Lemmiklavastaja

Siia üldine arutelu lavastajatest, näitlejatest jms.

Moderaator: Meeskond

PostitusPostitas Forzelius » 10. Aprill 2008, 18:04

Quentin Tarantino, Sergio Leone, Stanley Kubrick, Coenid, Martin Scorsese, Clint Eastwood, Alfred Hitchcock.

Need on parimad, kuid lemmikuks veel omakorda sealt peaks Leonet
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

PostitusPostitas Dziga Vertov » 23. Veebruar 2009, 21:49

Mihhail Kalatozov, Jean-Luc Godard, Dziga Vertov, John Cassavetes, Krzysztof Kieslowski, Jim Jarmusch, Sergei Eisenstein, Andrei Tarkovski, Victor Erice, Luis Bunuel, Ken Loach, Terry Gilliam, Wim Wenders, Ed Wood, Vittorio de Sica, Federico Fellini, FW Murnau, DW Griffith, Leni Riefenstahl, Charlie Chaplin, Stanley Kubrick, Michelangelo Antonioni, Pier Paulo Pasolini, Sergei Parajanov, Woody Allen, Robert Polanski, Ingmar Bergman, Takeshi Kitano, Orson Welles, Akira Kurosawa, Alain Resnais, Nicholas Ray, Aleksander Dowshenko, Agnes Varda...
meeldetulemise järjekorras ja arvatavasti unustasin mitmed lemmikud lihtsalt ära...
Dziga Vertov
Batman alustab
Batman alustab
 
Postitusi: 54
Liitunud: 23. Veebruar 2009, 20:45

PostitusPostitas Garli » 10. Märts 2009, 17:53

Rodriguez, Tarantino, Hitchcock, Coenid, Eastwood, Aronofsky, Scorsese. Tahaks väga Jim Jarmusch'i ka siia listi toppida, aga ei julge seda ainult Coffee and Cigarettes'i põhjal teha.
Kasutaja avatar
Garli
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3695
Liitunud: 23. Detsember 2008, 17:19

PostitusPostitas ingrids » 15. Märts 2009, 17:01

Kubrick
Almodovar
Spielberg
Coen brothers
Coppola
Kasutaja avatar
ingrids
Raevunud härg
Raevunud härg
 
Postitusi: 165
Liitunud: 15. Märts 2009, 13:17

PostitusPostitas rauls » 15. Märts 2009, 21:39

Minu lemmikud: Martin Scorsese, Coenid, Clint Eastwood, Lasse Hallström, Quentin Tarantino, Robert Zemeckis, Paul Thomas Anderson, Terry Gilliam.

Ainult ühe filmi põhjal võiks näiteks lisada ka Roy Anderssoni ("You, the Living") või Veiko Õunpuu ("Sügisball").
Kasutaja avatar
rauls
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4385
Liitunud: 27. August 2008, 23:34

PostitusPostitas Dziga Vertov » 27. Märts 2009, 22:10

Garli kirjutas:Rodriguez, Tarantino, Hitchcock, Coenid, Eastwood, Aronofsky, Scorsese. Tahaks väga Jim Jarmusch'i ka siia listi toppida, aga ei julge seda ainult Coffee and Cigarettes'i põhjal teha.

dead man peaks siis sulle suht kohustuslik materjal olema :)
Dziga Vertov
Batman alustab
Batman alustab
 
Postitusi: 54
Liitunud: 23. Veebruar 2009, 20:45

PostitusPostitas hau » 27. Märts 2009, 22:22

Ja tänapäeva Don Quixote ehk Ghost Dog.
hau
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4195
Liitunud: 12. Veebruar 2006, 17:22
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Garli » 27. Märts 2009, 23:08

Dziga Vertov kirjutas:
Garli kirjutas:Rodriguez, Tarantino, Hitchcock, Coenid, Eastwood, Aronofsky, Scorsese. Tahaks väga Jim Jarmusch'i ka siia listi toppida, aga ei julge seda ainult Coffee and Cigarettes'i põhjal teha.

dead man peaks siis sulle suht kohustuslik materjal olema :)

Dead Man'i olen ära vaadanud vahepeal. Väga keskmine mulje jäi. Ei suutnud seedida seda filmi eriti. Ghost Dogi vaatamine on plaanis juba pikemat aega Jarmuschilt, Down by Law samuti.
Kasutaja avatar
Garli
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3695
Liitunud: 23. Detsember 2008, 17:19

PostitusPostitas hau » 27. Märts 2009, 23:12

Cmon! Dead Man on trippy. Stiil on nii hea raisk. Muusika üks parimaid.
hau
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4195
Liitunud: 12. Veebruar 2006, 17:22
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Garli » 27. Märts 2009, 23:16

hau kirjutas:Cmon! Dead Man on trippy. Stiil on nii hea raisk. Muusika üks parimaid.

Tõde. Jarmuschi must-valge pilt ja pildi mustaks laskmine on lahedad. Soundtrack kicked ass, lihtne, aga hea. Kunagi annan teise võimaluse sellele filmile.
Kasutaja avatar
Garli
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3695
Liitunud: 23. Detsember 2008, 17:19

PostitusPostitas Forzelius » 28. Märts 2009, 15:04

olen hetkel näind 4 filmi jarmuschilt, kahtlen, et ta kunagi midagi paremat on teinud kui down by law
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

PostitusPostitas Forzelius » 06. Juuni 2009, 23:49

Oma lemmikud ka letti nüüd, kui mu arvamused heast filmist on viimase paari päevaga tõsiselt kõikuma löödud.

Esimene: endiselt Sergio Leone. Ei usu, et too langebki. Tema kuuest põhilisest filmist meeldivad mulle kõik. Tema stiil ja eepilisus on mulle mokkamööda ja The Good, the Bad and the Ugly lemmikfilm läbi aegade.
Teine: QT, too ka vaevalt langeb. IB arvatavasti kinnistab minu kiindumust temasse veelgi. Reservoir Dogs lemmik talt.
Kolmas: Stanley Kubrick. Tema pärand on nii suur, et paremaid ei hakka mainimagi. 2001, Clockwork, Killing on lemmarid.
Neljas: Ron Howard, uskumatu aga tõsi. Mõtlesin, et kas panen ta või ei, kuid jah, Ron ja tema stiil mulle meeldivad. Maagiline vend ja Beautiful Mind ning Cinderella Man on lihtsalt uskumatud.
Viies: Paul Thomas Anderson. Jah, viimase 4 päevaga vaatasin talt ära Magnolia, Boogie Nights ja Punch-Drunk Love (ja olles otseloomulikult varem ära näinud There Will Be Bloodi), olen veendunud, et tolle GEENIUSE koht on minu edetabellis. Lemmik ongi TWBB, mis on mu läbi aegade top 10's. Suurepärane.

Lemmikuteks on saanud veel Jim Jarmusch, Billy Wilder, olles näinud talt 4 filmi, kuid siiski tundub, et kujuneb lemmikuks kah. Fincher, Scorsese ja Hitch on ka supermanid.
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

PostitusPostitas eerik » 07. Juuni 2009, 00:27

Praegu aktiivselt tegutsevatest lavastajateks koostatud nimekiri näeks välja umbes selline, suvalises järjekorras, sulgudes lemmikud:
Veiko Õunpuu ("Sügisball")
Sofia Coppola ("The Virgin Suicides")
Ethan ja Joel Coen ("No Country for Old Men")
Quentin Tarantino ("Pulp Fiction")
Paul Thomas Anderson ("There Will Be Blood")
Darren Aronofsky ("Requiem for a Dream")

20. sajandi poole pealt hoian veel viis kuni kümme aastat suu kinni.
Kasutaja avatar
eerik
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4876
Liitunud: 05. Märts 2006, 00:59

PostitusPostitas LiveForThis » 07. Juuni 2009, 15:51

Suvaline järjekord:
01. Darren Aronofsky
02. James Cameron
03. Ridley Scott
04. Tony Scott
05. Steven Spielberg
06. Clint Eastwood
07. Danny Boyle
08. Peter Jackson
09. Michael Mann
10. M. Night Shyamalan
11. David Fincher
12. Coeni vennad
13. Roman Polanski
14. Oliver Hirschbiegel
15. Jim Jarmush, kuigi ainult Ghost Dog on nähtud
16. Tim Burton
17. Quentin Tarantino
18. Christopher Nolan
Kasutaja avatar
LiveForThis
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4911
Liitunud: 28. Juuni 2008, 15:25
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Gang-pae » 13. Juuni 2009, 20:02

Mihkel Laht - see mees on minu silmis geenius, Jumal, Jeesus ja Püha Vaim. Kõik need õhtud tema märulite keskel, kõik need vihmased ilmad tema plahvatuste saatel, kõik need üksikud hetked tema halvasti kirjutatud naljades. See dude on minu päästja.

Mis teema selle Jim Jarmushiga on, et kõik teda igale poole topivad, isegi kui üks film ainult nähtud? Tuleb ka vist ajaga kaasas käia ja ta nimi listi lisada. Jim Jarmush - tehtud.
Kasutaja avatar
Gang-pae
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 576
Liitunud: 01. Jaanuar 2009, 23:58

EelmineJärgmine

Mine Inimesed

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist