
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Hülss » 20. Veebruar 2008, 20:22

hau kirjutas:Ja see peaks toimima veel niiviisi, et omaala spetsid valivad oma kategooriat ehk kostüümikunstnikud valivad kostüüme, operaatorid kaameratööd, monteerijad montaazi, näitlejad näitlejaid. Parimat filmi saavad kõik valida. Sellepärast enamasti gildide auhinnad ühtivad Oscaritega.


Just täpselt.

hau kirjutas:Akadeemial on veel huvitav pahe, et nad kipuvad tegema järeletööd ehk kui mõni näitleja, kellel väga pikk ja tugev karjäär seljataga, saab nominatsiooni, siis ta ei pruugigi olla viiest kandidaadist parim, vaid ta saab nn elutöö auhinna selle rolli arvelt. Nii on saanud Oscari Pacino, Newman jpm, samas vahepeal jätavad nad tõelised geeniused üldse kahe silma vahele nagu Hitchcock, Kubrick või Welles.


Nii ta kipub juhtuma jah vahest. Muuseas, elutöö Oscari võiks saada see aasta Mel Brooks, näiteks. :)
Kasutaja avatar
Hülss
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1279
Liitunud: 14. Jaanuar 2007, 16:49
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas hau » 20. Veebruar 2008, 20:28

Kas tavaliselt elutöö auhinda ei öeldud juba mitu nädalat ette? Mu arust eelmine aasta sai juba varakult teada, et Ennio saab selle.
hau
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4195
Liitunud: 12. Veebruar 2006, 17:22
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Hülss » 20. Veebruar 2008, 20:50

hau kirjutas:Kas tavaliselt elutöö auhinda ei öeldud juba mitu nädalat ette? Mu arust eelmine aasta sai juba varakult teada, et Ennio saab selle.


Oli jah vist nii, aga selle aasta oma kohta pole veel midagi kuulnud.
Kasutaja avatar
Hülss
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1279
Liitunud: 14. Jaanuar 2007, 16:49
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas hau » 20. Veebruar 2008, 21:12

Wiki ütles: 2008 - Robert F. Boyle - In recognition of one of cinema's great careers in art direction.
4 korda olnud nominant. Muuhulgas North by Northwestiga.
hau
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4195
Liitunud: 12. Veebruar 2006, 17:22
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Forzelius » 20. Veebruar 2008, 22:18

@ LauraOlen

Paljud vaidlevad vastu, kuid minu arust mingi Lotr küll Parima Filmi Oscarit väärt ei olnud. Ime et ta veel näitlejaOscareid ei võitnud...
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

PostitusPostitas Kidd » 25. Veebruar 2008, 12:12

Võitiski see, mis võitma pidi....
So, where's the Cannes Film Festival being held this year?
Kasutaja avatar
Kidd
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 872
Liitunud: 23. Jaanuar 2008, 15:14
Asukoht: Taiwan

PostitusPostitas Forzelius » 25. Veebruar 2008, 14:56

Olin TWBB poolt. Coenid olid küll auhindu väärt, kuid siiski neile oleks kahest per Coen ka piisanud. TWBB oli kunstiliselt palju parem, kuid Chigurh ja üldse Coenlik efekt tegi NC peaaegu sama nauditavaks. Mõlemad head, ülihead filmid, mida kindlasti ka uuesti vaatama lähen, kuid oleks eelistanud TWBB võitu...
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

PostitusPostitas Soprano » 25. Veebruar 2008, 18:09

Tegin õige valiku No Country for Old Men.
Kasutaja avatar
Soprano
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 8748
Liitunud: 06. Jaanuar 2007, 05:24

EelmineJärgmine

Mine Auhinnad

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline